Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mówił tez, ze nie będzie premierem jak jego brat będzie prezydentem, pisał listy do przyjaciół Moskali czy twierdził, ze miejsce Leppera jest w więzieniu po czym stworzył z nim rząd itd. Parafrazując pewne powiedzenie o Wielkiej Brytanii - Kaczyński nie ma poglądów, ma tylko interesy. A najważniejszy z nich to dziel i rządź.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, me_who napisał:

Mówił tez, ze nie będzie premierem jak jego brat będzie prezydentem, pisał listy do przyjaciół Moskali czy twierdził, ze miejsce Leppera jest w więzieniu po czym stworzył z nim rząd itd. Parafrazując pewne powiedzenie o Wielkiej Brytanii - Kaczyński nie ma poglądów, ma tylko interesy. A najważniejszy z nich to dziel i rządź.

 

A jaki miał interes mówiąc to w zeszłym wieku, gdzie takie rzeczy w ogóle nie stały na agendzie? A występowanie przeciw myśliwym (których opisał tam bodajże bardzo pejoratywnie) to już w ogóle? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Feanor napisał:

 

A jaki miał interes mówiąc to w zeszłym wieku, gdzie takie rzeczy w ogóle nie stały na agendzie? A występowanie przeciw myśliwym (których opisał tam bodajże bardzo pejoratywnie) to już w ogóle? 

Bo zapewne tak uważa osobiście i taka deklaracja wtedy nic nie kosztowała, wręcz mogła ocieplić wizerunek. Gorzej, że obecnie hodowcy zwierząt futerkowych są bardzo hojnym sponsorem Radia Maryja, a to w opinii Kaczyńskiego jest cenniejszy sojusznik niż życie jakiś tam norek czy szynszyli. Więc oficjalnie zmienił swój pogląd i ostatnio oidp uważał, że to ważna gałąź gospodarki. A przynajmniej nie zaprzeczał, że tak jest. Prywatnie nadal może uważać, że jest to obrzydliwe. Bo umówmy się, że Kaczyński jakby chciał, to by dawno mógł zakazać hodowli zwierząt futerkowych, uboju rytualnego czy polowań, rzeczom, na które imo w XXI wieku w cywilizowanym kraju nie ma miejsca. Ale jest to sprzeczne ze wspierającymi go grupami interesu, więc prywatny pogląd schował do kieszeni i złożył go na ołtarzu swojego najważniejszego celu - sprawowania władzy.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, me_who napisał:

Bo zapewne tak uważa osobiście i taka deklaracja wtedy nic nie kosztowała, wręcz mogła ocieplić wizerunek. Gorzej, że obecnie hodowcy zwierząt futerkowych są bardzo hojnym sponsorem Radia Maryja, a to w opinii Kaczyńskiego jest cenniejszy sojusznik niż życie jakiś tam norek czy szynszyli. Więc oficjalnie zmienił swój pogląd i ostatnio oidp uważał, że to ważna gałąź gospodarki. A przynajmniej nie zaprzeczał, że tak jest. Prywatnie nadal może uważać, że jest to obrzydliwe. Bo umówmy się, że Kaczyński jakby chciał, to by dawno mógł zakazać hodowli zwierząt futerkowych, uboju rytualnego czy polowań, rzeczom, na które imo w XXI wieku w cywilizowanym kraju nie ma miejsca. Ale jest to sprzeczne ze wspierającymi go grupami interesu, więc prywatny pogląd schował do kieszeni i złożył go na ołtarzu swojego najważniejszego celu - sprawowania władzy.

 

Ale ja się zgadzam z tym, że Kaczyński postępuje zgodnie z politycznym interesem. Chodzi mi tylko o to, że on jednak ma swoje poglądy, to nie jest polityk wyłącznie z poglądami sondażowymi.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Feanor napisał:

 

Ale ja się zgadzam z tym, że Kaczyński postępuje zgodnie z politycznym interesem. Chodzi mi tylko o to, że on jednak ma swoje poglądy, to nie jest polityk wyłącznie z poglądami sondażowymi.

