Skocz do zawartości

Ciekawe strony www


szramek

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebuję ten temat aby polecić wam pewną ciekawą stronkę ;)

 

zasloncem.pl

 

Stronę, a konkretniej bloga polecam z czystym sumieniem ponieważ sam jestem jej autorem ;). Traktuje ona po podróży dookoła świata, w którą już za kilka dni wyruszam z moją dziewczyną. Znajdziecie na niej informacje o przygotowaniach do wyprawy (w najbliższym czasie min. wpis o ekwipunku a także o logistyce całej wyprawy). Wyruszamy już we wtorek. Na biężąco będą pojawiały się na niej relacje oraz nasze wrażenia na temat danych miejsc. Poza tym sporo fotek, video tak więc będzie ciekawie mam nadzieję. Nasza trasa to: Indie - Singapur - Malezja - Tajlandia - Kambodża - Wietnam - Chiny - Korea Płd - Japonia - USA.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

www.duolingo.com

 

Być może znana - ja dotychczas nie znałem.

 

Zawsze chciałem nauczyć się francuskiego (ostatnio bardziej, bo większość spotkań TOP14 jest z francuskim komentarzem, a ja rozumiem jedynie la placquage i le essai, i tylko dlatego, że sprawdziłem w słowniku ;)), ale zewsząd pojawiały się głosy, że jest to taki język, którego bez nauczyciela nie da się opanować. Do tego dostępne kursy online (te darmowe, albo płatne, ale z darmowymi lekcjami) to potwierdzały, bo nic mi nie zostawało w pamięci. "Francuski w 4 tygodnie" dla mnie okazał się również chyba skokiem na głęboką wodę, bo nie przeszedłem poza pierwszą lekcję i zapamiętałem jedynie, że winda to l'ascenseur. Chciałem już szukać kursów dla debili małych dzieci, ale w końcu wpadł mi ten link w ręce... i wsiąkłem już prawie na tydzień.

 

Postać ma to bardzo wygodną: "lekcje" odbywają się przez pokazanie krótkich zdań, gdzie nowe słowa zaznaczone są na żółto, i można je bezkarnie podejrzeć najeżdżając na nie myszką i pojawia się wtedy chmurka z tłumaczeniem/opisem, albo przez obrazki z francuskimi podpisami, gdzie należy dopasować podane po angielsku słowo. Raz poznane słowo odkłada się do vocabulary i jest używane w następnych zadaniach (które są nieskomplikowane: przetłumaczyć z angielskiego na francuski, bądź odwrotnie, albo napisać co czyta miła pani, będąca zapewne syntezatorem mowy). Lekcje pogrupowane są w bloki tematyczne (np jedzenie, zwierzęta itp), a dodatkowo można robić testy praktyczne z dowolnego zakresu (całość, blok tematyczny, najsłabsze słowa itp).

 

Podstawową zaletą duolingo jest to że jest całkowicie i kompletnie darmowa - nie ma żadnych mikropłatności i dodatkowych materiałów, które trzeba kupić za kasę. Drugą jest to, że nie jest to klasyczna lekcja, nad którą trzeba siedzieć ze słownikiem: wystarczą słuchawki i piętnaście minut, a sam test/lekcja wyglądają jak quiz z gry komputerowej (użytkownik ma trzy serca, czyli może zrobić trzy błędy na cały test, test może być na czas, za zaliczoną poprawnie lekcje dostaje się punkty XP - itp motywujące gadżety), a dodatkowo nie ma pamiętanego ze szkoły klepania koniugacji - bo odmiany wprowadzane są jako osobne słowa (jestem na piątym bloku, a np czasownik avoir znam tylko w dwóch formach). Dla mnie to super rozwiązanie. Do tego można korzystać z apki na Androida/iOS, czyli nawet można sobie test zrobić w dowolnym miejscu, gdzie sięga WiFi ;)

 

Wady oczywiście też są - często reguły są niedokładnie wyjaśniane, a szczegółów trzeba szukać na własną rękę (choć być może takie miało być założenie serwisu). Do tego zadania ze słuchu są czasem strzelanką, bo nie ma podanego kontekstu zdania, a dwie formy brzmią identycznie i trzeba zgadywać, o którą chodzi. Czasem trzeba się nauczyć, które tłumaczenie jest akceptowane, a które nie, choć oba mogą być poprawne. Syntezator ma też problemy z wymową czasem, ale tu może pomóc Google Translator z własnym syntezatorem. No i trzeba znać angielski przynajmniej w stopniu dobrym.

