Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Gabe napisał:

Teraz wystarczy jeszcze trochę skręcić na prawo, poromansować z ideałami wyznawanymi przez narodowców (straszenie imigrantami słabo coś ostatnio działa, to może jeszcze bardziej kontra LGBT? może szczepionki pokrytykować? a może nawet zakwestionować kulistość Ziemi? ;) ) i mamy obraz polityki PiS na najbliższe lata.

Na szczęście to nie jest takie proste, co pokazuje przykład Konfederacji – jestem przekonany, że sporo ludzi, którzy z jakiegoś powodu są najbliżej np. Korwina, nie zagłosowało na Konfederację z powodu obecności tam Kai Godek albo Justyny Sochy. Wydaje mi się też, że tak wyraźna wygrana PiS-u na wsi to efekt tego, że PSL dołączył do Koalicji Europejskiej.

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Hajd napisał:

Na szczęście to nie jest takie proste, co pokazuje przykład Konfederacji – jestem przekonany, że sporo ludzi, którzy z jakiegoś powodu są najbliżej np. Korwina, nie zagłosowało na Konfederację z powodu obecności tam Kai Godek albo Justyny Sochy. Wydaje mi się też, że tak wyraźna wygrana PiS-u na wsi to efekt tego, że PSL dołączył do Koalicji Europejskiej.

 

Dokładnie. Alternatywą dla braku PSL na listach był PiS, bo przecież rolnik nie zagłosuje na PO.

 

@jmk a jakim ideowym tworem jest Konfederacja gdzie ramię w ramię idą (pseudo)wolnościowcy, antyszczepionkowcy i ci którzy najchętniej by liberałów powywieszali na latarniach? Przecież to jest jakiś abstrakcyjny mix..

Odnośnik do komentarza

 

11 minut temu, lad napisał:

Alternatywą dla braku PSL na listach był PiS, bo przecież rolnik nie zagłosuje na PO.

 

Ludzie, wieś już dawno nie głosuje na PSL, tym bardziej, że dzisiejsze wsie wcale nie są pełne rolników (którzy są bardziej przedsiębiorcami niż rolnikami w powszechnym tego słowa rozumieniu, i oni być może na PSL głosują, ale właśnie na takie PSL, które z PO się brata), tylko najczęściej zwyczajnych pracowników okolicznych zakładów pracy. Ich bardziej niż przez zawód należałoby postrzegać przez poglądy, a są one mocno konserwatywno-katolickie na osi społecznej, i zazwyczaj daleko od etykiety "wolny rynek" na osi gospodarczej. To przecież wypisz-wymaluj PiS.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gabe napisał:

 

 

Ludzie, wieś już dawno nie głosuje na PSL, tym bardziej, że dzisiejsze wsie wcale nie są pełne rolników (którzy są bardziej przedsiębiorcami niż rolnikami w powszechnym tego słowa rozumieniu, i oni być może na PSL głosują, ale właśnie na takie PSL, które z PO się brata), tylko najczęściej zwyczajnych pracowników okolicznych zakładów pracy. Ich bardziej niż przez zawód należałoby postrzegać przez poglądy, a są one mocno konserwatywno-katolickie na osi społecznej, i zazwyczaj daleko od etykiety "wolny rynek" na osi gospodarczej. To przecież wypisz-wymaluj PiS.

Okej, nie dyskutuję z tym, bo PiS od dawna wygrywa na wsiach, ale chodziło mi o te konkretne wybory i stosunkowo wysoki wynik bandy Kaczafiego. PSL, gdyby startowało samodzielnie, uzbierałoby pewnie 4-5%, a przecież nie wszyscy ich wyborcy są zwolennikami PO.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Man_iac napisał:

Najgorsze w tym wyniku jest to, że kompletnie nie widzę niczego, co by ten wynik mogło zmienić w kolejnych wyborach. Były już zakupy ziemi Morawieckiego, łapówka i oszustwo finansowe Kaczyńskiego, czy przestępstwa Ziobry i Szydło, a cielęta dalej głosują na PiS. 

Ile razy mamy Wam powtarzac z @Gabe'em, ze zadne finansowe afery z wyzszej sfery nie sa amunicja wyborcza, ktora wybija pisowski elektorat? Nie dosc, ze wzbudzaja poczucie schadenfreude, ze ten pookraglostolowy uklad establishmentowy (sadowy, bankowy, medialny etc.) dal sie wydymac, to jeszcze legitymizuja bezkontowego emeryta z Zoliborza jako skutecznego lidera.