Ma poglądy, jak każdy ;) ale potrafi je umiejętnie schować gdy przeszkadzają w osiąganiu celów. Np. uważam, że nadal mierzi go KRK jak w latach 90., ale wie, że bez niego nie istnieje, więc gra gorliwego katolika i to w wersji toruńskiej. Możliwe, że faktycznie nie lubi "komuchów" ale nie przeszkadza mu to w korzystaniu z ich usług, jak z Piotrowicza, Kryże czy Wolskiego. Moim zdaniem to jest wybitny koniunkturalista.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, me_who napisał:

Ma poglądy, jak każdy ;) ale potrafi je umiejętnie schować gdy przeszkadzają w osiąganiu celów. Np. uważam, że nadal mierzi go KRK jak w latach 90., ale wie, że bez niego nie istnieje, więc gra gorliwego katolika i to w wersji toruńskiej. Możliwe, że faktycznie nie lubi "komuchów" ale nie przeszkadza mu to w korzystaniu z ich usług, jak z Piotrowicza, Kryże czy Wolskiego. Moim zdaniem to jest wybitny koniunkturalista.

 

Ja, chociaż wybitnie się z nim nie zgadzam, nie uważam, by był to tylko koniunkturalista. On ma swoją wizję, którą rozwija (wolno) również dzięki takim taktycznym fikołkom. Masz już tyle lat, że pamiętasz doskonale jakim śmiechowiskiem było środowisko konserwatywnej prawicy w drugiej połowie lat 90tych. Konwent św. Katarzyny, kilkanaście partyjek dla których wprowadzenie progu wyborczego stało się wyrokiem śmierci... Głośno się mówiło, że przez skażenie PRLem Polacy nigdy nie zaakceptują twardego, czarnosecinnego konserwatyzmu, że miśki z SLD panowałyby wiecznie, gdyby nie głupie palnięcie Cimoszewicza. Kaczyński ich z tego wyprowadził, bratając się okresowo z Krzaklewskim, mówiąc o Gierku-patriocie, konsekwentnie blokując nowele ustawy aborcyjnej, wprowadzając do dużej polityki Leppera czy Giertycha. Przy okazji, z kadencji na kadencję udaje mu się przesuwać dyskurs polityczny coraz bardziej na prawo. Kto wie, może te norki też w końcu wyprowadzi z klatek, jeżeli uzna, że koszt polityczny będzie możliwy do zapłacenia. Kryże, Piotrowicz? No pewnie, tacy neofici są mu przydatni, bo bez jego absolucji oni będą nikim, pogardzani przez absolutnie wszystkich. Dowalenie resortowym emeryturom pewnie skutecznie zaspokaja jego ewentualne wyrzuty sumienia.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Feanor napisał:

 

Ja, chociaż wybitnie się z nim nie zgadzam, nie uważam, by był to tylko koniunkturalista. On ma swoją wizję, którą rozwija (wolno) również dzięki takim taktycznym fikołkom. Masz już tyle lat, że pamiętasz doskonale jakim śmiechowiskiem było środowisko konserwatywnej prawicy w drugiej połowie lat 90tych. Konwent św. Katarzyny, kilkanaście partyjek dla których wprowadzenie progu wyborczego stało się wyrokiem śmierci... Głośno się mówiło, że przez skażenie PRLem Polacy nigdy nie zaakceptują twardego, czarnosecinnego konserwatyzmu, że miśki z SLD panowałyby wiecznie, gdyby nie głupie palnięcie Cimoszewicza. Kaczyński ich z tego wyprowadził, bratając się okresowo z Krzaklewskim, mówiąc o Gierku-patriocie, konsekwentnie blokując nowele ustawy aborcyjnej, wprowadzając do dużej polityki Leppera czy Giertycha. Przy okazji, z kadencji na kadencję udaje mu się przesuwać dyskurs polityczny coraz bardziej na prawo. Kto wie, może te norki też w końcu wyprowadzi z klatek, jeżeli uzna, że koszt polityczny będzie możliwy do zapłacenia. Kryże, Piotrowicz? No pewnie, tacy neofici są mu przydatni, bo bez jego absolucji oni będą nikim, pogardzani przez absolutnie wszystkich. Dowalenie resortowym emeryturom pewnie skutecznie zaspokaja jego ewentualne wyrzuty sumienia.

