Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Feanor napisał:

 

To brzmi nawet ok, ale... to by pewnie znaczyło, że jakieś wtyki Jarosława potwierdziły, że jednak żadnych termonuklearek Ziobro nie trzyma w szafie. Aż dziwne.

Dla mnie to nie jest dziwne, ale ja nawet nie o tym.

Nie będę opisywał swojej historii związanej z jednym z adwokatów tej hejterki, bo zaraz ktoś z pozycji swoich kompleksów będzie się nabijał kogo to ja nie znam, powiem zatem tylko o faktach powszechnie znanych. To gość znikąd, którego prawie nikt nie zna, kto nie ma swojej strony internetowej, a na google ma świeże wpisy oskarżające go o oszustwo i delikatnie mówiąc nierzetelność. Jest to też osoba niedawno karana dyscyplinarnie, świeżo po odzyskaniu uprawnień.

Jakie myśli Ci się nasuwają, że takiego adwokata z Katowic wzięła internetowa hejterka z Warszawy mająca bombowe informacje? Bo mnie się nasuwają takie, że mogła mieć Giertycha pewnie świadczącego pomoc pro bono, przez którego z równą skutecznością by wywiodła w mediach całość informacji.

A jednak zamiast standardowych pełnomocników "antyPiS" wzięła sobie adwokata mówiąc najdelikatniej nieznanego z rzeczy innych niż jego przewiny. Mnie to nasuwa duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

W 2005 roku PiS tropił układy, a okazało się, że sam je stworzył.

W 2015 roku obiecywali reformę sądownictwa. W 2019 okazało się, że reforma jest potrzebna tylko w tym zakresie, w którym dopuszcza takie tuzy intelektu jak pan Dudzicz do zawodu.

 

PiS, tak jak socjalizm, sam tworzy problemy, z którymi później dzielnie walczy, by je rozwiązać.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25113933,w-wyborach-do-senatu-nie-zaglosuje-na-ujazdowskiego-komendanta.html

 

Niestety (?) większość tego wysrywu za paywallem. Artykuł jest kwintesencją pożytecznego idiotyzmu: Jackowi Dehnelowi nie podobają się prokościelne pozycje Ujazdowskiego, więc de facto nawołuje do wyboru PiS na Żoliborzu. Brawo. Przecież w walce z PiS chodzi tylko o prawa gejów i lesbijek i zwalczanie KK.

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie te same odczucia widząc pretensje szeroko pojętej lewicy czy bardziej liberalnego skrzydła KO w odniesieniu do np. Kowala czy Migalskiego (który, nawiasem mówiąc, obyczajowo jest duuuuuuużo bliższy, przykładowo, Vamiemu niż Feanorowi).

W tym tygodniu miałem taką dyskusję z kolegą z pracy, który głosuje w okręgu, gdzie kandydatem KO (nie pamiętam czy do senatu czy do sejmu) jest Kowal. Pomijając to, że on dla mnie jest klasycznym przykładem sieroty po Lechu (a takich PiSowców bardzo trudno mi nie szanować) to przecież torpedując kandydaturę Kowala czy Migalskiego (AFAIR kandydat do senatu w nie pamiętam jakim okręgu) wspiera się de facto PiS. I choćby głośno płakano, głośno krzyczano i mocno tupano, to się tej prostej prawdy nie przesłoni. Jeszcze torpedując jedynkę do sejmu ma się alternatywę (choć dla demokratów alternatywa jest de facto jedna) to wyrzygując pretensje pod adresem kandydata demokratycznej opozycji nie robi się nic innego jak tylko wspiera PiS. No i, na litość boską, naprawdę tego oporu ze strony Dehnelów tego kraju nie rozumiem, jak oni sobie wyobrażają demokratycznego kandydata pasującego zarówno PO (centrowy obyczajowo i liberalny gospodarczo), SLD (konserwatywny i socjalny) i wyborcom partii Osobno Razem (czyli choćby i Kermit The Frog, byleby wrogi PO i SLD).

 

Inna sprawa, że w liberalnym okręgu warszawskim powinien był kandydować bardziej liberalny kandydat - ale zapewne taka była cena przyciągnięcia Ujazdowskiego do opozycji. Ja to akceptuję.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, Gacek said:

Inna sprawa, że w liberalnym okręgu warszawskim powinien był kandydować bardziej liberalny kandydat - ale zapewne taka była cena przyciągnięcia Ujazdowskiego do opozycji. Ja to akceptuję.

