Skocz do zawartości

Paris Saint - Germain


Rekomendowane odpowiedzi

PSG dzięki remisowi Bordeaux awansowało na pozycję wicelidera Ligue 1. Dziś pokonali na PdP St. Etienne 2:1. Co prawda zwycięstwo, nie było tak efektowne jak rozbicie Nantes tydzień temu, ale wbrew temu co sugeruje wynik Paryżanie wygrali doć pewnie. Na wielkie brawa załużyła szóstka zawodników z pola odpowiadających głównie za defenywę: Camara, Clement (obaj strzelili po golu), Sakho, Makelele, Ceara i Armand. Poza golem ani razu nie dopuścili do groźnyh sytuacji pod bramką Landreau, a Gomis praktycznie nie zaistniał w meczu. Wielkie wrażenie zrobił na mnie zwłaszcza Sakho. Ostatni raz tak pewną grę tak młodego stopera widziałem chyba u Kompanego na początku jego gry w Anderlechcie. Z kolei w ofesywie, jedynie o Sessegnonie można powiedzić coś pozytywnie. Szarpał, dryblował, aż po jakims czasie dostawał aż potrójne krycie od zawodników St. Etienne. Atak Giuly-Luyindula zagrał znacznie gorzej niż z Nantes. Luyindula zmarnował dwie doskonałe sytuacje, a Ludovic prkaycznie ani razu nie zagroził Janotowi. O Rothenie można powiedzieć tylko tyle że był. Nawet stałe fragmenty gry mu nie wychodziły.

 

Teraz PSG czeka intensywny okres, mecze w lidze, Pucharze UEFA i Pucharze Francji (od 18 lutego do 7 marca siedem meczy) i ciekaw jestem jak Le Guen poradzi sobie z posiadaną dosyć wąską kadrą.

Wydaje mi sie ze jedna z bramek zdobyl, tak chwalony przez Ciebie i słusznie, Sakho, a nie jak napisales Camara.

Odnośnik do komentarza
PSG dzięki remisowi Bordeaux awansowało na pozycję wicelidera Ligue 1. Dziś pokonali na PdP St. Etienne 2:1. Co prawda zwycięstwo, nie było tak efektowne jak rozbicie Nantes tydzień temu, ale wbrew temu co sugeruje wynik Paryżanie wygrali doć pewnie. Na wielkie brawa załużyła szóstka zawodników z pola odpowiadających głównie za defenywę: Camara, Clement (obaj strzelili po golu), Sakho, Makelele, Ceara i Armand. Poza golem ani razu nie dopuścili do groźnyh sytuacji pod bramką Landreau, a Gomis praktycznie nie zaistniał w meczu. Wielkie wrażenie zrobił na mnie zwłaszcza Sakho. Ostatni raz tak pewną grę tak młodego stopera widziałem chyba u Kompanego na początku jego gry w Anderlechcie. Z kolei w ofesywie, jedynie o Sessegnonie można powiedzić coś pozytywnie. Szarpał, dryblował, aż po jakims czasie dostawał aż potrójne krycie od zawodników St. Etienne. Atak Giuly-Luyindula zagrał znacznie gorzej niż z Nantes. Luyindula zmarnował dwie doskonałe sytuacje, a Ludovic prkaycznie ani razu nie zagroził Janotowi. O Rothenie można powiedzieć tylko tyle że był. Nawet stałe fragmenty gry mu nie wychodziły.

 

Teraz PSG czeka intensywny okres, mecze w lidze, Pucharze UEFA i Pucharze Francji (od 18 lutego do 7 marca siedem meczy) i ciekaw jestem jak Le Guen poradzi sobie z posiadaną dosyć wąską kadrą.

Wydaje mi sie ze jedna z bramek zdobyl, tak chwalony przez Ciebie i słusznie, Sakho, a nie jak napisales Camara.

