Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje poglądy nt. kibolstwa znam z tematu o kibicach, nie musisz mi ich tu w pełni przytaczać. Piszesz, że większość "kumatych, bije, i zabiera szaliki". Tak więc według mojej oceny mają oni wypaloną sporą ilość elektronów w mózgu. Tak samo jak wg. Ciebie Donald stał się matołem. I ja tak samo jak Ty, mogę nazywać, rzecz po imieniu.I Ty się z tego powodu nie obruszaj, ze debili nazwę debilami, a nie "kumatymi", tak samo, zdaje się Tusk nie płacze, że ktoś nazywa go matołem.

 

EDIT: I owszem, denerwuje mnie obrażanie premiera, tym niemniej nikomu tego nie zabraniam. Ciebie może denerwować to że nie używam eufemizmów, i to się nazywa wolność wypowiedzi:D

 

Nie zabieram nikomu szalika, nie biję nikogo, tak jak większość 'kumatych' w klubie

 

Gratuluję czytania ze zrozumieniem...

 

 

Zauważ, że gdyby przeszkadzało Ci krytykowanie premiera samo w sobie (bo np powód mają głupi, bez sensu itp) to byś mógł nas OBRAŻAĆ, ale Tobie się nie podoba samo słowo 'matoł', sama przyśpiewka, która zawiera według Ciebie obraźliwe wyrazy, a zaraz jeszcze mocniej obrażasz kibiców. Tu nie ma logiki.

Odnośnik do komentarza

Wybacz, że źle zrozumiałem Twój jakże jasny przekaz. Tak czy inaczej krytykuję tych którzy tak robią i nieważne, czy są w mniejszości czy w większości, krytykuje również tych którzy pozwalają na takie zachowania we własnej grupie. Nie podoba mi się tak forma tej krytyki jak i tzw. powód.

Odnośnik do komentarza

Twoje poglądy nt. kibolstwa znam z tematu o kibicach, nie musisz mi ich tu w pełni przytaczać. Piszesz, że większość "kumatych, bije, i zabiera szaliki". Tak więc według mojej oceny mają oni wypaloną sporą ilość elektronów w mózgu. Tak samo jak wg. Ciebie Donald stał się matołem. I ja tak samo jak Ty, mogę nazywać, rzecz po imieniu.I Ty się z tego powodu nie obruszaj, ze debili nazwę debilami, a nie "kumatymi", tak samo, zdaje się Tusk nie płacze, że ktoś nazywa go matołem.

 

EDIT: I owszem, denerwuje mnie obrażanie premiera, tym niemniej nikomu tego nie zabraniam. Ciebie może denerwować to że nie używam eufemizmów, i to się nazywa wolność wypowiedzi:D

 

Nie zabieram nikomu szalika, nie biję nikogo, tak jak większość 'kumatych' w klubie

 

Gratuluję czytania ze zrozumieniem...

 

 

Zauważ, że gdyby przeszkadzało Ci krytykowanie premiera samo w sobie (bo np powód mają głupi, bez sensu itp) to byś mógł nas OBRAŻAĆ, ale Tobie się nie podoba samo słowo 'matoł', sama przyśpiewka, która zawiera według Ciebie obraźliwe wyrazy, a zaraz jeszcze mocniej obrażasz kibiców. Tu nie ma logiki.

 

A co według kibiców nie zawiera? To tak samo jak skandowanie w Poznaniu, na otwarciu Bukowskiej "Grzegorz Schetyna, klasyczny przykład kretyna" przez osoby wyposażone w szaliki pewnego klubu. O ile w przypadku donalda możecie się wywinąć, że niby "Donald Ma Tole" to w tym przypadku obraziliście kogoś i basta.

Odnośnik do komentarza

No jeny... jasne, że nie było to słodzenie ani w wypadku Tuska czy Schetyny, ale niech osoby, które jeszcze gorzej zwracają się w stosunku do kibiców nie mają z tym problemu. To tak jakby przeszkadzało jakiejś osobie czyjeś przeklinanie, a sama klnie jak szewc.

Jak wymagamy czegoś od innych to najpierw sami tacy bądźmy.

 

To co nam nie pasowało to, że dostawaliśmy za 'Donald Matole' kary.

Odnośnik do komentarza

Tak elektronów, to było kreatywne porównanie, ale jak chcesz możesz się dalej czepiać takich szczegółów, dużo to wnosi w dyskusję. Chyba, że chcesz mi zarzucać niewiedzę, ale to chyba nie jest miejsce na to.

 

Nie zamierzam zarzucać Ci niewiedzy, choć przyznam, że takowe porównanie moim zdaniem jest dosyć nietrafione... Można uznać, że poprzez ten jakże kreatywny zabieg stylistyczny obrażasz kiboli, sugerując iż mają wypalone elektrony w mózgu.

Odnośnik do komentarza

meyde, Ruch Palikota jest liberalny obyczajowo oraz m.in. jest za wprowadzeniem podatku liniowego i innych liberalnych bzdur (dlatego na nich nie zagłosuję).

 

Wprowadzenie podatku liniowego to chyba jedyny postulat RPP z ktorym sie nie zgadzam (no, moze jeszcze to o tylko 2 kadencjach dla poslow), ale do innych partii mam jeszcze dalej. Imo dla lewicowych liberalow Palikot to jedyna opcja, bo od SLD jest mi blizszy nawet KNP.

