Skocz do zawartości

Paris Saint - Germain


Rekomendowane odpowiedzi

Mevlut Erding z Sochaux do PSG ? Mam nadzieje ze z PSG nie zrobi sie drugi Real i nie kupia kolejnego NŚ ...

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Jeremy Mathieu za free po sezonie ? Czemu nie xDD

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Mateja ja ciagle w Ciebie wierze !

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Cieszy mnie to , że większość piłkarzy uważa PSG za bardzo renomowany klub :) Ciag dalszy sagi z Faubertem :)

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Gervinho , hmm ? Prawo skrzydłowy lub napastnik - NIEEE ?! Chociaż jest bardzo ciekawym grajkiem ale nie zaklocajmy spokoju na PdP !

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Ta wiadomość jest intereesujący ! Jestem ZA ! Sofiane Feghouli :D

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Komentarz Przemka_PSG w tym newsie nie pozostawia żadnych złudzeń i także nic nie można ująć ani dodać !

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=16&

 

 

 

 

Troszkę przynudziłem ale dużo tych ploteczek z udziałem PSG ! Miejmy nadzieję ze w styczniu w Parku Książąt zawita ktoś CIEKAWY !

Odnośnik do komentarza

Widocznie Faubretowi znudziła się gra w angielskiej Premier League. Co do Feghouliego to słyszałem kiedyś, że jest jednym z lepszych piłkarzy młodego pokolenia we Francji, tak więc jeśli PSG się na niego zdecyduje, za kilka lat mogą sporą gotówkę zarobić na jego sprzedaży - wątpię, aby zechciał pozostać w kraju do końca kariery, jeśli rzecz jasna informacja o jego ogromnym talencie jest prawdziwa. Jeśli chodzi o porównywanie do Zidane, to mnie to już śmieszy. Podobno to Nasri jest nowym Zizou. Ale to zrozumiałe, że Francuzi szukają następców mistrza.

Odnośnik do komentarza

Niezła alternatywa dla Mathieu i N'Zogbi :

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Lujindule znowu ktoś chce ;/ Mam nadzieję , że go nie sprzedadzą nawet za 5 mln ojro...

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Powinni go wypożyczyć IMO ;)

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Zapowiedź na mecz Pucharu Francji ;)

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...amp;ucat=2&

 

Nawiązując wczoraj z PF odpadło Bordeaux - szkoda, bo lubię oglądać Obertana ;P Natomiast muszsę napisać , że komentator rozpływał się nad grą Bayala Sall :picard: Miejmy nadzieję, iż my gładziutko objedziemy Montlucon ;)

Odnośnik do komentarza
Les précipitations neigeuses de lundi ont totalement recouvert la pelouse du Parc des Princes, qui rev?t ainsi un manteau blanc plutôt inhabituel.

 

Plusieurs centim?tres de neige couvrent actuellement la pelouse du Parc des Princes : ? Le terrain est partiellement gelé sur le tiers qui reste ? l?ombre, au pied des tribunes Boulogne et Paris, mais la neige tombée lundi constitue une couverture naturelle, explique Arnaud Lescuyer, responsable technique du Parc des Princes. ? En effet, sous la neige la température est d?environ 0°C et prot?ge ainsi le sol du gel. La partie du terrain qui n?a pas gelé ne souffrira donc pas des températures négatives (-8°C) prévues mardi et mercredi.

 

Coś nieprawdopodobnego wydarzyło się w Parku Książąt (jak na ich warunki), zasypało murawę ;) Kibice byli zdumieni takim stanem jednak boisko zostału już "oczyszczone"... jak widać wyżej temperatura na PdP wynosiła -8° a pierwszy mecz u Nas zostanie rozegrany 14 stycznia w ramach Pucharu Ligi z RC Lens (bardzo ciekawy mecz). Myślę , że do tego meczu będzie wszystko ładnie przygotowane ;)

 

Kilka zdjęć z naszej świątyni zaspypanej śniegiem.

