Jump to content
Icon

Kącik prawny

Recommended Posts

Miała identyfikator, ale nie wiem na ile prawdziwy :D

To znany wałek od paru lat. Podpisujesz dokumenty, a potem okazuje się, że podpisałes umowę z nowym dostawcą i musisz opłacać podwójny abonament.

• Like 3

8 minut temu, Vami napisał:

Miała identyfikator, ale nie wiem na ile prawdziwy :D

Jak zapamiętałeś nazwisko to zadzwoń do ENEI/Orange Energia i się zapytaj czy mają taką pracownicę.

Ale pachnie szwindlem na kilometr.

• Like 1

Dzwoniłem do Enei. O niczym nie maja pojecia, natomiast Orange jest ich konkurencja (a ci sprzedawcy mieli dokumenty opatrzone symbolami Orange), wiec Orange podszywa sie pod Enee (!) i mowi ze maja z nimi umowe kompleksowa, po to, by naciagnac ludzi, aby przejsc do Orange z Enei. Zgłosiłem to oczywiście.

• Like 1

19 godzin temu, Vami napisał:

Przyszła do mnie do domu pani, która twierdzi, że reprezentuje zarówno ENEA (dostawca prądu), jak i Orange, i że na mocy umowy między tymi podmiotami ona mi daje jakiś stos dokumentów do podpisu, dzięki czemu uchronię się przed podwyżkami cen energii przez 4 lata. Oczywiście od razu stwierdziłem, że to musi być szwindel, więc poprosiłem o pozostawienie mi dokumentów do przeczytania, gdyż nie podpisuję niczego, czego nie czytam. Ona oburzona (!), że miałem na to pół roku, bo kiedyś jakiś list w tej sprawie dostałem. Więc podziękowałem i powiedziałem, że niczego nie podpiszę.

Teraz pytanie - czy to jest jakaś zorganizowana akcja? Czy to może jednak nie jest szwindel (bo pani mówiła że to wynika z jakichś tam ustaw antymonopolowych, że teraz sprzedawca i dostawca prądu musi być inny, i że jak się nie zadeklarowałem, to mam sprzedawcę/dostawcę(?) z urzędu i mi będzie rosła stawka za prąd o 40% i w ogóle już teraz do końca tygodnia mam czas xD).

Help me :>

18 godzin temu, Vami napisał:

Dzwoniłem do Enei. O niczym nie maja pojecia, natomiast Orange jest ich konkurencja (a ci sprzedawcy mieli dokumenty opatrzone symbolami Orange), wiec Orange podszywa sie pod Enee (!) i mowi ze maja z nimi umowe kompleksowa, po to, by naciagnac ludzi, aby przejsc do Orange z Enei. Zgłosiłem to oczywiście.

Stały, stary numer. Sprzedawca przychodzi i przedstawia się jako pracownik firmy, która ma monopol w  danym rejonie bo jest w spółce z operatorem cyzli np. Enea w Poznaniu, czy Tauron we Wrocku itp. Ściezki są dwie, albo mówi że jest żeby sprawdzić liczniki i przy okazji dostarczyć dokumenty, że chce się płacić tyle samo, żeby nie dostać podwyżką przez X lat - to głównie słyszą ludzie starzy, albo to co u Ciebie zrobiła, czyli dokumenty do podpisu, a Ty nie masz podwyżek.

Zwykle te główne firmy jak Orange też się tego wyprą bo to nie  są ich bezpośredni pracownicy, a outsourcing, więc no przecież oni nie mają wpływu na ich metody ^^ Oj swego czasu wiele rozmów w tym temacie odsłuchałem :roll: 

• Like 1

No dokładnie tak było. Na szczęście ich pogoniłem.

• Like 1

Czy w testamencie wystarczy jak napiszę "cały majątek" + kogo wydziedziczam i czemu czy mając na myśli cały majątek muszę wymienić co?

A czy z pisaniem testamentu nie lepiej pójść do prawnika?

To coś zmienia w jego wartości czy jak?