 

My bad, w istocie to Sakho strzelił gola z dobitki po strzale Camary

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po wspaniałym zwycięstwie 3-1 nad Wolfsburgiem awansujemy do 1/8 finału. Świetny mecz Luyindiuli - 2 gole i Rothena - piękny goli i wywalczony karny. W następnej rundzie gramy z Bragą i jest to zespół który możemy pokonać. Ten sezon wygląda wspaniale, ale wciąż boję się, że wąska kadra i ilość spotkań może w końcówce odbić się nam czkawką. Oby tak się nie stało. Miejsce na podium, Puchar Francji, Puchar UEFA, ależ by było wspaniale, ale bądźmy realistami. Jeden z tych celów byłby ogromnym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra gra w pierwszej połowie i remis 1-1 z OM do przerwy, ale po wznowieniu gry czerwona kartka dla Camary kompletnie nas rozbiła. Szkoda takiej decyzji Zoumany, ale skąd miał wiedzieć, że po rzucie wolnym padnie gol. A w komplecie zawsze byłoby łatwiej wyrównać. Później 3 gol autorstwa Cany, też odrobina przypadku, bo Landreau pewnie by sięgnął piłki gdyby ta nie odbiła sie od nogi Sakho. Później próbowaliśmy jeszcze powalczyć, ale w dziesiątkę grało się ciężko i niewiele już działaliśmy. Wielka szkoda bo była szansa na pierwsze od nie pamietam jak dawna wskoczenie na fotel lidera. Teraz co gorsza OM zrównało się z nami punktami. Sytuacja w tabeli wygląda tak: Lyon 53 pkt, my i OM 52, Bordeaux 50 TFC i Lille 49, szykuje się niezwykle emocjonująca końcówka sezonu. W następnej kolejce kolejny ciężki mecz w Tuluzie. Porażka będzie tam katastrofą, musimy wywieźć co najmniej punkt.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po katastrofalnym wyniku z Tuluzy kolejne niemiłe wieści napływają z Paryża.

 

Makelele zapowiada koniec kariery

 

Former Real Madrid and Chelsea star Claude Makelele has revealed that he is planning to draw his playing career to a close at the end of the season.

 

The current Paris Saint-Germain captain made a return to Madrid yesterday to catch up with old friends and compatriot Zinedine Zidane, who, incidentally, also made a comeback of his own after appearing in an exhibition match with los Blancos’ senior side.

In a candid interview with Spanish sports daily AS, Makelele revealed his decision to hang up his boots. He also spoke about the player already christened as his successor, Lassana Diarra, as well as Florentino Perez’s possible return to the Santiago Bernabeu.

 

“I will retire this year,” he replied when asked about the latest updates about his career. “I will continue to work at PSG as the sporting director because I would like to see the club regain the status they had before.

 

“When I first arrived, we were in a lowly position in the league and on the verge of relegation. I am happy to be able to help them. But in June, I will hang up my boots. I have achieved all I can in my career and now it’s time for the youngsters. Now it’s time for my ‘little Lass’,” he added, referring to Diarra.

Szkoda, bo mimo swojego wieku Claude dał nam bardzo wiele i bardzo szybko stał się ważną postacie w zespole o czym świadczy opaska kapitańska, którą nosi w tym sezonie. Trudno będzie o godnego następce.

 

Druga zła wiadomość to kontuzja Armanda, który nie zgara przez 4-6 tygodni. Oprócz tego Milan zainteresowany jest Hoarau, ten transfer może dojść do skutku, jeśli do Mediolanu nie trafi Kanoute z Sevilli.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Cholera zapomniałem o tym temacie :|

 

W sobotnim meczu PSG z Auxerre, podstawowy bramkarz Paryżan Gregory Coupet odniósł kontuzję, która uniemożliwi mu występy w tym sezonie. Natychmiast rozpoczęły się spekulacje na temat, kto mógłby zastąpić 37-letniego Francuza w bramce PSG. Jednym z kandydatów jest obecny zawodnik Legii Warszawa oraz reprezentant Słowacji - Jan Mucha.

 

Jedno jest pewne - Mucha w najbliższym czasie opuści Polskę. Włodarze Legii zaoferowali swojemu bramkarzowi nowy knontrakt, który, według samego zainteresowanego był odpowiedni ale mimo to nie zdecydował się go podpisać.

