Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz sens w tak bezposrednim porownywaniu miedzywojnia i czasow obecnych?

 

A co, wtedy monarchia była czy co, o czym mówisz?

 

Kilka lat po powrocie Polski na mapę. Niegdysiejsi zaborcy tuż obok, rosnące niepokoje u zachodnich sąsiadów. Brak NATO, UE itp.

 

PS. A na co wtedy bezpośrednio wpłynęła śmierć prezydenta?

Odnośnik do komentarza

Moze nie do konca na temat ale strasznie mi ta sprawa brzydko pachnie druga Gruzja. Tam probowano wplynac na pilota i ten powiedzial NIE a potem mial problemy. Tutaj wiele wskazuje na to, ze doszlo do podobnej sytuacji i pilot juz nie powiedzial nie..

 

Niestety, mam od początku podobne przekonanie. Nie jest to może czas na takie komentarze, ale wydaje mi się, że tutaj właśnie sam Prezydent zarządził lądowanie (może myślał, że Rosjanie wysyłają ich do Mińska, żeby upokorzyć Polskę?), a tym razem pilot się ugiął. Inaczej bym się czuł, gdyby Rosjanie pozwolili lądować, a tu było (jeśli to prawda) kilka podejść i informacja z kontroli lotów, że nie ma warunków do bezpiecznego posadzenia maszyny.

 

@Gacek: Z automatu dowódców WP zastępują pierwsi zastępcy.

Odnośnik do komentarza
@Gacek: Z automatu dowódców WP zastępują pierwsi zastępcy.

O, nie wiedziałem.

Tak czy owak to i tak strata jakościowa - Kochanowski ośmieszał* urząd, Kaczyńskiego nigdy nie ceniłem*, ale mam dziwne przekonanie, może i błędne, że ci ludzie w wojsku to byli faktycznie najlepsi, a zastąpią ich ludzie gorsi, bo przecież tylko zastępcy.

 

*Jestem wielkim przeciwnikiem teorii, że o zmarłych można mówić dobrze albo wcale. ;)

Odnośnik do komentarza
Bo zakładasz fałszywie, że w armii na czoło wychodzą najlepsi. A to tak samo "układowe" środowisko jak inne.

Być może, nie mam o tym zielonego pojęcia.

Zdecydowanie lepiej czułbym się jednak ze świadomością, że odszedł "tylko" prezydent i jego kancelaria, niż z myślą, że Polska została pozbawiona "dodatkowo" lwiej (?) części naczelnego dowództwa sił zbrojnych, czy najważniejszych postaci polskiej finansjery w momencie, gdy podejmowane są istotne dla waluty decyzje.

Odkładając na bok tragedie rodzinne - odeszło tylko kilkunastu posłów i senatorów na kilkuset, odszedł prezydent, który został zastąpiony w większości obowiązków, strata wojskowych jest w moim odczuciu bardziej dotkliwa.

Odnośnik do komentarza

A kogo PiS wystawi? Nie wiem czy Jarosław Kaczyński będzie w stanie się pozbierać w tak krótkim czasie (do połowy czerwca). Żałoba żałobą, ale w walce o władzę nie ma przebacz. Jak się Ziobro dobrze zakręci to go PiS wystawi w wyborach, co przy jego wizerunku szeryfa i na fali żałoby może go wystrzelić w górę.

Odnośnik do komentarza
prędzej PiS poprze kogoś z "wypędzonych" typu Jurek

Jurek? Ten radykał?

Zniszczyliby się sami, zanim zabraliby się do nich przeciwnicy polityczni.

Błyskawicznie zaczęłyby się oceny - że po katastrofie partia się radykalizuje, że odeszło liberalne skrzydło partii, byłoby prędko po PiS, które zaczęłoby być postrzegane podobnie jak LPR. Dorn to rozsądna opcja, bardzo rozsądna, ale Kaczyński musiałby pójść na znienawidzony przez siebie kompromis.

Ziobro z tych samych względów, które wymienił me_who, jest dla mnie bardzo prawdopodobny. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby awansował do drugiej tury. Ach, cóż to byłyby za wybory - z jednej strony dziadek z Wehrmachtu, z drugiej zamykający niewinnych.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie meyde - dla "zwykłego Polaka" lekarze to łapówkarze, "pokaż lekarzu co masz w garażu" i "jak pani Kowalskiej wycinali wyrostek to doktór wziął kopertę, a panie ten Ziobro to zamykał takich, jak tego co miał koniak w szafie"

 

Blablablabla - pomnóż to przez milion i wrzuć to w nasza 40% frekwencję...

Odnośnik do komentarza

A kogo PiS wystawi? Nie wiem czy Jarosław Kaczyński będzie w stanie się pozbierać w tak krótkim czasie (do połowy czerwca). Żałoba żałobą, ale w walce o władzę nie ma przebacz. Jak się Ziobro dobrze zakręci to go PiS wystawi w wyborach, co przy jego wizerunku szeryfa i na fali żałoby może go wystrzelić w górę.

 

uzupelniajac: moim zdaniem bez wzgledu na to, kogo PiS wystawi, moze liczyc na calkiem spore poparcie, bo w takich okolicznosciach moze zadzialac mechanizm czegos na ksztalt solidarnosci wyborcow z ofiarami, ktorzy ta solidarnosc beda byc moze chcieli przekazac ludziom bezposrednio zwiazanym (politycznie) z ofiarami

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...