Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem więcej i chyba tylko dużo hałasu o nic...

 

- Komitet budował te przyłącza i były właściciel się nie zrzucił. Po latach komitet oddał gminie przyłącza, możliwe, że za symboliczną złotówkę - tyle się dowiedziałem.

- Przy kupnie działki właściciel nieco zszedł z ceny, bo zakładano dorzucenie się do tych przyłączy,

- ja miałem informacje, że muszę zapłacić, aby korzystać z przyłączy,

- podobno NALEŻAŁO zapłacić, ale obowiązku nie miałem,

 

Natomiast kwestia jak rozumieć 'należało', komitet był do tyłu przez brak wpłaty od tej działki, być może jakbym nie zapłacił to robiliby mi problemy może z dostępem do drogi? Bo drogi jesteśmy wszyscy współwłaścicielami (nie jest gminna).

 

I druga kwestia: chyba nie ma sensu teraz żądać zwrotu przez wzgląd, że nie byłem poinformowany, że NIE MUSZĘ płacić za dostęp do przyłączy, a jedynie NALEŻAŁO zapłacić, bo być może właśnie będę miał więcej problemów z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Janusz Palikot został oskarżony o przestępstwo skarbowe,  że uchylał się od opodatkowania przy sprzedaży udziałów w dwóch spółkach. Transakcja przyniosła mu dochód w wysokości ponad 5,5 mln zł, za co powinien zapłacić ponad 1 mln podatku. 

Polityk wydał oświadczenie: "Wszystkie podatki zostały zapłacone"
Chyba pomyślał, że prawo karne-skarbowe działa w ten sposób, że można unikać płacenia podatków a jeżeli przed przedawnieniem urząd cię przyłapie to zapłaci się podatek wraz z odsetkami i po sprawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Muszę zapłacić podatek - chcę zrobić przelew online, przez ePit nie mogę, bo nie obsługuje mojego banku. Mam u siebie w banku opcje "przelewu podatkowego" ale w momencie wpisania nazwa urzędu mam "Błąd: Wybierz urząd skarbowy, do którego chcesz zrobić przelew", wpisuję i Szczecin i Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie i dupa, ciągle błąd. Ktoś próbował? Bank ING.

Odnośnik do komentarza

Pomóżcie, poradźcie. Dostałem dziś pismo z ZUS, że od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018 pobierałem rentę niesłusznie, bo przekroczyłem dopuszczalny przychód.

 

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/wskazniki/emerytury-i-renty

 

Czyli tak:

 

Graniczne kwoty przychodu

 

Graniczne kwoty przychodu dla 2018 r. wynoszą odpowiednio:

  • 37 851,70 zł – co stanowi sumę kwot przychodu odpowiadających 70% przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń w 2018 r.
  • 70 295,30 zł – co stanowi sumę kwot przychodu odpowiadających 130% przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń w 2018 r.

 

 

 

Mój przychód z PIT-a za rok 2018:

 

37 147,82 zł

 

Mam miesiąc na odwołanie albo miesiąc na zapłatę prawie 10 tysięcy. Coś źle zrozumiałem czy co?

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić mieszkanie poprzez transakcję trójstronną: na sprzedaż jest mieszkanie A, a ja chcę kupić mieszkanie B. Więc chcę zrobić to tak, że kupię A i zamienię na B. Czy jest możliwe i czy jest korzystne od razu dokonanie transakcji trójstronnej, tj. w jednej transakcji ja dostaję B, właściel B dostaje A, a właściciel A dostaje pieniądze. W grę jeszcze wchodzi to, że potrzebuję kredytu hipotecznego. Ktoś ma doświadczenie, albo zna kogoś z takim doświadczeniem w Warszawie?

Odnośnik do komentarza

A czy wartości mieszkań A i B są takie same? Czy w grę będą wchodziły jakieś dopłaty? W jednej transakcji nabywasz mieszkanie A, które jednocześnie zbywasz w formie zamiany. Zbycie nieruchomości przed upływem 5 lat od nabycia rodzi podatek od dochodu. Dochód może tutaj nie wystąpi, bo np. kupujesz mieszkanie A za 500 tys. i następnie bez żadnym dopłat zamieniasz na B, czyli można powiedzieć że kupiłeś i zbyłeś nieruchomość za 500 tys.

Trzeba znaleźć bank, który zgodzi się na taką transakcję, bo hipoteka miałaby zostać ustanowiona na mieszkaniu B.

Odnośnik do komentarza

A nie da rady, zeby po prostu od razu po zakupie przez Was B sprzedawca kupil A? Chyba mniej formalnosci do ogarniecia (chyba, ze przy trojstronnej jakos oszczedzicie na notariuszu, choc pewnie w skali inwestycji to moze byc malo znaczace).

I nie wiem tez (zakladam, ze zakup jest na rynku wtornym), czy nie zaplacicie PCC za zakup A.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jasonx napisał:

A nie da rady, zeby po prostu od razu po zakupie przez Was B sprzedawca kupil A? Chyba mniej formalnosci do ogarniecia (chyba, ze przy trojstronnej jakos oszczedzicie na notariuszu, choc pewnie w skali inwestycji to moze byc malo znaczace).

I nie wiem tez (zakladam, ze zakup jest na rynku wtornym), czy nie zaplacicie PCC za zakup A.

No jest to możliwe, ale myślałem, że właśnie to będzie prostsze, choćby z punktu widzenia banku. PCC na pewno będzie i miałem nadzieję, że przy takiej transakcji tylko jedno PCC będzie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wwosik napisał:

Chcę kupić mieszkanie poprzez transakcję trójstronną: na sprzedaż jest mieszkanie A, a ja chcę kupić mieszkanie B. Więc chcę zrobić to tak, że kupię A i zamienię na B. Czy jest możliwe i czy jest korzystne od razu dokonanie transakcji trójstronnej, tj. w jednej transakcji ja dostaję B, właściel B dostaje A, a właściciel A dostaje pieniądze. W grę jeszcze wchodzi to, że potrzebuję kredytu hipotecznego. Ktoś ma doświadczenie, albo zna kogoś z takim doświadczeniem w Warszawie?

napisz mi SMSem adres e-mail to podrzuce kontakt, jutro zadzwonie to pogadamy, powiem co i jak. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...