 

Jan Mucha to zawodnik doskonale znany na runku francuskim. W poprzednim sezonie był na celowniku Bordeaux, a w tym do Warszawy przyjeżdżali wysłannicy takich zespołów jak Rennes czy Grenoble. Sam zawodnik zachowuje jednak spokój:

 

"Zobaczymy co się wydarzy w przyszłości. Chciałbym spróbować sił na Zachodzie, ale nie ukrywam, że być może dojdzie jeszcze do jakichś rozmów z Legią. Ofert mam sporo, ale póki co bez konkretów." - zakończył.

 

Mucha obecnie wycaniany jest na ok. 2 mln euro.

 

za psgonline.pl

 

Szkoda Grega :/ Osobiście jakoś nie wyobrażam sobie Janka w PSG.

 

Co do postawy PSG w tym sezonie to cieszy na pewno , że po 7 meczach bez zwycięstwa ograliśmy Auxerre. Oby był to dobry prognostyk przed resztą sezonu.

 

 

 

 

Allez PSG!

Odnośnik do komentarza

A czasami Mucha nie był podstawowym bramkarzem reprezentacji Słowacji gdyż coś nie tak było z Contofalskim ? ;> Nie wiem. Niby nie jestem do niego przekonany ale ma podobny styl bronienia do Landerau, który bądź co bądź był jednym z najlepszych w L1.

 

- Ma uśmiech na twarzy, wie co go czeka. Będzie musiał odpocząć przez sześć tygodni, a potem rozpocznie rehabilitację. To było w miarę czyste złamanie i zamierza wrócić do zespołu - powiedział Leproux gazecie L'Equipe.

Coupet najwcześniej wróci za 3 miesiące. Ale trzeba oddać mu :respekt: bo nadal chce kontynuować kariere jak wroci do zdrowia. Trzymam za niego kciuki.

 

2 mln euro to nie jest problem ale Paryżanie nie lubią wydawać pieniędzy - takie są moje odczucia. Zobaczymy co czas pokaże.

 

Allez PSG

Odnośnik do komentarza

Wczoraj była środa zatem PSG grało na wyjeździe z Boulogne.

Boulogne 2:5 Paris Saint - Germain

 

Bardzo cieszy zwycięstwo. Jednak nie było łatwo o zwycięstwo jak można przypuszczać. To gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w 36 minucie. Paryżanie równo godzine męczyli się z murem beniaminka i w 60 minucie gola strzelił Chantome. Kolejne bramki padały błyskawicznie bo w ciągu kolejnych 9 minut piłkarze z Parc des Princess zdobyli kolejne 3 gole. Na tablicy widniał wynik 4:1. W ostatnich dzisięciu minutach również działo się sporo - bramkę z karnego strzelili zawodnicy z północy Francji. W 79 minucie na boisko wszedł Maurice, który 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem ustalił wynik meczu. Rad jestem z tego zwycięstwa ale nagana należy się obrońcom, którym przytrafiały się babole i to nasz rezerwowy bramkarz Edel Apoula bronił nam tyłek. Mam nadzieję, że w meczuz Bordeaux gra obronna już będzie wyglądała i wygramy z Mistrzem Francji.

 

Bramki :

Ducatel 36' 1:0

Chantome 61' 1:1

Lyuindula 63' 1:2 (karny)

Erding 67' 1:3

Erding 69' 1:4

Ramare 82: 2:4 (karny)

Maurice 86' 2:5

 

Troszeczke ploteczek:

Na celowniku PSG pojawił się 24-letni Diego de Souza Andrade. Ofensywnie usposobiony pomocnik jest obecnie jednym z najlepszych zawodników ligi brazylijskiej. Obecnie Souza występuje w Palmeiras dla którego w 110 spotkaniach zdobył 32 bramki.

 

Osobiście nie znam zawodnika i nie wiem co można się po nim spodziewać. Jednak po dwóćh ostatnich transferach z Brazylii i błędach Le Guena, Komboaure osobiście będzie chciał przetestować zawodnika zanim będzie podjęty temat transferu definitywnego.