No to ja piszę o tym od początku. Kaczyński ma swoją wizję Polski, Polski pod jego silnymi rządami, w której jego głos ma znaczenie decydujące. Stąd demontowanie wszelkich niezależnych instytucji, stąd dewastacja sądów, stąd próby założenia kagańca mediom czy postępująca likwidacja samorządności na rzecz centralizmu. I gdy trzeba osiągnąć ten cel Kaczyński jak kameleon potrafi się pokazać tak, jak jest korzystniej w danej sytuacji. Nie jest dla niego problemem bronić branży futrzarskiej, choć jestem świecie przekonany, że on naprawdę lubi zwierzęta i leży mu na sercu ich dobro. Ale większym dobrem jest dla niego władza, do sprawowania której potrzebne jest RM, więc pośrednio "futrzarze".

On jest za stary, żeby jego poglądy ewoluowały w takim tempie, a jak przyjrzeć się jego wypowiedziom z ostatniej dekady, to wyjdzie nam iście wałęsowskie "za a nawet przeciw" w niektórych sprawach. Kaczyński nie pozwala sobie, żeby jego prywatne poglądy mogły stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu naczelnego celu i moim zdaniem nie ma sobie równych na scenie politycznej w tej dziedzinie. Potrafi tak obrócić kota ogonem czy publicznie zmienić pogląd, że jego wyborcy wierzą w to, że tak zawsze uważał.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, me_who napisał:

No to ja piszę o tym od początku. Kaczyński ma swoją wizję Polski, Polski pod jego silnymi rządami, w której jego głos ma znaczenie decydujące. Stąd demontowanie wszelkich niezależnych instytucji, stąd dewastacja sądów, stąd próby założenia kagańca mediom czy postępująca likwidacja samorządności na rzecz centralizmu. I gdy trzeba osiągnąć ten cel Kaczyński jak kameleon potrafi się pokazać tak, jak jest korzystniej w danej sytuacji. Nie jest dla niego problemem bronić branży futrzarskiej, choć jestem świecie przekonany, że on naprawdę lubi zwierzęta i leży mu na sercu ich dobro. Ale większym dobrem jest dla niego władza, do sprawowania której potrzebne jest RM, więc pośrednio "futrzarze".

On jest za stary, żeby jego poglądy ewoluowały w takim tempie, a jak przyjrzeć się jego wypowiedziom z ostatniej dekady, to wyjdzie nam iście wałęsowskie "za a nawet przeciw" w niektórych sprawach. Kaczyński nie pozwala sobie, żeby jego prywatne poglądy mogły stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu naczelnego celu i moim zdaniem nie ma sobie równych na scenie politycznej w tej dziedzinie. Potrafi tak obrócić kota ogonem czy publicznie zmienić pogląd, że jego wyborcy wierzą w to, że tak zawsze uważał.

 

No to się jednak zgadzamy :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie to też ciekawi, na ile to zagranie pod publiczkę, bo Kaczyński wie, jakie nastroje wobec hodowli zwierząt futerkowych panują w społeczeństwie, na ile dogodny moment na osłabienie Rydzykowej frakcji w obozie władzy, a na ile "chwila słabości" samego Kaczyńskiego i przepchnięcie projektu ustawy, o którym mówił już dawno. A na ile wypadkowa wszystkich trzech ;) Sam fakt, że konferencja zorganizowana błyskawicznie, z osobistą obecnością prezesa oraz że projekt ustawy wygląda na jakby gotowy, mówi że to dla niego ważne oraz że to albo szczęśliwy zbieg okoliczności z tą aferą, albo czekali na jakiś dogodny moment.

 


"Nie można dać lewicy zawłaszczać pewnych tematów, które nie są lewicowe".

