Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Podatkowo najkorzystniejszy jest leasing, bo pozwala na najszybsze zamortyzowanie samochodu (mówimy o leasingu krótszym iż 5 lat). Ale jeśli masz gotówkę to wiadomo, że leasing jest droższy. Omijaj fakturę vat-marża - nie będziesz mógł z niej odliczyć VATu.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z KZK GOP. Ponad miesiąc temu, wyrabiałem duplikat karty ŚKUP, na której był bilet miesięczny (użyłem go raz). Bilet nie został przeniesiony na duplitak, więc kupiłem nowy, złożyłem reklamację o zwrot kasy za tamten bilet. Termin rozpatrzenia reklamacji minął 2 tygodnie temu. Dziś dzwoniłem tam już drugi raz (za pierwszym razem miły dziadek powiedział, że to mBank rozpatruje reklamację nie oni i mają ręce związane), ale kobieta z którą gadałem dzisiaj podniosła mi już ciśnienie. Próbowała mi wmówić, że moje pieniądze nie trafiły do nich i że wcale nie kupiłem biletu. Jak można z nimi walczyć? Jakich argumentów użyć przy następnej rozmowie?

Odnośnik do komentarza

Podatkowo najkorzystniejszy jest leasing, bo pozwala na najszybsze zamortyzowanie samochodu (mówimy o leasingu krótszym iż 5 lat). Ale jeśli masz gotówkę to wiadomo, że leasing jest droższy. Omijaj fakturę vat-marża - nie będziesz mógł z niej odliczyć VATu.

 

dzięki! :)

Odnośnik do komentarza

Jak to jest ze strefa platnego parkowania w miastach (chodzi o Kielce, nie wiem czy w kazdym miescie sa takie same przepisy)? Mozna zajac takie miejsce nie kupujac biletu jesli parkuje sie na chwile i kierowca zostal w samochodzie a auto jest wlaczone? Kolega mi mowil, ze jak podejdzie do Ciebie ciec czy straz miejska a nie masz biletu to wystarczy powiedziec ze na chwile stanales i odjechac. Mi sie nie chce w to wierzyc, kto ma racje?

Odnośnik do komentarza

Jak to jest ze strefa platnego parkowania w miastach (chodzi o Kielce, nie wiem czy w kazdym miescie sa takie same przepisy)? Mozna zajac takie miejsce nie kupujac biletu jesli parkuje sie na chwile i kierowca zostal w samochodzie a auto jest wlaczone? Kolega mi mowil, ze jak podejdzie do Ciebie ciec czy straz miejska a nie masz biletu to wystarczy powiedziec ze na chwile stanales i odjechac. Mi sie nie chce w to wierzyc, kto ma racje?

Może tu będzie coś -> http://www.mzd.kielce.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=42Nie przeczytałem całości. Wymienione jest np. postój, czyli nawet na chwilę raczej :-k

Odnośnik do komentarza

Jakby się kogoś skarbówka czepiała, że zaniżył wartość posiadanego majątki, jest nowa wykładnia:

Minister środowiska Jan Szyszko (73 l.) nie poniesie odpowiedzialności za to, że w oświadczeniu majątkowym oszacował stodołę w Tucznie na 17 tys. zł, podczas gdy zdaniem ekspertów jest ona warta ponad pół miliona. Prokuratura nie wszczęła postępowania w tej sprawie, twierdząc, że "wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość".

 

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/jan-szyszko-wycenil-majatek-na-oko-nie-poniesie-kary_968135.html

 

(tak, wiem, SE, ale weryfikowalne w przeciwieństwie do trzymania kredensu)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby się kogoś skarbówka czepiała, że zaniżył wartość posiadanego majątki, jest nowa wykładnia:

 

Minister środowiska Jan Szyszko (73 l.) nie poniesie odpowiedzialności za to, że w oświadczeniu majątkowym oszacował stodołę w Tucznie na 17 tys. zł, podczas gdy zdaniem ekspertów jest ona warta ponad pół miliona. Prokuratura nie wszczęła postępowania w tej sprawie, twierdząc, że "wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość".

 

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/jan-szyszko-wycenil-majatek-na-oko-nie-poniesie-kary_968135.html

 

(tak, wiem, SE, ale weryfikowalne w przeciwieństwie do trzymania kredensu)

a jaka kare poniósł pan "Zegarek" panie hipokryto?

Odnośnik do komentarza
a jaka kare poniósł pan "Zegarek" panie hipokryto?

Nie rozumiesz = nie oceniaj, nie komentuj.

Wiem, że w ten sposób zawęziłem Twoją aktywność na forum do zera, ale przynajmniej w "Różnych" powstrzymaj się od tamtych komentarzy z czapy, panie ignorancie.

 

 

stodoła, nie doczytałem, nadal żadna różnica.

Słusznie pisałeś, to dziki_ryj pisał od czapy, jak zwykle. Ta "stodoła" wpisana do oświadczenia majątkowego to nic innego jak zabudowana nieruchomość, a zatem właśnie ziemia należąca do ministra.

Odnośnik do komentarza

Pomijam już, ze Nowak przez aferę zegarkową przestał sie liczyć w polskiej polityce, stracił stanowisko i został zmuszony do odejścia z partii. Do tego przez dwa lata walczył przed sądami. Ministrowi dewastacji środowiska kolega partyjny załatwił, ze prokuratura nie wszczęła nawet śledztwa, a on sam nadal ma silna pozycje w rządzie.

Odnośnik do komentarza

tio (albo ktoś inny zorientowany) pomoże?

Prowadzę DG i rozliczam się z podatku dochodowego kwartalnie, na zasadach ogólnych. Za pierwszy kwartał 2017 nie przekroczyłem jeszcze kwoty wolnej więc nie mam do zapłacenia podatku, czy mimo to muszę składać w US jakąś deklarację (PIT-5?)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...