Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przegrana Bronka to miszczostwo swiata. Ja osobiscie 2 miesiace temu nie wiedzialem, ze ktos taki jak Duda istnieje.

Bez przesady, Duda był jednym z lepszych (euro)parlamentarzystów. Ale fakt jest faktem, że porażka Komorowskiego to niesamowita robota jego sztabu, który ciężką pracą zdołał przerżną wygrane wybory.

Unii Wolności już tyle lat nie ma, a nadal potrafi przegrać wybory.

 

Jak przegrać? Obaj kandydaci byli z Unii Wolności :>

 

ETA: To jest dla mnie mistrzostwo świata, wmówić ludziom, że dokonują wyboru, podczas gdy w rzeczywistości cały czas po obu stronach barykady jest to samo środowisko.

Odnośnik do komentarza

 

 

Przegrana Bronka to miszczostwo swiata. Ja osobiscie 2 miesiace temu nie wiedzialem, ze ktos taki jak Duda istnieje.

Bez przesady, Duda był jednym z lepszych (euro)parlamentarzystów. Ale fakt jest faktem, że porażka Komorowskiego to niesamowita robota jego sztabu, który ciężką pracą zdołał przerżną wygrane wybory.

Unii Wolności już tyle lat nie ma, a nadal potrafi przegrać wybory.

 

Jak przegrać? Obaj kandydaci byli z Unii Wolności :>

 

Zgoda, ale tylko jeden reprezentował swoją postawą wszystko to, za co UW zapamiętaliśmy. Kampania Komorowskiego do 1 tury to przecież sztab ludzi z UW, dopiero później trochę rozruszanych Kamińskim.

Odnośnik do komentarza

Akurat p. Kamiński był dla mnie jednym z kilku katalizatorów dla podjęcia decyzji o oddaniu głosu na p. Dudę, zamiast zostania w mieszkaniu i wstrzymania się od głosu.

Zjawiska ciekawe potrafią być bowiem jednocześnie arcyobrzydliwe. Takim zjawiskiem jest polityczna kariera p. Kamińskiego, który do niedawna przypominał prosiaka jedynie zewnętrznie. A swoja drogą poza posada rządowa, ten pan dorabia sobie na boku w żydowskiej firmie wywiadowczo-lobbystycznej Prism Group, co mu się w niczym nie kłóci z lojalnością wobec rządu i jego szefowej Ewie Kopacz.

Odnośnik do komentarza

 

 

Przegrana Bronka to miszczostwo swiata. Ja osobiscie 2 miesiace temu nie wiedzialem, ze ktos taki jak Duda istnieje.

Bez przesady, Duda był jednym z lepszych (euro)parlamentarzystów. Ale fakt jest faktem, że porażka Komorowskiego to niesamowita robota jego sztabu, który ciężką pracą zdołał przerżną wygrane wybory.

Unii Wolności już tyle lat nie ma, a nadal potrafi przegrać wybory.

 

Jak przegrać? Obaj kandydaci byli z Unii Wolności :>

 

ETA: To jest dla mnie mistrzostwo świata, wmówić ludziom, że dokonują wyboru, podczas gdy w rzeczywistości cały czas po obu stronach barykady jest to samo środowisko.

 

Dla mnie np. mistrzostwem świata było wmówienie ludziom, że Ruch Palikota to nowoczesna lewica, a nie przybudówka PO :) Zdaje się, że byłeś jednym z tych, którzy się na to nabrali?

Odnośnik do komentarza

 

 

Przegrana Bronka to miszczostwo swiata. Ja osobiscie 2 miesiace temu nie wiedzialem, ze ktos taki jak Duda istnieje.

Bez przesady, Duda był jednym z lepszych (euro)parlamentarzystów. Ale fakt jest faktem, że porażka Komorowskiego to niesamowita robota jego sztabu, który ciężką pracą zdołał przerżną wygrane wybory.