Odnośnik do komentarza

Trzy godziny zostały do pierwszego gwizdka na Chaban Delmas. Mam nadzieję, że spotkanie będzie zwycięskie jednak ja nie o tym.

 

Paris Saint-Germain ciągle nie ma silnego następcy Jerome'a Rothena, który odszedł do Glasgow Rangers. Poważnym kandydatem na to miejsce wydaje się być - Simon Vukcević ze Sportingu Lizbona.

 

Reprezentant Czarnogóry jest wychowankiem Partizana Belgrad. Ponadto na celowniku PSG znaleźli się: Jonathan Legear (Anderlecht), Diego Souza (Palmeiras) i Ermin Zec (HNK Sibenik). Nie wykluczone również, że do Paryża trafi któryś z zawodników z ligi francuskiej tj. Richard Soumah (Guingamp) albo Johan Audel (Valenciennes).

 

źródło: futbol.pl

 

Pozyskanie 2 piłkarzy z tej listy będzie czymś fantastycznym. Chociaż najbardziej nastawiam się na przybycie Diego Souzy, Legeara bądź Zeca to fajnie byłoby pozyskać Simona jednak twierdze, że jest poza naszym zasięgiem.

 

Wokół paryskiego klubu ostatnio głośno a były trener Halilhodzic udzielił wywiadu, w którym opowiadał o swoich przeżyciach związanych z PSG. Krótki fragment:

 

Próbuje zapomnieć te wszystkie nieprzyjemne rzeczy związane z PSG, ale to jest niemożliwe. Najbardziej zadziwia mnie pobłażliwość zarządu PSG wobec szkoleniowców, którzy prowadzili PSG po mnie. Ja jej nie miałem. Zająłem z PSG 2 miejsce w lidze, przegraliśmy z Lyonem tylko o 3 punkty, czyli najmniejszą ilością punktów w latach, gdy Lyon zdobywał notorycznie mistrzostwo Francji. Zdobyliśmy również Puchar Francji, graliśmy w Lidze Mistrzów i zwolniono mnie po paru słabszych meczach. Nie wierze, że to był przypadek. W ostatnich latach Paul Le Guen dwa sezony walczył o utrzymanie i nikt nie myślał o jego zwolnieniu. Przypomne, że PSG było w pierwszej dziesiątce, gdy mnie dymisjonowano, czy jest tu jakieś normalne wytłumaczenie ? Jestem w rankingu na 3 miejscu, jeśli chodzi o historie szkoleniowców i o ich wyniki z PSG. I dokonaliśmy tego bez Ronaldinho, który został sprzedany z powodów ekonomicznych. Mam naprawde dużo żalu do PSG."

 

Pan Vahid ma dużo racji bo Paul League When o mały włos nie spuścił zespołu do L2 a był trzymany na stołku trenerskim dość długo. Halilhodzić w ostatnich kilku latach był najlepszych trenerem jaki siedział na ławce trenerskiej w Paryżu i trudno nie zgodzić się z jego słowami.

Odnośnik do komentarza

Krótkie podsumowanie meczu z Bordeaux myślę, że wystarczy.

 

Bordeaux 1-0 PSG

 

Mimo przegranej z Żyrondystami cieszy postawa rezerwowego bramkarze piłkarzy ze stolicy Edela Apouli, który był najlepszym graczem swojej drużyny. Reszta zagrała przeciętnie. Obrona stablinie, z jednym błędem, który kosztował nas utratę gola. Trzeba wierzyć dalej i liczyć, że do końca sezonu znajdziemy się na pudle.

 

Ploteczki, transfery:

 

Gregory Bourillon chcę opuścić klub z Paryża. Podobno jest zmęczony byciem rezerwowym w drużynie i chce odejść do Saint- Etienne.

