Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że wchłonie. Obecnie w miastach praca jest dla każdego w każdej ilości (a sortowanie są chyba zwykle w miastach). Pewnie pojawia się jednostki, które innej pracy nie poszukują, ale zdecydowana większość nie będzie miała z tym problemu. Zwłaszcza, że to zwolnienie grupowe więc dostaną odprawy, więc i nowej pracy mogą poszukać spokojnie i bez noża na gardle.

Odnośnik do komentarza

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1028765,ograniczenie-kadencji-samorzadowcow.html

 

No cóż, uderzenie w osoby z dużych ośrodków miejskich, które nie są związane z PiS? Mi sama ta idea się nie podoba, bo jeśli ktoś jest dobrym samorządowcem to jest to karanie tak naprawdę obywateli, myślę że w Nowej Soli będą wkurwieni stratą Tyszkiewicza. Dodatkowo w tej formule PiSu dotyczy to już obecnych samorządowców, a jeśli ktoś chciałby to wprowadzić jakoś po ludzku to powinno działać od momentu wejścia ustawy w życie. W Polsce jak w lesie...

 

Prezydentami nie będą:
Majchrowski - Kraków
Dutkiewicz - Wrocław
Adamowicz - Gdańsk
Szczurek - Gdynia
Karnowski - Sopot
Zdanowska - Łódź
Gronkiewicz-Waltz - Warszawa
Grzymowicz - Olsztyn
Krzystek - Szczecin
Jedliński - Koszalin
Żuk - Lublin
Tyszkiewicz - Nowa Sól
Odnośnik do komentarza
No cóż, uderzenie w osoby z dużych ośrodków miejskich, które nie są związane z PiS?

Przede wszystkim to tak drastyczne łamanie Konstytucji, że po prostu brak mi słów. Równie dobrze mogą sobie przedłużyć kadencję obecnego sejmu z 4 do, powiedzmy patriotycznie, 44 lat.

Z drugiej strony to próba wynagrodzenia najbardziej przeze mnie pogardzanej grupy społecznej - "symetrystów", którzy przez aktywność na portalach społecznościowym walnie przyczynili się do sukcesu PiS w wyborach.

Na Śląsku mam takiego na oku w Gliwicach, stary znajomy z czasów studiów, który parę lat romansował z Forum Młodych, by kilka lat temu wycofać się z tego środowiska i na siłę dystansować od PiS. Jest dość znanym lokalnym działaczem i w Gliwicach bardzo łatwo mu będzie zyskać jakiś stołek za zasługi w internecie. Znając go od prawie dekady nie mogę pozbyć się wrażenia, że on i paru innych takich gości zostało parę lat temu "uśpionych", by teraz nie tracić poparcia przez kojarzenie z sektą smoleńską, twardym jądrem PiS. Zwłaszcza że ławka PiS jest cholernie krótka i siłą rzeczy uderzając w samorządy muszą pogodzić się z tym, że będą brać ludzi spoza sekty, z możliwościami intelektualnymi pozwalającymi na zdradę i przejście gdzie indziej. Z drugiej strony w takiej sytuacji trochę mi żal mojego kolegi, członka tejże sekty, który prawdopodobnie się nigdzie w Gliwicach nie załapie, bo nie ma takich zasług przez brak umiejętności kamuflażu w internecie.

Aż zachodzę w głowę, gdzie mógłbym teraz być, jakbym w swoim czasie się sprzedał i przyjął propozycję od Hofmana, gdy rekrutował na Śląsku. "Wszak nie tacy robią teraz zyski i kariery, sama swołocz i kryminał, starczy tylko chcieć" ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Z tych wszystkich rzeczy robionych przez PiS chyba pierwszy raz od momentu 500+ tak się przejąłem i zirytowałem...

Skoro Ciebie jako liberała bolą takie rzeczy, to pomyśl, jak często prawników musi ten rząd irytować, gdy muszą bezsilnie oglądać pochód barbarzyńców i deptanie TK, SN, autonomii sądów, kretyńskie i sprzeczne z duchem prawa nowele, itp. itd. Mamy takie przeżycia co tydzień ;)

Odnośnik do komentarza

No moim zdaniem to jest po prostu zamach na samorządy i tyle. Do tego jak wspomniałem karanie przede wszystkim obywateli, bo skoro ktoś jest x kadencji na stanowisku to znaczy, że w tym regionie jest najbardziej popularny i większość obywateli dobrze go ocenia, ew. jest najmniejszym złem. Te rozwiązanie PiSu jest antyobywatelskie i antydemokratyczne. Do tego działanie prawa wstecz, ech kurwa...