Unii Wolności już tyle lat nie ma, a nadal potrafi przegrać wybory.

 

Jak przegrać? Obaj kandydaci byli z Unii Wolności :>

 

ETA: To jest dla mnie mistrzostwo świata, wmówić ludziom, że dokonują wyboru, podczas gdy w rzeczywistości cały czas po obu stronach barykady jest to samo środowisko.

 

Troche jak z batonikami ;) Czy kupisz Marsa czy Snickersa kasa i tak wróci do tego samego producenta ;)

Odnośnik do komentarza

Nie mam wielkich oczekiwań wobec, powiedzmy, "prawej strony", środowiska "niepokornych", wiecznych frustratów, popleczników kościoła, konserw i reszty towarzystwa. Znam na pamięć ich reakcje, przedstawianie rzeczywistości (kondominium, fałszerstwa, reżim itd.). Ale ta druga strona, niby rozsądniejsza, zachowuje się aktualnie bardzo podobnie. Te teksty o wylocie z kraju, o powrocie ciemnogrodu, średniowiecza, wyzywaniu głosujących inaczej, straszeniu wszystkich dookoła - przecież to niemal to samo. Nie chcę zabrzmieć pretensjonalnie, ale sztuką jest przegrać, docenić rywala, pochylić się nad własnymi błędami i spróbować je naprawić. To nie przypadek, że jeszcze do niedawna średnio znany polityk wygrywa z dotychczasowym prezydentem. Oczywiście Komorowski głównie rykoszetem dostał za samo PO, a nie tylko za własną za działalność, ale nie ma to większego znaczenia. Była to najgorsza kampania jaką w życiu widziałem. Albo inaczej - zupełny jej brak. Pycha i żenująca pewność przeszła wszystkie normy, nie mówiąc o tym, co działo się po pierwszej turze.

 

Ciągła jazda na straszeniu PiSem (i nic więcej!) to jakieś nieporozumienie. Doskonale pamiętam ich rządy, ale najmłodsi wyborcy już nie. Nie wszyscy wierzą też w to, że lider największej opozycyjnej partii chce załatwić swoje prywatne porachunki. Dla nich to jakaś abstrakcja i niezrozumiały język. Zresztą - czy tak może wyglądać cały program? Jak im nie wstyd opierać własne rządy tylko i wyłącznie na strachu? Wystarczyło, że sztab Dudy schował parę osób do piwnicy, aby zaszachować rywala. To żenujące.

 

Od lat nie głosuję (uznając, że oddam głos jedynie na partię/osobę, które odpowiada moim poglądom, czyli (nie skrajnym) liberalizmie w sferze gospodarki i liberalizmie w sferze obyczajowej; czegoś takiego w Polsce niestety nie ma) i mam wyrzuty sumienia, że może jednak powinienem dostosowywać się do sytuacji i wybierać "mniejsze zło". Ale reakcje ludzi po głosowaniu jedynie mnie utwierdzają w swojej słuszności. To kretyńska walka, pozbawiona kwestii merytorycznych, oparta tylko i wyłącznie na emocjach. Nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza

Co do średniowiecza, to posłużę się pastą:

 

 

 

