Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wwosik napisał:

Ja Tobie nie ujmuję problemów, ani wysiłku który włożyłeś i wkładasz. Kibicuję Ci z całego serca, żeby było dobrze. I dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego głosisz poglądy, które są bezpośrednio sprzeczne z Twoim własnym interesem. Konserwatyzmowi ekonomicznemu zajedno jest czy wkładasz 100% czy 150% swoich możliwości i czy płacisz ile możesz. Ważne są wartości absolutne. Bogacz wygrywa tu z wdowim groszem.

 

Znając zaś opisy Twoich bojów śmiem twierdzić, że składki wielu osób nie pokrywają świadczeń, które otrzymałeś. I ja nie zamierzam twierdzić, że nie powinieneś ich mieć. Nawet tę marną opiekę którą otrzymałeś, otrzymałeś dlatego, że jesteś Polakiem i że inni Polacy postanowili, że uwspólnią koszty opieki zdrowotnej tak, żeby takie przypadki jak Twój nie oznaczały wyroku. I ja uważam że tak powinno być, a nie całkowicie wolnorynkowo. 

 

A zostawiając już tę kwestię.

  • przeciw narzucaniu prawa krajowi

Mhm, ja sobie też nie życzę, żeby narzucano mi, że muszę się zatrzymać na czerwonym świetle. A prawda jest taka, że albo można siedzieć przy stole i ustalać wspólne zasady, albo po prostu musieć podążać za jednym z wielkich krajów. Zobacz obecne USA i Iran czy Huawei jako przykład "suwerenności".

  • ograniczenie zezwoleń, licencji

to brzmi jak mundre hasło, ale które konkretnie mają na myśli? Bo akurat spora część norm, licencji i zezwoleń zostalo zniesionych w ostatnich latach. Za to po każdej tragedii jest wielkie halo, "dlaczego państwo nie zadziałało i nie sprawdziło"

  • podatek przychodowy dla firm

To najbardziej kretyński z pomysłów. Główny efekt to będzie powstanie czeboli i handlu barterowego. 

 

A reszta to po prostu zabranie jednym by oddać swoim.

 

 

No już tłumaczyłem, po pierwsze nie można patrzeć na politykę przez pryzmat JA to raz, a dwa - nie można patrzeć na obecne koszty leczenia względem tego w prywatnej służbie, gdzie NFZ miałby konkurencję. I ja może i bym skończył marnie, ale taki JA za 20 lat - już by miał o wiele lepiej. 

 

Oczywiście może być coś pośrodku w okresie przejściowym typu: wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jedna na miesiąc darmowa, kolejna płatna 5 zł, później najniższe składki zdrowotne chroniące od ciężkich chorób - coś jak obecnie ubezpieczenie prywatne.  

Odnośnik do komentarza

Całe to opowiadanie o dobru ogółu, nie myśleniu o polityce przez pryzmat "ja" i poświęcaniu się dla dobra bliźniego jest bardzo spoko i propsy, tylko to ma się NIJAK do ideałów Konfederacji i szerzej całego ruchu wolnościowego, co to go popierasz :keke: 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

https://natemat.pl/274097,wybory-do-pe-bartosz-arlukowicz-zdobyl-233-tys-glosow-jak-to-zrobil

 

Cytat

Od początku, czyli od 2-3 lat, zacząłem współpracę z analitykami, którzy rozpracowywali mapę polityczną gmina po gminie, powiat po powiecie. Układali harmonogram kiedy i gdzie mam pojechać, w której miejscowości urządzić spotkanie, a w której nie. Od 8 tygodni ci ludzie nie wychodzili zza ekranów komputerów.

 


(...)

W większości nie spotykaliśmy się z moimi zwolennikami, tylko osobami niezdecydowanymi lub przeciwnikami. I nie ma żadnych bastionów PiS. Są ludzie, którzy głosują na tę partię.

My w tej kampanii dzień po dniu przekonywaliśmy ich, by zagłosowali na mnie, polityka Koalicji Europejskiej. Bo z ludźmi trzeba rozmawiać zwłaszcza wtedy, gdy nie jest łatwo. Byłem w wielu takich "trudnych" miejscach.
 

 

 

Widać, że gość wyrósł z socjaldemokracji, z Unii Pracy ;) - jeśli wierzyć jego słowom, prowadzi solidną kampanię od 2-3 lat, a nie od wyborów samorządowych, i jeździ do ludzi, żeby z nimi rozmawiać, a nie obraża ich siedząc w wygodnym fotelu.  :eusa_clap: 

 

 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

To jest też kwestia jego specyfiki - Arłukowicz na luzie się obroni na spotkaniu z "trudnymi wyborcami", bo to inteligentny gość. Niestety nie o każdym kandydacie KE to można powiedzieć, przeciwnie wręcz. Szkoda - na Śląsku nawet widząc takich inteligentnych ludzi z KE niestety nie zaobserwowałem, by prowadzili tak kampanię jak Arłukowicz.

Wychwalanie z drugiej strony kandydatów PiS za robienie tego samego byłoby bezpodstawne, bo ich żelazny elektorat jest 100% bardziej zdyscyplinowany niż ten KE i "trudni wyborcy" na spotkaniach nie będą mieć szansy dyskusji z kandydatem, bo szybciej zostaną zdyscyplinowani przez nagrzanych sympatyków. Stąd Szydło i reszcie jest wygodniej takie spotkania odbywać, bo ryzyko konfrontacji z kimś niebezpiecznym dla ich wizerunku jest bardzo niskie.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Kopacz czy Komorowski nie byli promowani i pokazywani jako liderzy opozycji, nie zmyślaj.