 

Ale tak naprawdę to są szczególiki, które nie psują całości ani trochę. Ja polecam i lecę na test ;)

Odnośnik do komentarza

Całkowicie darmowe to nie jest, bo odwalasz czarną robotę za google przy tłumaczeniu stron. :P Poza tym kolejnym minusem jest mała ilośc języków. Ja np. chyba nie umiałbym się uczyć innego języka na bazie angielskiego. Wydaje mi się, że znam ten język bardzo dobrze, ale zawsze pozostają niedopowiedzenia. Wolę memrise.com, ale to jest przede wszystkim nauka słówek. Gramatyki tam się raczej nie nauczy.

Odnośnik do komentarza

Całkowicie darmowe to nie jest, bo odwalasz czarną robotę za google przy tłumaczeniu stron. :P Poza tym kolejnym minusem jest mała ilośc języków. Ja np. chyba nie umiałbym się uczyć innego języka na bazie angielskiego. Wydaje mi się, że znam ten język bardzo dobrze, ale zawsze pozostają niedopowiedzenia. Wolę memrise.com, ale to jest przede wszystkim nauka słówek. Gramatyki tam się raczej nie nauczy.

 

Ale vamiujesz :P

 

To po pierwsze, bo jak dla mnie to jakby mi ktoś np udostępnił rower stacjonarny do ćwiczeń za darmo, a energię z mojego kręcenia pedałami sprzedawał, to i tak bym twierdził, że dla mnie jest to całkowicie darmowe. Po drugie chyba mówisz o czymś innym (innym projekcie duolingo), bo chyba google umie sobie przetłumaczyć 'krowa je jabłko' bez mojej i tysiąca innych użytkowników pomocy* ;)

 

Ja nie twierdzę, że jestem geniuszem angielskiego, ale przez to, że uczę się go praktycznie od szóstego roku życia, to bardzo dobrze się w nim czuję i mi to w ogóle nie przeszkadza.

 

A memrise jest dobry (kiedyś próbowałem) ale rzeczywiście głównie do słownictwa. Ja znów chcę się nauczyć rozumieć, a dopiero w dalszej kolejności używać francuskiego, a więc mi są niepotrzebne kursy gramatyczne, a po prostu coś w stylu Callana. Na vocabulary przyjdzie czas później, mam nadzieję.

 

* edit: już znalazłem, funkcja Immersion - rzeczywiście jest tym czym mówisz, ale nadal podtrzymuję, że dla mnie jest to darmowe, w tym sensie, w którym napisałem.

Odnośnik do komentarza

Stronka od razu z emulatorami:

- Atari 2600,

- Atari 7800 ProSystem,

- The ColecoVision,

- The Magnavox Odyssey, znany w Europie jako Philips Videopac G7000,

- The Astrocade,

- Sega Game 1000.

 

W "każdy sprzęt" można pograć w oknie przeglądarki. Gierców od groma. Niestety brak tam dźwięku.

Właśnie pograłem w River Raid :p

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Wracając do Duolingo - zostały uruchomione, bądź zostaną na dniach, beta wersje nowych kursów. Oczywiście dla znających język polski zostaje jedynie angielski do wyboru, ale dla tych, którzy ogarniają angielski jest już szersze pole do popisu, oprócz typowych kursów (francuski, hiszpański, niemiecki, włoski, portugalski) doszły nowe w wersjach testowych - duński, holenderski i irlandzki, a w tzw inkubatorze wylęgają się kolejne, w tym szwedzki :jupi:

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Pytanie co do Duolingo - kiedy tam poziom zwiększa się na przynajmniej średniozaawansowany? W teście pozycjonującym zrobiłem jeden błąd, a lekcje i tak zaczynają się od zdań typu "koty piją mleko". Czy później tematy się powtarzają? Bo np. przy tych pierwszych proponowało mi około 10 nowych słów, a to strasznie mało jak na znajomość całego tematu (np. "najtrudniejszym" zwierzęciem był chyba tygrys). Mowa oczywiście o angielskim.

Odnośnik do komentarza

Około 1/2-2/3 drzewka dla mnie sytuacja zrobiła się na tyle skomplikowana, że nie przechodziłem lekcji z zamkniętymi oczami.

 

A co do testów poziomujących - nie wiem jak działają, bo żadnego nie testowałem, ale może to być jakiś bug (w wersjach beta kursów zdarzało się, że przy testach wzmacniających miałem pytania z pierwszych trzech tematów na okrągło)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...