Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jmk napisał:

W każdej partii tacy są. Sam uważam, że Korwin powinien już odejść, jestem przeciwny antyszczepionkom itp, ale nie widzę na razie nikogo po tej stronie o tych poglądach + charyzma + sprawny polityk. Biedroń ma 2/3 tego i już osiągnął całkiem całkiem sukces. To są jednostki, raczej nikt tam nie ma statusu wodza jak Kaczyński w pisie. Zagrali kartami o imigrantach, bo myśleli, że tym trafią do ludzi - ale się pomylili. Praca u podstaw, lokalny struktury i młodzież to jest szansa, ale w obecnej Polsce niestety populizm zwycięża, ja mam nadzieję, że to się zmieni. Jakby powiedzmy hipotetycznie: konfederacja wygrała wybory na jesień i Korwin byłby ministrem albo i premierem i co? Jakby zachowywał się tak jak teraz czyli nieumiejętnie politykował to myślisz, że partii by było go żal? Nie, szybko by go wypchnęli. SLD kopnęło PO już w europarlamencie, myślę iż tak samo by było z tymi przybudówkami typu Godek.

 

Jmk, w porządku, w każdej partii są tacy. Jasna cholera, nie w każdej jednak SĄ PRZYWÓDCAMI. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Reaper napisał:

To chyba najlepiej przedstawia obecną sytuację. I wszyscy jesteśmy jej winni - nie opozycja, nie populiści, tylko takie mądrale jak ja, czy Wy jeden z drugim.

 

 

Nie chce mi się szukać za mocno, bo mechanizm wyszukiwania czegokolwiek na tej wersji forum jest do niczego, poza tym nie wiem, czy to nie było w HP, ale przecież ja coś takiego piszę już ze dwa lata (tylko nie tak elokwentnie :D ).

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Na litość boską. Można lubić lub nie lubić Millera, Kaczyńskiego czy Petru, ale to jest totalnie inna liga niż Konfederacja składająca się z:

JKM - totalnie obłąkanego zwolennika niewidzialnej ręki rynku, dla którego dzień bez opowiadania o wybitności Goebbelsa, nawoływania do autowania niepełnosprawnych ze społeczeństwa czy powielania bredni o szkodliwości podatków - to dzień stracony;

Tylko nieznacznie lepsi retorycznie od niego są jego giermkowie pokroju Sośnierza czy Mentzena, ale patrząc na ostatnie linki z Maryni na temat tego pierwszego - to też patologiczny kłamca i głupek, a znając wypowiedzi tego drugiego - to jest kalką pierwszego, ale pozbawioną wad logopedycznych odziedziczonych przez Sośnierza po JKM, dla wyborców to i tak tylko przedłużenie ręki obłędu JKM;

Brauna - który jest radykałem nie tylko wedle standardów Polski, nie tylko byłby radykałem wedle standardów kontrreformacji, ale byłby radykałem nawet w państwie szariatu. W gruncie rzeczy jego od mułłów nawołujących do stosowania koranu wprost i wedle literalnego brzmienia różni tylko wystrój kościoła, w którym się modli;

Godek - na litość boską, jej poglądy na temat roli społecznej kobiet (a i politycznej biorąc pod uwagę jej tendencję do ograniczania ich swobód obywatelskich) to XIX wieczna Irlandia. Polski parlamentaryzm wyrzucił takie wariatki na śmietnik historii już 100 lat temu...

