Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Operatorzy telewizji kablowej będą mieli obowiązek rejestracji odbiorników RTV klientów.

Poczta Polska dowie się, kto korzysta z płatnej telewizji i nakaże mu płacić za publiczną. Będzie też abolicja.

 

http://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/303079889-Operatorzy-telewizji-kablowej-beda-mieli-obowiazek-rejestracji-odbiornikow-RTV-klientow.html

I znalazł się sposób na dobranie się za abonament. Tylko pytanie czy oni mogą ot tak przekazać takie dane? Druga kwestia- teraz 6 zł, później 50 zł i nikt nie będzie miał nic do gadania. Smutne to.

 

Edit: Dodam jeszcze:

Autorzy wychodzą z założenia, że jeśli ktoś jest klientem kablówki czy ma w domu talerz do odbioru telewizji satelitarnej, ten ma też telewizor i powinien płacić na TVP oraz Polskie Radio. Dostawcy telewizji w podstawowych pakietach oferują bowiem kanały publicznych nadawców. – Skoro uzyskują korzyści z rozprowadzania programów nadawcy publicznego, uzasadnione jest włączenie ich do systemu poboru opłat abonamentowych – czytamy w uzasadnieniu.

 

W takim razie ja poproszę o przygotowanie pakietów, gdzie nie ma programów publicznych. Nie interesują mnie i nie chcę płacić.

Odnośnik do komentarza

Też na to liczę.

Ten kto na to liczy, to się przeliczy :) Niestety. Zaraz będzie hur-durr sieci kablowych, bo ludzie zaczną rezygnować, później oddadzą TV. Wezmą się za kompy w końcu? Kombinują jak mogą, ale chyba nie od tej strony.

Jak dla mnie może być coś takiego jak abonament, Ok. Tylko raz: nie może być przymusowy- czy ktoś korzysta czy nie, to płacić musi. Dwa: skoro płacę za kablówkę, to mam drugi raz (ewentualne za oglądanie tego shitu) płacić? No chyba nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

Dodatkowo jest multum osób, które maja wykupiony nawet najmniejszy pakiet kablówki, bo po prostu nie opłacało sie kupować samego internetu, bo był droższy. Rozumiem, że po wprowadzeniu tego chorego pomysłu klienci sieci kablowej będą mogli zrezygnować za darmo? No i jak wygląda sprawa z tym, że w UPC mam pousuwane wszystkie zgody na rozpowszechnianie i przetwarzanie moich danych, oprócz tej którą zaakceptować musiałem?

 

Płacę za kablówkę 176 zł oglądając tylko kanały sportowe Eleven i Canal+ i każda złotóweczka jest dobrze wydaną złotóweczką, przepraszam ale w obecnym wydaniu TVP nie oferuje sobą nic za co chciałbym płacić, chociażby za akcje z WOSP.

Odnośnik do komentarza

Abonament nie jest płatnością za oglądanie TVP tylko za: "używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych". A ustawodawca domniemywa, że "osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika." Czyli - płacisz za kablówkę = masz telewizor czyli powinieneś płacić abonament.

Odnośnik do komentarza

Tio ma rację. Problem w tym, że idea abonamentu RTV jest tak zeszłowieczna, że jej założenia powinny dawno być poddane dyskusji:

- kiedy powstawała idea abonamentu w Polsce telewizja=telewizja państwowa (publiczna). Dawno to przestało być aktualne

- wtedy też telewizor służył tylko do oglądania TV, a TV można było ogládać tylko na odbiorniku.

- idea telewizji publicznej i innego finansowania niż z abonamentu istnieje i ma się dobrze. Świat nie kończy się na UK, zresztą jak TVP zacznie robić produkcje godne BBC, to można by do tematu wrócić.

