Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, jasonx napisał:

Z mojego doświadczenia, kosztami ;)

Osobiście kupując mieszkanie brałem notariusza z Oleśnicy (20 km od Wrocławia). Zaoszczędziłem na tym minimum tysiaka w porównaniu do stawek z dużych miast.

Oczywiście warto, żeby mógł Ci ogarnąć wszystko via majl i potem tylko przyjeżdżasz na podpis.

 

27 minut temu, tio napisał:

Nie wiem czym się kierować przy wyborze notariusza. Pewnie kosztami.

OK, dzięki Panowie. Jeżeli to nie ma znaczenia, to będę kierował się bliskością pewnie :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.07.2018 o 08:12, jmk napisał:

Ktoś zna bardziej temat skazania Bonusa RPK? Serio dostał 5 lat bez dowodów tylko za zeznania świadka? Bo coś głośno o tym. Czytałem na fejsie od Sokoła, że prokurator podobno cytował jego teksty, które sugerują, że jest bandytą :D.

Paręnaście miesięcy nawijania prawaczkom makaronu na uszy, że "piosenka jest dowodem w mojej sprawie na skazanie!!1 i pomówienia jednego małego świadka!!!!!!11one" na szczęście nie pomogły - Bonus RPK prawomocnie skazany

Dziś oddalono jego apelację. Wyrok pierwszej instancji podtrzymany w całości - afair pięć i pół roku i sporo hajsu do zapłaty z przepadku.

Obejrzałem z nim parę programów w prawicowo-szurowych mediach typu Rola i biorąc pod uwagę powtarzanie tych samych argumentów wyssanych z palca (że skazano go za piosenkę :lol: ) jestem już przekonany, że pudrował trupa i próbował wywrzeć w mediach nacisk na sąd, bo wiedział, że dostanie wyrok. I tak się też stało.

 

Ze strony TVN24:

Cytat

Sąd nie zgodził się z argumentem o skromnym materiale dowodowym. - Tu [w wątku Bonusa] występuje wręcz bogactwo dowodów - podkreśliła sędzia Pusz-Florkiewicz. Nie uznała też za przekonującą tezy, że u oskarżonego nie zabezpieczono żadnych narkotyków. - Jak wiadomo, do udowodnienia handlu narkotykami nie jest bezwzględnie wymagane fizyczne zabezpieczenie tych substancji - zaznaczyła.

 

Prawdą jest, że Bonus się powoływał na to w tych swoich śmiesznych wywiadach - jego linia obrony w mediach generalnie była oparta na trzech filarach (piosenka, mały świadek koronny [niby niewiarygodny z definicji] i brak zabezpieczonych narkotyków). Jeśli to wszystko, to nic dziwnego, że oddalono apelację.

 

BTW: hasła o tym, że dowodem w sprawie była piosenka, są podobno całkowicie fałszywe - piosenki użyto tylko w mowie końcowej, a to ma znaczenie jedynie retoryczne, a nie dowodowe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dostałem pismo w sprawie możliwości skorzystania z bonifikaty na przewłaszczeniu i mam zagwozdkę.

2138098.jpeg

mieszkanie rzeczywiście jest wynajmowane, ale imo to jest w ramach najmu prywatnego (wynajmuje tylko to, nie jest to GŁÓWNE źródło mojego dochodu) a nie działalności gospodarczej (choć rozliczam w ramach PIT a nie na ryczałt). I w zasadzie nie wiem co powinienem zaznaczyć i w zależności od zaznaczenia jakie to będzie niosło skutki. A może mi się nie opłaca (w sensie formalności, nie finansowania) korzystać z bonifikaty tylko płacić przez 20 lat?

 

To chodzi prawdopodobnie o

https://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1406749,mieszkanie-na-wynajem-zgodnie-z-unijnymi-przepisami-przedsiebiorca.html

i trochę mam mętlik.

Odnośnik do komentarza

Niedawno złożyłem wypowiedzenie umowy w Netii. Dostałem telefon z działu utrzymania z nową propozycją, która wygląda tak: płacę 40 zł abonamentu za internet + TV, w tym mogę wybrać pakiet telewizyjny za 20zł, a powyżej muszę dopłacać. Powiedziałem kobiecie, że mi najbardziej zależy na pakiecie HBO, ale z tego co wiem to on się nie łapie jako ten pakiet podstawowy, tylko dodatkowy. Tzn muszę wziąć byle jakie pakiety za 20zł + HBO, co daje w sumie 65zł. Ale ona przekonywała mnie, że tak nie jest i mogę wziąć samo HBO i płacić 45zł. Pytałem ją o to ze 3 razy i ona ciągle mnie przekonywała, że tak jest, więc się zgodziłem.

Jak nowa umowa zaczęła działać okazało się, że wcale tego pakietu nie mogę wybrać, w ogóle nie mogę zmienić wcześniej wybranych pakietów, więc złożyłem reklamację.

Dostałem odpowiedź jak poniżej i mam pytanie czy coś w tej kwestii mogę jeszcze zrobić?

