Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienię nieco temat ;)

 

Giertych: Jeżeli działania Rosjan były umyślne, to brak podstaw do wypłacenia rodzinom odszkodowań. Miliony do zwrotu.

 

 

Wiele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej wciąż żyje nadzieją, iż uda im się wziąć na kimś rewanż za śmierć bliskich i wspierają poszukiwania osób rzekomo winnych umyślnego doprowadzenia do tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Informacje o zarzutach postawionych właśnie przez prokuraturę trzem Rosjanom powinny więc ich cieszyć. Jak jednak wskazuje Roman Giertych, uznanie, iż do katastrofy doszło umyślnie, może być podstawą do sprowadzenia na rodziny smoleńskie sporych problemów. O charakterze finansowym.

Po wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie zostały przez państwo pozostawione bez wsparcia po utracie bliskich, często głównych żywicieli w swoich gospodarstwach domowych. Wdowcom i sierotom po ofiarach wypłacano wielotysięczne rekompensaty ze środków Skarbu Państwa. Rodziny ofiar, które miały wykupione polisy na życie niebagatelne kwoty otrzymały także od towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkie te wypłaty nastąpiły w związku z tym, iż uznano, że pasażerowie rządowego Tu-154M zginęli w tragicznym wypadku.

Teraz prokuratura dąży jednak do zmiany oceny tamtych wydarzeń. Jak informowaliśmy w naTemat, na poniedziałkowej konferencji Prokuratury Krajowej poinformowano o przedstawieniu zarzutów umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym dwóm rosyjskim kontrolerom lotów i trzeciej osobie, która 10 kwietnia 2010 roku znajdowała się w wieży lotów w Smoleńsku. W ocenie byłego wicepremiera, a obecnie wziętego prawnika Romana Giertycha, przyjęcie takiej klasyfikacji wydarzeń pod mogłoby doprowadzić do uznania, iż wszystkie rekompensaty zostały wypłacone bezpodstawnie.

Jeżeli działania kontrolerów były umyślne to: brak podstaw do wypłacenia rodzinom odszkodowań przez SP. No i 3 mln. z polisy PLK do zwrotu.
— Roman Giertych (@GiertychRoman) 3. April 2017

Takie wątpliwości nie interesują jednak prokuratorów, którym zlecono ujawnienie nowej wersji tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem. – Udało się sformułować nowe zarzuty – poinformował w poniedziałkowe przedpołudnie wyraźnie rozemocjonowany zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek. Jak dodał, strona polska złożyła już w Rosji wniosek o pomoc prawną ze strony tamtejszych śledczych i liczy na umożliwienie przesłuchań podejrzanych z udziałem prokuratorów z Polski. Decyzję o postawieniu zarzutów Rosjanom podjęto na podstawie analizy rejestratorów. Nie ujawniono jednak, jakie słowa miałyby wskazywać na to, że kontrolerzy lotów celowo chcieli doprowadzić do katastrofy.

 

 

 

Zasadniczo racja- we wszystkich polisach i odszkodowaniach zamachy są wyłączone z wypłaty świadczeń. Tym razem ci, co wypłacali ładnie by się i innych wkopali. Oczywiście większość przemilczy takie coś. Nikt nie poruszy dalej takowego tematu. Ktoś za mocno by wyszedł na tego złego- najpierw daje, później zabiera.

Odnośnik do komentarza

 

 

Może jednak wróć do programowania, bo z ideologiami Ci nie wychodzi ;)

 

Mi ma prawo nie wychodzić, to nie ja jestem magistrem politologii. Tylko, że Tobie też coś za bardzo nie idzie w tym temacie ;)

 

 

Ok, to czy trockizm, luksemburgizm czy np. anarchizm komunistyczny to lewica?

