Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Może teraz nie, ale przez ostatnie 4-5 lat tak jawnie wspierała, że TVNowi ciężko się by było nawet zbliżyć do takiego poziomu. Inna sprawa, że media z grupy ITI są bardziej anty-PiS niż pro-PO. I jak się pojawiła np. kandydatura Olechowskiego, to od razu zaostrzyli kurs wobec partii Tuska, bo widocznie z nim by było im bardziej po drodze.

Odnośnik do komentarza

Buffu: To też prawda. Fakty są takie że poszczególne media mają swoje własne interesy i wspierają polityków, którzy mogą je najlepiej dla nich załatwić. Wracając jednak do tematu, krytyka Kaczyńskich i ogólnie PiSu przez właśnie TVN czy Wyborczą przekraczało niekiedy granice dobrego smaku i zahaczało o manipulację. Jednak TVP czy Rzepa nawet w szczytowych okresach propisowskiej polityki tego poziomu nie osiągnęły. O wiadomym radiu nie mówmy, bo to co tam mówiono, nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.

 

EDIT

Jest po drodze skoro zamierzali wspierać Lecha jako kandydata na prezydenta.

Jeszcze niedawno słyszałem coś idealnie odwrotnego. Możliwe, że coś się od tamtego czasu zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Tak oczywiście, mityczna wszechwładza TVN i GW. Oczywiście nikt nie ogląda TVP czy nie czyta Rzeczpospolitej - właściwie organów medialnych PiS, że o TV Trwam i Radiu Maryja nie wspomnę.

Akurat RM od jakiegoś czasu jest z PiSem nie po drodze, z tego co się orientuję.

Jest po drodze skoro zamierzali wspierać Lecha jako kandydata na prezydenta.

Odnośnik do komentarza

B Wracając jednak do tematu, krytyka Kaczyńskich i ogólnie PiSu przez właśnie TVN czy Wyborczą przekraczało niekiedy granice dobrego smaku i zahaczało o manipulację. Jednak TVP czy Rzepa nawet w szczytowych okresach propisowskiej polityki tego poziomu nie osiągnęły.

 

Tak łatwo to napisać, bo ciężko o przykłady sprzed 4-5 lat teraz i napisanie tego w taki sposób, jakby była to "prawda absolutna" jest sporym nadużyciem z Twojej strony.*

 

*co nie zmienia faktu, że myślący widz zauważy kto za PISem, kto za PO.

Odnośnik do komentarza

TVP, komentator z "Rzepy" wcale nie przekroczyli wczoraj granic dobrego smaku - stojąc nad grobem Lecha Kaczyńskiego mówiąc o "swoistej spowiedzi, katharsis, które oczyszcza ludzi (którzy wyszli na ulicę by się oczyścić) z obłudy, którą okładali prezydenta".

 

Nie przekroczył tych granic Pospieszalski, który - wciąż nad grobem prezydenta, stojąc przy Pałacu Prezydenckim - grzmiał "gdzie są teraz ludzie z PO?"?! Nie zapominajmy, że TVP są mediami PUBLICZNYMI, na Boga...

Odnośnik do komentarza

Ja wam napiszę jeszcze kilka słów nt. tego wypadku (dzisiaj na historii o nim dogłębnie rozmawialiśmy, wogóle lekcji nie było tylko rozmawialiśmy nt. wypadku w Smoleńsku - nie wiem jak u was)

 

No więc - bd. pisał w podpunktach żeby było zrozumiale i przejrzyście smile.gif -:

 

1. Katastrofa - błędy, błędy i jeszcze raz błędy - czy prawda ujrzy światło dziennie?

 

a) Jak już wcześniej poprzednicy wspomnieli pakowanie wszystkich generałów sił zbroinych do jednego samolotu to JEDNA WIELKA POMYŁKA! Nie wiem kto wydał takie oświadczenie,

kto się zgodził aby tak było (chciałbym się tego dowiedzieć, i chciałbym by ta osoba poniosła odpowiedzialność). Wszyscy generałowie, łącznie z prezydentem i posłami w jednym samolocie

to łakomy kęsek dla min. terrorystów. Jednym "prezentem" od. np. Al-Dżaziry mielibyśmy zamiast NASZEGO błędu zamch terrorystyczny. To 1 WIELKI BŁĄD!!!

