Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tio napisał:

Ciekawe, że w sprawie Kuchcińskiego nie ma dokumentów dotyczących lotów z poprzedniego roku ale dziwnym trafem nie było problemu z plikiem pokazującym loty za czasów PO-PSL z lat pewnie 2007 - 2015

Też o tym od razu pomyślałem, że będzie lekki zgrzyt, ale kto by się tym przejmował?

 

Tak samo jak tym:

 

comment_gCorZCuKGJsaa49DL0KOMjOcL63nJ0Ar

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Ta konferencja była śmieszna. Zwykły, pospolity poseł stał przy mównicy, a marszałek sejmu jak jakiś zwykły rzecznik prasowy odczytał 5 zdań oświadczenia z kartki przy mikrofonie na stojaku. :D

Śmieszne jest to, że porównują ilość lotów odbytych przez marszałka sejmu do ilości lotów premiera. Premier jednak jeździ trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Gacek said:

Jestem szczerze ciekaw tego, co siedzi w głowach ludzi, którzy kręcą nosem na takie eskapady Kuchcińskiego, ale po jego "dobrowolnej" "rezygnacji" (jak świnka morska, ni to dobrowolna, ni to rezygnacja) wychodzą z założenia, że w sumie to PiS jest ok i wracają do popierania ich.

Bo przecież temu ta "rezygnacja" służy, przywróceniu poparcia w sondażach, które na bizantyjskich praktykach Kuchcińskiego ucierpiały. A gdzie reszta? Terlecki, Piotrowicz i spółka, którzy są tak samo winni?

 

Skąd przekonanie, że poparcie PiS-u spadło?

 

http://ewybory.eu/sondaze/

 

Jeśli w grę wchodzą sondaże, to raczej tego typu:

https://www.newsweek.pl/polska/marek-kuchcinski-polacy-za-dymisja-marszalka-sejmu-sondaz/7wd3058

 

Co ciekawe, Kuchciński był już mocno niepopularny w połowie lipca:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kuchcinski-musi-odejsc-aa-Lt5Z-drWm-4tSg.html

 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, adamus napisał:

 

Śmieszne jest to, że porównują ilość lotów odbytych przez marszałka sejmu do ilości lotów premiera. Premier jednak jeździ trochę więcej.

Akurat chwilę temu wpadłem na artykuł porównujący częstotliwość lotów Tuska do lotów Szydło:

http://dzikikraj.interia.pl/mowatrawa/news-prezes-apeluje-polsat-sprawdza,nId,3138570

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, demrenfaris napisał:

Skąd przekonanie, że poparcie PiS-u spadło?

Serio? Przecież w oficjalnym przekazie nikt nic złego nie zrobił. No więc cóż innego się wydarzyło? Idą wybory. Jak polityk PiS na takim stanowisku może się źle kojarzyć w takim momencie?

Osobiście mniej wkurza mnie ilość lotów, każda władza doi Państwo. To co mnie zmroziło, to próba tuszowania sprawy przez CIS i pana Grzegrzółkę oraz wykorzystywania instrukcji HEAD, gdzie koszta przelotów i obsługi są potężne. Gdyby nie dociekliwość dziennikarzy, wszystko zostałoby zamiecione pod dywan. 

Idzie teraz kolejny przekaz dla wyborców jedynej słusznej partii, że potrzebna jest uchwała, aby wprowadzić w materii lotów porządek. Co tam, że po Smoleńsku właśnie PiS wprowadził instrukcję HEAD, aby to uporządkować.

 

 

  • Lubię! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Łonio said:

Serio? Przecież w oficjalnym przekazie nikt nic złego nie zrobił. No więc cóż innego się wydarzyło? Idą wybory. Jak polityk PiS na takim stanowisku może się źle kojarzyć w takim momencie?

(itd. etc)

 

No spoko, zgadzam się. Nie podważam, że wycofali Kuchcińskiego z uwagi na wybory. Dalej: Skąd przekonanie, że poparcie PiS-u spadło? Jestem autentycznie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, demrenfaris napisał:

 Dalej: Skąd przekonanie, że poparcie PiS-u spadło? Jestem autentycznie ciekawy.

A to Prezes wczoraj tego oficjalnie nie ogłosił, że lud jest niezadowolony i w związku z tym ta dymisja?

Wiadomo, betonu żaden kataklizm nie ruszy. Ale już ludziom, którzy nie są ślepo zakochani w Prezesie, takie akcje dają do myślenia.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Gacek said:

A jaką inną motywację do odwołania Kuchcińskiego miałby PiS?