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1934509286768189&id=1451037161782073Wadim z RiGCZem :wub:

Odnośnik do komentarza

Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tuska, który miał jakoby zawrzeć "nielegalną umowę" z Putinem, z kontekstu wynika, że chodzi o katastrofę smoleńską, resztę sobie możemy sami dopowiedzieć: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21525163,macierewicz-jest-doniesienie-do-prokuratury-na-tuska-zawarl.html#MT

Grubo, moim zdaniem za grubo. Karmiąc rekiny odpędzają delfiny, które dały im władzę.

 

Moim zdaniem link nadaje się bardziej do absurdalnego, ale czasy mamy takie, że to sprawa dot. polityki wewnętrznej...

Odnośnik do komentarza

To może być to, bo ostatnio zaczęło się mówić o tej całej śmiesznej komisji smoleńskiej, która przez ostatni rok brała kupę forsy nie obradując (albo obradując bardzo rzadko, nie pamiętam), więc trzeba to czymś "przykryć", żeby elektorat nie zaczął wątpić.

IMO jednak, jak zwykle ze Smoleńskiem, PiS na tym więcej straci niż zyska.

Odnośnik do komentarza

Sami jesteśmy sobie winni tego, jaka rzeczywistość nas otacza. Wśród moich znajomych zrobiłem taki mini wywiad środowiskowy, czy żałują tego, jak oddali swój głos w wyborach parlamentarnych. Oczywiście zdecydowana większość nie oddała żadnego, a teraz to oni najgłośniej narzekają...

Odnośnik do komentarza

Chyba Macierewicz dostał ciśnienia, bo minęło już sporo czasu a nowych dowodów czy zwrotu Tupolewa ni widu ni słychu, zrobił więc wybieg "do przodu" i mydli oczy donosem

I trzeba też pamiętać o tym, że od 80ciu kilku miesięcznic "jesteśmy blisko odkrycie prawdy!". I tak co miesiąc.

To po prostu już jest totalna żenada i patologia. Non stop to samo i w kółko bez niczego. Chyba powinni robić badania biegli psychiatrzy, jak ktoś chce startować na polityka ;)

Na prawdę mało kto ogarnia, że to już nie jest jakaś tam gra polityczna, walka o władzę, czy o prawdę? To czysto zryta psycha i jakieś omamy- czyli choroba psychiczna.

Na to już brak słów i siły.

Odnośnik do komentarza

To jest gra polityczna. Macierewicz swoją karierę polityczną oparł na mega bliskości z Kaczyńskimi. Do dziś jest wierny Kaczyńskiemu i ma świadomość tego, że bez poparcia Prezesa nagle znika ze sceny. Musi mieć w ręku takiego asa, którym buduje swoją pozycje w partii (a raczej w oczach Kaczyńskiego). Wynalazł idealny, bo mimo braku podstaw o charakterze politycznych, gra na uczuciach Kaczyńskiemu. Jak widać, to działa.

Odnośnik do komentarza

Macierewicz bez Kaczyńskich w polityce był i być może nadal, tylko to się żadnemu z nich nie opłaci - Macierewicz bez Smoleńska jest skazany na los maksimum LPR sprzed nastu lat, Kaczyński bez Macierewicza to PiS bez Radia Maryja i przybudówek. Żaden z nich nie zniknie bez drugiego, ale też nie przejmie bez niego władzy.

Odnośnik do komentarza

1. Ja bym raczej upatrywał związku z ostatnim sondażem IBRISu. Jarek pamięta, jak się skończył poprzedni spadek popularności, i spuszcza ogary ze smyczy.

 

2. Macierewicz jest niezatapialny, imo ma papiery na całą wierchuszkę PiS. Sprawa Misiewicza - protegowanego Antka, który jest absolutnie nie do ruszenia - jasno tego dowodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...