Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Gacek napisał:

@ajerkoniak Nikt nie udaje, że jest w porządku, po prostu nie ma co udawać, że nie ma mniejszego i większego zła, ani obrażać się na cały świat, jeśli się tylko złe aspekty jego dostrzeże.

Jak tylko wychylisz nos poza własną bańkę to zobaczysz ludzi, do których dociera komunikacja od Jachiry (a w innych partiach Pawłowicz, Mentzena czy innych szurów) i zrozumiesz, że ich głos waży tyle samo co Twój. Biorąc pod uwagę ich funkcjonowanie w polityce zakładam, że w oparciu o solidne badania stwierdzono, że ich obecność jest korzystniejsza niż nieobecność.

W tym kontekście możesz albo idealistycznie podchodzić do polityki i się obrazić na takie partie, albo podejść pragmatycznie i wybierać mniejsze zło. Jako lewak, o którego głosy walczy lewica złożona z naiwniaków lub PZPRowskich dinozaurów już dawno odrobiłem tę lekcję, że trzeba podchodzić do polityki cynicznie, bo ona cynicznie podchodzi do mnie.

 

Aha, no i porównywałeś Jachirę na stronie wcześniejszej podając, że jej przykład to granie "w grę obniżania poprzeczki i tłumaczenie jednej głupoty większą?", więc - jakkolwiek to strasznie głupie było - już się nie wypieraj, że tego nie pisałeś ;) 

 

Znów, trzeci raz dziś, brzydko manipulujesz sugerując, że jestem politykiem PO lub mam jakikolwiek wpływ na ich retorykę, tudzież ją powielam.

"Three strikes and you're out".

 

To, co tu prezentujesz, to dokładna niemal idealnie wykładnia tego, jak PO zachowywała się w ostatniej sześciolatce. Jesteśmy świetni, wybryki naszych bullterierów to i tak nic przy Kurskim, a tak w ogóle, to przecież i tak nie macie wyboru, przecież nie będziecie tak tępi, by głosować na PiS?

Co najśmieszniejsze, z jednej strony prezentujesz twardy realpolitik i każesz nie zwracać uwagi na Jachirę w imię wyższego celu, a z drugiej machasz ręką na centrum i prawocentrum które się tym zrazi, bo przecież i tak są za głupi najwyraźniej na to, by dostąpić zaszczytu zagłosować na POKO. Konsekwencja :lol: i jeszcze przy okazji prawisz mi fałszywe komunały o tym, że dla sprawy walki z PiS jest różnica między sytuacjami „tępy sokista głosuje na POKO” a „tępy sokista głosuje na Lewicę”.

  • Lubię! 4
  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wierze ze wrzucenie Jachiry na liste to efekt jakis solidnych badan. To raczej dzialanie totalnie na rympal w mysl zasady "a moze cos to da". Jak sie okazuje, daje glownie krytyke ze strony nie tylko mediaworkerow od Karnowskich, ale tez potencjalnych wyborcow KO. Bede autentycznie w szoku, jak sie okaze, ze taka Jachira koniec koncow dostala wiecej niz tysiac glosow.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

A ktoś z Was kojarzył Panią Jachirę przed tymi wypowiedziami? Mało znana, z odległym miejscem na liście, więc jej jedyna szansa na pozyskanie głosów kogoś więcej, niż rodziny i przyjaciół to szokowanie. Czy skuteczna - wątpię, bo jednak to nie w wyborców PiS-u celuje, tylko ludzi trochę inteligentniejszych, ale myślę, że to jest właśnie powód takiego wystąpienia. Samej partii to nie pomoże na pewno i nikogo nie przekona, ale ktoś, kto głosuje na listę, a nazwisk nie kojarzy może się pokusić przez to o głos na nią, bo znajome nazwisko. A skąd znajome, to tego już do wyborów pamiętał nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Man_iac napisał:

A ktoś z Was kojarzył Panią Jachirę przed tymi wypowiedziami? Mało znana, z odległym miejscem na liście, więc jej jedyna szansa na pozyskanie głosów kogoś więcej, niż rodziny i przyjaciół to szokowanie. Czy skuteczna - wątpię, bo jednak to nie w wyborców PiS-u celuje, tylko ludzi trochę inteligentniejszych, ale myślę, że to jest właśnie powód takiego wystąpienia. Samej partii to nie pomoże na pewno i nikogo nie przekona, ale ktoś, kto głosuje na listę, a nazwisk nie kojarzy może się pokusić przez to o głos na nią, bo znajome nazwisko. A skąd znajome, to tego już do wyborów pamiętał nie będzie. 

 

To wreszcie celuje w wyborców inteligentniejszych niż ci PiSu czy takich, którzy za trzy tygodnie nie będą pamiętać, z czym kojarzy im się dana kandydatka? :-k 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko wyżej cenię inteligencję tych, którzy po prostu skreślą znajome nazwisko na liście innej, niż PiS, bo się polityką nie interesują i nie znają każdego z kandydatów z osobna, niż tych, którzy po tym, co w ostatnich latach się wydarzyło skreślą PiS. Nie ma tu żadnej nielogiczności. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Man_iac napisał:

A ktoś z Was kojarzył Panią Jachirę przed tymi wypowiedziami?