 

b) Zbyt krótki pas startowy na "lotnisku" w SMoleńsku - podobno bu TU-154 wylądowały potrzeba + 150m. pasa startowego. Tam było ok. (nie wiem dokładnie w razie czego proszę o poprawienie) 110m?

Ten kto zgóry zaplanował lądowanie na Smoleńsku jest KRETYNEM DO KWADRATU ( chciałbym wiedzieć kto to był), że planując lot głowy państwa nie zaplanował NICZEGO PORZĄDNIE< DOKŁADNIE!!!

 

c) Presja na pilocie - nie wiadomo czy rzeczywiście była, ale odwołam się do sytuacji z Tibilisii - pilot uznał że przez złe warunki atmosferyczne nie może wylądować. UWAGA!!

Pilot ma 100% władzy na pokładzie samolotu. To on ponosi odpowiedzialność za pasażerów. Pilot z Tibilisi powiedział że nie wyląduje, bo grozi to katastrofą.

Prezydent kazał lądować w Tibilisi. Nie wiem w końcu gdzie i kto wylądował, ale wiem że tego pilota podano do sądu, do tego dostał opi**&^^ od prezydenta. Istna paranoja!!

 

CZy w tej sytuacji mogło być podobnie?? Niewykluczone! Ktoś od prezydenta mógł powiedzieć pilotowi że ma lądować bo coś - prezydent ma dużą władzę - Pilot pod presją poddał się

Mu i postanowił lądować. Pytanie, czy lepiej być ciąganym po sądach za słuszną decyzję ratującą życie (Tibilisi) czy nie słuszną wpływającą na życie pasażerów?? Jdno jest pewne...

Jeżeli takie zdarzenie miało wogóle miejsce to pilot był pod b. dużą presją.

 

d) Czy Tu-154 był odpowiednio dotankowany?? - słyszałem że nie. Podobno robił od 1 do 4 podejść (zależy jakie źródło informacji) do tego katastrofalnego lądowania. Po 2 lądowaniu pilot podobno miał

zgłosić że leci na zapasowe lotnisko, bo tu jest niebezpiecznie i woli nie ryzykować, iżę ma mało benzyny (czy ropy). Prawdopodobnie jak pisałem wywarto na nim presję, i zamiast lecieć na inne lotnisko, wylądował tam

gdzie wylądował. I to wcale nie musi być zawarte w czarnej skrzynce, bo ktoś od prezydenta mógł dać znak palcem, na kartce nie wiem... czy piloci go przedyskutowali, czy piloci

o nim rozmawiali? Dowiemy się gdy ujawni się zawartość czarnych skrzynek (podobno już znaleziono wszystkie 3.) Do tego zwróćcie uwagę na inne katastrofy lotnicze - zawsze jest jakies pożar, płoną lasy i wogóle wszystko się jara!! A tu... starym jelczem czy czymś

wyjechali z remizy i nic nie musieli gasić, oprócz zabezpieczenia! O lool!

 

e) Czy pilot znał b. dobrze rosyjski czy tylko dobrze - osoby w wywiadach mówią, że podobno pilot biegle władał rosyjskim. Słuchałem rano (bodajże rmf fm czy zlote przeboje czy 3-ki jak jechałem do szkoły)

i rosyjki "naprowadzacz" mówił pilotowi cyfry, których ten pilot nie znał. Podobno nie wiedział co on mówi. Do tego pilot znał angielski a rosjanie sie nim nie posłógiwali. Jak to było

dowiemy się po odsłuchaniu czarnych skrzynek.

 

f) Czy Polskę nie stać by rzeczywiście mieć porządny samolot, a nie latający (jak to Pietro wspomniał) TRUPOL-ew?? Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami...

 

g) Co to za pomysł lądować na jakimś wojskowym lotnisku, wogóle nieprzysto9sowanego do lądowań! O dziw bierz, że komuś przyszło to do głowy!!!

