Skocz do zawartości

Ruch Chorzów


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Początek dnia nie był optymistyczny - Ruch przegrał z Jagiellonią mecz na szczycie 0:1. Jednak przed chwilą wspaniałe wieści z Łomży zasłoniły porażkę - ŁKS Łomża zremisował z Lechią Gdańsk a to oznacza, że Ruch po 3 latach gry w II lidze powraca do Ekstraklasy!!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Bardzo mnie to cieszy, Ruch to jeden z gigantów polskiej ligi i jego miejsce jest w ekstraklasie. Szkoda tylko, ?e mo?e si? to sta? kosztem innej wielkiej dru?yny, Górnika Zabrze. Tak wi?c rado?? przez ?zy.

Odnośnik do komentarza

Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów 0:0

Ale to tylko ?wiadczy o tym, ?e pomimo pewnego awansu Ruch walczy do ko?ca o pierwsze miejsce w II lidze :)

 

Tak naszej forumowej m?odzie?y troch? na przypomnienie osi?gni?cia Ruchu Chorzów w I lidze:

Mistrzostwo Polski - (14x) - 1933, 1934, 1935, 1936, 1938, 1951, 1952, 1953, 1960, 1967/68, 1973/74, 1974/75, 1978/79, 1988/89

wicemistrzostwo Polski - (5x) - 1950, 1956, 1962/63, 1969/70, 197273

Puchar Polski - (3x) - 1950/51, 1973/74, 1995/96

finalista Pucharu Polski - (4x) - 1962/63, 1967/68, 1969/70, 1992/93 (rezerwy)

1/4 fina?u Pucharu Europy Mistrzów Krajowych - 1974/75

1/4 fina?u Pucharu UEFA - 1973/74

finalista UEFA Intertoto - 1998

MP juniorów U-19 - (2x) - 1965, 1984

- trzecie miejsce w tabeli wszech czasów I ligi

- 67 sezonów w I lidze (1740 meczów - 723 zwyci?stwa - 474 remisy - 542 pora?ki - bramki: 2725-2235)

Odnośnik do komentarza

Do czego to dosz?o, ?ebym ja si? przyznawa? do rado?ci z sukcesów Niebieskiech :rotfl: Ale na prawd? zale?y mi na ?l?skiej pi?ce i niech si? rozwija :) Ale ciiii, bo jakby mnie GieKSiarze s?yszeli :>:keke: Tak mi si? wydaje, ?e dobrze zarz?dzany Ruch przez pani? prezes na pewno spokojnie usadowi si? w ?rodku tabeli, zreszt? po awansie 4 dru?yn z II ligi walka o utrzymanie b?dzie pasjonuj?ca.

Odnośnik do komentarza
Ja sukcesów Ruchu nie pami?tam, ale gratuluj?! ;)

 

BTW, ?adny by? ten mecz ze Stal?, czy taka typowa gra na remis?

Ruch mia? gigantyczna przewag? ale skuteczno?ci? nie grzeszy?.

 

Pani Kasia Sobstyl znakomicie pouk?ada?a Ruch od strony finansowo-prawnej. Pani prezes na samym pocz?tku mówi?a, ?e pi?k? si? interesuje ale sprawy transferowe zostawia w gestii trenera. Fornalik mia? woln? r?k?, wzmocni? Niebieskich takimi zawodnikami jacy mu pasowali do koncepcji i jest awans :) Ogromnym sukcesem firmy Reporter jest odd?u?enie klubu w zaledwie 3 lata. Firma zainwestowa?a w Niebieskich ju? ponad 20 milionów z?otych i jestem przekonany, ?e Ruch b?dzie dru?yn?, która spokojnie usadowi si? w ?rodku tabeli.