Bardzo bym chciał, żeby pan z Forum Młodych mówiąc to na koniec miał na myśli: "pewne wartości są uniwersalne, niezależnie od poglądów politycznych", ale raczej się mylę. Działania lewicy na przestrzeni ostatnich kilku lat, szczególnie za sprawą obecności w parlamencie, stały się głośniejsze, konkretniejsze i konstruktywne, i już nie bardzo da się straszyć pijanym Kwaśniewskim czy antyklerykalnym Palikotem, że "taki obraz wasz", i to ludzi czeka jak będą na nich głosować. Mam wrażenie, że to też rykoszet twitterowych postów Razem z okolic PW, kiedy okazało się, że można być patriotą i nie być z konserwatywne prawicy, a teraz w głowie pana prezentującego i jego kolegów powstaje dysonans, że lewica mówi, że można być wrażliwym, żądnym sprawiedliwości człowiekiem i również nie być  PiS, stąd to zaprzeczenie ;)

 

Tak czy inaczej jeśli przejdzie jedynie zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, a reszta dobrych chęci rozbije się o ścianę, to i tak to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26489517,broniarczyk-pomoglysmy-przy-dwoch-tysiacach-aborcji-i-nikt.html

 

Fantastyczny obszerny wywiad o aborcji, szczególnie w polskim kontekście (prawnym, obyczajowym) z jedną z pracownic Aborcji bez Granic. Świetnie pokazuje absurdalność obowiązującego w Polsce prawa aborcyjnego i to, jak bardzo jest przestarzałe i nieprzystosowane do współczesnych realiów.

 

Jeden z wielu świetnych fragmentów:

 

Quote

Przecież wy udzielacie pomocy w przerywaniu ciąży po 22 tygodniu, bo organizujecie wyjazdy.

Tak.

Czyli osiem lat.

Uważam, że nasza praca jest obowiązkiem moralnym, a prawo niesprawiedliwe należy łamać.

 

Ale jest ten przepis! Jak to możliwe, że nikt was nie ściga?

Z trzech powodów. W Polsce nikomu nie zależy tak naprawdę, żeby ruszyć ten temat. Bo to śmierdzące jajo. Oni wiedzą, że jak nas zaczną wsadzać do więzień, to będzie dziki opór. Po drugie mnóstwo ludzi zarabia kasę na tym, że aborcja w Polsce jest zakazana, chociaż się masowo odbywa. Przecież jeśli coś jest wpisane do kodeksu karnego, to natychmiast masz taki efekt: cicho sza, to nielegalne, więc musi być drogie. Aborcja bez tej idiotycznej ustawy kosztowałaby w prywatnym gabinecie w Polsce 500-700 zł a nie 3000-4000 zł. Oni sobie tą ustawą od 30 lat podbijają ceny. W wielu społecznościach proboszcz, lekarz, prokurator i burmistrz razem grają w karty (...) tak jest od zawsze. Więc ci wszyscy lekarze z aborcyjnego podziemia to są ich koledzy, dlatego to albo nie jest w ogóle ścigane, albo ścigane bardzo niemrawo. A trzecia rzecz: tym wszystkim obrońcom życia wystarczą przepisy. Nie chodzi o ograniczanie aborcji. Chodzi o to, żeby był w prawie zakaz, bo oni wtedy tworzą ten klimacik moralny, że aborcja to coś złego.

 

Quote

 

Kiedy miałaś aborcję?

Siedem lat temu.

Lekami?

Tak. I wierzyłam w tę narrację polskiego feminizmu - który jest strasznie staroświecki - że aborcja, owszem, powinna być dostępna i legalna, ale ona jednak zawsze jest dramatem, żadna kobieta nie chce aborcji. To jest bullshit. Byłam w niechcianej ciąży i najbardziej na świecie marzyłam o tym, żeby ją przerwać. Rano po wszystkim byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Zjadłam pizzę, zapaliłam papierosa. I sorry, jeżeli kogoś razi moje własne doświadczenie, to przykro mi, poradź sobie z tym jakoś, człowieku. Kobiety po poronieniu farmakologicznym są zmęczone, głodne, ich ciało opuszcza wielki stres, chcą się rozpłakać ze szczęścia. I tak, czasem czują smutek, bo nie były pewne do końca, jaką decyzję podjąć. Ale to nie jest czarno-białe, jak nam się wmawia, i czym nas się dyscyplinuje. Bo ja uważam, że to jest dyscyplinowanie.

 

 

 

 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, ajerkoniak napisał:

Ja chętnie poczytam. Zwłaszcza w porównaniu do legalizacji narkotyków.

Zacząć by wówczas trzeba było od czytania ze zrozumieniem. Nie porównywałem legalności narkotyków z legalnością aborcji a wpływ legalności jakiegoś produktu czy usługi na cenę tychże.

Tak więc szkoda czasu 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...