Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie to ciekawi, bo mam wrażenie że jedynym pokłosiem otrzymania przez Konfederację mandatów do PE byłyby kolejne performensy i „orania” w stylu Sośnierza.

 

a tak btw to czy czasem środowisko „wolnościowe” znów się nie pożarło między sobą na tyle, że przed wyborami na jesieni trzeba będzie zakładać nową partię?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jmk napisał:

 

A przy takim socjalizmie jaki jest teraz to kryzys nie grozi? :lol: Ceny żywności kłamią? Tak okiem rzuciłem, gdzieś mi mignęło, że we Francji i na Węgrzech jednak można? 

 

Wasze argumenty, ze ja nie powinienem głosować na konfederację, bo antyszczepionkowcy albo prywatyzacja służby zdrowia. No hej, to Wy, którzy pobierają 500+ powinni idąc tym tokiem rozumowania głosować na PIS?  PO najpierw było przeciw, potem nawet za i jeszcze rozszerzyć itp itd, ale pewności nie ma, bo może zawsze obniżą jak VAT, a nie... Nie patrzę na poglądy i program danej partii przez pryzmat siebie czy najbliższego otoczenia, a to co mnie się wydaje najlepsze w skali kraju, tyle. Może nie zawsze mam rację i się mylę, ale nikt mi nie zabroni mieć takich przekonań. 

 

A akurat państwowa służba zdrowia to mnie zjadła, przetrawiła, wysrała i wyrzygała milion razy. 

 

I wydaje ci się, że dla kraju najlepsze byłyby rządy połączonych ze sobą kanapowców, antyszczepionkowców, narodowców, pro-life’owców i katotalibanu Brauna?

 

Jak oni mieliby czymkolwiek rządzić, jak między nimi są różnice tak gospodarcze jak i światopoglądowe :D

Odnośnik do komentarza

Głosowanie na Konfederację to jest jakaś tragedia, to już naprawdę trzeba mieć jakąś ścianę w mózgu. jmk, myśl trochę samodzielnie, wyjdź z tych klimatów kibicowskich i spójrz klarownie na to wszystko. Jestem jeszcze jakoś w stanie zrozumieć ludzi głosujących na PiS, bo jednak spełniają wszystkie populistyczne zachcianki i stają w obronie konserwatywnych wartości, które dla wielu są ważne, ale jednak Konfederacja to jest banda oszołomów, których wartościami są najgorsze cechy ludzkie. 

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, dziki_ryj_ napisał:

a jaki widzisz wspólny mianownik przy koalicji europejskiej?

Przecież PO i PSL wspólnie tworzyły razem rząd (i EPL w Europarlamencie), a Nowoczesna zawsze była przystawką Platformy. SLD i Zieloni to typowe przyklejki, ale nadal nie jest to taki egzotyczny miks co w Konfederacji, bo SLD reprezentują stare polityczne lisy, a nie wariaci.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

46 procent i jeszcze mają konfederacko-ciasteczkowe rezerwy. Cały czas to do mnie dociera. Niech jeszcze ci hepenerzy z Wiosny wylecą poza próg...

 

i to przy dobrej frekwencji

 

Katastrofa. Lisweek et consortes: brawo. Dołożyliście cegiełkę.

 

mamy Węgry. Szkoda, że nie andegaweńskie.

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, jmk said:

 

Wasze argumenty, ze ja nie powinienem głosować na konfederację, bo antyszczepionkowcy albo prywatyzacja służby zdrowia. No hej, to Wy, którzy pobierają 500+ powinni idąc tym tokiem rozumowania głosować na PIS?

 

głosujący nie na PiS i pobierający 500+ byliby w stanie żyć i bez niego

a Ty bez państwowej służby zdrowia?

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dobrym papierkiem lakmusowym odnośnie działania wolnego rynku jest moje nowe osiedle zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe. Najkrótsza droga do Biedronki prowadzi przez środek osiedla (mówię o podróży pieszo, nie samochodem) więc naturalnym było chodzenie sobie tamtędy. I co się wydarzyło? Dobrzy z naturze ludzie, członkowie wspólnot mieszkaniowych, kierując się niewidzialna ręka rynku postawili wszędzie płoty i furtki. Teraz trzeba dygać na około. Bo nie będą kurwa chodzili po moim :foto:

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Cała Galia jest okupowana przez najeźdźców! ..cała? Nie!

 

Podobnie mapy wyglądają w Stanach, gdzie duze miasta głosują inaczej niż prowincja.

 

Mam niejasne wrażenie że napisano już parę artykułów na temat relacji miasto wieś w Polsce

 

Teraz, krzysfiol napisał:

„Jest rok 2019 po narodzeniu Chrystusa. Całe Świętokrzyskie podbite przez PiS… Całe? Nie! Jedna jedyna gmina zamieszkana przez nieugiętych Lewaków wciąż stawia opór najeźdźcom”

Haha. Great minds think alike ;)

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, wwosik napisał:

jmk, please. Z całym szacunkiem, ale albo naprawdę najwyraźniej nie wiesz co mówisz, albo ja nie wiem o Twoich rodzicach szejkach. Nie zamierzam twierdzić, że polska służba zdrowia to rewelacja nad rewelacje, ale w kraju pełnej wolności, gdzie każdy ma prawo troszczyć się o siebie i o swoje zdrowie, byłbyś już albo dawno na ulicy albo po drugiej stronie - chyba, że jesteś niezależny finansowo z innych źródeł, wtedy i owszem, masz dobrze, a nawet lepiej, bo tysiącom biedaków nie musisz ich głupiego prześwietlenia sponsorować.

