Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, co za dziwny kraj, w którym nie ma ani bezrobocia ani ludzi pracujących. Czyżbyśmy mieszkali na bezludnej wyspie? Mieszkam na wsi w powiecie elbląskim i jestem codziennym świadkiem patologii, o której wspomniałem. Radzę poczytać trochę więcej o bezrobociu jako zjawisku społecznym, a także zapoznać się z zasadami funkcjonowania zasiłków dla bezrobotnych. Zapomogi socjalne, o których pisałem to zupełnie inna sprawa. 

 

Prowadze własne gospodarstwo rolne, a także wielobranżowy biznes rodzinny i powiem Ci, że zamiast wykonywać specjalistyczną pracę, która gwarantuje dochód musimy wykonywać podstawową pracę, która mimo że MUSI być wykonana to w gruncie rzeczy nie generuje dochodu. Mówiąc jaśniej, nie mogę znaleźć odpowiedzialnego pracownika do "machania łopatą" więc muszę zrobić to sam. Powoduje to, że nie mam czasu na swoją pracę. Podsumowując zarabiam mniej, mimo że nie opłacam ludzi, bo gdyby oni wykonywali to co ja MUSZĘ obecnie to mógłbym znacznie zwiększyć swoje dochody i wartość gospodarstwa/firmy. 

Odnośnik do komentarza

Im dłużej pracuję w Zawierciu tym dobitniej uświadamiam sobie, że krytyka słów o hordach alkoholików (jakkolwiek to ostro nie brzmi) wynika li tylko z życia w populistycznej bańce, w której społeczność dzieli się jak u Gorkiego na szlachetnych robotników, przegniłych moralnie drobnomieszczan i zupełnie zdegenerowanych bogaczy. Z tej pozycji w oderwaniu od rzeczywistości są tylko w stanie pluć na oponentów żenującym argumentem klasizmu (który w istocie, ot ironia, sami praktykują piętnując innych tylko z racji ich sytuacji majątkowej).

A na rynku pracy jak było, tak jest. Rynek wchłania każdą ilość Ukraińców i otwiera się na rynki filipińskie (automotiv) i środkowowschodnie (reszta branż), bo chętnych z Polski właściwie brak, a jeśli już są, to pracę traktują na totalnym wyjebaniu i słabo odnajdują się w środowisku multinarodowym. Alternatywę z wyższymi pensjami zostawiam śniącym o szklanych domach współczesnym Barykom, bo ta praca musi być jeszcze tyle warta - a w branżach produkcyjnych nie można mieć ciastka (niskie ceny) i zjeść ciastka (wysokie pensje).

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że nie wszyscy zrozumieli o czym napisał @Reaper: nie chodzi o to, że social jest zły czy dobry, czy że jest źle lub dobrze rozdysponowywany. Chodzi o to, że  hejterzy PiSu kompletnie nie rozumieją kim są wyborcy tej partii, uważając, że to bezrobotni alkoholicy żyjący z 500+. Niestety, takie myślenie prezentują również niektórzy politycy PO.

 

  • Lubię! 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
34 minutes ago, peżet said:

Prowadze własne gospodarstwo rolne, a także wielobranżowy biznes rodzinny i powiem Ci, że zamiast wykonywać specjalistyczną pracę, która gwarantuje dochód musimy wykonywać podstawową pracę, która mimo że MUSI być wykonana to w gruncie rzeczy nie generuje dochodu. Mówiąc jaśniej, nie mogę znaleźć odpowiedzialnego pracownika do "machania łopatą" więc muszę zrobić to sam. Powoduje to, że nie mam czasu na swoją pracę. Podsumowując zarabiam mniej, mimo że nie opłacam ludzi, bo gdyby oni wykonywali to co ja MUSZĘ obecnie to mógłbym znacznie zwiększyć swoje dochody i wartość gospodarstwa/firmy. 

 

Dokładnie to samo dzieje się w mojej gminie. Rolnicy ściągają ludzi np. z Litwy, gdzie taki typowy alkoholik musi popracować 2-3 miesiące w roku, żeby mieć za co pić, albo z Ukrainy. Rotacja jest niesamowita, bo ci pierwsi pracują do pierwszej wypłaty, a potem wracają do siebie chlać, a drudzy zazwyczaj po miesiącu czy dwóch ruszają w stronę Warszawy po lżejszą pracę i wyższe zarobki :) A miejscowi zbierają zasiłki :) 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, tio napisał:

Mam wrażenie, że nie wszyscy zrozumieli o czym napisał @Reaper: nie chodzi o to, że social jest zły czy dobry, czy że jest źle lub dobrze rozdysponowywany. Chodzi o to, że  hejterzy PiSu kompletnie nie rozumieją kim są wyborcy tej partii, uważając, że to bezrobotni alkoholicy żyjący z 500+. Niestety, takie myślenie prezentują również niektórzy politycy PO.

