Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Taka plota snuje się po TT dzisiaj.

 

16196014_927529387382498_362492225321099

Skąd ja to znam....

A na poważnie to niech jeszcze konfiskują dowody osobiste, na podróże po Unii paszport nie jest potrzebny, dowód wystarczy.

Wie ktoś jak jest teraz z legitymacjami szkolnymi? Mają już na sobie PESEL, a to chyba je kwalifikuje jako coś co może zostać użyte do potwierdzenia tożsamości.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dowód osobisty ma być w smartfonie. Nie wiem, czy na smartfon granicę przekroczysz?

Nie ma chyba przymusu do posiadania go w smartfonie, nikt nie jest chyba na tyle szalony, żeby zmuszać ludzi do posiadania go w smartfonie....

A tak na bardziej poważnie to PiS ma chyba zbyt duży dopływ wody sodowej do tego co im pozostało z mózgów, zakładając, że coś pomiędzy uszami mają.... Najpierw Macierewicz gnał jak szalony przez kraj, byleby zdążyć do Warszawy, potem wezwania na przesłuchania po protestach przed Sejmem, a teraz to.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dowody firmujące ten paszkwil "SB a Lech Wałęsa" okazały się być fałszywe, a po latach właściwie nikt nic o tym nie mówi.

Że ta książka - jak i całe oskarżenia względem Wałęsy - były dęte, to już pokazał PiS nagradzając autorów tej książki posadami państwowymi (Gontarczyk w Orlenie, idealna posada dla historyka ;) ). Ale że teraz nikt o tym szerzej nie będzie mówić? Smutne, bo o takie legendy jak Wałęsa jako Polacy powinniśmy się troszczyć (na takiej samej zasadzie, na jakiej w kadrze powinniśmy lepiej traktować Lewandowskiego czy Glika), a niestety zbyt łatwo obrzucamy ich łajnem.

 

:)

 

http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/38560,Informacja-dotyczaca-opinii-bieglych-na-temat-akt-TW-Bolka.html

Odnośnik do komentarza

Gacek, Ty naprawdę wierzysz w to, że te dokumenty są fałszywe? :) I że Wałęsa kilkukrotnie wygrywał w totka, gdy kupował coś dużego do domu? (relacja samej Danuty z jej książki, która bodajże przyjmowała to za dowód czuwania Opatrzności :) ). To, ż Wałęsa już kilkukrotnie zmieniał w tej sprawie wersję, że brutalnie (poprzez wyrywanie kartek) czyścił swoje akta pod koniec poprzedniego wieku nic nie sugeruje? Wałęsa był agentem, pod koniec dekady Gierka przestał nim być (to też jest w tych teczkach), a teraz jego gigantyczny egocentryzm nie pozwala mu się do tego przyznać (choć w niektórych swoich wersjach bąknął, "że coś tam podpisał"). A gdyby teraz nie mataczył, jego postać dla mnie tylko by urosła.

Odnośnik do komentarza

 

 

Gacek, Ty naprawdę wierzysz w to, że te dokumenty są fałszywe?

Uznanie Wałęsy za TW przez obecny IPN jest dla mnie warte tyle samo, co uznanie Kaczyńskiego za człowieka wolności przez wSieci, a publicystykę o znamionach fantastyki Cenckiewicza opłacaną z naszych podatków (ciepła posadka w spółce skarbu państwa) za dowód w sprawie uważać może tylko ktoś całkowicie niezrównoważony psychicznie. Równie propagandową z kolei narrację na Twój wzór mógłbym przedstawić o wektorze odwrotnym - jak to Kaczyńscy uważali, że Wałęsa jest czysty jak łza, ale dopiero po pozbawieniu ich władzy zaczęli sobie wymyślać różne sposoby na oczernienie go.

Tyle, bez przesądzania o czyjejś winie lub niewinności, bo moim zdaniem brak do tego teraz narzędzi.

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę w to, że Kiszczak w charakterze gwarancji swego bezpieczeństwa trzymał sobie w szafie fałszywki. Wiele innych poszlak sugeruje też jego winę. Ja jestem na 90% pewny.

No pewnie, bo za PRL nie fałszowano dokumentów, by mieć haki na innych :lol:

Uprzedzając - skoro fałszowano wtedy, gdy były różne dokumenty, to tym cenniejsze są fałszywki teraz, gdy wiele dokumentów i świadków nie przetrwało próby czasu.

Odnośnik do komentarza

Owszem, fałszowano: ale akurat Kiszczak nie musiał się tym zadowalać. Sam Wałęsa przyznał, że coś tam podpisał, gdzie są teraz te kwity? Nic innego poza szafą Kiszczaka nie wypłynęło. A poza tym, już same wygrane w totka w czasach Gierka budzą zastanowienie. Przydział mieszkania. Jego ciągłe mataczenie dziś w tej sprawie. Chętnie to kiedyś odszczekam, ale dla mnie Wałęsa=Bolek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś ma jakieś złudzenia co do wiarygodności IPN: dziś, kompletnym przypadkiem oczywiście ;) , wypłynął temat hipotetycznej współpracy Wałęsy równolegle z przepychaniem kolanem łączenia Warszawy z okolicznymi miasteczkami celem podniesienia w niej notowań PiS (choć na Konstancinie to się mogą przejechać ;) ) oraz z ogłoszeniem wyników PKB i realizacji budżetu za rok 2016, które są oczywiście skrajnie niekorzystne i znacząco gorsze nie tylko od przewidywań, ale też od roku 2015.

Odnośnik do komentarza

Wałęsa kłamie, bo zapewne był przeświadczony, że wszelkie dowody zostały zniszczone, a teraz, jak się okazało, że Kiszczak nie do końca mówił prawdę, to zamiast się przyznać, brnie dalej.

 

Ale ja nie o tym chciałem.

 

Niewielu z nas miało okazję żyć w PRLu, a jeszcze mniej jako na tyle dorośli, by rozumieć otaczający świat. Ale istnieje coś takiego jak wyobraźnia, czy empatia i warto jej użyć. Nie pamiętam już gdzie, ale czytałem wypowiedź jakiegoś weterana Solidarności, który w obronie m.in. Wałęsy mówił, że nie było wtedy ludzi niezłomnych i każdy właściwie miał chwile słabości, i na każdego można było znaleźć jakiegoś haka. Świat nie był też czarno-biały, choć tak się go teraz przedstawia, i ludzie, którzy teraz są przedstawieni jako bohaterowie walki o wolność Polski tak naprawdę mogli mieć zupełnie inne motywacje: od całkiem wysokich, do niskich, a znaleźli się tam, gdzie się znaleźli czasem przez przypadek, albo splot okoliczności.

 

Nie wierzę w to, że wszystko, co Wałęsa robił, robił z wysokich pobudek: by obalić komunizm i wprowadzić w Polsce demokrację. Ale nie wierzę też w to, że nawet jeśli podpisał (a wszystko na to wskazuje) współpracę z SB, to że robił to, żeby być kretem w Solidarności.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...