 

 

No i znowu piszesz o moim przypadku. Tacy jak ja mają pecha, bo rodzice im nie pomagali w trudnej chwili, ale kto mi wtedy pomógł? Dziewczyna, jej rodzina, siostra, kibole, a nawet społeczność internetowa. No, ale okej - nie chorowali, a składki płacili, myślę iż bez tego żyło by nam się lepiej i może (?) nie było by rozłamu, rozwodu itp., bo mocno też czynnik finansowy był tam grany.  Mogę też pomarzyć, że gdyby służba zdrowia była prywatna od mojego urodzenia i byłaby konkurencyjna to bym był szybciej diagnozowany, czytaj: leczony, a nie po 19 latach, gdy mam już mocno wyniszczony organizm. Dalej, mimo tego od 19 roku życia cały czas pracowałem - mniej, bardziej, różne pracy, ale składki zdrowotne opłacałem. Ciężko to niektórym sobie wyobrazić, bo przekładają to na stawki DZISIEJSZE, gdy konkurencji nie ma i działa zasada: chcesz się leczyć - płać dużo. Ja bym to porównał to konkurencji telefonów komórkowych albo ubezpieczeń samochodów. Pewnie, że może i by wyszło źle i wady tego systemu też byłby wielkie, ale uwierz mi - teraz też są ogromne.

 

10 godzin temu, BartuS napisał:

 

i co Konfederacja chce zrobic dobrego w skali kraju?

 

8 godzin temu, lad napisał:

I wydaje ci się, że dla kraju najlepsze byłyby rządy połączonych ze sobą kanapowców, antyszczepionkowców, narodowców, pro-life’owców i katotalibanu Brauna?

 

Jak oni mieliby czymkolwiek rządzić, jak między nimi są różnice tak gospodarcze jak i światopoglądowe :D

 

8 godzin temu, Reaper napisał:

Głosowanie na Konfederację to jest jakaś tragedia, to już naprawdę trzeba mieć jakąś ścianę w mózgu. jmk, myśl trochę samodzielnie, wyjdź z tych klimatów kibicowskich i spójrz klarownie na to wszystko. Jestem jeszcze jakoś w stanie zrozumieć ludzi głosujących na PiS, bo jednak spełniają wszystkie populistyczne zachcianki i stają w obronie konserwatywnych wartości, które dla wielu są ważne, ale jednak Konfederacja to jest banda oszołomów, których wartościami są najgorsze cechy ludzkie. 

 

5 godzin temu, Kinas napisał:

głosujący nie na PiS i pobierający 500+ byliby w stanie żyć i bez niego

a Ty bez państwowej służby zdrowia?

 

 

Patrzcie wyżej, plus:

 

- wprowadzenie systemu prezydenckiego,

- zmiany w Senacie,

-  poszanowanie 4 swobód unijny (usług, kapitału, towaru, osób),

-  przeciw narzucaniu prawa krajowi,

- przeciw armii europejskiej,

- przeciw jednolitym podatkom,

- przeciwdziałanie powstawaniu dzielnic imigrantów (asymilacja),

- ograniczenie zezwoleń, licencji,

- zmniejszenie biurokracji i administracji,

- redukcja wydatków publicznych,

- obniżenie podatków i wydatków socjalnych (tylko dla najbardziej potrzebujących),

- likwidacja podatku dochodowego,

- kwota wolna od podatku (wyższa),

- podatek przychodowy dla firm,

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jasne, sam poczytałem ich oficjalny program i brzmi on całkiem spoko, mega light przygotowali. Nawet o imigrantach piszą, że będą wywalać tylko tych, którzy złamią prawo. Ale nadal rozmawiamy o dopuszczeniu do władzy Korwina, Brauna, Godek czy Bosaka. To są chorzy psychicznie ludzie. To są ludzie, którzy otwarcie mówią o tym, że są kategorie ludzi gorszych, a w niektórych wypowiedziach nawołują do uśmiercania takich osób. Próbują dostać się do władzy, zasłaniając ładniutkim programem. A Ty im przyklaskujesz. Błagam Cię.

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza

W każdej partii tacy są. Sam uważam, że Korwin powinien już odejść, jestem przeciwny antyszczepionkom itp, ale nie widzę na razie nikogo po tej stronie o tych poglądach + charyzma + sprawny polityk. Biedroń ma 2/3 tego i już osiągnął całkiem całkiem sukces. To są jednostki, raczej nikt tam nie ma statusu wodza jak Kaczyński w pisie. Zagrali kartami o imigrantach, bo myśleli, że tym trafią do ludzi - ale się pomylili. Praca u podstaw, lokalny struktury i młodzież to jest szansa, ale w obecnej Polsce niestety populizm zwycięża, ja mam nadzieję, że to się zmieni. Jakby powiedzmy hipotetycznie: konfederacja wygrała wybory na jesień i Korwin byłby ministrem albo i premierem i co? Jakby zachowywał się tak jak teraz czyli nieumiejętnie politykował to myślisz, że partii by było go żal? Nie, szybko by go wypchnęli. SLD kopnęło PO już w europarlamencie, myślę iż tak samo by było z tymi przybudówkami typu Godek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...