Odnośnik do komentarza

Ale co z tego, że ich nie znam? Z całym szacunkiem, w Sejmie zasiada 460 (p)osłów, przeciętny Polak zna 25 najczęściej pojawiających się w TV, ja nawet tylu nie wymienię. Czym ci przydupasowie Tuska czy Kaczyńskiego różnią się od "naboru z ulicy" Palikota? Nie próbuję tutaj przekonywać, że Palikot super, bo wiadomo że to nieprawda, chodzi mi tylko o to, że niczym nie różni się od całej reszty w tej przynajmniej dziedzinie :)

 

Nie wiem czym sie roznia, ale ja nie glosuje na ludzi, o ktorych nic nie wiem. Nie swiadczy najlepiej o glosujacym jesli glosuje bezrefleksyjnie mimo, ze nie ma pojecia kogo moze swoim glosem do sejmu wpuscic.

Odnośnik do komentarza

Ale co z tego, że ich nie znam? Z całym szacunkiem, w Sejmie zasiada 460 (p)osłów, przeciętny Polak zna 25 najczęściej pojawiających się w TV, ja nawet tylu nie wymienię. Czym ci przydupasowie Tuska czy Kaczyńskiego różnią się od "naboru z ulicy" Palikota? Nie próbuję tutaj przekonywać, że Palikot super, bo wiadomo że to nieprawda, chodzi mi tylko o to, że niczym nie różni się od całej reszty w tej przynajmniej dziedzinie :)

 

Nie wiem czym sie roznia, ale ja nie glosuje na ludzi, o ktorych nic nie wiem. Nie swiadczy najlepiej o glosujacym jesli glosuje bezrefleksyjnie mimo, ze nie ma pojecia kogo moze swoim glosem do sejmu wpuscic.

 

a znasz tych z innych partii? W moim okregu wyborczym znam tylko jedynkę z PiS-u (Adam Hoffman) na którego bym nie zagłosował choćby mnie mieli wołami rozciągnąć

Odnośnik do komentarza

meyde, Ruch Palikota jest liberalny obyczajowo oraz m.in. jest za wprowadzeniem podatku liniowego i innych liberalnych bzdur (dlatego na nich nie zagłosuję).

 

Ale ma też socjalne ciągoty. Do tego wystarczy przejrzeć kadry RP i można się nieco załamać, tam naprawdę nie ma na kogo głosować. A sam Palikot nie wywołuje u mnie pozytywnych odczuć. Również uważam, że np. Kościół nie powinien miec tylu przywilejów, ale zarazem nie jestem antyklerykałem i dlatego uważam, ze o takich sprawach powinno się poważnie dyskutować i podawać mocne argumenty, a nie na zasadzie kolejnego happeningu. Pewne idee w ten sposób po prostu się ośmiesza. Więcej w tym wszystkim cyrku niż rzeczywistych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Amen, sorry, ale gadasz zupełnie od rzeczy.

Nie doczytałeś rozmowy od początku.

Amen zaczął nazywać rzeczy po imieniu, co uraziło jmk, bo jego zdaniem rzeczy po imieniu nazywać się nie powinno, bo wtedy trzeba używać słów brutalnych. Dopiero wtedy Amen powiedział o Tusku, skoro kibole obrażają Tuska, to niech nie robią z siebie hipokrytów sprzeciwiając się obrażaniu samych siebie, sami w końcu pierwsi zeszli na poziom plucia na innych.

 

Ok, nie złapałem kontekstu.

 

Tak czy inaczej styl dyskusji uskuteczniany przez Amena niezbyt mi się podoba. Rozumiem,już rzucanie epitetami w stronę poszczególnych osób za to co robią, ale generalizowanie i obrażanie całych grup społecznych niezbyt mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

a znasz tych z innych partii? W moim okregu wyborczym znam tylko jedynkę z PiS-u (Adam Hoffman) na którego bym nie zagłosował choćby mnie mieli wołami rozciągnąć

 

We Wrocławiu kandydaci są dość znani, chyba każdy choć trochę zainteresowany miastem słyszał o nich coś: jest Dawid Jackiewicz z PiSu, były wiceminister, Kornel Morawiecki, działacz opozycji, kandydat w wyborach prezydenckich, prof. Tadeusz Luty, rektor PWr, Kazimierz Ujazdowski, Bogdan Zdrojewski, były prezydent miasta, Sławomir Piechota, który naprawdę dużo dobrego robi w Sejmie, wysoko oceniany np. w Polityce za pracę dla osób niepełnosprawnych, Stanisław Huskowski, z SLD jest też Janusz Krasoń. Poza Jackiewiczem, którego głośna sprawa sądowa wzbudza we mnie bardzo dużo wątpliwości żadnego z nich nie mogę ocenić źle. Sporo osób które w działaniu można już było ocenić więc możliwe jest głosowanie na człowieka a nie na partię - ja będę tak robił.

Odnośnik do komentarza

@martin

Siłą rzeczy używam skrótu myślowego ponieważ nie chce mi się w każdym wypadku podkreślać, że obrażam tylko pewną część kiboli, tylko pewną część elektoratu PiS-u itd., obrażając kiboli obrażam tylko tą część tej grupy która wywołuje zamieszki, która jest agresywna, która nie umie prowadzić dojrzałego dialogu z władzą etc. Wydaje mi się, ze z kontekstu w którym się wypowiadam można wywnioskować, że obrażam tylko pewne zachowania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...