Z tego wywiadu:

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23120728,moj-kaczynski-powstal-za-pieniadze-polakow-ale-zauwazylam.html

 

https://www.pressreader.com/poland/gazeta-wyborcza-duzy-format-0552/20180312/281526521572104

 

Czyli z niszowego dodatku reportazowego, po artykule uznalem ja za marginalna, niekoniecznie w pelni zdolna na umysle atencjuszke, bo kto inny w ten sposob angazuje sie w te dzialalnosc polityczna. Ujmujaca jest zwlaszcza historia o lapankowej kandydaturze do sejmu z ramienia Nowoczesnej, ktora to partia i tak wypchnela pania aktorke poza nawias za te smieszne filmiki.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to ja mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć meandry myślenia tego "centrum" i "prawocentrum". Do głosowania na jedną partię zniechęca ich hasło "Bób, honor, włoszczyzna". Jednocześnie już nie zniechęca ich do głosowania na drugą partię fakt, że jej ważny polityk wynajmuje za pół darmo gangsterom kamienicę, ktorą otrzymał w niejasnych okolicznoaciach. Ja tego nie rozumiem, ale badania poparcia i zmian poparcia dla partii wskazuje, że tak mniej więcej  jest. Bardzo bym chciał się dowiedzieć czym to wytłumaczyć i co myśli taki człowiek? 

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Mauro napisał:

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć meandry myślenia tego "centrum" i "prawocentrum". Do głosowania na jedną partię zniechęca ich hasło "Bób, honor, włoszczyzna".

 

Być może kontekst jest dziś pojęciem martwym, ale ona robi to przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. Nie wiem co tu jeszcze można napisać. 

 

Czyja to kończyna to też taka niewinna zabawa słowna.

45 minut temu, Mauro napisał:

Jednocześnie już nie zniechęca ich do głosowania na drugą partię fakt, że jej ważny polityk wynajmuje za pół darmo gangsterom kamienicę

 

A to już jest totalne świństwo i żenada. Ktoś tu napisał, że taki centrowiec/chadek (jak ja) zagłosuje na PiS?

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mauro napisał:

I to jest gorsze niż niejasne kontakty z gangsterami?

 

Jprdl, CZY KTOŚ TAK TWIERDZI?

 

Weź jeszcze wrzuć do porównania katowanie żony przez jakiegoś pisiorskiego radnego, przekaz będzie czytelniejszy.

 

„A u was biją Murzynów” to evergreen.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Mauro napisał:

Dobra, to ja mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć meandry myślenia tego "centrum" i "prawocentrum". Do głosowania na jedną partię zniechęca ich hasło "Bób, honor, włoszczyzna". Jednocześnie już nie zniechęca ich do głosowania na drugą partię fakt, że jej ważny polityk wynajmuje za pół darmo gangsterom kamienicę, ktorą otrzymał w niejasnych okolicznoaciach. Ja tego nie rozumiem, ale badania poparcia i zmian poparcia dla partii wskazuje, że tak mniej więcej  jest. Bardzo bym chciał się dowiedzieć czym to wytłumaczyć i co myśli taki człowiek? 

Mysli: wszyscy politycy sa tacy sami, kradna i manipuluja po to, zeby sie nachapac, ale ci przynajmniej sie z nami dziela.

 

https://krytykapolityczna.pl/kraj/polityczny-cynizm-polakow-raport-z-badan-socjologicznych/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Feanor napisał:

Jprdl, CZY KTOŚ TAK TWIERDZI?

A czy Tobie to wcześniej w manipulacjach przeszkadzało co tak naprawdę ktoś napisał? :lol:

Znakomicie Cię Mauro podsumował. Już weź się tak nie oburzaj na rewanż z własnej broni.

 

2 godziny temu, krzysfiol napisał:

To wreszcie celuje w wyborców inteligentniejszych niż ci PiSu czy takich, którzy za trzy tygodnie nie będą pamiętać, z czym kojarzy im się dana kandydatka? :-k 

Pamiętanie o wybranym kandydacie na trzy tygodnie po wyborach to bardzo oryginalny sposób mierzenia inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Klaudii Jachiry nie powinno być na listach, Koalicja Obywatelska powinna cofnąć jej rekomendację - oceniła w programie #RZECZoPOLITYCE przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer

Zostawię to jako komentarz do bzdurnego uzasadniania wciągania na listy wyborcze takich kandydatek.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Feanor napisał:

 

Być może kontekst jest dziś pojęciem martwym, ale ona robi to przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. Nie wiem co tu jeszcze można napisać. 

 

Czyja to kończyna to też taka niewinna zabawa słowna.

 

A to już jest totalne świństwo i żenada. Ktoś tu napisał, że taki centrowiec/chadek (jak ja) zagłosuje na PiS?