Ujazdowski mógł startować albo we Wrocławiu (ale wybory samorządowe go tam spaliły, zresztą tam zasłużyła się kampania nienawiści rozpętana przez lokalną GW), albo w Warszawie (a jako że mieszka w Izabelinie, Żoliborz jest jego naturalnym okręgiem). W ostatnich latach Schetyna co najmniej dwukrotnie pokazał Ujazdowskiemu plecy: najpierw niespodziewanie wycofując poparcie jego kandydatury we Wrocławiu (notabene terenie Schetyny), potem nie wystawiając go do europarlamentu (mimo wcześniejszych ustaleń).  Może wystawienie go na Żoliborzu, gdzie opozycja nie ma chyba prawa przegrać, jest jakąś rekompensatą za szkody.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A tymczasem komisja VAT rekomendować będzie postawienie przed Trybunałem Stanu Tuska, Kopacz, Rostowskiego i Szczurka, Uzasadnienie jest tak absurdalne, że trudno je brać na poważnie:  "Donald Tusk (...) z całą pewnością powinien posiadać wiedzę na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej. Wskazywały na to zarówno oficjalne dokumenty sporządzane przez urzędników Ministerstwa Finansów, raporty przygotowywane przez Komisję Europejską, jak i apele pochodzące z branż szczególnie narażonych na negatywne skutki nadużyć".

Takie same argumenty można by było wysunąć wobec Morawieckiego i Szydło. Owszem, że rządów PO luka podatkowa wynosiła ok 250 mld zł. Teraz się wprawdzie zmniejszyła ale nadal wynosi ok. 90 mld. Jasnym jest, że PiS potrzebny jest taki raport komisji by w kampanii wyborczej rzucać hasłami: "patrzcie jak oni kradli". Co tam nasze loty za 100 mln jak oni ukradli miliardy w luce VAT!  

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kartoteka dyscyplinarna tego gościa jest PORAŻAJĄCA. Nie znam drugiej takiej osoby w obu samorządach, nawet w czasach niszczenia mec. Mirka przez Ziobrę et co (a to było niszczenie na miarę mrocznego PRL, zakończone rocznym bezzasadnym aresztem wydobywczym, a epilogiem tej historii jest olbrzymie zadośćuczynienie wypłacone na jego rzecz z naszych podatków...) nie spływało tyle skarg na jego temat, choć trolle Ziobry ostro pracowały nad zdyskredytowaniem go.

Ja się powtórzę - sam, totalnym przypadkiem, mogłem złożyć doniesienie na tego gościa, które by skończyło jego karierę. Finalnie dogadał się z klientami, bo po poinformowaniu o odkryciu jego przewin natychmiast okazał się być niezwykle usłużny i dyspozycyjny. Wybór takiego gościa z Katowic przez mającą ciekawe papiery na rząd kobietę z Warszawy śmierdzi mi na odległość ustawką.

Odnośnik do komentarza

Jest sobie na twitterze ktoś taki jak "Józef Moneta". Facet od lat gromadzi screeny i wytyka rządzącym absurdy ich wypowiedzi, obnaża kłamstwa, generalnie wykonuje podziwu godną robotę. Jak ktoś go zna to wie o czym mówię, jeśli nie - polecam zapoznać się z jego kontem, niesamowite zgromadził przez te lata archiwum.

Będąc jednocześnie bardzo powściągliwym w słowach i anonimowym (nick to nawiązanie do filmu "Indeks") był problematyczny dla PiS, bo z jednej strony naprawdę świetnie obnażał ich hipokryzję, zakłamanie i fałsz, a z drugiej nie mogli przyczepić mu łatki opozycyjnego, nie mogli go przywiązać do konkretnej formacji. Gość ten zawsze podkreślał, że działa sam, że celowo jest anonimowy i nie zamierza ani być opłacanym za to, co robi, ani być wiązanym z jakimikolwiek poglądami politycznymi - jak rządziła PO to wytykał ich hipokryzję, jak robi PiS to robi to samo (tyle że materiału ma o wiele więcej).

To przydługi wstęp, ale konieczny.

 

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich dni? PiS chcąc przykryć aferę związaną z urzędnikami ministerstwa sprawiedliwości szczującymi na bogu ducha winnych sędziów przyjął taktykę tradycyjną - czyli zaczął odwracać kota ogonem pisząc, że inni też tak robią. Niestety nie mają żadnych dowodów - żadna formacja poza PZPR nie dopuszczała się takich świństw jak PiS - więc zaczęli atakować ludzi takich jak Moneta. Ruszyli do działania funkcjonariusze partyjni na froncie dziennikarskim - tacy jak Semka - i zaczęli go oczerniać.

