Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kuab napisał:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

"Panstwo nie ma wlasnych pieniedzy, chyba ze jest kryzys i ma je rozdac przedsiebiorcom, bo maja hora firme"

Margaret Thatcher

Jeżeli mowa o ogóle przedsiębiorców, to dementuję, bo wcale tak nie uważam. Jeżeli mowa np. o firmach z sektora turystyki, którym nagle zmniejszyła się ilość klientów to to jest po prostu ryzyko prowadzenia biznesu i żadne pokrywanie strat nie powinno mieć miejsca. Jeżeli mowa natomiast o konsekwencji działań państwa, to państwo powinno brać na siebie odpowiedzialność finansową za takie działania (mówię tutaj np. o odgórnym ograniczeniu działania jakiejś firmy np. w związku z kwarantanną, czy zakazem imprez masowych). 

 

 

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że poczekają chociaż do wyborów, żeby swojego kandydata nie osłabiać i wtedy Kurski wróci. Pytanie w takim razie co zrobią z samym Dudą. Czy Duda pozwoli pluć sobie w twarz (co w sumie najbardziej prawdopodobne), czy zaogni się konflikt, a PiS w drugiej kadencji (oczywiście jeżeli do niej dojdzie) straci nad nim kontrolę, bo i poparcie PiSu już Dudzie do niczego potrzebne nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że sytuacja nadzwyczajna, ale troszkę groźny jest ten precedens jaki się może zdarzyć:

w piątek zostanie zwołane posiedzenie Sejmu, gdzie posłowie zdalnie przegłosują zmianę Regulaminu Sejmu, która umożliwi zdalne głosowanie. I teraz uwaga, będzie to antydatowane na dzień poprzedzający piątek, więc piątkowe głosowanie wg tego będzie zgodne z prawem.

No taki trochę prawniczy wehikuł czasu zbudowano, w ogóle coś takiego jest wykorzystywane w normalnych krajach? @Gacek?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Instrukcja głosowania korespondencyjnego już przygotowana: https://www.tvp.info/47424791/glosowanie-korespondencyjne-jak-mialoby-wygladac-w-polsce-wieszwiecej , wiceminister obrony narodowej przejmuje zarządzanie Pocztą Polską, która ma przeprowadzać wybory, a na ulicach pojawiły się zielone ludziki. Głosować będziemy chyba z lufą przy skroni. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-a-wybory-prezydenckie-ekspresowe-sledztwo-ws-wyborow/dw5sbe8

 

"– Jestem zszokowana tą informacją – odpowiada prok. Ewa Wrzosek. – To było chyba najszybsze śledztwo świata, bo trwało łącznie jakieś trzy godziny. "

 

Ciekawe czy jest jakaś klasyfikacja najszybciej umorzonych spraw :keke: 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Scorpio napisał:

Właśnie chciałem to wrzucić. Polska to już nie Białoruś, tylko Korea Północna :( Tak się właśnie kończy mieszanie polityki z sądownictwem. W razie problemów, nigdzie ratunku.

 

Ja nie rozumiem w ogóle dlaczego PiS chce tak bardzo wygrać te wybory. Przecież w czarnym scenariuszu, który wydaje się bardzo prawdopodobny czeka nas kryzys. "Obcy" prezydent byłby idealnym kozłem ofiarnym na którego można zrzucić winy -  blokujący, nie chcący współpracować.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brudinho napisał:

 

Ja nie rozumiem w ogóle dlaczego PiS chce tak bardzo wygrać te wybory. Przecież w czarnym scenariuszu, który wydaje się bardzo prawdopodobny czeka nas kryzys. "Obcy" prezydent byłby idealnym kozłem ofiarnym na którego można zrzucić winy -  blokujący, nie chcący współpracować.

 

Nie rozumiesz, że Jarosław wierzy w to, co robi. I nie jest już młody, chce jeszcze zobaczyć Polskę taką, jak sobie wymarzył. Odraczająca moc senatu i prezydenta sprawiłaby, że to mogłoby się nie ziścić. 

Odnośnik do komentarza

Nawet już zdążyli wszcząć postępowanie dyscyplinarne. 

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/jest-postepowanie-dyscyplinarne-wobec-prok-ewy-wrzosek-chodzi-o-wybory-prezydenckie/yml1kfj?pushmedia=ec81fdb81c57ffa&utm_source=browser&utm_campaign=allonet_24h_ec81fdb81c57ffa&utm_medium=push

 

W dodatku okazuje się, że prokurator Edyty Dudzińskiej, która ukręciła łeb sprawie nie było nawet wtedy w pracy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...