Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kaderr - jeszcze tylko teorii skapywania zabrakło

Brawo, nie ma to jak dyskusja na argumenty.

Zresztą, trudno dyskutować na argumenty gdy się ich nie ma.

I tak na marginesie, przepisy podatkowe pilnują by przedsiębiorcy nie jeździli zbyt drogimi samochodami bo nie pozwalają uwzględniać w kosztach odpisów amortyzacyjnych od wartości przekraczającej 20 tys. euro - w pewnym uproszczeniu fiskus pozwala na kupowanie samochodów nie droższych niż 20 tys. euro.

Odnośnik do komentarza

Kaderr - jeszcze tylko teorii skapywania zabrakło

 

Cóż, wydaje mi się że nie odwoływałem się do żadnych teorii, a faktów i logicznych prawideł, w stylu 2+2=4. Można się na te fakty obrażać, ale zmiana mentalności to pierwszy i najważniejszy krok w dobrym kierunku. Mówię to też z własnego doświadczenia. No ale najłatwiej zakwalifikować kogoś, kto zakwestionował twój punkt widzenia do otumanionych liber-xxx, lesefer-xxx, czy korwinistów (a tak trochę odbieram zacytowane zdanie) i dalej obrażać się na rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza

No widzisz, wierzymy w zupełnie dwie skrajne wizje, tylko niestety w rzeczywistości rozwoju, rywalizacji i wolnego rynku wychodzi na to, że tego już "przysłowiowego" Mustanga ma nie jeden na 10, tylko 1 na 10.000. A z mojej perspektywy wcale nie wynika przedstawiona przez Ciebie skrajność - biur w obskurnych budach, maszyn do pisania i tureckich swetrów. Istnieją stany pośrednie.

I widzę też na przykład takiego pana Mazgaja, który po bankructwie Almy raczej nie zbiedniał, a pracownicy tej sieci miesiącami czekali na zaległe pensje i odprawy i nie wiem czy do tej pory się doczekali.

Odnośnik do komentarza

No widzisz, wierzymy w zupełnie dwie skrajne wizje, tylko niestety w rzeczywistości rozwoju, rywalizacji i wolnego rynku wychodzi na to, że tego już "przysłowiowego" Mustanga ma nie jeden na 10, tylko 1 na 10.000. A z mojej perspektywy wcale nie wynika przedstawiona przez Ciebie skrajność - biur w obskurnych budach, maszyn do pisania i tureckich swetrów. Istnieją stany pośrednie.

I widzę też na przykład takiego pana Mazgaja, który po bankructwie Almy raczej nie zbiedniał, a pracownicy tej sieci miesiącami czekali na zaległe pensje i odprawy i nie wiem czy do tej pory się doczekali.

Pominąłeś istotne pytanie. Skoro bycie przedsiębiorcą jest takie świetne i można opływać w luksusy i jeździć supersamochodami, to dlaczego tym przedsiębiorcą nie zostajesz?

Odnośnik do komentarza

 

 

No widzisz, wierzymy w zupełnie dwie skrajne wizje, tylko niestety w rzeczywistości rozwoju, rywalizacji i wolnego rynku wychodzi na to, że tego już "przysłowiowego" Mustanga ma nie jeden na 10, tylko 1 na 10.000.

 

No tak, ale jeśli przedsiębiorcy zmieniają (przysłowiowe) Polonezy na Mustangi (jak to przedstawiono w tym artykule), to przecież właśnie poprawiają tę statystykę, nie? Czy gdyby ich nie kupili i zostali przy Polonezach, to tym samym w jakiś sposób 10x większej grupie ludzi te Mustangi spadłyby z nieba? (Bo trochę coś takiego zdaje się wynikać z Twojego rozumowania). No i - kiedy w Polsce 1 na 10 osób miało Mustangi?

 

 

 

A z mojej perspektywy wcale nie wynika przedstawiona przez Ciebie skrajność - biur w obskurnych budach, maszyn do pisania i tureckich swetrów. Istnieją stany pośrednie.

 

 

No tak, oczywiście. Ale chyba nie do nich należy dążyć, nie? Wydaje mi się oczywiste, że im więcej firm ma biura w szklanych wieżowcach, i im więcej firm zmienia flotę Yarisek na flotę BMW, tym lepiej.

 

 

 

I widzę też na przykład takiego pana Mazgaja, który po bankructwie Almy raczej nie zbiedniał, a pracownicy tej sieci miesiącami czekali na zaległe pensje i odprawy i nie wiem czy do tej pory się doczekali.