 

 

 

2. KATASTROFA A MEDIA - CIĄG DALSZY Pk.1

Po tym co zaobserwowałem w mediach doszedłem do wniosku, że to jest rzeczywiście 3-władza RP. To w jaki sposób próbują manipulować ludźmi to poprostu wzbudza moje nie wiem...

obrzydzenie, przerażenie?? Nie wiem jak to inaczej nazwać. Ale po kolei:

 

a) Nauczyciel od Historii kupił dzisiaj Fakt. Na pierwszej stronie "titter.gifanie prezydencie Pański naród płacze" - i obrazek Kaczyńskeigo w czarnym tle. A jeszcze dopisek "Drugi Katyń".

Po pierwsze nie obrażę nikogo jak powiem na początku, że FAKT To SZMATA!! To co w nim się znajduje na codzień to... - żal komentować naprawdę, szkoda słów.

Dlatego obrazek i tytuł taki a nie inny to czysty marketing, aby babcie w moherkach i inne zmanipulowane osoby zaciagnęły po ten tytuł. Naprawdę...

 

b) "Drugi Katyń" - chyba we wszystkich gazetach i stacjach TV pojawiaja sie takie okreslenia. MOIM ZDANIEM TO OBRAZA DLA ŻOŁNIERZY! DLA ŻOŁNIERZY KTÓRZY OODALI W KATYNIU SWE ŻYCIE BO WALCZYLI O WOLNOŚĆ

NASZEGO KRAJU! Zostali zamordowani strzałem w tył głowy! Sory, ale prezydent i ci którzy zmarli :

- zginęli można powiedzieć przez brak organizacji w Polsce

- zginęli w wypadku, a nie w procesie ludobojstwa!!! ZABICI Strzałem w tył głowy! TO OKREŚLENIE TO OBRAZA DLA ŻOŁNIERZA POLSKIEGO! DLA POLSKIEGO MUNDURU I DLA POLSKI!! WSTYD NAPRAWDĘ WSTYD, ŻE JAKIEŚ JEŁOPY,

DEBILE ZUPEŁNIE NIE MYŚLĄ!!

 

Taki przeciętny Kowalski myśli se po tym tytule, że to Rosja maczała w tym Palce!! BARDZO JESTEM ZŁY Z TEGO POWODU! Po raz kolejny mamy zabieg manipulacyjny ze strony mediów!

 

c) Mitologizowanie, Uwznioślanie wszystkich osób po tym wypadku, zwłaszcza prezydenta. To mnie tak wkurza, że zaraz wyjdę z siebie i stanę obok! Ludzie!! Pisanie, że Kaczyński to

"Drugi Piłsudski" czy inna ważna postać historii Polski to lekkie "przegięcie pały"! To jak kompromitował na oczach milionów ludzi, to w jaki sposób wszyscy się z niego smiali - z ziemi polski do polski, czy nazywali go kartoflem (niemcy)

a teraz mowia: BOHATER NARODOWY, nazwac stadion w Waw-ie jego imieniem!! Dac mu ordery!! Duch narodu, najwiekszy patriota etc... etc... poprostu ogarnia mnie pusty śmiech... Jak można być takim hipokrytą, i się w ten sposób zachowywać.

No na pewno w tym aspekcie maczają palce Media, które pierwsze tak zaczęły go określać, ale no nie wiem... najgorzej, że nie umiem tego skomentować :///

 

CZĘŚCIOWE WNIOSKI:

 

Katastrofa napewno była dla nas wielkim szokiem. Jest teraz masa pytań: kto zawinił, co się stało na pokładzie etc... etc... Chciałbym poznać na nie odpowiedź, lecz myślę, że będzie z ta prawdą BAAARDZOOO CIĘŻKO.

Dlaczego??

 

Skoro (głupi,tępy) naród zacznie wysławiać Kaczyńskiego, a na taśmach ze skrzynek wyjdzie że to przez niego ten wypadek to może zechcą to wyższe instancje zataić, by nie upodlić jego wizerunku, który w tym momencie osiąga szczyty szczytów...

