Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Reaper napisał:

Ostatnio mój kolega mówił, że danie kilkudziesięciu tysięcy złotych rodzinom naraz byłoby lepszym rozwiązaniem niż 500+, trochę go wyśmiałem, ale może jednak trochę racji w tym było?

Jak kolega będzie Ci taki kit wciskał jeszcze raz, to spytaj się go o to jak wyszło przyznawanie górnikom odpraw z końca lat 90 i początku 00 w wysokości wielomiesięcznych wynagrodzeń - TVP nakręciło o tym nawet serial "Serce z węgla". Jego argument upada w try miga.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ingenting napisał:

To zupełnie co innego. W przykładzie Reapera pomoc była bezwarunkowa, dla górników była to wymiana - w zamian za odebranie im pracy dostali łapówkę. 

A tak, drogie dzieci, wygląda wpis osoby nie znającej tematu.

Trudno mówić o łapówce w kontekście odprawy za utratę pracy. Górnicy zresztą mogli zachować się inaczej, nie musieli brać odpraw, wiedzieli jednak, że jest to opcja gorsza.

Tymczasem w gruncie rzeczy chodziło o to samo - i w jednym scenariuszu (rzeczywistym) i w drugim (hipotetycznym) ludzie dostali nagle olbrzymie pieniądze nie mające przełożenia na ich pracę, nie ma zatem żadnych podstaw by sądzić, że jeśli odbiło górnikom po otrzymaniu odprawy, to nie odbije rodzicom po otrzymaniu jednorazowej zapomogi. Nie porównujmy osób korzystających z jednorazowej zapomogi w afrykańskim buszu do polskich beneficjentów 500+, apples and oranges.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Serial TVN z ostatnich dni, ale to akurat najmniej ważne.

 

Ważne jest, że po tym jak Trzaskowski powiedział, że w domu ma 10 tys. książek, nagle Jaki pojawia się na zdjęciu na tle regału z książkami. Który jak się okazuje, jest po prostu scenografią planu filmowego, więc albo TVN kręci seriale u Jakiego w domu/biurze, albo jak większość rzeczy w kampanii Jakiego jest to fikcja, wymyślana na bieżąco na kolanie.

 

Dodatkowo jeszcze internauci zidentyfikowali książki na półkach po grzbietach, np albumy kolejowe po niemiecku :D 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko z ostatnich dni zdecydowanie bardziej śmieszy mnie nagonka na taśmy Morawieckiego. Straszni przestępcy nagrywają, podczas gdy te same osoby, które obecnie są tym tak urażone budowały na tym całą kampanię 2015 przy każdej okazji powtarzając o ośmiorniczkach na identycznej przecież taśmie. A PO zupełnie tych sytuacji nie wykorzystuje i w sumie afera umiera śmiercią naturalną i nikogo nie interesuje. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W tym zdjęciu są fajne elementy. Pod flagą unijną (która jest błędnie ustawiona, po tej stronie powinna być polska, chyba ŻE DLA JAKIEGO JAKAŚ UNIJNA SZMATA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ BARWY NARODOWE) ktoś ustawił słoneczko. Moze to standardowy gadżet studia, a może aluzja do Tuska :D

 

no i przecież na pierwszy rzut oka ten regał kojarzy mi się z wystawiennictwem Ikei :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Feanor napisał:

W tym zdjęciu są fajne elementy. Pod flagą unijną (która jest błędnie ustawiona, po tej stronie powinna być polska, chyba ŻE DLA JAKIEGO JAKAŚ UNIJNA SZMATA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ BARWY NARODOWE) ktoś ustawił słoneczko. Moze to standardowy gadżet studia, a może aluzja do Tuska :D

  

no i przecież na pierwszy rzut oka ten regał kojarzy mi się z wystawiennictwem Ikei :D

No i w odbiciu lampy widać korytarz :D 

Odnośnik do komentarza

W dniu dzisiejszym przed KRS został wezwany sędzia Tuleya celem jego przesłuchania - w nieznanym mi charakterze, gdyż wezwano go na przesłuchanie w sprawie prowadzonego wobec niego postępowania dyscyplinarnego, a słuchają go w innej sprawie, szczegółów na ten moment brak, gdyż odmówiono mu prawa do korzystania z pomocy pełnomocnika - choć nawet zakładając, że jest przesłuchiwany w charakterze świadka to takie prawo winien posiadać, nie mówiąc już o roli obwinionego.