 

Pomogę Ci:

 

http://i.imgur.com/bvSMrJB.png

 

@jmk

 

A bierzesz gdzieś pod uwagę podział doktryn na reakcjonizm/rewolucjonizm? Bo jeżeli Twoim jedynym kryterium jest libertarianizm/nacjonalizm, to socjaldemokracja, czy anarchizm nie jest w żaden sposób lewicą.

Odnośnik do komentarza

 

 

Gacek, jako prawnik powinieneś wiedzieć, że TK o nic nie walczy. TK tylko interpretuje uchwalane prawo w kontekście konstytucji. I to na dodatek nie z własnej inicjatywy.

:rotfl:

Nie da się tego inaczej skomentować. Wyrok o kwocie wolnej to im gumisie podrzuciły, bo przecież oni o nic nie walczą, a już na pewno nie chcieliby stawiać się w kontrze do rządu. :rotfl: Z Twojego tonu "nie znam, ale się wypowiem" zgaduję - wyborca Razem?

O to właśnie chodziło w podważaniu przez PiS wyboru sędziów, by móc tam wstawić swoich, by orzekali w kierunku tej władzy, by uniemożliwić przyjęcie legalnie wybranych przez poprzedni rząd trzech sędziów o poglądach dla PiS i reszty barbarii niezbyt korzystnych.

Odnośnik do komentarza

Nie odwracaj kota ogonem, widzę że już brakuje argumentów. Z tego co wiem, to żeby TK podjął działanie musi do niego wnieść skargę jeden z uprawnionych podmiotów, potem trybunał sprawdza zgodność danego aktu prawnego z konstytucją i tyle. Nie ma tu żadnej woli politycznej trybunału.

 

Ale może się mylę, to wyprowadź mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Może jednak wróć do programowania, bo z ideologiami Ci nie wychodzi ;)

 

Mi ma prawo nie wychodzić, to nie ja jestem magistrem politologii. Tylko, że Tobie też coś za bardzo nie idzie w tym temacie ;)

 

 

Ok, to czy trockizm, luksemburgizm czy np. anarchizm komunistyczny to lewica?

 

Pomogę Ci:

 

http://i.imgur.com/bvSMrJB.png

 

@jmk

 

A bierzesz gdzieś pod uwagę podział doktryn na reakcjonizm/rewolucjonizm? Bo jeżeli Twoim jedynym kryterium jest libertarianizm/nacjonalizm, to socjaldemokracja, czy anarchizm nie jest w żaden sposób lewicą.

 

 

Kryterium kwalifikacji jest sporo, ale gdy chcemy przypisać do lewica lub prawica to tak należy szufladkować komunizm. Można po kolei brać jego każde założenie i przypisywać, ale w największym skrócie jest to ideologia lewicowa, bo ma najwięcej elementów wspólnych z lewicą.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Może jednak wróć do programowania, bo z ideologiami Ci nie wychodzi ;)

Mi ma prawo nie wychodzić, to nie ja jestem magistrem politologii. Tylko, że Tobie też coś za bardzo nie idzie w tym temacie ;)

Ok, to czy trockizm, luksemburgizm czy np. anarchizm komunistyczny to lewica?

 

Pomogę Ci:

 

http://i.imgur.com/bvSMrJB.png

@jmk

 

A bierzesz gdzieś pod uwagę podział doktryn na reakcjonizm/rewolucjonizm? Bo jeżeli Twoim jedynym kryterium jest libertarianizm/nacjonalizm, to socjaldemokracja, czy anarchizm nie jest w żaden sposób lewicą.

Kryterium kwalifikacji jest sporo, ale gdy chcemy przypisać do lewica lub prawica to tak należy szufladkować komunizm. Można po kolei brać jego każde założenie i przypisywać, ale w największym skrócie jest to ideologia lewicowa, bo ma najwięcej elementów wspólnych z lewicą.

jmk lewica czy prawica jest szerokim pojęciem i do każdego można wrzucić mnóstwo rzeczy. Więc naprawdę miej litość i oszczędź sobie kompromitacji.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wyrzućmy klasyfikację ideologii na lewicę i prawicę z historii, bo niewykształceni w tym kierunku ludzie z forum tak mówią. Może chociaż przeczytaliście jedną książkę z doktryn politycznych, żeby oceniać klasyfikację ideologii?

