Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, gdy wyskoczył mi kolejny materiał TVP z gwiazdą Rachoniem to nasunęło mi sie pytanie do troche starszych ode mnie użytkowników. Za pierwszego PiSu tez bylo to tak nachalne i obrzydliwe? Najważniejsze wydarzenia z tych rządów znam, ale no srednio to przezywalem majac 10-12 lat, a czyms innym jest późniejsze doczytanie.

 

Chodzi mi głównie o media publiczne.

Odnośnik do komentarza

Bo i PiS nie rządził sam a miał kule u nogi pod postacią Samoobrony i LPR. No i opozycja byla duzo silniejsza. Najśmieszniejsze jest to, że właśnie mi się przypomniało, ze przed tymi wyborami możliwa nawet była koalicja POPiS na którą sporo ludzi liczyło.

Odnośnik do komentarza

Teraz łatwo to powiedzieć, ale jak kiedyś jako prawilny leming jarałem się tefałen dwadzieścia cztery to bracia Kaczyńscy byli traktowani w zasadzie jako jedno ciało, z tą różnicą, że jedno z kotem to można się pośmiać. Nie wiem, może źle pamiętam, ale na pewno nie było tak, że Lech Kaczyński to nawet spoko a Jarek to pojeb. Raczej był tam znak prawierówności.

Odnośnik do komentarza

Teraz łatwo to powiedzieć, ale jak kiedyś jako prawilny leming jarałem się tefałen dwadzieścia cztery to bracia Kaczyńscy byli traktowani w zasadzie jako jedno ciało, z tą różnicą, że jedno z kotem to można się pośmiać. Nie wiem, może źle pamiętam, ale na pewno nie było tak, że Lech Kaczyński to nawet spoko a Jarek to pojeb. Raczej był tam znak prawierówności.

 

Nie do końca. Fakt, że Lecha trochę demonizowano i napierdalano się z jego "wykonania zadania", ale bardziej mówiąc "bracia Kaczyńscy" w negatywnym znaczeniu, to ja odbierałem to jako picie do Jarka psychopaty niż do podporządkowanego mu Lecha. Szkoda, że potem nagle wszyscy dostali wściku macicy i na siłę wybielali Lecha jako Zucha i super ziomka...

Odnośnik do komentarza

Też mi się wydaje, że Lech był tak poniewierany przez media, bo kompletnie nie umiał się przeciwstawić bratu i przez to jego prezydentura była jaka była. Potem dał się wciągnąć w kuriozalny konflikt krzesełkowy, gdzie się wpychał (był wpychany) do Brukseli, doszło do tego położenie uszu po sobie, gdy Rydzyk ośmieszał jego żonę i drobnostki w stylu Irasiad. Jednak w przeciwieństwie do brata Lech miał bardzo pozytywną kartę w Solidarności i mimo konfliktu politycznego nie wszyscy chcieli/nie wypadało im w niego nawalać jak w bęben, bo jednak jakieś zasługi kiedyś tam miał. Gdyby mu się udało wyrwać spod władzy toksycznego brata i całego tego chorego środowiska PC ( czy tam PiS), to może mógłby stać się jakimś sensownym prezydentem. Ale nie dał sobie szansy, bo wolał być tylko narzędziem.

Ale z perspektywy czasu, miał zaletę, której wtedy nie widziałem - mimo, że był całkowicie spolegliwy, to jednak chyba umiał pohamować Jarosława przed totalnym odjazdem w stronę autorytaryzmu. Bo mimo nieśmiałych prób, takich odpałów jak dzisiaj PiS nie robił.

Odnośnik do komentarza

Ale jednak główną różnicą był brak władzy absolutnej i w tamtych czasach koalicjanci bardziej pokopani od nich samych, bo Giertych z tamtych czasów, to był największy oszołom polityki, a równo z nim stał Lepper. Obecnie coś się Romkowi przestawiło i pomijając już podlizywanie się PO, to zaczął i sensownie gadać. A i na Andrzeja trochę inaczej się patrzy z perspektywy czasu.

Odnośnik do komentarza

Dobry wujek Kaczyński ogłosił, że nie będzie podwyżki paliwa. Hurra, co tam jakieś sądy, ważne że paliwo nie podrożeje.