 

 

Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza

 

 

No tak, ale jeśli przedsiębiorcy zmieniają (przysłowiowe) Polonezy na Mustangi (jak to przedstawiono w tym artykule), to przecież właśnie poprawiają tę statystykę, nie? Czy gdyby ich nie kupili i zostali przy Polonezach, to tym samym w jakiś sposób 10x większej grupie ludzi te Mustangi spadłyby z nieba? (Bo trochę coś takiego zdaje się wynikać z Twojego rozumowania). No i - kiedy w Polsce 1 na 10 osób miało Mustangi?

 

Źle mnie rozumiesz, moim zdaniem w takim systemie najbogatsza grupa będzie miała najpierw jednego, potem dwa, a później 10 mustangów, a 99% nadal będzie jeździć Polonezami.

 

 

 

No tak, oczywiście. Ale chyba nie do nich należy dążyć, nie? Wydaje mi się oczywiste, że im więcej firm ma biura w szklanych wieżowcach, i im więcej firm zmienia flotę Yarisek na flotę BMW, tym lepiej.

 

Ależ oczywiście. Z tym że moim punktem wyjścia było to, że najbogatsi kupują sobie przedmiot (moim zdaniem) zbytku, niby do użytku firmowego - co, nie oszukujmy się w 99% przypadków jest ściemą i korzystają jeszcze z odliczeń podatkowych co wg mnie jest nieuczciwe.

 

 

 

Co ma piernik do wiatraka?

 

Piszesz, że to przedsiębiorca straci, gdy będzie źle gospodarował majątkiem firmy itd., jednak jakoś tak się składa, że facet ląduje spokojnie na czterech łapach, a szeregowy pracownik przeżywa dramat.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem w partii szachów na szczytach władzy przełom, po Misiewiczu odstrzelony Berczyński. Nowogrodzka zdaje się wydała wyrok na Antoniego, jeszcze trochę i będą go usuwać ze wspólnych zdjęć z prezesem.

 

Cały Kaczyński swoją drogą - bez konfliktów nie istnieje, więc je sam wywołuje. Opozycję ma spacyfikowaną, więc szuka wrogów we własnych szeregach. Klasyczny rewolucjonista.

Odnośnik do komentarza

Streżyńska nagle zaczęła wypowiadać się w mediach i to przeciwko rządowi, trochę dziwne, bo mocne słowa i dość jednoznaczne. Błaszczak już zaczyna kontrę i wygląda to na otwarty konflikt. Tylko po co to wszystko ze strony Streżyńskiej? Macierewicz jest na wylocie, więc MON powinien przestać się wtrącać w działania cyfryzacji, a ona nagle zaczęła latać po mediach. Wygląda na to, że może polecieć: https://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/strezynska-dla-faktow-tvn-w-rzadzie-czuje-sie-komfortowo,735073.html

Odnośnik do komentarza

Streżyńska nagle zaczęła wypowiadać się w mediach i to przeciwko rządowi, trochę dziwne, bo mocne słowa i dość jednoznaczne. Błaszczak już zaczyna kontrę i wygląda to na otwarty konflikt. Tylko po co to wszystko ze strony Streżyńskiej? Macierewicz jest na wylocie, więc MON powinien przestać się wtrącać w działania cyfryzacji, a ona nagle zaczęła latać po mediach. Wygląda na to, że może polecieć: https://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/strezynska-dla-faktow-tvn-w-rzadzie-czuje-sie-komfortowo,735073.html

No nie żartuj. :) Widać, że ją wszyscy lekceważą, to postanowiła budować swoją pozycję. Niestety dla niej reszta ją zje. Albo dostanie bana na media i jeszcze zmniejszą jej poletko (wersja optymistyczna), albo poleci przy rekonstrukcji.
Odnośnik do komentarza

Jako, że Strężyńską szanuje od czasu jeszcze gdy sam pracowałem w telekomunikacji, dziwił mnie trochę jej udział w tym rządzie. Może chciała robić dobrego mimo wszystko i chyba nawet się coś udawało - patrz ostatnie artykuły o systemie sprawdzania punktacji drogowej. Wolałbym, żeby została...

Odnośnik do komentarza

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/najnowszy-sondaz-dla-faktow-tvn-i-tvn24-duze-zmiany,735019.htmlpierwszy od dawna sondaż z innym liderem. Widać że .N coraz bliższa upadku, teraz Petru zrezygnował z bycia przewodniczącym klubu i pewnie zastąpi go Lubnauer, sondaże w okolicach progu wyborczego. Na pewno mają czego żałować, że nie połączyli się z PO, gdy sondaże były po ich stronie / były równe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...