Spokojnie, nie unoś się  :P Nie napisałem nigdzie, że zagłosujesz na PiS. Oczywiście moje pytanie było z podtekstem, ale chodziło mi o to mityczne zniechęcanie centrowych wyborców. Dlaczego jedno ich zniechęca, a drugie nie? Nawet jesli na chwilę postawić znak równości między gówniarskimi żartami Jachiry, a sprawa kamienicy to dlaczego tendencja jest w jedną stronę. Niedawno było 45:30 dla PiS, teraz sondaże idą powoli w kierunku 50:25. Zostawiając szpile, złośliwości, to serio chciałbym się dowiedzieć dlaczego PiS w tej chwili przeciąga na swoją strone niezdecydowanych wyborców. Bo to nie są nawet Ci, o których pisał @SZk, bo to bardziej ci, którzy od 500+ głosuja na PiS. Ja mam na mysli tych, którym teoretycznie nie pasuje żadna z dwóch wiodących partii. Dlaczego skłaniają siku ku PiS, dlaczego "afery" z jednej strony robia na nich większe wrażenia niż z drugiej? Sprawniejsza propaganda, czy może to są tak naprawdę ludzie o silnie konserwatywnych poglądach, a nie żadne centrum?Moim zdaniem chyba połaczenie jednego z drugim, ale  pytam teraz zupełnie poważnie i neutralnie.

 

Dodam jeszcze. Jeśli wiekszość niezdecydowanych wyborców to osoby o konserwatywnych poglądach to wygłupy Jachiry faktycznie są strzałem w stopę, tak samo zresztą jak podnoszenie spraw LGBT (choć tu z kolei KO boi sie o utrate głosów na rzecz Lewicy).

 

Odnośnik do komentarza

No ktoś tu już pisał, większość ludzi ma w dupie malwersacje na górze, kupna działek za xx tysięcy i tak dalej, bo ich to nie dotyka, gdyby oni mieli taką okazję to by nie skorzystali, bo ich na to nie stać. Przeważają ich sytuacje, które ich dotyczą, dotykają symboli, które coś dla nich znaczą, odnoszą się do ich dóbr materialnych, coś im się zabiera itp.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Mauro napisał:

Spokojnie, nie unoś się  :P Nie napisałem nigdzie, że zagłosujesz na PiS. Oczywiście moje pytanie było z podtekstem, ale chodziło mi o to mityczne zniechęcanie centrowych wyborców. Dlaczego jedno ich zniechęca, a drugie nie? Nawet jesli na chwilę postawić znak równości między gówniarskimi żartami Jachiry, a sprawa kamienicy to dlaczego tendencja jest w jedną stronę. Niedawno było 45:30 dla PiS, teraz sondaże idą powoli w kierunku 50:25. Zostawiając szpile, złośliwości, to serio chciałbym się dowiedzieć dlaczego PiS w tej chwili przeciąga na swoją strone niezdecydowanych wyborców. Bo to nie są nawet Ci, o których pisał @SZk, bo to bardziej ci, któzy od 500+ głosuja na PiS. Ja mam na mysli tych, którym teoretycznie nie pasuje żadna z dwóch wiodących partii. Dlaczego skłaniają siku ku PiS, dlaczego "afery" z jednej strony robia na nich większe wrażenia niż z drugiej? Sprawniejsza propaganda, czy może to są tak naprawdę ludzie o silnie konserwatywnych poglądach, a nie żadne centrum?Moim zdaniem chyba połaczenie jednego z drugim, ale  pytam teraz zupełnie poważnie i neutralnie.

 

Dodam jeszcze. Jeśli wiekszość niezdecydowanych wyborców to osoby o konserwatywnych poglądach to wygłupy Jachiry faktycznie są strzałem w stopę, tak samo zresztą jak podnoszenie spraw LGBT (choć tu z kolei KO boi sie o utrate głosów na rzecz Lewicy).

 

 

Może źle się wyraziłem: ja pisałem o takim segmencie: konserwatysta (i softkonserwatysta), który odrzuca PiS. On istnieje wbrew pozorom, ja jestem tego przykładem. I nie jest to segmencik mały, przecież większość Polaków to mniej lub bardziej konserwatyści, a jednak mniejszość głosuje na PiS. Otóż tacy wyborcy imho bardzo rzadko jednak przesuną się w stronę PiS, a jeśli już, to ze względów albo czysto koniunkturalnych (bo jednak 500+ bywa ważniejsze od poglądów), albo „fundamentalnych” (bo boją się np. liberalizacji ustawy aborcyjnej, a co jak co, PiS jest tu na tym froncie pewnikiem; w takim układzie PiS jest dla nich mniejszym złem). IMHO jednak ktoś kto brzydzi się PiSem, a ma poglądy konserwatywne (czyli jest takim mną, czy też blisko mnie) częściej wybrać może opcję zbojkotowania wyborów. Ja tej opcji nie wybiorę, bo PiS jest dla mnie złem zupełnie niebywałym, a w dodatku mam z nim osobisto/zawodowe porachunki, ale rozumiem bojkot kogoś takiego z okręgu warszawskiego, który tolerowania takiej szydery z ZWZ/AK czy quizów o kończynach ludzi porozrywanych na strzępy w Smoleńsku znieść nie może (nawet jeśli jest nieświadome, miałkość umysłu nie usprawiedliwia polityka). 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...