Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze jak wygląda realizacja obietnic dotyczących zdrowia:

Cytat

 

Zdrowie

1) Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB.
2) Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa.
3) Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł:  „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”).
4) Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii.
5) Przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach.
6) Zmiana ustawy o in vitro (Elżbieta Witek: „Nie chcemy zakazywać in vitro, ale jednocześnie nie możemy się zgodzić na taką ustawę, w której życie nie jest szanowane”).

 

1) wydatki są mniejsze niż 5% a ustawa przewiduje, że obiecane 6% osiągniemy w 2026 roku

2) NFZ ma się dobrze, składka zdrowotna systematycznie rośnie

3) W Polsce jest około 100 tys. praktykujących lekarzy, brakuje co najmniej 20 tysięcy. Ze wskaźnikiem 2,4 lekarzy na 1000 mieszkańców jesteśmy na szarym końcu w UE. Brakuje też pielęgniarek, co rok powinno wchodzić do systemu 13 tysięcy pielęgniarek, a wchodzi 5 tysięcy. 

4) tutaj chyba @jmk najlepiej wie jak to wygląda

5) dopiero 27 maja tego roku prezydent podpisał ustawę o opiece zdrowotnej nad uczniami - czyli można powiedzieć, że rzutem na taśmę wprowadzono regulacje prawne, o praktyce nie można na razie nic powiedzieć

6) zakończył się rządowy program dofinansowywania in vitro

 

 

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 4
Odnośnik do komentarza

Tymczasem PiS wchodzi na nowy level w pierdoleniu logiki i ludzi i blokuje wydanie list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Pomijam, że argumentacja jest o kant dupy potłuc, bo przecież wydanie tych list jest związane z prawomocnym wyrokiem, więc kolejne robienie sobie jaj z prawa.  I powstaje pytanie, czy te listy w ogóle są, że te gamonie przez 2 tygodnie wpadły na tak szatański plan :keke:<3 

 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uodo-zbada-sprawe-list-poparcia-do-krs-na-razie-nazwiska-nie-beda-ujawnione,956924.html

Odnośnik do komentarza

1. Ta argumentacja została wyśmiana przez wszystkich fachowców z dziedziny danych osobowych. Widać, że się pali w tyłkach.

2. A pali się w tyłkach, bo znam sędziów bardzo zaangażowanych w temat list do KRS, którzy z kolei nie słyszeli o nikim, do kogo ktoś choćby przyszedł z pytaniem o ich podpisanie - nie mówiąc o dostaniu zgody. Biorąc pod uwagę skalę zjednoczenia środowiska stawiam dolary przeciw orzechom, że tych list nie ma*.

 

*To znaczy jeszcze nie ma, bo teraz na bank jest dzwonione do wszystkich utuczonych na pisowskich synekurach i błagane o podpisik ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.07.2019 o 22:11, tio napisał:

4) Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii.

 

Co.

 

Co to znaczy utworzenie? Nowe placówki? Dostępność? Żart. Z mojego lokalnego podwórka wiem, że np. zlikwidowano w jednym szpitalu poradnie hematologiczna i przeniesiono do innego (mojego;)) i przez to są... Większe kolejki, lekarzy tyle samo.  Wiem, że wydano też przepis, że na x pielęgniarek ma być maks y łóżek i co... Brakuje pielęgniarek, więc zmniejszono liczbę łóżek. I terminy do przyjęcia się wydłużyły. Na izbie przyjęć byłem trzy razy w ciągu dwóch tygodni, byłem tam do przyjęcia 5h, 6h i 8h. O tym co jest nie tak w szpitalach i systemie mógłbym pisać książki ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2019 o 19:48, Gacek napisał:

*To znaczy jeszcze nie ma, bo teraz na bank jest dzwonione do wszystkich utuczonych na pisowskich synekurach i błagane o podpisik ;)

To jest niestety bardzo prawdopodobne. I nie byłby to pierwszy przypadek. A to Ziobrze wpadł laptop do wanny (oidp sprawa Blidy), a to uległy uszkodzeniu oryginały nagrań (wypadek Szydło), a teraz się okazało, że dokumentacja lotów Kuchcińskiego została zniszczona, bo "tak się po prostu robi po pewnym czasie".