 

Cos czuje, ze w parlamentarnych PSL sprobuje sam powalczyc o 5%, Kukiza zaraz zapomnimy albo zobaczymy w Konfederacji te niedobitki, ktorych nie przygarnie PiS, Biedron jesli pojedzie po europensje to tez raczej watpie, ze bedzie w stanie utrzymac partie i jej medialnosc, ktora bez niego nie istnieje, a i z nim zrobila wynik sporo ponizej oczekiwan. O Razem nie wspominam, bo rozmiar tej kanapy raczej sie kurczy i widac, ze praca u podstaw wykonywana za pieniadze z subwencji nie zaowocuje zbyt szybko...

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lad napisał:

Okej, nie dyskutuję z tym, bo PiS od dawna wygrywa na wsiach, ale chodziło mi o te konkretne wybory i stosunkowo wysoki wynik bandy Kaczafiego. PSL, gdyby startowało samodzielnie, uzbierałoby pewnie 4-5%, a przecież nie wszyscy ich wyborcy są zwolennikami PO.

 

Tu masz rację, być może ktoś, kto zagłosowałby na PSL startujący samotnie, a nie wyobrażający sobie głosowania na PO i ich przystawki, w tej sytuacji oddał głos na PiS.

 

Tyle że scenariusz jest mocno nierealny, bo PSL tworzą doświadczeni i wyrachowani politycy, którym bardziej niż na głosach true wyborców zależy na posadach, więc wiesz ;) 

Odnośnik do komentarza

@jmk

Akurat poparcie dla partii centrowych (a PiS mimo wszystko jest partią centrową) jest ewidentnie sygnałem, że zasadniczo w Polsce całkiem dobrze się żyje. Zauważ, że wysokie poparcie dla partii ideowych (faszystowskich/komunistycznych), o którym tak marzysz, miało miejsce w późnych latach 20. i w latach 30. XX wieku. W istocie nie chciałbyś, żeby Konfederacja zdobyła 30%, bo jednym z warunków takiego poparcia jest głęboki kryzys społeczny lub/i ekonomiczny państwa. 

  • Lubię! 9
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, SZk napisał:

Ile razy mamy Wam powtarzac z @Gabe'em, ze zadne finansowe afery z wyzszej sfery nie sa amunicja wyborcza, ktora wybija pisowski elektorat? Nie dosc, ze wzbudzaja poczucie schadenfreude, ze ten pookraglostolowy uklad estabklishmentowy (sadowy, bankowy, medialny etc.) dal sie wydymac, to jeszcze legitymizuja bezkontowego emeryta z Zoliborza jako skutecznego lidera.

 

Cos czuje, ze w parlamentarnych PSL sprobuje sam powalczyc o 5%, Kukiza zaraz zapomnimy albo zobaczymy w Konfederacji te niedobitki, ktorych nie przygarnie PiS, Biedron jesli pojedzie po europensje to tez raczej watpie, ze bedzie w stanie utrzymac partie i jej medialnosc, ktora bez niego nie istnieje, a i z nim zrobila wynik sporo ponizej oczekiwan. O Razem nie wspominam, bo rozmiar tej kanapy raczej sie kurczy i widac, ze praca u podstaw wykonywana za pieniadze z subwencji nie zaowocuje zbyt szybko...

Biedroń zdaje się zapowiadał, że zrezygnuje z mandatu jak zostanie wybrany.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, SZk napisał:

Ile razy mamy Wam powtarzac z @Gabe'em, ze zadne finansowe afery z wyzszej sfery nie sa amunicja wyborcza, ktora wybija pisowski elektorat? Nie dosc, ze wzbudzaja poczucie schadenfreude, ze ten pookraglostolowy uklad establishmentowy (sadowy, bankowy, medialny etc.) dal sie wydymac, to jeszcze legitymizuja bezkontowego emeryta z Zoliborza jako skutecznego lidera.

 

 

 

No co Ty, 15/10 przecież!

 

to się nigdy nie zmieni

Odnośnik do komentarza

Smutne, że opozycja przez kilkanaście lat nadal tylko głównie straszy PiSem, nie mając nic konkretnego do zaoferowania. I tak, ekonomiczni nadal jestesmy biedni, więc dopóki na świecie wszystko się "kręci" to bedzie i w Polsce dobrze, a jeśli zacznie się po latach prosperity spowolnienie gospodarcze, to żaden rząd nam nie pomoże, co najwyżej może złagodzić skutki kryzysu, jak PO te dziesięć lat temu. Zresztą nakręcenie popytu na konsumpcję, co czyni PiS, wcale złym pomysłem nie jest, gdy gospodarka kraju jest guzik warta i opiera się na wytwarzaniu tanich dóbr czy usługach.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Man_iac napisał:

Najgorsze w tym wyniku jest to, że kompletnie nie widzę niczego, co by ten wynik mogło zmienić w kolejnych wyborach. Były już zakupy ziemi Morawieckiego, łapówka i oszustwo finansowe Kaczyńskiego, czy przestępstwa Ziobry i Szydło, a cielęta dalej głosują na PiS. 