Wykreowany pośmiertnie w mediach ludzie na wyższych szczeblach mogą albo podać jakieś fałszywe informacje, albo wogóle coś popsuć żeby w razie w. nic na Lecha nie wypłynęło. Bo skoro teraz go "uwielbiamy" to po ujawnieniu tych nagrań byśmy chyba zmienili zdanie.

Kilku osobom może to być nie na rękę, dlatego boję się, że prawda dot. tego wypadku może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, a jak ujrzy to za fiu fiu fiuuu 10 do kwadratu lat:///

 

Nie chcę szkalować nikogo, chcę poznać prawdę tego wypadku nawet jak ma ona być najgorsza w skutkach!

 

 

 

p.S Myślę żę jeszcze wiele pkt. można by było dopisać, ale ręka mnie już boli może dopiszcie sami <LI>

P.S2 Chciałbym zwrócić uwagę na fakt ich w 2008r. w Mirosławcu miała miejsce podobna tragedia - katastrofa lotnicza - w czasie której zginęło ponad 20-tu generałów. Widać nie potrafimy wyciągać wniosków :///

P.s3 Bez wątpienia, jest to katastrofa zwłaszcza dla wszystkich rodzin zmarłych w Smoleńsku. Jedynie co pozostaje to <LI>i wiara w Wszechmocnego, który może im pomóc, oraz zaopiekować się zmarłymi

P.s4 Możecie wierzyć lub nie ale NOSTRADAMUS TO PRZEPOWIEDZIAŁ!! "...I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..." NOSTRADAMUS Wielka Księga Przepowiedni.

Odnośnik do komentarza

Heheh, Polska to rzeczywiście kraj niezwyciężony. Całości nie dałem rady doczytać przez błędy, CAPS LOCKI i ciągłą informację ,,z tego co słyszałem''. Jeżeli nic nie wiem to nic nie piszę, taka jest ogólna zasada.

 

Z jednym się w całej rozciągłości zgodzę.

 

"Drugi Katyń" - chyba we wszystkich gazetach i stacjach TV pojawiaja sie takie okreslenia. MOIM ZDANIEM TO OBRAZA DLA ŻOŁNIERZY! DLA ŻOŁNIERZY KTÓRZY OODALI W KATYNIU SWE ŻYCIE BO WALCZYLI O WOLNOŚĆ

NASZEGO KRAJU! Zostali zamordowani strzałem w tył głowy! Sory, ale prezydent i ci którzy zmarli :

- zginęli można powiedzieć przez brak organizacji w Polsce

- zginęli w wypadku, a nie w procesie ludobojstwa!!! ZABICI Strzałem w tył głowy! TO OKREŚLENIE TO OBRAZA DLA ŻOŁNIERZA POLSKIEGO! DLA POLSKIEGO MUNDURU I DLA POLSKI!! WSTYD NAPRAWDĘ WSTYD, ŻE JAKIEŚ JEŁOPY,

DEBILE ZUPEŁNIE NIE MYŚLĄ!!

 

Jest to cios dla mnie jako Polaka i przede wszystkim jako członka rodziny katyńskiej (straciłem tam pradziadka - dr. Stanisława Piekałkiewicza, zamordowanego w Charkowie). Miałem przyjemność być pół roku temu w Smoleńsku i Katyniu (wcześniej byłem w Charkowie) z innymi rodzinami katyńskimi, z którymi wymieniając się poglądami odnieśliśmy identyczne przekonanie. Fatalny zbieg okoliczności - miejsca wypadku i rangi ludzi na pokładzie Tu-154M niestety zapoczątkował nietrafne łączenie tych dwóch dat.

Odnośnik do komentarza

Wracając jednak do tematu, krytyka Kaczyńskich i ogólnie PiSu przez właśnie TVN czy Wyborczą przekraczało niekiedy granice dobrego smaku i zahaczało o manipulację. Jednak TVP czy Rzepa nawet w szczytowych okresach propisowskiej polityki tego poziomu nie osiągnęły. O wiadomym radiu nie mówmy, bo to co tam mówiono, nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.