Chodzi o pewien niuans. Wydaje mi się, że motywacją był raczej strach przed spadkiem poparcia i używaniem karty Kuchcińskiego w wyborach. Karta i tak będzie grana (szczególnie, że marszałek dostał jedynkę w jednym z okręgów na Podkarpaciu), ale dymisjonując go teraz załatwiają sobie kończący (dla wielu) argument w dyskusji pt. "choć nic nie zrobił, zdymisjonowaliśmy go, zgodnie z wolą ludu".

 

To Wy postawiliście tezę, że poparcie poparcie PiS maleje. Uważam, że A) nie ma na to żadnych dowodów: Sondaże IBRIS i Social Changes przeprowadzone po ujawnieniu afery nie odnotowały spadku (http://ewybory.eu/sondaze/, można się oczywiście kłócić, że za wcześnie, by wyrokować, ale ciężar dowodu spoczywa na stawiającym tezę, a nie wątpiącym); B) byłoby to niespodziewane, gdyby im zmalało. Poprzednie afery tego rodzaju nie były w stanie zachwiać poparciem PiS. Odkąd objęli władzę w 2015 poparcie raczej im rośnie. Jeśli chodzi o bieżący rok, to od powoli, systematycznie zyskują w sondażach: ~36% w lutym do ~43% w lipcu (średnie miesięczne z ewybory.eu; branych pod uwagę kilka-kilkanaście sondaży miesięcznie), czyli jest na najwyższym poziomie podczas tej kadencji Sejmu (mniej więcej taki sam poziom osiągnęli na jesieni 2017; gdy znacząco spadło im wiosną 2018, POLITYKA wieszczyła upadek reżimu: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1743404,1,dlaczego-notowania-pis-tak-bardzo-spadly.read). Niewykluczone, że te ~42-45% to ich maksimum (które można jednak wyśrubować przy dużej mobilizacji elektoratu) i teraz poparcie zacznie im spadać, co niekoniecznie musi być związane z jakimiś aferami.

 

Z sondaży, które linkowałem w poprzednim poście wynika, że Kuchciński już przed tą aferą nie był popularnym politykiem PiS: wzrost z ok. 50% do ok. 70% chcących jego dymisji, przy stałych 15% przeciwnych dymisji, chyba PiS-owski beton. Żądania tych 20% zostały właśnie zaspokojone, co nie znaczy, że bez dymisji marszałka zagłosowaliby oni na opozycję.

PS Wyżej zalinkowałem zły sondaż ws. odejścia Kuchcińskiego (z grudnia 2016 zamiast z sierpnia 2018 :P). Tutaj poprawny: https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190809483-Sondaz-Niemal-68-proc-Polakow-chce-dymisji-Kuchcinskiego.html

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Odpowiednio rozegrane i - co ważniejsze - w mediach które do PiSowego elektoratu docierają mogło by na coś wpłynąć. Niestety (a na szczęście dla PiSu) Kaczyński to doświadczony gracz i wie na jakiej strunie zagrać, żeby tak się nie stało. "Wola ludu - naszą powinnością" plus "za Tuska kradli jeszcze więcej" działa póki co bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, demrenfaris napisał:

To Wy postawiliście tezę, że poparcie poparcie PiS maleje.

Oczywiście masz rację. Nie śledzę żadnych sondaży. Nie twierdzę również, że po tej awanturze pozycja PiS miałaby być jakoś zagrożona. Przypominam sobie jednak komentarze po pierwszym oświadczeniu Marszałka, co będzie dalej i jak zachowa się Prezes. I komentujący zgodnie stwierdzali, że Prezes będzie się przyglądał nastrojom społecznym. I jak widać, coś na rzeczy było, skoro tak to się skończyło.

I jak chcesz, możesz to nazwać strachem przed spadkiem sondaży, a nie formalnym spadkiem słupków. Jak zwał, tak zwał. Lampka się zapaliła.

 

Jeszcze słowo o opozycji. Niektórzy nie powinni być wpuszczani przed kamery. Jak słucham teraz te mądrości o przekrętach itd. to ogarnia mnie pusty śmiech. Jedyne co dostałem przez ich 8 lat rządzenia, to :dupa: jeśli chodzi o jakąś podwyżkę, bo pracuję na etacie.

A za PiS na bogato ;) Chyba ze 2 podwyżki, 500 na dziecko, żyć nie umierać. I co, mam teraz przez pryzmat kasy stawiać krzyżyki na wyborach?

wwosik pisał coś o moralności :) I tego się trzymam :)

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...