 

Jak już piszemy o meczach PSG to 20 kolejkę (10 stycznia) zagramy na wyjeździe w Bordeaux - elektryzujący mecz. Mamy ogromną szansę wygrać z Żyrondystami, gdyż Ci ostatnio przegrali po słabym meczu z ASSE a w dodatku wypożyczyli dzisiaj (czy tam wczoraj) Obertana - mimo wszystko jednego z lepszych grajkow. Powtórzenie wyniku z rundy jesiennej jest w naszym zasięgu aczkolwiek gramy na wyjeździe. Jednakże optymistycznie zapatruję się na nasz kolejny mecz :)

 

Młody obrońca Paris Saint - Germain Mamadou Sakho znalazł się w kręgu zainteresowań Juventusu Turyn. 18- letni zawodnik mógłby trafić do zespołu Starej Damy po zakończeniu obecnego sezonu.

 

Szkoleniowiec Juventusu Claudio Ranieri chciałby latem sprowadzić do zespołu młodego obrońcę i właśnie Sakho podobnie jest głównym kandydatem. Władze włoskiego klubu będą musiały się jednak postarać, bowiem występy piłkarza w ostatnim czasie nie pozostały niezauważone w Europie. Wśród klubów obserwujących jego poczynania wymienia się również Arsenal.

 

Moim skromnym zdaniem nie dojdzie do skutku ten trasfer , jesli by sie tak stalo to idiotyzm szefow Saint- Germain byłby przeogromny! Juve to zły kierunek...

 

Jeśli już piszemy o Sakho to ciekawostka o nim. Mianowicie został on najmłodszym zawodnikiem w Ligue 1 (w histori rozgrywek), który wyprowadził swoją drużyną na mecz z Lyonem, UWAGA! Mając 17 lat i osiem miesięcy KONIEC UWAGI ! Dotychczas Mamadou zagrał w barwach naszego klubu 20 spotkań ligowych :)

 

Następnym razem po za newsami postaram się opisać zawodnika bądź też zawodników, konkretniej bramkarzy wsytępujących na PdP. Reszta niech pozostanie tajemnicą ;)

Odnośnik do komentarza

Na początek troszkę newsów :crazy: :

1.

PSG poważnie rozważa pozyskanie 22-letniego piłkarza Sampdorii Genua Reto Zieglera. Młody Szwajcar miałby, zdaniem działaczy paryżan, być alternatywą dla Jerome'a Rothena, który nie miał zbyt dobrej rundy jesiennej i "podpadł" szefostwu klubu. Dlatego też, szef skautingu PSG, Alain Roche, dostał zadanie znalezienia właściwego piłkarza i doprowadzenia transferu do końca.

 

Ziegler jest wyceniany na 1,2 mln euro i jest wszechstronnym zawodnikiem. Może grać zarówno na lewej obronie, jak i na lewej pomocy. Taka uniwersalność na pewno jest jego wielkim atutem i czynnikiem, który znacznie przybliża go do Paris Saint-Germain. Zawodnik Sampdorii jest podobno obserwowany przez francuski klub już od września, kiedy młody pomocnik zaliczył udany występ w reprezentacji Szwajcarii U-21. W bieżącym sezonie Szwajcar zagrał w siedmiu z 17 meczów Serie A, w pięciu wychodząc jako gracz podstawowego składu. Ponadto, czterokrotnie wystąpił w rozgrywkach Pucharu UEFA.

 

Jeżeli naprawdę by doszło do tego transferu, najlepiej już teraz, byłbym ogromnie zadowolony ! Reto jest bardzo dobrym grajkiem. Z trójki Mathieu, Bastos, Ziegler to właśnie Szwajcara chciałbym widzieć na PdP... Byłby super alternatywą do Rohtena, który ostatnimi czasy tylko potrafi dobrze dośrodkować z rogu :doh!:

 

2.