Narodowcy - nawet jeśli ktokolwiek jeszcze chce głosować na tę zbieraninę skompromitowaną przez Urbana i próbującą niegdyś wypromować Mariana Kowalskiego na prezydenta Polski ( :lol:  :keke: :rotfl: ) to powinien stracić złudzenia co do ich niezależności biorąc pod uwagę ich miejsca na listach w kraju (w porównaniu do np. wolnościowców, o przecież TOTALNIE odmiennych poglądach). Część z nich jest nawet skompromitowana uwielbieniem do działaczy nazistowskich, co oczywiście polskim patriotom nie przeszkadza w sympatyzowaniu z nimi - nawet miałbym resztki szacunku do Bosaka gdyby nie to, że nie przeszkadza mu sympatyzowanie z tymi faszolkami, a zatem tak jak w przypadku kiboli sympatyzujących z bandyterką - sam się brudzi tym syfem przy każdym podaniu ręki;

Liroy - propsy za akcję związaną z medyczną marihuaną i parę piosenek, ale to trochę za mało jak na osobę aspirującą do roli lidera środowiska politycznego :keke: 

Jest jeszcze Jakubiak i Wilk, obaj jednak skompromitowani dziesiątkami kłamstw (ok, politykowi w warunkach kampanii można to wybaczyć), obaj też o totalnie odmiennych poglądach politycznych jak na tworzenie jednego stronnictwa.

 

Porównywanie tej zbieraniny uciekinierów z zakładu do Kaczyńskiego czy Millera to naprawdę tęgie nieporozumienie. Czym innym jest praktykowanie - bardziej lub mniej udolnie - realpolityk w sposób umożliwiający podanie ręki przez zachodnich (i cywilizowanych) polityków, a czym innym jest tworzenie TOTALNIE eklektycznego (dużo bardziej eklektycznego niż KE) środowiska pozbawionego wspólnego mianownika innego niż "dajcie hajs nam, a nie im".

  • Lubię! 12
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

Na litość boską. Można lubić lub nie lubić Millera, Kaczyńskiego czy Petru, ale to jest totalnie inna liga niż Konfederacja składająca się z:

JKM - totalnie obłąkanego zwolennika niewidzialnej ręki rynku, dla którego dzień bez opowiadania o wybitności Goebbelsa, nawoływania do autowania niepełnosprawnych ze społeczeństwa czy powielania bredni o szkodliwości podatków - to dzień stracony;

Tylko nieznacznie lepsi retorycznie od niego są jego giermkowie pokroju Sośnierza czy Mentzena, ale patrząc na ostatnie linki z Maryni na temat tego pierwszego - to też patologiczny kłamca i głupek, a znając wypowiedzi tego drugiego - to jest kalką pierwszego, ale pozbawioną wad logopedycznych odziedziczonych przez Sośnierza po JKM, dla wyborców to i tak tylko przedłużenie ręki obłędu JKM;

Brauna - który jest radykałem nie tylko wedle standardów Polski, nie tylko byłby radykałem wedle standardów kontrreformacji, ale byłby radykałem nawet w państwie szariatu. W gruncie rzeczy jego od mułłów nawołujących do stosowania koranu wprost i wedle literalnego brzmienia różni tylko wystrój kościoła, w którym się modli;

Godek - na litość boską, jej poglądy na temat roli społecznej kobiet (a i politycznej biorąc pod uwagę jej tendencję do ograniczania ich swobód obywatelskich) to XIX wieczna Irlandia. Polski parlamentaryzm wyrzucił takie wariatki na śmietnik historii już 100 lat temu...

Narodowcy - nawet jeśli ktokolwiek jeszcze chce głosować na tę zbieraninę skompromitowaną przez Urbana i próbującą niegdyś wypromować Mariana Kowalskiego na prezydenta Polski ( :lol:  :keke: :rotfl: ) to powinien stracić złudzenia co do ich niezależności biorąc pod uwagę ich miejsca na listach w kraju (w porównaniu do np. wolnościowców, o przecież TOTALNIE odmiennych poglądach). Część z nich jest nawet skompromitowana uwielbieniem do działaczy nazistowskich, co oczywiście polskim patriotom nie przeszkadza w sympatyzowaniu z nimi - nawet miałbym resztki szacunku do Bosaka gdyby nie to, że nie przeszkadza mu sympatyzowanie z tymi faszolkami, a zatem tak jak w przypadku kiboli sympatyzujących z bandyterką - sam się brudzi tym syfem przy każdym podaniu ręki;

Liroy - propsy za akcję związaną z medyczną marihuaną i parę piosenek, ale to trochę za mało jak na osobę aspirującą do roli lidera środowiska politycznego :keke: 

Jest jeszcze Jakubiak i Wilk, obaj jednak skompromitowani dziesiątkami kłamstw (ok, politykowi w warunkach kampanii można to wybaczyć), obaj też o totalnie odmiennych poglądach politycznych jak na tworzenie jednego stronnictwa.

