Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kinas napisał:

No dobrze, ale czy do bycia Polakiem konieczne jest posługiwanie się poprawną polszczyzną? Posiadanie "odpowiednich" poglądów politycznych? Jest na to paragraf? Obstawiam, że jak przyjdzie potrzeba to zarówno Jahu i jak i wwosik wyjmą z portfela polski dowód osobisty.

 

No i? W 1930 Żydzi mieszkający w Rzeszy też mieli niemieckie dowody. A Polacy przed pierwszą wojną takich nie mieli. Nie byli Polakami?

 

Jeśli jest to przerysowane, to tylko trochę.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kinas napisał:

Czyli Niemcy mogli w 1930 dzielić kraj na prawdziwych Niemców i nie-Niemców? Taka samo jak Ty teraz z Jahem dzielicie Polskę i Polaków? Wszystko jest moralnie ok?

Kinas, trudno mi uwierzyć, że nie zrozumiałeś, ale zakładając Twoją dobrą wolę: chodziło mi o to, że to, że ktoś ma dowód, nie oznacza, że nie zostanie niedługo przez nacjonalistów ze wspólnoty wykluczony i dowodu pozbawiony, jak doskonale dowodzi historia. Wystarczy umiejętnie kontrolować dyskurs publiczny. Proponuję poczytać cytaty z Hermanna Goeringa, który świetnie to wypowiedział w Norymberdze:

 

Oczywiście, zwykli ludzie nie chcą wojny, (…) ale w końcu to przywódcy kraju określają politykę i zawsze łatwo jest pociągnąć za sobą ludzi, niezależnie, czy jest to demokracja, faszystowska dyktatura, parlament czy dyktatura komunistyczna. (…) Mając głos czy go nie mając, ludzie zawsze mogą być podporządkowani przywódcom. To łatwe. Jedyne, co trzeba zrobić, to powtarzać ludziom w kółko, że są atakowani, oraz potępić pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To działa w każdym kraju.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, me_who napisał:

A tymczasem Piebiak łaskawie zrezygnował, a przy okazji zapowiedział pozew przeciwko Onetowi. Jaka szkoda, że zanim do procesu dojdzie to minie szmat czasu i pewnie nie będzie jawny :) Bo to może być przykład niebywałego samozaorania :D

Jednak myślę, że pozew jest pretekstem, żeby sprawy nie komentować w żaden sposób. Dla sympatyków to jest jasny sygnał - jest pozew, czyli jest niewinny. A jeżeli to miałoby być samozaoranie, to przecież pozew można po cichutku za kilka miesięcy wycofać. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Man_iac napisał:

Jednak myślę, że pozew jest pretekstem, żeby sprawy nie komentować w żaden sposób. Dla sympatyków to jest jasny sygnał - jest pozew, czyli jest niewinny. A jeżeli to miałoby być samozaoranie, to przecież pozew można po cichutku za kilka miesięcy wycofać. 

Oczywiście, że to klasyczne zagrywka kogoś złapanego na "grzeszku". Przecież to samo twierdził Grzegrzółka z Kancelarii Sejmu, że będą domagali się sprostowań od RzePy za ich artykuły o lotach Kuchcińskiego. Pewnie już mu przeszło :D

Ale po prostu sobie wyobraziłem taki proces, gdzie jak zdaje się dowody są przytłaczające, a za kłamanie przed sądem są paragrafy, które nie obowiązują poza salą sądową, więc też bronić nie można się w sposób tak prymitywny jaki to mają w zwyczaju politycy złapani na przewinie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, me_who napisał:

Oczywiście, że to klasyczne zagrywka kogoś złapanego na "grzeszku". Przecież to samo twierdził Grzegrzółka z Kancelarii Sejmu, że będą domagali się sprostowań od RzePy za ich artykuły o lotach Kuchcińskiego. Pewnie już mu przeszło :D

Ale po prostu sobie wyobraziłem taki proces, gdzie jak zdaje się dowody są przytłaczające, a za kłamanie przed sądem są paragrafy, które nie obowiązują poza salą sądową, więc też bronić nie można się w sposób tak prymitywny jaki to mają w zwyczaju politycy złapani na przewinie.

 

Przecież łatwo można iść spytać Julki z TK czy to aby zgodne z konstytucją, że takie tam ojtam ojtam niewinne kłamstewko ma nagle być karane, gdy jest wypowiadane na sali sądowej :roll: Julka powie, że w sumie zaraz wpada do niej Jarek na herbatkę, ale chuj tam  nie jest :D I koniec końców poparcie spadnie KO, bo oni kłamali też i TVP o tym mówi.

Odnośnik do komentarza

Cierpię dla Was, obejrzałem fragment Wiadomości o dymisji Piebiaka. Przypomnijmy: w Ministerstwie Sprawiedliwości istniała grupa osób wyprowadzająca dane osobowe sędziów do internetowych hejterów celem rozpowszechniania kłamstw na ich temat.