 

Gdy pan pozwala Ci na bezpieczeństwo socjalne, to jest dobrym panem. Jeżeli jeszcze od czasu do czasu pozwoli Ci na chwilę wewnętrznej dumy, to tym bardziej. Po co go zmieniać? I na kogo w dodatku? Przesunięcie się PO na lewo było dla niej pocałunkiem śmierci.

 

takie afery nie zatopią PiS.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, demrenfaris napisał:

@jmk

Akurat poparcie dla partii centrowych (a PiS mimo wszystko jest partią centrową) jest ewidentnie sygnałem, że zasadniczo w Polsce całkiem dobrze się żyje. Zauważ, że wysokie poparcie dla partii ideowych (faszystowskich/komunistycznych), o którym tak marzysz, miało miejsce w późnych latach 20. i w latach 30. XX wieku. W istocie nie chciałbyś, żeby Konfederacja zdobyła 30%, bo jednym z warunków takiego poparcia jest głęboki kryzys społeczny lub/i ekonomiczny państwa. 

 

A przy takim socjalizmie jaki jest teraz to kryzys nie grozi? :lol: Ceny żywności kłamią? Tak okiem rzuciłem, gdzieś mi mignęło, że we Francji i na Węgrzech jednak można? 

 

Wasze argumenty, ze ja nie powinienem głosować na konfederację, bo antyszczepionkowcy albo prywatyzacja służby zdrowia. No hej, to Wy, którzy pobierają 500+ powinni idąc tym tokiem rozumowania głosować na PIS?  PO najpierw było przeciw, potem nawet za i jeszcze rozszerzyć itp itd, ale pewności nie ma, bo może zawsze obniżą jak VAT, a nie... Nie patrzę na poglądy i program danej partii przez pryzmat siebie czy najbliższego otoczenia, a to co mnie się wydaje najlepsze w skali kraju, tyle. Może nie zawsze mam rację i się mylę, ale nikt mi nie zabroni mieć takich przekonań. 

 

A akurat państwowa służba zdrowia to mnie zjadła, przetrawiła, wysrała i wyrzygała milion razy. 

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

Ceny żywności kłamią?

 

Ceny żywności na wiosnę, szczególnie tych warzyw i owoców sezonowych, zawsze są wysokie, bo nowe warzywa jeszcze nie wyrosły, a kto dał radę zachować jeszcze te z zeszłego roku chce na tym zarobić tyle, ile konsument jest w stanie zapłacić. Tak działa wolny rynek!

 

No a jeśli coś ma wpływ na słabe zbiory, a więc i wysoką cenę, to raczej nie jest to polityka socjalna rządu, a raczej susze na zmianę z ulewami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jmk napisał:

 

A akurat państwowa służba zdrowia to mnie zjadła, przetrawiła, wysrała i wyrzygała milion razy. 

 

jmk, please. Z całym szacunkiem, ale albo naprawdę najwyraźniej nie wiesz co mówisz, albo ja nie wiem o Twoich rodzicach szejkach. Nie zamierzam twierdzić, że polska służba zdrowia to rewelacja nad rewelacje, ale w kraju pełnej wolności, gdzie każdy ma prawo troszczyć się o siebie i o swoje zdrowie, byłbyś już albo dawno na ulicy albo po drugiej stronie - chyba, że jesteś niezależny finansowo z innych źródeł, wtedy i owszem, masz dobrze, a nawet lepiej, bo tysiącom biedaków nie musisz ich głupiego prześwietlenia sponsorować.

 

  • Lubię! 7
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, jmk napisał:

 

A przy takim socjalizmie jaki jest teraz to kryzys nie grozi? :lol: Ceny żywności kłamią? Tak okiem rzuciłem, gdzieś mi mignęło, że we Francji i na Węgrzech jednak można? 

 

Wasze argumenty, ze ja nie powinienem głosować na konfederację, bo antyszczepionkowcy albo prywatyzacja służby zdrowia. No hej, to Wy, którzy pobierają 500+ powinni idąc tym tokiem rozumowania głosować na PIS?  PO najpierw było przeciw, potem nawet za i jeszcze rozszerzyć itp itd, ale pewności nie ma, bo może zawsze obniżą jak VAT, a nie... Nie patrzę na poglądy i program danej partii przez pryzmat siebie czy najbliższego otoczenia, a to co mnie się wydaje najlepsze w skali kraju, tyle. Może nie zawsze mam rację i się mylę, ale nikt mi nie zabroni mieć takich przekonań. 

 

A akurat państwowa służba zdrowia to mnie zjadła, przetrawiła, wysrała i wyrzygała milion razy. 

 

 

i co Konfederacja chce zrobic dobrego w skali kraju?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...