 

Porównywanie tej zbieraniny uciekinierów z zakładu do Kaczyńskiego czy Millera to naprawdę tęgie nieporozumienie. Czym innym jest praktykowanie - bardziej lub mniej udolnie - realpolityk w sposób umożliwiający podanie ręki przez zachodnich (i cywilizowanych) polityków, a czym innym jest tworzenie TOTALNIE eklektycznego (dużo bardziej eklektycznego niż KE) środowiska pozbawionego wspólnego mianownika innego niż "dajcie hajs nam, a nie im".

 

To, że z całej tej zgrai najnormalniej wygląda Liroy (i Jakubiak) najlepiej tłumaczy obraz całości :lol:

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

Przecież napisałem, że obecnie brak lidera, a ci co są nie są najwyższej jakości, ale głosuję zgodnie z programem i poglądami. Taką składankę jak Ty mogę również przytoczyć na Twoich idoli: Petru kompromitował się ile razy się odzywał, więc chyba nie trzeba przytaczać argumentów, Miller HA HA, PZPR, afera Rywina, starachowicka, a chyba po tych słowach z 1990 nikt nie powinien mieć złudzeń:

 

Powinniśmy z całą mocą podkreślać nasze więzi z Rosją. Nawoływanie do wycofania Armii Radzieckiej z Polski niczemu dobremu nie służy”

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

Przecież napisałem, że obecnie brak lidera, a ci co są nie są najwyższej jakości, ale głosuję zgodnie z programem i poglądami. Taką składankę jak Ty mogę również przytoczyć na Twoich idoli: Petru kompromitował się ile razy się odzywał, więc chyba nie trzeba przytaczać argumentów, Miller HA HA, PZPR, afera Rywina, starachowicka, a chyba po tych słowach z 1990 nikt nie powinien mieć złudzeń:

 

Powinniśmy z całą mocą podkreślać nasze więzi z Rosją. Nawoływanie do wycofania Armii Radzieckiej z Polski niczemu dobremu nie służy”

 

Petru jest po prostu niedouczony. O Millerze mam jak najgorsze zdanie.... ale to nie jest ta sama liga co Braun. Każdy z nich jest OBLICZALNY. Żaden z nich nie wpadłby na tak oszałamiający pomysł, jak chłosta homoseksualistów. Żaden z nich nie wymyśliłby, że „strzelnica” może być kamieniem węgielnym jego programu. Sorry, ale cynik w rodzaju Millera pasuje do roli normalnego polityka. Braun/Godek/Mikke nie. Im pasują role zupełnie inne.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Feanor napisał:

Petru jest po prostu niedouczony.

 

Petru jest po prostu nieogarnięty. Natomiast jego poglądy - jakkolwiek dalekie od moich - są w spektrum cywilizowanego XXI wiecznego świata.

 

Miller to po prostu cyniczny oportunista. Pewnie załapałby się pod łatkę "złodziej", ale nikt za rękę nie złapał. Pomijając jednak jego oślizgłość, również jego poglądy i pomysły łapią się do centrum.

 

Palikot to klaun, ale nie przypominam sobie, żeby któryś z jego postulatów był niebezpieczny? Kolejny neoliberał, jak Petru, tylko antykościelny.

 

Kaczyński nie powinien moim zdaniem mieć władzy, bo bo śmierci brata jego siłą napędową jest nienawiść i zemsta. Podobnie sterowane jego słowami - czy to pośrednio, czy bezpośrednio - nagonki na uchodźców z Bliskiego Wschodu, czy ostatnio na ruchy LGBT, są obrzydliwe.