Tymczasem czeka ustawa o zmianach w CIT i PIT, która m. in. wprowadza tzw podatek od nieruchomości komercyjnych o wartości powyżej 10 mln zł. Podatek ma zastąpić niezgodny z przepisami unijnymi podatek od marketów i ma wynosić 0,042% wartości nieruchomości miesięcznie. Projektodawca nie podaje skutków budżetowych ale od nieruchomości o wartości 10 mln daje to 4200 zł miesięcznie, czyli ponad 50 tys. rocznie.

Poza tym projekt mocno ogranicza zaliczanie do kosztów usług niematerialnych.

Odnośnik do komentarza

To tylko oznacza, ze Kukiz postanowił robić za listek figowy i zagłosuje "za" w momencie gdy będzie wymagane 3/5. Gdyby już nie było dogadane, to by na pewno prezydent się z tym nie wychylał.

A PiS będzie miało argument, ze jest "szeroki front" chęci zmian, a tylko "ubecka opozycja totalna broni kasty sędziowskiej".

Odnośnik do komentarza

 

 

Jak odbieracie ultimatum Dudy?

Niekonstytucyjne + w najlepszym razie, gdyby wszyscy posłowie PO i Nowoczesnej byli na sali, to nadal nic nie daje prawu, bo pozwala przeforsować niekonstytucyjne przepisy przy głosowaniu Kukizów z PiS i resztą "niezrzeszonych".

 

Szopka, skoro w chwilę po ogłoszeniu było już w kancelarii sejmu. Wygląda mi na ukartowaną grę i dalszy ciąg gwałcenia prawa przez tych barbarzyńców.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ten plan im weźmie w łeb. Kukiz to co prawda nie od dzisiaj cichy sojusznik PiS, w dodatku pewnie chętnie pohandluje o te swoje JOW-y, ale on nie panuje nad swoją partią tak dobrze, żeby zagwarantować, że nikt się nie wyłamie. A to ma znaczenie zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sytuacja byłaby bardzo stykowa. Z moich obliczeń wynika, że potrzebują 276 głosów. PiS ma 235, Kukiz 40 (po odejściu Liroya i tego drugiego), więc brakowałoby im jednej ręki. Może Zwiercan z Morawieckim podniosą obie.

Odnośnik do komentarza

Też mi się wydaje, że Lech był tak poniewierany przez media, bo kompletnie nie umiał się przeciwstawić bratu i przez to jego prezydentura była jaka była. [...] Ale nie dał sobie szansy, bo wolał być tylko narzędziem.

Ale z perspektywy czasu, miał zaletę, której wtedy nie widziałem - mimo, że był całkowicie spolegliwy, to jednak chyba umiał pohamować Jarosława przed totalnym odjazdem w stronę autorytaryzmu. Bo mimo nieśmiałych prób, takich odpałów jak dzisiaj PiS nie robił.

 

Ja nie mam pewności czy spolegliwość wobec brata była głównym powodem do tej "poniewierki". Lech miał taką jakąś naturalną niefrasobliwość w sposobie bycia i przez to był łatwym celem dla "światłych, postępowych i obiektywnych" mediów, a że w naszym społeczeństwie tradycja "nabijania się" z władzy jest tak stara, że nikt z żyjących nie pamięta jej początków to jeszcze można było na tym dużo zarobić (oglądalność, klikalność i słuchalność takich szyderczych newsów jest spora).

Jeśli rzeczywiście skutecznie hamował JarKacza w realizacji niezdrowych ambicji to chyba nie można nazywać go narzędziem lub pisać, że nie umiał przeciwstawić się bratu ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, znane są układy personalne (a już szczególnie rodzinne), ze ktoś zrobi dla bliskiej sobie osoby bardzo wiele, ale pewnego Rubikonu nie przekroczy. Z kolei tej drugiej osobie tez nie do końca "wypada" robić całkowite świństwa na rachunek tej pierwszej. Jednak gdy tej pierwszej osoby zabraknie, puszczają wszelkie hamulce.

Odnośnik do komentarza

Byłem na proteście pod Sądem Okręgowym w Katowicach. Tłumy, bardzo liczne i zaskakujące jak na wieczór w letni dzień roboczy. Cała śmietanka środowiska śląskiego, ale też masa ludzi z innych środowisk. Nie spodziewałem się. Przeszło przez chwilę przez myśl, że skoro ich zatrzyma tylko opór społeczny i tłumy, przed którymi Kaczyński ustępuje, to to może podziałać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...