Odnośnik do komentarza
Pani Kasia Sobstyl znakomicie pouk?ada?a Ruch od strony finansowo-prawnej. Pani prezes na samym pocz?tku mówi?a, ?e pi?k? si? interesuje ale sprawy transferowe zostawia w gestii trenera. Fornalik mia? woln? r?k?, wzmocni? Niebieskich takimi zawodnikami jacy mu pasowali do koncepcji i jest awans :) Ogromnym sukcesem firmy Reporter jest odd?u?enie klubu w zaledwie 3 lata. Firma zainwestowa?a w Niebieskich ju? ponad 20 milionów z?otych i jestem przekonany, ?e Ruch b?dzie dru?yn?, która spokojnie usadowi si? w ?rodku tabeli.

 

Hmm....a nie Wlecia?owski :>

Odnośnik do komentarza
P.S A wiadomo co? wi?cej o tej firmie co to mia?a do?? powa?nie zainwestowa? w Ruch

To firma Mittal Steel Poland jednak na razie ?adnych konkretów nie podano. Rozmowy podobno si? tocz?, w?a?ciciel Ruchu pytany przez dziennikarzy o to czy firma zainwestuje w Ruch nabiera wody w usta. Tak wi?c pozostaje czeka?.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Marek Wleciałowski nie jest już trenerem Ruchu Chorzów. Szkoleniowiec poinformował o tym w piątkowe popołudnie.

 

- Zakończył się pewien etap w mojej współpracy z klubem. Odchodzę za porozumieniem stron - powiedział Marek Wleciałowski, który niedawno wprowadził zespół "niebieskich" do Orange Ekstraklasy. Mówi się, że jego następcą będzie słowacki szkoleniowiec Dušan Radolský, który prowadził m.in. Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.

:szok:

Albo kogoś poważnie powaliło w Ruchu albo o czymś nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Marek Wleciałowski nie jest już trenerem Ruchu Chorzów. Szkoleniowiec poinformował o tym w piątkowe popołudnie.

 

- Zakończył się pewien etap w mojej współpracy z klubem. Odchodzę za porozumieniem stron - powiedział Marek Wleciałowski, który niedawno wprowadził zespół "niebieskich" do Orange Ekstraklasy. Mówi się, że jego następcą będzie słowacki szkoleniowiec Dušan Radolský, który prowadził m.in. Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.

:szok:

Albo kogoś poważnie powaliło w Ruchu albo o czymś nie wiem :|

Jego następcą został Dušan Radolský, który prowadził m.in. Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Słowak związał się z Ruchem dwuletnim kontraktem.

No to zamienili młodego, perspektywicznego polskiego trenera na trenera zagranicznego, co najmniej, średniej klasy :|

Odnośnik do komentarza
Na onecie pisze, że sam chciał odejść, więc nie wiem po co te żale :> Oczywiście Ruch traci, młodego i dobrego trenera, ale cóż poradzić...

Taaak, on na pewno chciał odejść z własnej woli z Ruchu. :_confused::ke: Musiał tam być jakiś konflikt, Wleciałowski był tak poświęcony Ruchowi, że nie odszedłby bez ważnego powodu.

Źle się dzieje, ta grupa piłkarzy nie pod każdym będzie grała.

Odnośnik do komentarza
Na onecie pisze, że sam chciał odejść, więc nie wiem po co te żale :> Oczywiście Ruch traci, młodego i dobrego trenera, ale cóż poradzić...

 

 

Bo onet to jest źródło samej prawdy :-k

 

 

Ciekaw jestem czy Ruch, bez swojego mentora poradzi sobie w lidze. Bo może być naprawdę ciężko, zwłaszcza, że za trenowanie bierze się Radolsky.

Odnośnik do komentarza

Jest jeden pozytyw akcji pt. "Obecność Radolsky'ego w Ruchu Ch." - wrocławskie Mazury nie wepchną go do Śląska, co usilnie starali się zrobić przez ostatnich kilkanaście dni. A ja się z tego cieszę, bo Słowak mi nijak nie pasował...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...