 

Krążą plotki, że po raz kolejny klub chce pozyskać Sidneya Govou z Olimpique Lyon. Po sezonie Sidneyowi kończy się kontrakt z klubem z Lyonu dlatego działacze mają nadzieje zakontraktować go za darmo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Keżman został wyróżniony tytułem najgorszego piłkarza roku 2009 :

Strona Les Cahiers du Footbal przyznała nagrodę na najgorszego piłkarza 2009 roku. Nagrodę wygrał będący na wypożyczeniu w Zenicie Sankt Petersburg Mateja Kezman. Drugie miejsce zajął Kader Keita a trzecie Nicolas Dieuze. To była już siódma edycja. W ciągu tych 7 lat aż 4 krotnie nagrodę wygrywali piłkarze związani z PSG.

 

Z powodu ogromnych problemów transferowych Lille, prawdopodobnie Obraniak zostanie sprzedany do innego zespołu za ok. 1,5 mln - 3mln euro. Paris Saint- Germain jest zainteresowana reprezentantem Polski.

 

Kolejnym piłkarzem, który jest na celowniku piłkarzy z Parc des Princess jest Jakob Poulsen. Piłkarz jest chętny do przybycia do Paryża. Jest to ciekawy grajek i przydałby się nam, czekamy na niego z otwartymi rękami.

 

Podobno Hoarau prowadzi rozmowy z Celticiem oraz Middlesbrough. Osobiście nie chciałbym by Guillame opuszczał PdP bo to bardzo wartościowy gracz, który w moim przekonaniu jest jednym z najlepszych napastników we Francji.

 

Ostatnią już ploteczką jest chęć pozyskania Olivera Giroud'a. Gracz FC Tours przypomina warunkami właśnie Hoarau i w tym sezonie w 17 meczach zdobył 13 bramek.

 

Plotek zatem jest bardzo dużo, jak co roku w Paryżu. Mam nadzieję, że jednak teraz działacze staną na głowie i pozyskają 3-4 graczy bo z tak wąską kadrą ciężko będzie cokolwiek ugrać w L1.

 

Ostatnią, natomiast przykrą, informacją jest kontuzja Mevluta Erdinga i jego nieobecność w najbliższym meczu z ASSE (Saint- Etienne). Pewnie swoją szansę od początku dostanie Maurice.

Odnośnik do komentarza

Obraniak w PSG to byłoby coś, ale czy miałby szansę na regularne występy? Bo chyba nikt by nie chciał, aby nowa gwiazda reprezentacji Polski znalazła się w klubie, gdzie musi walczyć o miejsce na ławce rezerwowych :> To samo z Govou, kiedyś naprawdę świetnego i przebojowego zawodnika, teraz jest odrobinę w cieniu i wydaje mi się, że w Paryżu mógłby pokazać wiele dobrego :-k.

 

Co do tego rankingu na najgorszego piłkarza, PSG od dawna w nim przewodzi i to jest odrobinkę niepokojące, aczkolwiek Keżman jest dla mnie przedziwnym graczem - oglądając go w akcji nie mam zielonego pojęcia, czy strzeli dwie bramki czy się zabije :keke:

Odnośnik do komentarza

Obraniak z pewnością miałby pierwsze miejsce w składzie imo na lewym skrzydle. Bo właśnie takiego zawodnika potrzebuje na gwałt drużyna z PdP po odejściu do Rangersów Rothena. Jak już pisałem, byłbym rad z Obraniaka czy też innych zawodników.

 

Co do tematu Govou, jego temat przewija się bodajże od 2006 roku. Byłby świetnym rywalem dla Giulego, który niedługo będzie wieszał korki na kołku. IMO, gdyby Sidney przyszedł Ludovic mógłby być nawet przesunięty do ataku, co też jest ciekawym pomysłem.