Odnośnik do komentarza

Raczej stronię od polityki. Ale dziś postanowiłem obejrzeć oświadczenie Marszałka Kuchcińskiego. I się czuję, jakby mi napluł w twarz. W cywilizowanym kraju człowiek, który przyznaje się do takich akcji, wstałby, ładnie się ukłonił i podał do dymisji. A tutaj idzie przelew, nic się nie stało i karawana jedzie dalej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moi mili, dziś "Mathematics 101"

By kandydować do Krajowej Rady Sądownictwa należy zebrać 25 podpisów. Pan Maciej zebrał 28, ale przed złożeniem listy wycofano 4 podpisy. Ile Pan Maciej zebrał podpisów? Czy Pan Maciej miał prawo zostać wybrany?

https://www.iustitia.pl/nowa-krs-nowy-sn/3226-osmioro-sedziow-ujawnia-podpisalismy-liste-poparcia-do-krs-macieja-nawackiego-czworka-z-nich-wycofala-poparcie-moglo-zabraknac-podpisow

 

Bantustan. Takich oszustw nie stosowały polskie władze od czasów głębokiego stalinizmu.

 

Muszę przyznać, że się myliłem - sądziłem, że te listy w ogóle nie powstały, a tu lizusi władzy dali się złapać jak dzieci. Stąd teraz ten pożar w burdelu w związku z (moim zdaniem absolutnie prawidłowym) wyrokiem NSA nakazującym ujawnienie list, którego wykonanie bezprawnie blokuje pisowski nominat od ochrony danych osobowych.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Oj musiały słupki mocno polecieć, skoro Jarkacz zwalnia Marszałka. Bo oczywiście, wszystko było zgodnie z prawem i tylko wsłuchują się w głos ludu. Bez szczujni na Tuska nie mogło się obyć :rotfl:

Teraz wyjdzie, że o wszystko wina słabych dziennikarzy z prawej strony, że tak słabo drążyli wycieczki Tuska i Kopacz ;)

Odnośnik do komentarza

2015 - wystarczy nie kraść; 2017 - oni kradli więcej; 2019 - oni też kradli. 

 

Swoją drogą opozycja powinna pociągnąć po raz drugi kwestię wpłat premii do Caritasu. Kto wpłacił, kiedy i ile. Nie uważam tego za kluczową kwestię, ale skoro to ma wpływ na słupki to powinno się to zweryfikować przed wyborami. 

Odnośnik do komentarza

Jestem szczerze ciekaw tego, co siedzi w głowach ludzi, którzy kręcą nosem na takie eskapady Kuchcińskiego, ale po jego "dobrowolnej" "rezygnacji" (jak świnka morska, ni to dobrowolna, ni to rezygnacja) wychodzą z założenia, że w sumie to PiS jest ok i wracają do popierania ich.

Bo przecież temu ta "rezygnacja" służy, przywróceniu poparcia w sondażach, które na bizantyjskich praktykach Kuchcińskiego ucierpiały. A gdzie reszta? Terlecki, Piotrowicz i spółka, którzy są tak samo winni?

 

Jeszcze bardziej ciekaw jestem procesu myślowego, jaki za moment zajdzie w głowach ludzi ogłupionych przez pisowskie szczujnie (wpolityce, TVP itp.). Dwa tygodnie lano im do głów hasła "nic się nie dzieje, to legalne, marszałek był po prostu taaaaaaak zapracowany", a tu bęc i leci komunikat "nie mam nic do ukrycia ani do zarzucenia, ale nie dam sobie zadać pytań, rezygnuję i cześć".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...