 

Zachownie Kaczyńskich i PiSu niekiedy przekraczało wszelkie granice. Mam nadzieje, że wielka tragedia nie będzie służyła uprawianiu rewizjonizmu.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem kto wydał takie oświadczenie,

kto się zgodził aby tak było (chciałbym się tego dowiedzieć, i chciałbym by ta osoba poniosła odpowiedzialność).

 

ZA CO ma ponieść odpowiedzialność? Z tego co mi wiadomo, nie ma żadnego przepisu zakazującego "wsadzania" do samolotu prezydenta i całego dowództwa wojska. Namawiasz do linczu?

 

Inna sprawa, czy taki przepis powinien istnieć. Moim zdaniem nie. Trzeba zrozumieć i pogodzić się z tym, że nieszczęścia się zdarzają. Równie dobrze mógłby ich wszystkich przejechać autobus, jakby grupowo przechodzili przez ruskie skrzyżowanie. To nie jest uzasadnienie do tego, by nagle fundować rządowi 100 samolotów, dla każdego osobny. Z kieszeni podatnika, rzecz jasna.

 

Po drugie - po co rozważasz jakieś długości pasa do lądowania czy dotankowanie Tupolewa, skoro najprawdopodobniej nie to było przyczyną wypadku? Poza tym, fakt, że kończyło się paliwo, przemawiał za tym, by właśnie lądować już w Smoleńsku...

 

a) Nauczyciel od Historii kupił dzisiaj Fakt. Na pierwszej stronie "images/smilies/default/titter.gifanie prezydencie Pański naród płacze" - i obrazek Kaczyńskeigo w czarnym tle. A jeszcze dopisek "Drugi Katyń".

Po pierwsze nie obrażę nikogo jak powiem na początku, że FAKT To SZMATA!! To co w nim się znajduje na codzień to... - żal komentować naprawdę, szkoda słów.

Dlatego obrazek i tytuł taki a nie inny to czysty marketing, aby babcie w moherkach i inne zmanipulowane osoby zaciagnęły po ten tytuł. Naprawdę...

 

A czego oczekujesz po tabloidzie? Równie dobrze mógłbyś narzekać, że dziwki niemoralnie się prowadzą.

 

P.S2 Chciałbym zwrócić uwagę na fakt ich w 2008r. w Mirosławcu miała miejsce podobna tragedia - katastrofa lotnicza - w czasie której zginęło ponad 20-tu generałów. Widać nie potrafimy wyciągać wniosków :///

 

Jak to pisał Kochanowski już - "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi"

 

P.s4 Możecie wierzyć lub nie ale NOSTRADAMUS TO PRZEPOWIEDZIAŁ!! "...I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..." NOSTRADAMUS Wielka Księga Przepowiedni.

 

Skoro dajesz mi możliwość wyboru, to skorzystam i nie uwierzę

Odnośnik do komentarza
Zachownie Kaczyńskich i PiSu niekiedy przekraczało wszelkie granice.

Pewnie że tak, czy gdzieś ktokolwiek temu zaprzeczał? Tylko że kiedy Kaczyński, Kurski, Palikot czy Niesiołowski plują się, obrażając swoich politycznych rywali, to można to zakwalifikować jako walkę polityczną. Od mediów wymaga się w cywilizowanym świecie bezstronności i zachowania umiaru. Szkoda że w Polsce się takich mediów nie dochowaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Heheh, Polska to rzeczywiście kraj niezwyciężony. Całości nie dałem rady doczytać przez błędy, CAPS LOCKI i ciągłą informację ,,z tego co słyszałem''. Jeżeli nic nie wiem to nic nie piszę, taka jest ogólna zasada.

Sugerujesz, że tak nie jest? Rozbiory, Hitler i Stalin, 40 lat komuny, a Polska wciąż istnieje i ma się dobrze. :roll:

Odnośnik do komentarza
P.s4 Możecie wierzyć lub nie ale NOSTRADAMUS TO PRZEPOWIEDZIAŁ!! "...I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..." NOSTRADAMUS Wielka Księga Przepowiedni.

i jeszcze powiedz, że przepowiedział I i II WŚ, WTC, Hitlera i setki innych. Jakiś pismak szuka sensacji/rozgłosu/poczytności, a Ty w to wierzysz. Ten kolo był ściemniaczem (imo), ale niech sobie każdy myśli co chce.