Co do Schetyny - zgadzam się, od zawsze pisałem, że to dobry człowiek na czas przetrwania pierwszych trzech lat po porażce wyborczej, ale nie na czas wyborów. Niestety zmiana twarzy KE nie idzie tak szybko wcale tak jak myślałem, że to zrobią.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

"Nie zmyślaj" - język godny wyborcy KE :keke: 

 

Nie zmyślam, tylko użyłem skrótu myślowego - chodziło mi o twarze bloku wokół PO po odejściu Tuska, teraz to opozycja, dlatego napisałem, że teraz liderem opozycji powinien być ktoś inny. Być może Kopacz, Schetyna i Komorowski wystarczali na jako takie utrzymanie tego pędu, który nadal jechał siłą bezwładności, ale teraz to ktoś go musi napędzić.

 

No ale to w sumie nie mój problem, może jak się rozpadną, to będzie można budować coś od nowa na ich zgliszczach. Być może będzie to łatwiejsze i szybsze niż ich reformacja? :-k 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gabe napisał:

 

Nie zmyślam, tylko użyłem skrótu myślowego

Zmyślasz.

Kopacz i Komorowski nie występowali w kampanii jako ich twarze (Schetyna tak, to błąd), nie byli przez KE "promowani i pokazywani", a ich rola w mediach w ostatnich latach była dyktowana przeszłymi funkcjami państwowymi (normalna praktyka wszędzie na świecie), a nie rzeczywistym wpływem na PO/KE, który w obu przypadkach jest całkowicie marginalny.

Jako "skrót myślowy" mógłbyś równie dobrze użyć Lecha Wałęsy, ale to nadal byłoby kłamstwo, tylko dla ugrzecznienia dyskursu napisałem, że zmyślasz - zawartość prawdy jest taka sama, zerowa.

Odnośnik do komentarza

Ech, szkoda gadać :D 

 

Czepiasz się słówek, zamiast zauważyć, że od 2015 roku PO et consortes przegrywają wszystkie wybory po kolei, i to z coraz większą przewagą PiS. Z mojej strony to tyle, to chciałem powiedzieć, zrozumiesz z tego co będziesz chciał - jak zwykle zresztą. Dla mnie - jak napisałem - to lepiej, może po rozpadnięciu się tej całej totalnej opozycji, której jedynym programem jest pokonać PiS, na zgliszczach powstanie coś bardziej centrowego, a może i centrolewicowego.

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

:keke:

Tak, zrozumienie ze słów "KE promowała i pokazywała Kopacz i Komorowskiego" że "KE promowała i pokazywała Kopacz i Komorowskiego" to rzeczywiście czepianie się słówek :lol:

Na przyszłość nie krępuj się i wrzuć tam zamiast tych nazwisk Hitlera i Stalina, będzie bardziej kontrowersyjnie, przedstawi to KE w jeszcze gorszym świetle, a cały czas będzie tak samo prawdziwie, w razie wytknięcia przecież i tak zawsze możesz napisać, że ktoś się czepia słówek :rotfl: 

Tak to można odwrócić kota ogonem po napisaniu dowolnej bzdury, skoro zerową wartość przywiązujesz do prawdziwości przywoływanych przykładów.

To już nawet nie jest retoryka JKM naginającego fakty, to fantazmaty rodem z Pawłowicz.

  • Zmieszany 2
  • Haha 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Podobnie do Arlukowicza działała Lukacijewska która weszła z 10 z Podkarpacia. Babka była kiedyś wójtem Cisnej i stąd ta jedyna pomarańczowa plamka na wschodzie. Z tego co czytałem to babka cały czas działała w regionie bywała na dniach przeróżnych wiosek i przyniosło to efekty. Ludzie doceniają sprawę gdy ktoś interesuje się losem ludzi i ich regionu. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Podobnie do Arlukowicza działała Lukacijewska która weszła z 10 z Podkarpacia.

 

No i znów zabłysnął lider opozycji (pewnie ktoś odpowiedzialny za jego social media - uściślenie dla Gacka, żeby nie musiał się unosić, że zmyślam - ale to nie ma znaczenia, bo idzie na konto Schetyny):

 

Dobrze że nie skomentował, że wszyscy inni wokół głupi, bo miejscowi :doh: 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gabe napisał:

 

No i znów zabłysnął lider opozycji (pewnie ktoś odpowiedzialny za jego social media - uściślenie dla Gacka, żeby nie musiał się unosić, że zmyślam - ale to nie ma znaczenia, bo idzie na konto Schetyny):

 

Dobrze że nie skomentował, że wszyscy inni wokół głupi, bo miejscowi :doh: 

 

 

Kiedyś pisano o JarKaczu, że specjalnie mówi kontrowersyjne rzeczy, bo w opozycji mu dobrze. 

 

Schetyna sprawia wrażenie, że w jego przypadku to prawda.

 

Godzinę temu, dziki_ryj_ napisał:

Warzecha od dawna wypowiada się w tym tonie

 

Warzecha pisze czasem tak, czasem inaczej, ale ciągle traktuje PiS jak mniejsze zło. Tak bardzo ostrych wypowiedzi jest mało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...