Mnie zaskakuje, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wstać rano, umyć się średniowiecznym wynalazkiem, jakim jest mydło, założyć średniowieczny wynalazek, jakim są okulary, potem zjeść pyszne śniadanie z pieczywem z mąki zmielonej w średniowiecznym wynalazku, jakim jest młyn, do tego podjeść średniowieczny wynalazek, jakim jest ser. Zapakować do plecaczka kolejny wynalazek średniowieczny, czyli książkę, założyć na rękę następny wynalazek z epoki, czyli zegarek. Później wychodzą z domu włączając smartfona, do wytworzenia którego niezbędne są stopy metali, będące efektem średniowiecznej rewolucji technologiczno-metalurgicznej – na smartfonie zarzucają sobie piosenkę, która ma charakter polifoniczny (czyli kolejny średniowieczny wynalazek), do napisania której przydatne są nuty i tabulatury (kolejny wynalazek z epoki). Wsiadają do autobusu dostarczanego przez samorząd miejski, czyli kolejny twór średniowieczny, i wysiadają z niego idąc na – chyba jeden z ważniejszych wynalazków średniowiecznych – czyli.. .uniwersytet. Po czym mają czelność nieraz pierdolić bzdury pokroju „och, jakie to zacofane średniowieczne”, kompletnie pozbawieni rozumu (który, jako narzędzie do poznawania świata został odkryty i opisany przez wczesnośredniowieczną filozofię) oraz godności człowieka (a, no tak, zapomnieli też, że świat helleńsko-rzymski nie znał czegoś takiego jak przyrodzona godność ludzka; Persowie znali, ale Persowi źli, bo tak było w „300”). Zaprawdę, są to osoby, które nie mają ni to rozumu ni godności człowieka.
Odnośnik do komentarza

i gdyby nie to, że mydło, sery i młyny (dalej nie chciało mi się czytać) są znane od starożytności to może i ta pasta miałaby odrobinę sensu... ale jak każda pasta opiera się na byciu "zajebistą" i ziemkiewiczowskim podejściu do faktów.

 

PO przegrało na własne życzenie. końcówka kampanii to był jakiś dramat. teraz tylko wystarczy rozsądna gra PiSu projektami ustaw i dobry timing, żeby zgarnęli wszystko.

trudno. ani jedni, ani drudzy nie są z mojej bajki.

Odnośnik do komentarza

Mówiąc o średniowieczu mało kto ma na myśli cały okres i wszystkie jego osiągnięcia. To pewien skrót myślowy nawiązujący wiadomo do czego.

 

Mówienie o średniowieczu jako o ciemnych wiekach, to też pasta, tyle że oświeceniowa, a jej powtarzanie ma tyle prawdy, co pasta Vamiego ;)

Odnośnik do komentarza

 

Zarząd Platformy Obywatelskiej analizując wyniki wyborów uznał, że to nie partia przegrała, a Bronisław Komorowski. Tak zapewniają członkowie zarządu, którzy obradował w Warszawie.

Zarząd partii rządzącej analizował w poniedziałek wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich, które zakończyły się zwycięstwem kandydata opozycji Andrzeja Dudy. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał w niej poparcie 51,55 proc. wyborców, podczas gdy na kandydata wspieranego przez PO głos oddało 48,45 proc.

Jak informuje rmf24.pl liderzy Platformy twierdzą, że nic się nie stało. Twierdzą, że z klęski Bronisława Komorowskiego trzeba wyciągnąć wnioski przed wyborami parlamentarnymi, głównie dotyczące fatalnie prowadzonej kampanii wyborczej, ale na pewno nie takie, że wyborcy pokazali czerwoną kartkę rządowi i samej Platformie, bo to nie partia przegrała wybory, tylko Komorowski – czytamy na portalu.

 

Jeżeli oni są naprawdę tacy głupi, to jesienią czeka ich ostre przebudzenie.

Odnośnik do komentarza

No obawiam się, że całkiem możliwe że stracili już kontakt z rzeczywistością do tego poziomu. To jest partia której członkowie w prywatnych rozmowach mówią, że państwo nie istnieje (mimo, że je tworzą) oraz, że za 6k brutto pracują idioci i złodzieje.

Odnośnik do komentarza

No obawiam się, że całkiem możliwe że stracili już kontakt z rzeczywistością do tego poziomu. To jest partia której członkowie w prywatnych rozmowach mówią, że państwo nie istnieje (mimo, że je tworzą) oraz, że za 6k brutto pracują idioci i złodzieje.

Ale to jest wyrwane z kontekstu. Ona mówiła tam o konkretnych stanowiskach - i rzeczywiście na takich to mało kto pracuje za 6k.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...