Odnośnik do komentarza

Ja wam napiszę jeszcze kilka słów nt. tego wypadku (dzisiaj na historii o nim dogłębnie rozmawialiśmy, wogóle lekcji nie było tylko rozmawialiśmy nt. wypadku w Smoleńsku - nie wiem jak u was)

 

No więc - bd. pisał w podpunktach żeby było zrozumiale i przejrzyście smile.gif -:

 

1. Katastrofa - błędy, błędy i jeszcze raz błędy - czy prawda ujrzy światło dziennie?

 

 

b) Zbyt krótki pas startowy na "lotnisku" w SMoleńsku - podobno bu TU-154 wylądowały potrzeba + 150m. pasa startowego. Tam było ok. (nie wiem dokładnie w razie czego proszę o poprawienie) 110m?

Ten kto zgóry zaplanował lądowanie na Smoleńsku jest KRETYNEM DO KWADRATU ( chciałbym wiedzieć kto to był), że planując lot głowy państwa nie zaplanował NICZEGO PORZĄDNIE< DOKŁADNIE!!!

Podobno ktoś, kto twierdzi, że samolot mający minimalną prędkość lotu 235 km/h i masę startową 102 t zdoła wylądowac z dobiegiem na ok. 150 m jest kretynem do sześcianu :)

 

d) Czy Tu-154 był odpowiednio dotankowany?? - słyszałem że nie. Podobno robił od 1 do 4 podejść (zależy jakie źródło informacji) do tego katastrofalnego lądowania. Po 2 lądowaniu pilot podobno miał

zgłosić że leci na zapasowe lotnisko, bo tu jest niebezpiecznie i woli nie ryzykować, iżę ma mało benzyny (czy ropy). Prawdopodobnie jak pisałem wywarto na nim presję, i zamiast lecieć na inne lotnisko, wylądował tam

gdzie wylądował. I to wcale nie musi być zawarte w czarnej skrzynce, bo ktoś od prezydenta mógł dać znak palcem, na kartce nie wiem... czy piloci go przedyskutowali, czy piloci

o nim rozmawiali? Dowiemy się gdy ujawni się zawartość czarnych skrzynek (podobno już znaleziono wszystkie 3.) Do tego zwróćcie uwagę na inne katastrofy lotnicze - zawsze jest jakies pożar, płoną lasy i wogóle wszystko się jara!! A tu... starym jelczem czy czymś

wyjechali z remizy i nic nie musieli gasić, oprócz zabezpieczenia! O lool!

 

Podobno nie doszło do wielkiego pożaru ze względu na warunki pogodowe i podmokły wilgotny teren. Podobno niektórzy widzowie w TV widzieli całkiem sporo ognia na miejscu katastrofy.

 

 

g) Co to za pomysł lądować na jakimś wojskowym lotnisku, wogóle nieprzysto9sowanego do lądowań! O dziw bierz, że komuś przyszło to do głowy!!!

 

Uważasz, że to lotnisko służy tylko do startów ?? Uwierz, w normalnych warunkach pogodowych, nawet w nocy można na tym lotnisku spokojnie wylądować co zresztą wielokrotnie czyniły polskie samoloty rządowe.

Odnośnik do komentarza

Podobno ktoś, kto twierdzi, że samolot mający minimalną prędkość lotu 235 km/h i masę startową 102 t zdoła wylądowac z dobiegiem na ok. 150 m jest kretynem do sześcianu :)

no też się uśmiałem ;)

Ten Tu lądował u mnie na lotnisku nie raz, nie dwa. Przyznaję, nie jestem fachowcem w tej materii, ale w dobrych warunkach, wyrabiał się na jakiś 1,5 km. Biorąc pod uwagę, że pas pod Malborkiem ma 3 km.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...