Skocz do zawartości

Ruch Chorzów


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch wczoraj fajnie zaprezentował się w meczu z Macedończykami. Wprawdzie to rywale objęli prowadzenie, ale Niebiescy nie spanikowali i wypunktowali rywali jak rasowy bokser. Z relacji znajomego, który był był na meczu wynika, że Ruch cały mecz kontrolował grę tylko, że w pierwszej części szwankowała skuteczność, a do tego jeszcze doszedł rzut karny, którego nie wykorzystał Zieńczuk. Jak na razie wiele wskazuje na to, że Ruch jest dobrze przygotowany i powinien sobie bez problemów poradzić w rewanżu. Wolałbym aby w kolejnej rundzie nie trafili na wspominany wcześniej Inter tylko na kogoś słabszego, bo chciałbym oglądać wyrównany mecz, w którym Ruch miałby szanse awansować dalej, a nie liczenie na szczęście z Mediolańczykami. Na Inter przyjdzie czas później ;)

Odnośnik do komentarza

Ruch jeżeli awansuje do kolejnej rundy to trafi pewnie na Viktorię Pilzno. Niebiescy trafili na najsilniejszego rywala z wszystkich polskich drużyn, ale nie takiego przed którym trzeba się położyć i prosić o najniższy wymiar kary. Dodatkowo trzeba mieć nadzieję, że do meczu z Ruchem klub się osłabi przez sprzedaż najlepszych graczy, którymi interesują się lepsze drużyny. Faworytem jest Pilzno, ale Ruch wcale taki słaby nie jest i przy pełnej mobilizacji może wygrać ten dwumecz. Dla kibiców Ruchu to będzie fajny, bliski wyjazd z atrakcyjnym rywalem. Teraz pozostaje awansować do III rundy i zapełnić stadion w Gliwicach :)

Odnośnik do komentarza

Abstrahujac troche od Ruchu, to w ostatnich latach co chwila cieszymy sie ze trafiamy na Czechow, cieszac sie tym bardziej, ze moglismy trafic na mocniejsze ekipy. Tymaczasem co na nich trafimy, to dostajemy po tylku a ostatni polski klub ktory wyeliminowal czeski zespol to (o ile pamietam) Hutnik Krakow :) Mimo wszystko zycze szczescia Ruchowi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ruch lekko przeszedł Macedończyków i dziś podejmuje Victorię Pilzno. Niestety znów ktoś nie pomyślał i zamiast grać na nowym obiekcie w Gliwicach mecz odbędzie się na Cichej przy ograniczonej ilości widzów. Oczywiście żadna stacja telewizyjna tego ciekawego meczu nie pokaże, więc pozostaje się zdać na relację radiową, bo o biletach można zapomnieć, wszystkie zostały sprzedane we wtorek.

 

Ruch testuje Kikuta, który mógłby wzmocnić prawą obronę. To chyba jasny sygnał, że temat powrotu Baszczyńskiego upadł. Szkoda, bo wolałbym Baszcza, ale Kikut powinien również być solidnym uzupełnieniem składu.

Odnośnik do komentarza

Uzupełnieniem? Pod koniec sezonu był w dobrej formie i dziwię się, że Lech nie przedłużył z nim kontraktu, zwłaszcza, że odszedł Wojtkowiak. Dobry w obronie i włącza się do akcji ofensywnych. Jeżeli podpisze kontrakt, Ruch będzie miał z niego sporo pożytku.

Odnośnik do komentarza

Kikut podpisał, a Ruch dał sobie strzelić dwie bramki w końcówce meczu. Druga to potworny babol Peskovica, który przepuścił lekki strzał z ostrego kąta. Czesi znów udowodnili Polakom, że są lepsi w piłkę. Z przebiegu meczu wynika, że mecz był wyrównany, ale Ruch w końcówce się pogubił. Nie wiedzieli czy bronić 0:0 czy też zaatakować i takie zawieszenie wykorzystali rywale. Boli to, że w rewanżu nie zagra Piech. Niestety do Czech Ruch pojedzie grać o honor, bo nie wierzę aby byli coś w stanie zdziałać na terenie Viktorii.

Odnośnik do komentarza

Piech jednak zagra jutro z Victorią. Okazuje się, że ktoś nie doczytał przepisów i w LE pauzuje się po 3. kartce a nie po 2. O co zagra Ruch? Niby zawodnicy odgrażają się, że powalczą o awans i że porażka w Chorzowie nie wynikała z wielkiej przewagi przeciwnika, a z błędów własnych, ale mnie się jakoś nie chce wierzyć, że Niebiescy coś w tym meczu ugrają. Honorowy remis będzie sukcesem. Szkoda, że Ruch trafił na samym początku na tak silnego rywala, bo naprawdę miałem nadzieję, że pokażą się w końcu w Europie. Mają naprawdę fajną ekipę, która jest w stanie powalczyć.

Odnośnik do komentarza

0:2 + 0:5 = 0:8? Hmmmm, mnie w szkole uczyli inaczej, ale może trafiłem na słabych matematyków :)

 

Okazuje się, że jest słabsza drużyna od mistrza Polski. Jest to wicemistrz Polski. Ten dwumecz pokazuje, jak słaba jest polska liga. Skoro drużyna, która poczyniła najlepsze wzmocnienia, nieosłabiona odpływem najlepszym graczy dostaje taki łomot to chyba nie jest tylko problem Ruchu, ale całej chorej polskiej kopanej. Oglądałem ten mecz i nie chcę aby wyszło, że bronię Niebieskich, bo wkurwili mnie niemiłosiernie, ale z przebiegu gry naprawdę nie odstawali aż tak bardzo od rywali. Czesi byli potwornie skuteczni, wykorzystali wszystkie okazje, a Ruch nawet nie potrafił strzelić do pustej bramki. Zła to reklama polskiej piłki i mam nadzieję, że klęska z tego sezonu będzie nauczką na przyszłość dla wszystkich. Wstyd mi za Ruch, bo patrząc na wynik dwumeczu wygląda to katastrofalnie. Łudziłem się, że Niebiescy powalczą.

Odnośnik do komentarza
Zła to reklama polskiej piłki i mam nadzieję, że klęska z tego sezonu będzie nauczką na przyszłość dla wszystkich.

 

Każdy to powtarza, co rok. No może poprzedni był wyjątkiem. Niestety, osoby, które mogą coś zmienić mają to totalnie w dupie. Dla nich najważniejsze jest jedynie to by kwota na koncie się zgadzała. Smutna, ale prawdziwe. Na szczęście jeszcze młody jestem to może doczekam się profesjonalnej piłki kopanej w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...