Po paru dniach do gościa zaczęło pisać konto "10 murzynków" prowadzone przez pana Wąsika (sekretarz stanu i prawa ręka Kamińskiego, szefa służb specjalnych) podrzucając mu informacje - a to nazywając go z imienia, a to podrzucając ostatnie dwie cyfry jego numeru telefonu. Józef Moneta jest zastraszany przez człowieka zarządzającego służbami specjalnymi, do sieci wyciekają jego prywatne dane, wszystko jest obliczone na to, by zamknąć mu usta.

 

To już nie są metody autorytarne tylko totalitarne, faszystowskie. Jeśli takie przykłady nie otwierają oczu sympatykom PiSu, to ci wystawiają sobie niestety niezwykle podłe świadectwo.

  • Lubię! 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gacek napisał:

Jest sobie na twitterze ktoś taki jak "Józef Moneta". Facet od lat gromadzi screeny i wytyka rządzącym absurdy ich wypowiedzi, obnaża kłamstwa, generalnie wykonuje podziwu godną robotę. Jak ktoś go zna to wie o czym mówię, jeśli nie - polecam zapoznać się z jego kontem, niesamowite zgromadził przez te lata archiwum.

Będąc jednocześnie bardzo powściągliwym w słowach i anonimowym (nick to nawiązanie do filmu "Indeks") był problematyczny dla PiS, bo z jednej strony naprawdę świetnie obnażał ich hipokryzję, zakłamanie i fałsz, a z drugiej nie mogli przyczepić mu łatki opozycyjnego, nie mogli go przywiązać do konkretnej formacji. Gość ten zawsze podkreślał, że działa sam, że celowo jest anonimowy i nie zamierza ani być opłacanym za to, co robi, ani być wiązanym z jakimikolwiek poglądami politycznymi - jak rządziła PO to wytykał ich hipokryzję, jak robi PiS to robi to samo (tyle że materiału ma o wiele więcej).

To przydługi wstęp, ale konieczny.

 

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich dni? PiS chcąc przykryć aferę związaną z urzędnikami ministerstwa sprawiedliwości szczującymi na bogu ducha winnych sędziów przyjął taktykę tradycyjną - czyli zaczął odwracać kota ogonem pisząc, że inni też tak robią. Niestety nie mają żadnych dowodów - żadna formacja poza PZPR nie dopuszczała się takich świństw jak PiS - więc zaczęli atakować ludzi takich jak Moneta. Ruszyli do działania funkcjonariusze partyjni na froncie dziennikarskim - tacy jak Semka - i zaczęli go oczerniać.

Po paru dniach do gościa zaczęło pisać konto "10 murzynków" prowadzone przez pana Wąsika (sekretarz stanu i prawa ręka Kamińskiego, szefa służb specjalnych) podrzucając mu informacje - a to nazywając go z imienia, a to podrzucając ostatnie dwie cyfry jego numeru telefonu. Józef Moneta jest zastraszany przez człowieka zarządzającego służbami specjalnymi, do sieci wyciekają jego prywatne dane, wszystko jest obliczone na to, by zamknąć mu usta.

 

To już nie są metody autorytarne tylko totalitarne, faszystowskie. Jeśli takie przykłady nie otwierają oczu sympatykom PiSu, to ci wystawiają sobie niestety niezwykle podłe świadectwo.

 

Dodam, że Moneta naprawdę nie jest powiązany z żadną chyba konkretną partią, kiedyś publikował nawet w Salonie24 afaik. 

 

OHYDA

 

A z tymi murzynkami i Wąsikiem to pewne? Bo konto pisze szczególnie prymitywnie...

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2019 o 16:16, Gacek napisał:

Jeśli takie przykłady nie otwierają oczu sympatykom PiSu, to ci wystawiają sobie niestety niezwykle podłe świadectwo.

Pytanie, czy en masse sympatycy PiS-u maja w ogole okazje, zeby sie z tymi przykladami zapoznac - jesli nie sa specjalnie otwarci na korzystanie z wielu roznych zrodel, to moga do nich nawet nie dotrzec. Masowy wyborca PiS-u raczej nie korzysta z twittera, a jeszcze zeby wnikac w jakies wojenki podjazdowe...

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, SZk napisał:

Pytanie, czy en masse sympatycy PiS-u maja w ogole okazje, zeby sie z tymi przykladami zapoznac - jesli nie sa specjalnie otwarci na korzystanie z wielu roznych zrodel, to moga do nich nawet nie dotrzec. Masowy wyborca PiS-u raczej nie korzysta z twittera, a jeszcze zeby wnikac w jakies wojenki podjazdowe...

+1, ja o tej aferce wiem tylko z forum, w zaden inny sposob to do mnie nie dotarlo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...