 

Nie trzeba, owszem, ale nie można stwierdzić, że komunizm to nie lewica, bo to kłamstwo. Bo skoro nie lewica to prawica, innego wyjścia w takim stwierdzeniu nie ma. Są dwie opcje, bo skoro komunizm to skrajna lewica to... skrajna lewica to DALEJ lewica. Można stwierdzić: komunizm to lewica, ale... można go sklasyfikować dogłębniej, ze względu na x, y, z do a, b, c, d ...

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba, owszem, ale nie można stwierdzić, że komunizm to nie lewica, bo to kłamstwo. Bo skoro nie lewica to prawica, innego wyjścia w takim stwierdzeniu nie ma. Są dwie opcje, bo skoro komunizm to skrajna lewica to... skrajna lewica to DALEJ lewica. Można stwierdzić: komunizm to lewica, ale... można go sklasyfikować dogłębniej, ze względu na x, y, z do a, b, c, d ...

Ok, gdzie ktoś stwierdził, że komunizm to nie lewica? :>

Odnośnik do komentarza

To ja rzeczywiście mam dziś wrażenie, że posługuję się innym językiem polskim. :roll:

 

 

 

Natomiast będę się sprzeciwiał stawianiu znaku równości między komunizmem/stalinizmem i poglądami lewicowymi

 

Stawianie znaku równości między dwoma pojęciami to w moim języku polskim (a myślałem, że i wszystkich innych posługujących się nim) stwierdzenie, że są one całkowicie tożsame, że to synonimy, określenia wymienne. I taki miał być sens mojego zdania, nie można traktować wszystkich mających poglądy lewicowe (czy to na gospodarkę, czy też na obyczajowość) jako piewców komunizmu.

Odnośnik do komentarza

 

Gacek, ja się poważnie pytam, czy ty masz rozum i godność człowieka?

Ale czytałeś co napisałem i zrozumiałeś, że chodziło o zajmowanie się Biedronką w momencie ostrego sporu o TK, a nie dodatkowe manifestacje zrobione po czasie, które im się oczywiście chwalą, ale wskazują raczej na zmądrzenie po czasie, a nie racjonalną ocenę w apogeum sporu politycznych priorytetów?

Kiedy dziesiątki tysięcy ludzi protestują przeciw zamachowi PiS na Trybunał Konstytucyjny, Partia Razem broni możliwości tworzenia związków zawodowych przez pracowników Biedronki i PolskiegoBusa.com. Kiedy Sejm zajmuje się ustawami o Służbie Cywilnej, mediach publicznych i policji, Razem próbuje zainteresować opinię publiczną walką o godną płacę, prowadzoną pod ramię z OPZZ.

http://natemat.pl/167625,kto-nie-z-nami-ten-przeciw-nam-razem-nie-idzie-razem-z-kod-woli-zajmowac-sie-biedronka-i-polskimbusem

 

 

natemat.pl to doskonałe źródło, podobnie jak TVP na temat działania opozycji. Niestety nadal nie rozumiesz idei stojącej za Razem, ale nie ma się co dziwić skoro trafiają do Ciebie argumenty w rodzaju:

 

Niektórzy idą jeszcze dalej i przekonują, że to przez ludzi, którzy dzisiaj tworzą KOD, PiS doszło do władzy (choć w istocie to przez Razem, która zepchnęła pod próg Zjednoczoną Lewicę).

Odnośnik do komentarza

 

Gacek, jako prawnik powinieneś wiedzieć, że TK o nic nie walczy. TK tylko interpretuje uchwalane prawo w kontekście konstytucji. I to na dodatek nie z własnej inicjatywy.

