Skocz do zawartości

Recenzje FM Live


Sil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbym prosić o linki do znanych Wam recenzji gry (polsko i angielsko języcznych)? Sam znalazłem tylko najróżniejsze relacje z beta testów. Ewentualnie któregoś z graczy prosiłbym o wypowiedź na temat gry (jeżeli udałoby się wzbić ponad "gra jest zaje*ista i strasznie wymiatam, rozpier*ole każdego" to już w ogólę będę zobowiązany).

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kolego FM Live już dawno wyszedł, a z recenzją ja osobiście się nie spotkałem ale sam gram od ponad miesiąca i ta gra jest godna polecenia. Koszt nie jest wcale taki wygórowany bo wychodzi około 35zł miesięcznie. Jeżeli miałbyś jakieś pytania napisz mi na Priv, postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

mam pytanie: czy warto grać w FM Live?

Proszę o konstruktywną odpowiedź, a nie tylko "tak" lub "Nie" :P

 

Pytam, bo gram sobie w goalunited.org i hattrick.org - a w związku z tym chciałbym wiedzieć czy opłaca się przeskok na FM Live.

z góry dzięki za odpowiedź (chociaż po ruchliwości na działach FM Live tego forum to może być ciężko :D )

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podejrzewałem, że aktywność w tym temacie jest jakby oceną FM Live. Chciałem jednak sam spróbować i zobaczyć z czym to się je. Wnioski? TRAGEDIA. Począwszy od bezsensownych federacji (gdzie jeden ma rozegranych 20 meczy a inny 0), bezsensu rynek transferowy, wrzucanie zasad rozwoju postaci ala RPG (czyli nauka umiejętności - uważam, że o wiele bardziej sprawdza się zasada personelu niż alfa i omega menadżer), silnik meczowy (wkurzał mnie zawsze w FM ale ten z Live to już przegięcie na całego - o wiele łatwiej grało mi się z przeciwnikami o reputacji 9 niż z moimi "rówieśnikami" o reputacji 1, we wszystkich meczach miałem przewagę w posiadaniu piłki około 60% - co w większości spotkań, przy podobnej liczbie celnych strzałów - a nawet przewadze - oznacza wygranie meczu. W FM nie :) bardzie wygląda to na loterię, moi zawodnicy więcej razy w meczu trafiali w poprzeczki i słupki niż w światło bramki :) - chyba mają jakieś uprzedzenia do białego koloru :D)

 

Ogólnie: Odradzam z całego serca, bo takie fajerwerki jak tryb 3D zbliża bardziej do ładnego opakowania produktu a produkt nie może obronić się sam. Brak trenerów, skautów - całego sztabu klubu bardzo ogranicza tą grę tylko do ustawienia 11 i naciśnięcia Kick Off.

Odnośnik do komentarza

To w takim razie,jaką widzisz alternatywę dla systemu federacji? Uważasz, że możliwość wyboru w jakiej porze standardowo mecze na poziomie federacji miałyby się odbywać za zło.?Uważasz to za niesprawiedliwe, że twórcy starają się wyjść graczom na przeciw? Jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź.

 

Aczkolwiek w przypadku rozwijania tych pojedynczych umiejętności się z Tobą zgadzam, lecz sam nie mam pomysłu w jaki sposób można by ten proces zastąpić. Pamiętaj, że to nie jest zwykły "fm" jedynie na poziomie idei, mechanika silą rzeczy musi być odmienna, lecz to co się dało zaimplementować z tradycyjnego fma, zostało wykonane i w moim mniemanie dosyć solidnie

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem kolejka dla federacji powinna zawierać reżim rozegrania danej kolejki w terminie piątek/sobota/niedziela. W pewien sposób nadałoby to realizmu do gry, siadając w poniedziałek miałbym pełny podgląd na całą ligę. Na sztywno np byłoby ustalone że do "jakiejś tam" godziny w niedzielę musi być rozegrany dany mecz. Każdy gracz określałby przedziały czasowe (np na początku tygodnia) w jakich mógłby grać online ligowy mecz, przy takich danych można byłoby ustalić z przeciwnikiem dokładny czas rozegrania meczu. W razie nie możności ustalenia takiej zbieżności czasowej mecz rozegrany byłby po ustalonej "jakiejś tam" godzinie w niedzielę nawet przy nieobecności przeciwnika.

Na dzień dzisiejszy FM Live bardziej przypomina Call of Duty :D z tym zdobywaniem odznaczeń, wyzwań niż przypomina managera piłkarskiego.Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z rozwiązań FM2010, czyli treningi, trenerzy, itd.

FM Live typowo jest nastawiony na masowe rozgrywanie meczy (np. nie ma kontuzji, zmęczenia w innych meczach niż związanych z daną federacją) można rozegrać "tysiące" meczy w ciągu 1 dnia (tylko pytanie: po co?).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...