 

 

Rozumieją. Jakbyś proponował do takich wyborców dotrzeć? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.06.2019 o 22:28, Feanor napisał:

 

Ten program byłby spektakularnym samobójstwem PO. Nie chce mi się wierzyć w aż tak wielką głupotę. Odklejenie od rzeczywistości na tak wielu poziomach, że aż nie chce się o tym pisać.

 

Nie uwierzę zanim nie usłyszę.

No to w Gdańsku właśnie masz przedsmak. Przemowy prezydentów związanych z PO wyraźnie nastawione na podkreślanie roli samorządów.

 

Chyba, że to normalne w kontekście wyborów '89, a ja się zasugerowałem tymi przeciekami od Gacka i snuję teorie spiskowe ;)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mauro napisał:

Przecież ten rzekomy program federalizacji to fake news. Było już chyba nawet dementi że strony PO. Ale na tym to ma polegać żeby hulało po sieci, mediach i gdzie tylko się da żeby jak najwięcej ludzi w to uwierzyło.

O widzisz. Czyli jednak się dałem naciąć.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24859794,wiadomosci-strasza-wojna-domowa-wedlug-nich-po-chce-rozbicia.html

 

Tutaj jest mowa, że PO zaprzeczyło. Ale co ciekawe nawet dementi nie przeszkadza szerzyć fake newsów 

Wprawdzie serwis wspomniał, że Jan Grabiec zaprzeczył, jakoby plan ten miał coś wspólnego z PO, ale dodał, że politycy tej partii "już pokazali, że co innego mówią przed kamerami, a co innego kiedy myślą, że nikt ich nie nagrywa".

Odnośnik do komentarza

 

:doh: 

 

Przewodniczący: Nie mamy pojęcia nad czym głosujemy. Góra powiedziała, że to złe, i że będą nam dzieci masturbować w szkołach, więc to jasne, że jesteśmy przeciw. A teraz przeczytam wam wycięty fragment z przygotowanej ulotki, bo nie pofatygowałem się żeby przeczytać ten cały dokument WHO, który ma raptem kilkadziesiąt stron, a który przejrzeć ze zrozumieniem można w 15 minut.

  • Zmieszany 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

No chyba, że jednak ci zdecydują, że nie przyznają swojego odznaczenia kobiecie, której zasługi dla AK polegają na obrażaniu gejów i lesbijek. Wtedy się okazuje, że „niektórzy w zarządzie AK są TW”, „AK jest skażone lewactwem”, „ulegli zdrajcom”, „eunuchy i tchórze” a także rzecz jasna „dziadki z wypalonymi mózgami”.

 

 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.06.2019 o 21:54, Hajd napisał:

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

No chyba, że jednak ci zdecydują, że nie przyznają swojego odznaczenia kobiecie, której zasługi dla AK polegają na obrażaniu gejów i lesbijek. Wtedy się okazuje, że „niektórzy w zarządzie AK są TW”, „AK jest skażone lewactwem”, „ulegli zdrajcom”, „eunuchy i tchórze” a także rzecz jasna „dziadki z wypalonymi mózgami”.

 

 

 

Ale ta AK chyba naprawdę jakaś skażona, skoro ich poczet sztandarowy ma szarfy przez LEWE ramię założone :/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-12/akcja-betonoza-siec-zalaly-zdjecia-miast-bez-zieleni-od-patrzenia-bola-oczy-zwieksza-sie-upal/?fbclid=IwAR0yKozFf2I7Zh4EchGKhSCi--O2LNzbiLj4_OmswYDmUX8sxyrDpzohw14

 

Stawiam tezę, że miasto polskie musi być pozbawione zieleni, ponieważ zieleń w mieście przypomina polską wieś, z której mieszkańcy miasta dopiero co się wyrwali i za którą tęsknią. 

 

Ale możliwe, że tak działa lobby producentów kostki brukowej :D 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...