 

PSG ma szczęście do najlepszych graczy, tfu najgorszych :D 2003 - Francis Llacer, 2004 - Fabrice Fiorese, 2006 - Bernard Mendy i teraz Mateja Keżman. Poza tym moim zdaniem, dni Keżmana w Paryżu są już policzone i wątpie też by został w St. Petersburgu. Czeka go tułaczka po słabych klubach.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Paris Saint-Germain 2-1 OM

 

Nareszcie, po czterech latach posuchy udaje się zwyciężyć zespół z Prowansji na PdP w rozgrywkach L1. Bardzo dobrze zaprezentowała się obrona, szczególnie Sakho, choć to on jest po części odpowiedzialny za stratę bramki. Szczególnie cieszyć może przełamanie obu napastników klubu z Paryża. Należy zwrócić uwagę na kolejną, prześlicznej urody asystę Nene. Transfer brazylijskiego pomocnika z Monaco okazuje się strzałem w dziesiątkę. Edel gra coraz pewniej, choć to go obarczyłbym winą za stratę bramki. Trudno jednak nie dostrzec dużego progresu w grze Kameruńczyka z ormiańskim paszportem. Zwycięstwo dało piłkarzom PSG awans na trzecie miejsce w tabeli.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Dawno tu się tutaj nie zaglądało zatem trzeba odświeżyć temat.

 

Niedawno klub z Paryża przejął jakiś szejk. Przez ostatnie tygodnie ładuje ogromne pieniądze w klub. Dotychczas pozyskano dwóch bramkarzy: Douchez, którego poprzednim klubem było Rennes. Uznawany jest on za jednego z najlepszych francuskich bramkarzy. Oraz Sirigu, włoski GK sprowadzony z Palermo. Są to dwa fantastyczne transfery gdyż ani Epoula ani połamany Coupet nie dawali gwarancji pewności i stabilizacji na bramce. Na razie jedynym obrońcą jaki został zakupiony jest Milan Bisevac. Klub z Paryża polował na tego zawodnika od trzech sezonów. Dopiero teraz kupiliśmy Serba za 3,5 mln € i jest to dobra inwestycja. Ciekawe jak na PdP zaprezentuje sie ten defensor. Po zakończeniu kariery przez Makalele i sprzedaży Clement, środek pomocy wyglądał marnie. Jednak szybko pozyskano Blaise Matuidiego z S-E oraz Sissoko z Juve. Transfery wyglądają imponująco. Oby Malijczyk powrócił do swojej wysokiej formy sprzed kontuzji a młody Francuz utrzymał z poprzednich sezonów w ASSE. Na skrzydło sprowadzony został Menez, który jest dla mnie niewiadomą. Zobaczymy czego nauczył sie w Rzymie. Jedynym napastnikiem pozyskanym na razie przez PSG jest Gameiro. Jeden z najlepszych atakujących młodego pokolenia we Francji. Świetny transfer. Prawdopodobnie za 43 mln € do stolicy Francji przybędzie Javier Pastore. Prezes Palermo zapowiedział juz, ze Argentyńczyk zostal sprzedany jednak oficjalki obu klubów milczą.

 

Plotek transferowych jest mnóstwo. Ponoć Berbatov ma przejść do nas, a Erding opuścić. Jestem na NIE temu rozwiązaniu. Szanuję Bułgara jednak nie widzę go w drużynie PSG. Jezeli nie dojdzie do transferu Pastore na celowniku jest Ganso, rozgrywający bodajże Santosu. Pozyjemy, zobaczymy. IMO potrzebujemy jeszcze lewego obrońcy oraz prawoskrzydłowego i wtedy bedziemy miec kompletną kadrę. Zobaczymy co Leonardo wymyśli.

 

Ici c'est Paris, pour la vie.

Odnośnik do komentarza

Będę się uważnie przyglądał jak Sissoko będzie sobie radził w PSG. Ogromnie cenię tego zawodnika, który do czasu swej kontuzji był prawdziwym liderem drugiej linii Juventusu. Jeśli odbuduje swoją formę, a trener będzie na niego stawiać to klub z Paryża ubił świetny interes. Włoscy dziennikarze pisali nawet że Conte widzi w swych planach Sissoko, ale nie wiadomo ile w tym prawdy. W każdym razie będę bacznie obserwował poczynania PSG w tym sezonie, również ze względu na przepłaconego, moim zdaniem, Pastore.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...