Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, zapisane w kajeciku :)

 

Głośniki generalnie tak, rozmiar ma znaczenie, raczej coś w mniejszych rejonach ;) . Z głośnikami właśnie mam największą rozkminę i też znalazłem informację o mankamentach z basem. Poszukam w tygodniu, może gdzieś na mieście uda mi się znaleźć podany model i posłuchać, jak brzmi :) 

Odnośnik do komentarza

Masz jeszcze nie oszczędzać na kablach, a jak "ma trochę więcej kasy, to monitor audio 100" ;) 

 

BTW mi zmontował do domu zestaw wzmacniacz + dwa głośniki, do tego przejściówki dźwięku (dzięki którym mogłem tam TV podłączyć + faktycznie fajnie brzmi dźwięk na tym tzn. DAC-u) i dobrałem kable i wyszło mnie to chyba ok. 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, schizzm napisał:

@Scorpio, pytanie, jestem trochę laik, więc nie niszcz mnie jakby co :)

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się po necie za konfiguracją audio. Wpadłem na to https://thevinylfactory.com/features/budget-turntable-set-up/,

co sądzisz o zestawie numer 3? Poczytałem trochę o tym połączeniu i nie znalazłem jakichś większych przeciwwskazań.

Ogólnie do onkyo podłączałbym jeszcze TV (film, spotify, ps4), a do głośników w przyszłości pewnie dokupiłbym jakiś sub.

Mógłbym ewentualnie zmienić Regę na coś innego, co by zbić cenę, ale coś mnie podświadomie popycha w jej stronę ;) 

 

Jaki masz budzet? 

 

Ja generalnie w doborze sprzetu trzymam sie dwoch zasad:

1. Czas - nie musze miec wszystkiego od razu. Lepiej kupowac co jakis czas i wydac wiecej budujac fajny zestaw, niz wszystko na raz a taniej i marnej jakosci.

2. Wiek - prawie caly moj set jest zbudowany ze sprzetu, ktory ma po kilkanascie albo i kilkadziesiat lat, ale w tej chwili jest w miare przystepny cenowo i wciaz bardzo wysokiej jakosci, w porownaniu z nowym szajsem, sprzedawanym w obecnych czas (tyczy sie szczegolnie gramofonow).

 

Teraz do meritum. Od razu wywalilbym te kolumny-pierdziołki. To moze stac kolo monitora a nie w powaznym zestawie ;) Rozumiem ze podlogowki odpadaja ze wzgledu na wielkosc, ale mimo wszystko szedlbym w tym kierunku. Z kolumnami podstawkowymi jest taki problem, ze maja malo basu, wiec juz na wstepie mialbys problem. Ile masz m2 w pokoju? Wywalilbym tez Rege. Za cene tego szrotu, kupisz starego, ale fajniutkiego Soniacza, Duala albo innego Technicsa. Tu masz fajny temat (mozesz sie kierowac wyborami innych): https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=539&sid=48dad1141cab250dc070c5580e0a665c&start=2445 Wzmak dupy nie urywa, ale moze byc, bo ma przedwzmacniacz gramofonowy i kilka innych rzeczy, wiec odpadna Ci dodatkowe rzeczy. Na pierwszy zestaw moze byc :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

działa sensownie, ale ja jak sie zapomne i podłącze go z kablem do ładowania to mi pali bezpiecznik i muszę wymienić, jak wkładam bez obciążenia to nic z instalacją się nie dzieje.

 

sama ergonomia transmitera 9/10 - lepiej mogłoby wyglądać zmiana fal radiowych, ja mam dwie lewe ręce i trafić w to co chce jest czasem trudno 

Odnośnik do komentarza

pytasz o konkretny produkt, dostajesz odpowiedź... :doh: 

 

30 minut temu, klinsmann napisał:

jak wkładam bez obciążenia to nic z instalacją się nie dzieje.

że pozwolę zacytować sam siebie

 

po podlaczeniu w kolejnosci 1. transmiter, 2. podlaczenie uslugi do radia 3. wlozenie wtyczki usb od rejestratora 4. wlozenie wtyczki od telefonu nic sie z bezpiecznikiem nie dzieje, nie stosowanie tej kolejnosci = spalony bezpiecznik w instalacji auta

Odnośnik do komentarza

Jak sie nie da?

 

1 minutę temu, klinsmann napisał:

ustawiam jaką sobie chce w szajomi, trzeba pobrać apkę i voila, żeby nie żonglować wbijam się centrlanie w RMF/Eskę/Eskę rock i nie mam zakłóceń. testowane z fordami/renault i starszą bawarką. 

super. bo sie zastanawialem czy sie sygnaly nie beda nachodzic i nie bedzie zaklocen

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Chciałem podłączyć Xboxa do Soundbara, ale Soundbar ma już zajęty slot na kabel optyczny przez dekoder, więc kupiłem kabel optyczny - jack. Podpiąłem Xboxa i nie działa, spróbowałem też podpiąć w ten sposób dekoder i też nie działa. Czy do takiego kabla potrzebny jest jeszcze konwerter? Albo ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...