Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 5 tygodni później...

Nie bardzo mam pomysł gdzie napisać takiego posta, ale może ktoś z kolegów forumowiczów ma podobne doświadczenia lub chociaż słyszał o takim przypadku/będzie wiedzieć co zrobić, żeby było dobrze.

 

Od urodzenia nie słyszę na lewe ucho. Jest to praktycznie 100% utrata do której się przyzwyczaiłem i w żaden sposób nie przeszkadza mi to w codzienności. Nie noszę aparatu słuchowego, nie korzystam z żadnych sprzętów wspomagających. W niektórych aspektach jest to nawet ogromny plus - zasypiam momentalnie kładąc się na tym słyszącym uchu.

 

Jedyna skaza na obrazie to gry. Gram sporo, głównie z kolegą @Scorpio, @Kinas czy @me_who i tak jak oni przyzwyczaili się do kumpla głucholca, tak mnie niesamowicie wkurwia, że nie słyszę strzałów/kroków dobiegających z lewej strony. Jestem dużo lepszy w strzelaniu od nich, wczoraj zaliczyłem 7 killi, a gdybym słyszał tak jak każdy normalnym człowiek to mógłbym w końcu zostać pełnoprawnym królem Battlegroundsów ;). Tak serio to czasem jest mi po prostu głupio jak padniemy przez moją dolegliwość, bo gdzieś tam nie dosłyszałem skradających się przeciwników. 

 

Kompletnie nie znam się na urządzeniach audio, słuchawki zawsze dobierałem na zasadzie ładnego koloru i znanego logo. Bardzo możliwe, że istnieje możliwość przestawienia całego dźwięku na prawą słuchawkę, ale ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Nie rozwiązałoby to w pełni mojego kłopotu, ale byłby to na pewno jakiś krok. 

Odnośnik do komentarza

Hmm nie mam pojęcia jak to działa z dźwiękiem surround w grach, ale w ustawieniach audio na komputerze jest coś takiego jak "balance" i tam sobie możesz przestawić żeby całość dźwięku szła w jedną słuchawkę. To powinno być też ważne dla Ciebie przy słuchaniu muzyki, bo często przecież dźwięk jest rozbijany na dwie strony, więc powinieneś sobie to szybko przestawić :) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

W święta oglądaliśmy u teściów film na dvd, jeden z prezentów. Pojawił się problem - mieli swój odtwarzacz dvd, ale on ma już baaaardzo dużo lat i wszystkie kabelki praktycznie nie łączą (głośniki buczą, syczą itp.) a dodatkowo laser prawie nic nie czyta. Kombinowaliśmy podłączając laptopa żony i po HDMI ;) No, ale wiadomo, nie zawsze jest laptop, a to jedyny, który jeszcze ma cd rom.  Dodatkowo dźwięk mają tylko z TV, co też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo pokój spory i dźwięk się rozłazi, a TV już też nie jest nowy (Samsung). Nie ma SMART TV, neta itp. 

 

Najlepsze rozwiązanie to kino domowe z odtwarzaczem płyt - ale z tego co widzę najtańsza opcja 2 koła :/ Można coś zaproponować w duuuzo niższej cenie? Chyba na razie najłatwiej będzie kupić samo DVD za ~100 zł? I potem ewentualnie szukać głośników?

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz kino domowe, to potrzebujesz jeszcze amplitunera. Jak chcesz coś takiego, to włączaj olx i szukaj używanego sprzętu w Szczecinie, żebyś mógł podjechać i sprawdzić czy na pewno wszystko działa. Pewnie za kilka stow coś tam wymodzisz (DVD, amplituner i małe kolumny).

Odnośnik do komentarza

Odpuscic DVD, kupic Chromecasta i dac dostep do Playera, Netflixa itp. A co do audio to IMHO kazde glosniki podejda Twoim tesciom lepiej niz te od TV, jesli nie sa zbyt wymagajacy. To juz lepiej chyba jakiegos podstawowego soundbara kupic, zamiast pchac sie w glosniki i amplitunery, bo roznicy tesciowie nie poczuja, a mniej kabli i ustrojstw. A nawet glosniki takie do komputera Logitecha dadza rade.

 

Choc jesli chcesz sie tym zajac na powazniej, to w 100% podpisuje sie pod tym co napisal Scorpio.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szczerze to sam nie wiem, malo korzystam z sluchawek ;) Raczej nie takie "na pałąku" tylko oddzielne.

Na pewno jak pisalem nie nauszniki po ktorych mi sie zaraz uszy zapoca, ani na pewno nie "wtyki" bo mnie po nich potem bola uszy. Przede wszystkim komfortowe przy dluzszym uzyciu.

Budzet pewnie do nagiecia, w zasadzie chcialbym sie rozeznac co sensownego w rozsadnej kasie da sie kupic. Nie jestem audiofilem jakims, ale nie chce sie wkurzac na jakosc dzwieku czy zrywanie parowania.

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie wyobrażam sobie, że może być coś bardziej niewygodnego od słuchawek wtykanych w ucho, czy takich zakrywających całą małżowinę. Przy jednych i drugich cierpie katusze po 15 minutach użytkowania :)

Np mam te słuchawki:

https://www.head-fi.org/threads/bluedio-t2s-bluetooth-headphones-review-by-mark2410.780736/

i o ile dziwiek miazga, o tyle nie jestem w stanie dluzszy czas w tym siedziec.

 

A poleciłbyś coś bez patrzenia na moje preferencje? Być może jest segment, o którym nie myślałem a spełniałby moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć, bo ja nie mam specjalnie problemu z żadnymi słuchawkami. 

 

Mam obecnie takie pchełki douszne bluetooth i są mega wygodne i nigdy nie odczuwałem dyskomfortu używając ich (kupowane na Indiegogo, więc obecnie niedostępne w normalnej cenie w dystrybucji). Na dodatek sprawdzają się świetnie przy bieganiu, jedyne słuchawki, które nie wylatują mi z uszu. Kosztowały mnie ok. 120 zł.

Waterproof_Never_Fall_Out_True_Wireless_

 

Ostatnio kupiłem sobie porządne słuchawki BT nauszne (przylegające dookoła ucha) od Sony'ego, no i oczywiście jestem mega zadowolony. Świetna jakość dźwięku, wygodna obsługa guzikami na słuchawkach, nie przerywają, a przede wszystkim ponad 30h pracy na baterii. Praktycznie tydzień nie muszę ich ładować. Dodatkowo 10min ładowania wystarcza na godzinę słuchania, więc w sytuacjach awaryjnych też dają radę. Koszt 400-500 zł.

0999e7e4-8e42-4329-9eaf-4484e668b6e7.jpg

 

Nadal mam też słuchawki Marshalla, których jedyną wadą jest to, że są na kablu. Ostatnio ciągle chodzę w tych soniaczach, ale Marshalle używam przy kompie do grania i za każdym razem jak je zakładam, to jestem w szoku jakie są wygodne i jak dobrze mi się w nich siedzi. Jakość dźwięku dla mnie bardzo dobra, tym bardziej, że wybierałem je siedząc w sklepie audio i podłączając sobie to kolejne słuchawki. Cena 250 zł (jest opcja bluetooth, ale wtedy chyba jakieś 400 zł).

61k2qzk6bVL._SX679_.jpg

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...