 

No a Biedroń? Co Biedroń? (oprócz tego, że to jeszcze jeden neoliberał, tylko bardziej obyczajowo na lewo od PO i reszty).

Odnośnik do komentarza

Myślę że ostatnie kilka wyborów pokazują jak wielka jest rola lidera. Niestety, obecnie żadna partia opozycyjna nie ma takiego lidera jak Kaczyński. Bardzo wątpliwe by do jesiennych wyborów taki lider się objawił, więc o ile Wyborcza nie wyciągnie jakieś bardzo grubej afery przed wyborami to wynik będzie podobny.

Niestety, nasz naród pokazuje, że zegarek Sikorskiego i "kamieni kupa" potrafią sprawić, że PO przegrywa wybory, a "spekulacje" Morawieckiego i "twarde biznesowe negocjacje" Kaczyńskiego przechodzą bez echa. Dobrze by było, żeby Sekielski zdążył zrobić film o SKOKach przed wyborami, ale pewnie się nie uda.

Odnośnik do komentarza

Udzielasz poparcia na podstawie tylko wycinka informacji? Może warto by jednak się dowiedzieć na co ma zostać przeznaczony ten kredyt. I naprawdę działają na Ciebie argumenty typu: "za roczne raty kredytu można by zbudować żłobek i most"?

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, jmk napisał:

 

 

co mówi o Konfederatach fakt, że służą ugrupowaniu z Braunem i Korwinem na czele? Nawet jeśli mają od czasu do czasu jakiś ewentualnie dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Ojej. No dobra, kredyt jest tak jak działają dotacje unijne:

 

1 mln mamy

1 mln dostajemy z UE

1 mln pożyczamy od ww. banku

 

;)

 

Co za to będzie?

 

- budowa węzła Łękno,

- III etap Trasy Północnej - budowa nowej ulicy od ul. Łącznej do ul. Szosa Polska,

- modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie,

- budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie,

- Szczecińska Kolej Metropolitalna,

- poprawa stanu technicznego obiektów oświatowych,

- przebudowa ul. Floriana Krygiera celem połączenia z A6,

- przebudowa stadionu Pogoni Szczecin.

 

Bank UE. Obecnie Szczecin ma 1 mld długu, kredyt zaciąga na 25 lat (!) za modernizacje infrastruktury, które już są rozpoczęte, a jeszcze nie przegłosowano tego kredytu...   Czy 100% obecnego zadłużenia na tak długi okres i to na inwestycje, które raczej nie gwarantują zwrotu inwestycji (na pewno nie bezpośrednio) to dobry deal?

 

- W praktyce to bank decyduje na jakie inwestycje da pieniądze, po tym jak jego przedstawiciele zweryfikują nasze projekty. My daliśmy im całą listę inwestycji. Projekty muszą być bezpieczne dla środowiska, rozsądne ekonomicznie i technicznie - mówi skarbnik.

 

 

1 minutę temu, Feanor napisał:

 

 

co mówi o Konfederatach fakt, że służą ugrupowaniu z Braunem i Korwinem na czele? Nawet jeśli mają od czasu do czasu jakiś ewentualnie dobry pomysł?

 

Było pytanie dlaczego na nich głosuję. W skrócie: czemu jesteś tak głupi, że na nich głosujesz. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

Ojej. No dobra, kredyt jest tak jak działają dotacje unijne:

 

1 mln mamy

1 mln dostajemy z UE

1 mln pożyczamy od ww. banku

 

;)

 

Co za to będzie?

 

- budowa węzła Łękno,

- III etap Trasy Północnej - budowa nowej ulicy od ul. Łącznej do ul. Szosa Polska,

- modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie,

- budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie,

- Szczecińska Kolej Metropolitalna,

- poprawa stanu technicznego obiektów oświatowych,

- przebudowa ul. Floriana Krygiera celem połączenia z A6,

- przebudowa stadionu Pogoni Szczecin.