Szanowny Panie,
dzi
ękuję za zgłoszenie przyjęte 22 maja 2019 r. w którym oczekuje Pan wprowadzenia zmian ustalonych
podczas rozmowy telefonicznej w dniu 6 maja 2019 r.
Ustaliłam,
że 14 kwietnia 2019 r., otrzymaliśmy Pana rezygnacje z usług internetowej i telewizyjnej. W dniu
6 maja 2019 r., w trakcie rozmowy telefonicznej z nasz
ą konsultantką odstąpił Pan od powyższej rezygnacji
i przedłu
żył umowę akceptując w dniu 10 maja 2019 r., warunki przesłane na Pana adres e-mail
ptkaczyk@outlook.com, na kolejne 24 okresy rozliczeniowe w promocji Mistrzowska oferta TV dla Abonentów
P1 (R).
Dokładnie zapoznałam si
ę z nagraniem rozmowy z dnia 6 maja 2019 r., w której konsultantka błędnie
poinformowała Pana o mo
żliwości wybrania pakietu HBO HD w ramach dodatkowych pakietów tematycznych
do minimalnej kwoty 20,00 zł, za co serdecznie Pana przepraszam.
Zgodnie z Szczegółowymi Warunkami Promocji Mistrzowska oferta TV dla Abonentów P1 (R) (pkt 2.1.3.1)
opłata abonamentowa za pakiet HBO HD wynosi od pierwszego do drugiego okresu Rozliczeniowego 0,00 zł.
Od trzeciego okresu rozliczeniowego opłata abonamentowa za pakiet HBO HD wynosi 25,00 zł. Opłata
za pakiet HBO HD nie wlicza si
ę w minimalną kwotę Pakietów określoną w pkt 2.1.4.1.
Wyja
śniam, że ponosimy odpowiedzialność za nienależyte wykonanie umowy wyłącznie w zakresie określonym
w regulaminie Netii (§ 16, pkt 1). Dlatego nie mam podstaw do wprowadzenia zmian ustalonych podczas
rozmowy telefonicznej w dniu 6 maja 2019 r., wobec tego reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
W zwi
ązku z możliwością podjęcia pozasądowego rozwiązania sporów konsumenckich przed Prezesem
Urz
ędu Komunikacji Elektronicznej, na obecnym etapie postępowania, Operator oświadcza, że nie wyraża
zgody na udział w takim post
ępowaniu.
Dodatkowo informuj
ę, że przywróciłam Panu poprzednie warunki wykonywania umowy. W związku z tym Pana
umowa jest na czas nieokre
ślony.
Dzi
ękuję za czas przeznaczony na przedstawienie sprawy. Mam nadzieję, że wyjaśniłam wszystkie jej aspekty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chciałem złożyć online PCC-3 no i wyszło mi, zrobiłem też przelew do US z banku, ale skoro muszę złożyć PCC-3 z żoną to jak rozumiem - muszę też złożyć PCC-3/A (co zaznaczyłem u siebie) no i nie mogę przejść wpisując PESEL żony, bo pojawia się błąd, że nie może przejść PESEL, bo "niepoprawny", NIP wchodzi, ale potem nie mogę tego zatwierdzić wpisaną kwotą przychodu, bo wychodzi, że niepoprawnie. O co tu chodzi? :/

 

Myślałem jak zrobić, a jak napisałem to złożyłem za pomocą tej "ręcznej" metody i poszło :D

 

Odnośnik do komentarza

Czy mamy tu osoby, które już od 1 sierpnia będą korzystały ze zwolnienia z PIT? 

Wsparcie podatkowe dla młodych osób zasługuje na pochwałę lecz mam pewne zastrzeżenia do tego rozwiązania. Może on zachęcać do zawierania fikcyjnych umów przez przedsiębiorców z młodymi osobami w celu generowania kosztów. I zaskakuje łatwość, z którą rządzący tuż przed wyborami sypią kasą różnym grupom. 

Odnośnik do komentarza

@Ingenting na czym sprawa z Netia sie zakonczyla?

 

22 godziny temu, tio napisał:

Może on zachęcać do zawierania fikcyjnych umów przez przedsiębiorców z młodymi osobami w celu generowania kosztów.

możesz coś więcej napisać? 

 

do tej pory kojarzylem mechanizm, ze ja zatrudniam Twojego syna na krotki, Ty mojego i obaj dostaja zwrot podatku. na czym Twoij pomysl mialby bazowac? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2019 o 19:34, klinsmann napisał:

@Ingenting na czym sprawa z Netia sie zakonczyla?

 

możesz coś więcej napisać? 

 

do tej pory kojarzylem mechanizm, ze ja zatrudniam Twojego syna na krotki, Ty mojego i obaj dostaja zwrot podatku. na czym Twoij pomysl mialby bazowac? 

Jako doradca podatkowy nie miewam pomysłów na obchodzenie prawa. Jeżeli wynagrodzenie młodego pracownika jest dla przedsiębiorcy kosztem a jednocześnie ten pracownik nie płaci podatków (do kwoty 85 tys. zł) to rozwiązanie chyba samo się nasuwa? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przyszła do mnie do domu pani, która twierdzi, że reprezentuje zarówno ENEA (dostawca prądu), jak i Orange, i że na mocy umowy między tymi podmiotami ona mi daje jakiś stos dokumentów do podpisu, dzięki czemu uchronię się przed podwyżkami cen energii przez 4 lata. Oczywiście od razu stwierdziłem, że to musi być szwindel, więc poprosiłem o pozostawienie mi dokumentów do przeczytania, gdyż nie podpisuję niczego, czego nie czytam. Ona oburzona (!), że miałem na to pół roku, bo kiedyś jakiś list w tej sprawie dostałem. Więc podziękowałem i powiedziałem, że niczego nie podpiszę.

 

Teraz pytanie - czy to jest jakaś zorganizowana akcja? Czy to może jednak nie jest szwindel (bo pani mówiła że to wynika z jakichś tam ustaw antymonopolowych, że teraz sprzedawca i dostawca prądu musi być inny, i że jak się nie zadeklarowałem, to mam sprzedawcę/dostawcę(?) z urzędu i mi będzie rosła stawka za prąd o 40% i w ogóle już teraz do końca tygodnia mam czas xD).

 

Help me :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...