 

Zgrabnie to podsumował Jacek Dubois, który miał być jego pełnomocnikiem - to standardy gorsze od tych ze stanu wojennego.

 

Równolegle NSA wstrzymało (zgodnie z prawem) uprawnienie prezydenta do powołania nowych sędziów Sądu Najwyższego, ale prezydent uznał, że nie chce mu się stosować do prawa i zamierza ich zaprzysiąc.

 

W PRL przynajmniej były jasne zasady. Może i niesłuszne, ale jasne.

 

To wszystko niebezpiecznie szybko zmierza ku powtórzeniu konkluzji z połowy lat 40 - działania władzy są bezprawne i niemoralne, więc należy odejść od litery prawa, skoro ta nie wystarcza do pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Inaczej mówiąc - jeżeli władza porzuca fundament państwa jakim jest prawo rzymskie i stosuje w praktyce standardy wschodnie, może powinna zostać osądzona w myśl przyjętych przez siebie standardów, jeśli prawo rzymskie nie wystarcza.

 

Paradoksalnie cała sytuacja zmierza ku temu, by dać solidny argument przeciwnikom okrągłego stołu - być może gdyby wtedy ostro rozprawiono się z przeciwnikami demokracji, teraz PiS jako niszczyciele demokracji nie mieliby tej odwagi we wprowadzaniu totalitaryzmu w Polsce. Być może też trzeba z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość, gdyby jakimś cudem nie sfałszowano kolejnych wyborów i udało się przejąć władzę demokratycznej opozycji.

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Feanor napisał:

Od 17 godzin ta parszywa grafika wisi na Twitterze u posła PO

Mam wrażenie, że została usunięta jeszcze przed Twoim postem, tak czy owak - już jej nie ma.

 

Usunięta została cokolwiek słusznie, aczkolwiek została "przykryta" nagonką za słowa Schetyny o szarańczy, które mają rzekomo stanowić powielanie mowy nazistowskiej, więc sam nie wiem, po której stronie jest więcej cymbałów.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie szarańczy i nawiązania do Goebbelsa zastanawia mnie tylko 1 fakt. Oglądałem serwis informacyjny dla "prawdziwych Polaków patriotów" i to samo nawiązanie, w tym samym materiale zaprezentowały 3 osoby komentujące sprawę:

1). polityk PIS (chyba Jacek Sasin, nie pamiętam);

2). Karnowski czy inny rzetelny dziennikarz;

3). Profesor Zybertowicz.

 

Jaki zbieg okoliczności. Oh wait! Może jednak nie...

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Morpheus napisał:

Odnośnie szarańczy i nawiązania do Goebbelsa zastanawia mnie tylko 1 fakt. Oglądałem serwis informacyjny dla "prawdziwych Polaków patriotów" i to samo nawiązanie, w tym samym materiale zaprezentowały 3 osoby komentujące sprawę:

1). polityk PIS (chyba Jacek Sasin, nie pamiętam);

2). Karnowski czy inny rzetelny dziennikarz;

3). Profesor Zybertowicz.

 

Jaki zbieg okoliczności. Oh wait! Może jednak nie...

 

Mnie bawi jak PiS zgrabnie wszystko przekształca, bo w żadnym wypadku słowa Schetyny nie były skierowane do ludzi. Do polityków no ale...a w międzyczasie bez echa prawie przechodzą mordy zdradzieckie itp.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gacek napisał:

Mam wrażenie, że została usunięta jeszcze przed Twoim postem, tak czy owak - już jej nie ma.

 

Usunięta została cokolwiek słusznie, aczkolwiek została "przykryta" nagonką za słowa Schetyny o szarańczy, które mają rzekomo stanowić powielanie mowy nazistowskiej, więc sam nie wiem, po której stronie jest więcej cymbałów.

 

Tuż przed napisaniem zgrałem grafikę prosto ze źródła, więc wisiała co najmniej 17 godzin (tak Twitter przynajmniej mi głosił). Co do ilości cymbałów, nie o to mi przecież chodzi (PiS ma ich wielu). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...