 

Bank UE. Obecnie Szczecin ma 1 mld długu, kredyt zaciąga na 25 lat (!) za modernizacje infrastruktury, które już są rozpoczęte, a jeszcze nie przegłosowano tego kredytu...   Czy 100% obecnego zadłużenia na tak długi okres i to na inwestycje, które raczej nie gwarantują zwrotu inwestycji (na pewno nie bezpośrednio) to dobry deal?

 

- W praktyce to bank decyduje na jakie inwestycje da pieniądze, po tym jak jego przedstawiciele zweryfikują nasze projekty. My daliśmy im całą listę inwestycji. Projekty muszą być bezpieczne dla środowiska, rozsądne ekonomicznie i technicznie - mówi skarbnik.

 

 

 

Było pytanie dlaczego na nich głosuję. W skrócie: czemu jesteś tak głupi, że na nich głosujesz. 

 

Nigdy nie nazywam ludzi głupcami ze względu na ich głos wyborczy. Chodzi mi jedynie o to, że tego wyboru nie rozumiem. Bo razem z ludźmi rozkminiającymi jakiś tam szczeciński kredyt (nie odnoszę się do merytoryki bo się na Szczecinie nie znam, o tym mieście mam jedynie takie zdanie, że fatalnie sobie katedrę odbudowaliście :) ) bierzesz w pakiecie niebezpiecznych politycznych psychopatów. I to psychopaci są tam od podejmowania decyzji. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak zwykle warto przeczytać Orlinskiego:

 

https://ekskursje.pl/2019/05/manifest-powyborczy/

Dopóki opozycja będzie powielac hasla o sprzedawaniu się za 500 plus, a nie spojrzy krytycznie na własne szeregi nie ugra nic. I nie zdziwi mnie jeśli jesienią wynik PiS będzie jeszcze lepszy skoro Schetyna mówi że jest pomysł na pokonanie PiS tylko trzeba go znaleźć. 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, jmk napisał:

Miasto miałoby wybudować stadion i zmodernizować drogi/torowiska/węzły bez wzięcia na to kredytu inwestycyjnego?

 

Nie wiem nawet jak to skomentować. Przecież ci ludzie nie mają zielonego pojęcia na temat budżetu miasta i procesów inwestycyjnych :mellow:

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Wow, ktoś to powiększył i robi wrażenie :) jak już wcześniej pisałem, to jest prawdziwa antypisowa Armoryka :D

 

BSU0AVm.jpg

 

 

BTW, z tej gminy jest podobno platformowa europosłanka, która nie dość, że znowu z Podkarpacia zgarnęła mandat, to jeszcze.......... zrobiła to będąc na liście na 10 miejscu!! Zdecydowanie włączyła sobie tryb „hurt me plenty”...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To są inwestycje, które nie zwrócą zysku, a które powinny być budowane z zysku generowanego z inwestycji, na które można brać kredyt.  IMO kredyt na taki okres oznacza brak możliwości dalszego rozwoju - bo za co? Skoro drogi i stadion zysku nie przyniosą, wiec co, kolejny kredyt? Może Rewal powie jak ;)

 

1 minutę temu, Feanor napisał:

BTW, z tej gminy jest podobno platformowa europosłanka, która nie dość, że znowu z Podkarpacia zgarnęła mandat, to jeszcze.......... zrobiła to będąc na liście na 10 miejscu!! Zdecydowanie włączyła sobie tryb „hurt me plenty”...

 

Na studiach mnie uczyli, ze najlepsze miejsca na listach to: jedynka, ostatnie i pierwsza kobieta na liście.

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem jaka miejsca inwestycja jest budowana w celach komercyjnych, czyli z nastawieniem na generowanie zysku.Toż nawet głównym celem miejskich spółek nie jest maksymalizacja zysku a realizacja zadań publicznych gminy.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...