Odnośnik do komentarza

Poza tym kablówki nie mogą wyłączyć TVP z jakiegokolwiek pakietu, bo dostawcy telewizji maja obowiązek umieszczać jej sygnał w ofercie :)

Szach-mat, trzeba płacić na te 50 tysięcy miesięcznej pensji prezesa Kurskiego Jacka, za ciężki trud jaki włożył w odpolitycznienie TVP.

Odnośnik do komentarza

Przechodząc przez biało-czerwone pasy znieważasz symbole narodowe? Jest taka opinia.

 

Radny osiedlowy z Pomorzan uważa, że trzeba przemalować biało-czerwone pasy na przejściach dla pieszych, bo teraz dochodzi do "znieważania symboli narodowych". Domaga się od miejskich radnych reakcji. To nie jest żart.

 

Przyznać się: kto niszy flagi codziennie? ;)

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,21490943,przechodzac-przez-ulice-zniewazasz-symbole-narodowe-jest-taka.html?disableRedirects=true#MTstream

 

Przynajmniej ci z rady miasta mają trochę lepsze podejście do sprawy (w końcu nie jest do biało-czerwone, tylko biało-czerwono-biało-czerwono-biało-czerwono pasy).

Czyżby polowania na czarownice czas zacząć?

Odnośnik do komentarza

 

 

Czyżby polowania na czarownice czas zacząć?

 

Bo jakiś radny jest idiotą? Bardziej do absurdalnego niż do polityki to się nadaje.

 

W zasadzie racja, można przenieść. Polowanie tego idioty się zacznie, nie sprecyzowałem.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze w sprawie pomysłu rządowego na zwiększenie ściągalności abonamentu.

 

Teoretycznie jest możliwe zamówienie pakietu telewizyjnego u operatora, nie posiadając telewizora czy innego odbiornika umożliwiającego oglądanie kanałów. Ot taka fanaberia. Czy w takim razie operator przekaże KRRiT moje dane z liczbą odbiorników równą zero? Czy może zastosowane zostanie domniemanie winy? :>

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze w sprawie pomysłu rządowego na zwiększenie ściągalności abonamentu.

 

Teoretycznie jest możliwe zamówienie pakietu telewizyjnego u operatora, nie posiadając telewizora czy innego odbiornika umożliwiającego oglądanie kanałów. Ot taka fanaberia. Czy w takim razie operator przekaże KRRiT moje dane z liczbą odbiorników równą zero? Czy może zastosowane zostanie domniemanie winy? :>

Wobec wcześniejszych pomysłów, to stawiam na to drugie. To zdaje się było przy pomyśle ściągania przez US. Że potencjalnie każdy jest posiadaczem TV lub radia. Z tamtym nie poszło, bo by od osób ściągali ani gospodarstwa domowego.

Odnośnik do komentarza

Nowe standardy a #dobrazmiana. Wywalmy ludzi na bezrobocie, a co. A jak coś ukradną, przyjmiemy ich z powrotem.

 

Do tej pory by pracować w sortowaniach Poczty Polskiej trzeba było mieć zaświadczenie o niekaralności. Rozsądnie, biorąc pod uwagę że się ma dostęp do cennych przesyłek.

Od kwietnia wszyscy pracownicy sortowani w całej Polsce zostaną zwolnieni. Zastąpią ich... więźniowie.

 

(Tak wiem, absurdalny. Ale w Bulandzie coraz trudniej zachować to rozróżnienie)

Odnośnik do komentarza

W Rzepie nic nie napisali o zwalnianiu pracowników i zastępowaniu ich więźniami :-k

To akurat dość logiczne następstwo.

 

Ja jestem zwolennikiem tego pomysłu. Uważam, że więźniowie powinni sami zarabiać na swoje utrzymanie, a nie dostawać darmowego hotelu. Jak się sprawdzą, to może kolejne firmy z tym pójdą i będzie można skutecznie zmniejszyć wydatki na więziennictwo a i samym więźniom ułatwi znalezienie uczciwej pracy po odsiadce i może zmniejszy odsetek tych, którzy wracają do więzienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...