:rotfl:

Nie da się tego inaczej skomentować. Wyrok o kwocie wolnej to im gumisie podrzuciły, bo przecież oni o nic nie walczą, a już na pewno nie chcieliby stawiać się w kontrze do rządu. :rotfl: Z Twojego tonu "nie znam, ale się wypowiem" zgaduję - wyborca Razem?

O to właśnie chodziło w podważaniu przez PiS wyboru sędziów, by móc tam wstawić swoich, by orzekali w kierunku tej władzy, by uniemożliwić przyjęcie legalnie wybranych przez poprzedni rząd trzech sędziów o poglądach dla PiS i reszty barbarii niezbyt korzystnych.

 

@Gacek, często w swoich "prawnych" wywodach zakładasz nieznajomość prawa u oponenta i to, że nie powie "sprawdzam". O podwyższenie kwoty wolnej wnioskował Rzecznik Praw Obywatelskich i TK przyznał mu rację. I Trybunał o nic nie walczy: Trybunał "rozstrzyga spory".

Odnośnik do komentarza
O podwyższenie kwoty wolnej wnioskował Rzecznik Praw Obywatelskich i TK przyznał mu rację. I Trybunał o nic nie walczy: Trybunał "rozstrzyga spory".

Że wyborca Razem nie rozumie ustrojowej roli TK w ostatnich paru latach, to rozumiem.

Ale że osoba posługująca się prawem na co dzień? :picard:

Wniosek w sprawie kwoty wolnej złożył RPO, z Twoich słów wynika, że od razu z wyrokiem, z czego można się tylko śmiać.

Narracja, którą Ty i Twoi przedmówcy się posługują to narracja PiS - TK to bezwolny wykonawca wniosków tych, którzy się do niego zwracają. Niejednokrotnie występował on walcząc o poszanowanie prawa, czy węziej - ustawy zasadniczej - idąc wbrew polityce rządzących, pochylając się nad losem najuboższych. Biorąc pod uwagę potencjalnie drastyczne konsekwencje dla np. budżetu w kontekście kwoty wolnej tych działań TK nie sposób traktować inaczej jak walki, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch lat - gdy choćby były tarcia na linii PO (głosem Kropiwnickiego) - TK w sprawie projektu ustawy o TK.

Odnośnik do komentarza

 

O podwyższenie kwoty wolnej wnioskował Rzecznik Praw Obywatelskich i TK przyznał mu rację. I Trybunał o nic nie walczy: Trybunał "rozstrzyga spory".

Że wyborca Razem nie rozumie ustrojowej roli TK w ostatnich paru latach, to rozumiem.

Ale że osoba posługująca się prawem na co dzień? :picard:

Wniosek w sprawie kwoty wolnej złożył RPO, z Twoich słów wynika, że od razu z wyrokiem, z czego można się tylko śmiać.

Narracja, którą Ty i Twoi przedmówcy się posługują to narracja PiS - TK to bezwolny wykonawca wniosków tych, którzy się do niego zwracają. Niejednokrotnie występował on walcząc o poszanowanie prawa, czy węziej - ustawy zasadniczej - idąc wbrew polityce rządzących, pochylając się nad losem najuboższych. Biorąc pod uwagę potencjalnie drastyczne konsekwencje dla np. budżetu w kontekście kwoty wolnej tych działań TK nie sposób traktować inaczej jak walki, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch lat - gdy choćby były tarcia na linii PO (głosem Kropiwnickiego) - TK w sprawie projektu ustawy o TK.

 

W tym zdaniu dokładnie potwierdziłeś, to co pisał tio. Wniosek złożył RPO, a Trybunał Konstytucyjny zbadał jego zasadność. To właśnie rozstrzygnięcie sporu, a nie wyjście z własną inicjatywą (i słusznie, bo właśnie od tego jest).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...