Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Gacek napisał:

Nikt tego wyżej Ci nie wskazał, a wypadałoby: należy czekać, aż te przepisy wejdą w życie - bo na razie obowiązują te wyłączające wszystkich przedsiębiorców, którzy osiągnęli przychód 300% przeciętnego. Kryterium dochodowe dopiero wejdzie w życie na dniach, ustawa nie wyszła jeszcze z parlamentu.

Robienie tego tak, jak Ci doradzają powyżej, jest wobec tego niemożliwe, bo formularz np. na PUE cały czas oparty jest o obowiązujący stan prawny.

Dzięki. Właśnie mnie to zastanawiało, że tym wniosku jest jedynie mowa o tych 300% przeciętnego wynagrodzenia, a nie ma wzmianki o dochodzie 7 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://kongres.biz/petycja/prohibicja/?fbclid=IwAR3YvlcFlweCCfeE_oz0Ei32dp1Qy1hJX1IVyWL4cJUcO0UtiVGiZIGcZdA

 

Jeśli myślicie, że ***owski nierząd zrobi cokolwiek, aby ułatwić nam zakup alkoholu przez internet i sprawi, że Polska nie będzie tkwiła w średniowiecznym legislacyjnym chlewie - próżne wasze nadzieje. Oto i odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na petycję Kongres Polskiego Biznesu dotyczącą możliwości zdalnej sprzedaży alkoholu. Co więcej, *** jest bliższy wprowadzania prohibicji niż jakimkolwiek wolnościowym reformom.

 

Tak właśnie wygląda zamordyzm ***u w praktyce. Niech zdychają w piekle.

 

Odnośnik do komentarza

PiS nie wprowadzi prohibicji, nie po to udają, że nie widzą zjawiska małpek, by nagle zacząć ograniczać wpływy do budżetu z akcyzy.

Nie jestem wielkim zwolennikiem handlu alkoholem przez internet, ale IMO społeczeństwu znacznie lepiej zrobiłby zakaz małpek przy dopuszczalnym kupowaniu alko online niż rozwiązanie odwrotne.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kupiłem samochód razem z żoną, na umowie jesteśmy razem, chciałem zapłacić podatek PCC-3, wiem że muszę potem jeszcze złożyć PCC-3/A jako współwłaściciel, ale obojętnie na do którego Urzędu Skarbowego zapłacę? Bo rozliczam się w innym US niż żona ;)

 

Odnośnik do komentarza

Nie obojętnie. PCC-3 składasz i płacisz podatek w urzędzie właściwym dla osoby wymienionej w PCC-3 (a nie tej, którą masz w PCC-3A).

A w ogóle jeśli rozliczacie się w różnych urzędach to znaczy, że jedno z Was (albo oboje) rozlicza się w niewłaściwym urzędzie.

Odnośnik do komentarza

Podatnik rozlicza się w urzędzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Jeśli małżonkowie rozliczają się w różnych urzędach to znaczy, że mieszkają osobno. I owszem, jest to możliwe ale jeśli małżonkowie mieszkają osobno to nie za bardzo chcą się wspólnie rozliczać :)

Godzinę temu, beeres napisał:

W takim wypadku US nie wysyła Twojej deklaracji pod odpowiedni adres?

Zauważ, że to podatnik informuje urząd jaki jest ten "odpowiedni adres"

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jmk napisał:

A dobra, widzę, że za 2019 był już ten sam US. Za 2018 mieliśmy inne - czy to oznacza, że po x latach dostanę kolejny wyrok za swoje występki? ;)

 

Rozliczanie się w niewłaściwym urzędzie skarbowym to najmniejszy z problemów podatkowych :)

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, tio napisał:

Zauważ, że to podatnik informuje urząd jaki jest ten "odpowiedni adres"


W sumie to muszę zobaczyć jaki US wpisałem, bo teraz zaczynam powątpiewać czy jest ten właściwy na 31.12...

 

I zapytam na zapas @tio , jeśli byłby zły i nie byłby to adres zamieszkania w ostatnim dniu 2019, to miałbym się kierować z wnioskiem do któregoś z urzędów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli na koniec roku mieszkasz "pod innym urzędem" to składasz zeznanie do tego nowego urzędu, z aktualnym adresem zamieszkania i formularzem ZAP-3. Twój nowy urząd poinformuje ten dotychczasowy, że zmieniłeś miejsce zamieszkania.

Odnośnik do komentarza

Tak, to rozumiem. 
 

Moje pytanie dotyczy sytuacji, w której złożyłbym deklarację w US X, a powinienem w US Y (bo tak decyduje moje miejsce zamieszkania na koniec 2019, które zawarłem w deklaracji).

Czyli zamiast US Y i MZ Y będzie błąd US X i MZ Y.

 

I jak naprawić taki błąd?

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Chyba się z deka zajebaliśmy z żoną przy składaniu PIT-37 za zeszły rok.

Rozliczyliśmy się razem, nasz łączny dochód przekroczył 112 tysi. No i wyszło, że nie przysługuje nam ulga na dziecko. Ale dopiero później zatrybiliśmy, że jedno z nas ma dochód poniżej 56 tysi i podobno przy osobnym rozliczaniu się, moglibyśmy uzyskać ulgę na dziecko. Prawda to? @tio? Można to jeszcze jakoś odkręcić jakimiś korektami?

Odnośnik do komentarza

Nieprawda. Kwota 56 tys. dotyczy osób niepozostających w związku małżeńskim, które wychowują dzieci. Więc jeżeli łączne dochody małżonków przekraczają 112 tys. to nie ma znaczenia czy rozliczają się razem czy osobno.

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tio napisał:

Nieprawda. Kwota 56 tys. dotyczy osób niepozostających w związku małżeńskim, które wychowują dzieci. Więc jeżeli łączne dochody małżonków przekraczają 112 tys. to nie ma znaczenia czy rozliczają się razem czy osobno.

 

Dzieki wielkie za odpowiedź. Dla mnie to logiczne, zresztą podobne info wyczytałem gdzieś tam w necie. Ale nasza znajoma z biura rachunkowego namieszała mojej żonie, że przy osobnym rozliczeniu, ulga na dziecko by przysługiwała. Ale akurat jej opinie traktowałem z pewną rezerwą. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...