Tymczasem w TVP (skrótowo, materiał będzie na bank online do obejrzenia):

"Podsekretarz stanu Piebiak złożył dymisję po publikacjach niemieckiego portalu Onet informujących o rzekomym konsultowaniu z nim internetowego hejtu kierowanego pod adresem sędziego Iustitii.

Morawiecki: wysłucham jego stanowiska i przyjmę dymisję.

Karnowski: cechą obozu tej władzy jest szybkie reagowanie na takie publikacje i branie odpowiedzialności za ich urzędników.

Sakiewicz: niestety sędziowie się angażują w walkę polityczną, a nie powinni tego robić, bo to wprost sprzeczne z ich mandatem sędziego [ode mnie: Piebiak też jest sędzią!!!]

Przeskok na Inowrocław (?!?!?!?!?!?!) i głos w tle: internetowy hejt jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, mówi się o tym, że w urzędzie miejskim w Inowrocławiu jest cały wydział internetowych hejterów służących jedynie zwalczaniu przeciwników politycznych prezydenta miasta Ryszarda Brejzy i jego syna, posła PO (tu wizerunek Krzysztofa Brejzy).

Jakiś noname: tak, w UM Inowrocław są jacyś trolle, mówiłą mi o tym urzędniczka (ode mnie: oczywiście nazwisko nie pada, jakżeby inaczej...).

Przeskok na Ewę Kopacz: mówiło się, że w czasach rządów Kopacz zatrudniano kilkudziesięciu internetowych hejterów."

Koniec materiału.

 

Przecież to jest skundlenie. Jakim trzeba być troglodytą, by to łykać?

Urban kłamał tak samo, ale przynajmniej finezyjnie.

  • Lubię! 10
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gacek napisał:

Cierpię dla Was, obejrzałem fragment Wiadomości o dymisji Piebiaka. Przypomnijmy: w Ministerstwie Sprawiedliwości istniała grupa osób wyprowadzająca dane osobowe sędziów do internetowych hejterów celem rozpowszechniania kłamstw na ich temat.

Tymczasem w TVP (skrótowo, materiał będzie na bank online do obejrzenia):

"Podsekretarz stanu Piebiak złożył dymisję po publikacjach niemieckiego portalu Onet informujących o rzekomym konsultowaniu z nim internetowego hejtu kierowanego pod adresem sędziego Iustitii.

Morawiecki: wysłucham jego stanowiska i przyjmę dymisję.

Karnowski: cechą obozu tej władzy jest szybkie reagowanie na takie publikacje i branie odpowiedzialności za ich urzędników.

Sakiewicz: niestety sędziowie się angażują w walkę polityczną, a nie powinni tego robić, bo to wprost sprzeczne z ich mandatem sędziego [ode mnie: Piebiak też jest sędzią!!!]

Przeskok na Inowrocław (?!?!?!?!?!?!) i głos w tle: internetowy hejt jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, mówi się o tym, że w urzędzie miejskim w Inowrocławiu jest cały wydział internetowych hejterów służących jedynie zwalczaniu przeciwników politycznych prezydenta miasta Ryszarda Brejzy i jego syna, posła PO (tu wizerunek Krzysztofa Brejzy).

Jakiś noname: tak, w UM Inowrocław są jacyś trolle, mówiłą mi o tym urzędniczka (ode mnie: oczywiście nazwisko nie pada, jakżeby inaczej...).

Przeskok na Ewę Kopacz: mówiło się, że w czasach rządów Kopacz zatrudniano kilkudziesięciu internetowych hejterów."

Koniec materiału.

 

Przecież to jest skundlenie. Jakim trzeba być troglodytą, by to łykać?

Urban kłamał tak samo, ale przynajmniej finezyjnie.

 

Kiedyś Leski bodajże na ćwierkaczu prowadził codzienne streszczenia gadzinówki, ale chyba po dwóch latach się poddał. Pamiętam, jak wrzucił fragment ich zajawek, gdzie była taka zbitka materiałów

 

...(głos z offu, na wizji Morawiecki idący przez jakąś fabrykę) gospodarka przeżywa rekordowe wzrosty, budżet państwa jeszcze nigdy nie był w tak dobrym stanie

cięcie

(przemawiający Schetyna) to jest bardzo zła wiadomość

cięcie, następna zajawka. 

 

:lol:

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Też obejrzałem dzisiaj wiadomości, oczywiście pierwszym materiałem, który trwał chyba ze 7 minut był felieton o tym, jak Morawiecki ruszył w trasę po Polsce i były setki jakichś starych bab ze wsi w stylu „no nigdy w Polsce nie żyło się tak dobrze jak teraz, a już na pewno nie za PO”.

A wcześniej w ciągu dnia oglądałem tvp info i jak poszła informacja o dymisji Piebiaka to na tym kanale leciały fragmenty nagrań z sowa & przyjaciele xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...