Płyta stadionu Chaban-Delmas zostanie dziś przykryta wielkimi płachtami tak by ewentualne opady śniegu nie przeszkodziły w rozegraniu bardzo ważnego meczu 20 kolejki pomiędzy Bordeaux i PSG.

 

Żyrondysci robia wszystko by ten mecz odbył się w normalnym terminie (11.01). Korzystając z obserwacji tego co dzieje sie na wielu innych stadionach we Francji, postanowili sie nie dać zaskoczyć.

 

Ponadto w Paryżu trwaja prace nad usuwaniem śniegu z murawy na Parc des Princes. Zainstalowano już podgrzewane kołnierze, dzieki którym możliwe jest szybkie usunięcie zmarźnietej skorupy śniegu.

 

Szykujmy się na 11.01 ! Bordeaux osłabiło się kolejnym grajkiem - wypożyczono już Obertana a teraz Marange. Jeśli chodzi o Marange na pewno nie zagrałby z nami natomiast Obertan byłby niesamowitym zagrożeniem dla naszej (czasami nieudolnej) obrony! :qwa:

 

3.

Gracz Paris Saint-Germain Stéphane Sessegnon ze sporą przewagą głosów został wybrany najlepszym graczem francuskiej Ligue 1 w miesiącu grudniu wyprzedzając André-Pierre Gignaca i Michela Bastosa.

 

Sessegnon, który według prasowych doniesień jest obserwowany przez Chelsea Londyn uzbierał w glosowaniu, aż 55 procent wszystkich głosów i aż o 17 procent wyprzedził drugiego w tej klasyfikacji pomocnika Tuluzy André-Pierre Gignaca. Zdecydowanie najgorszy spośród nominowanej trójki okazał się Michel Bastos, na co dzień reprezentujący barwy Lille.

 

Warto wspomnieć iż w październiku ta nagrodę zgarnał inny zawodnik PSG - Guillaume Hoarau.

 

Cieszy fakt , że nasi piłkarze przez ostatnie dwa miesiące byli najlepszymi zawodnikami Ligue 1 ! :king: Miejmy nadzieję, iż utrzymają formę i będą dalej zgarniać wszystki3 nagrody ! :wub:

 

Jak już wczoraj pisałem chciałbym opisać piłkarzy PSG. Zacznę od naszej ostoi na bramce.

 

Mickaël Landreau

Oficjalna strona piłkarza

 

Mickael urodził się 14 maja 1979 roku w Machecoul (Francja).

Wzrost: 184 cm

Waga 80 kg

 

Kariera : FC Nantes ( 1996 - 2006)

PSG ( 2006 - ? )

 

Mickaël Landreau zawodową karierę rozpoczynał w 1996 roku w FC Nantes. W zespole "Kanarków" zadebiutował w zremisowanym 0:0 spotkaniu przeciwko SC Bastia. Od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce, którego jak się później okazało nie oddał przez kolejne dziesięć sezonów spędzonych na Stade de la Beaujoire. W 1999 i 2000 roku francuski bramkarz wraz z Nantes zdobył Puchar Francji, a w 2001 roku sięgnął po pierwszy w swojej karierze tytuł mistrza kraju. Sezon 2005/2006 był ostatnim sezonem Mickaëla w zespole FC Nantes, dla którego łącznie rozegrał aż 335 ligowych meczów. Landreau nie przedłużył wygasającego kontraktu z francuską drużyną i po zakończeniu rozgrywek, 15 maja 2006 roku przeniósł się do Paris Saint-Germain. Na Parc des Princes miał zastąpić Lionela Letiziego, który trafił do Glasgow Rangers. Z ekipą PSG Mickaël podpisał czteroletnią umowę. W pierwszym sezonie występów w nowej drużynie Landreau zagrał we wszystkich 38 pojedynkach, jednak Paris Saint-Germain ligowe zmagania zakończyło dopiero na piętnastym miejscu w ligowej tabeli.

 

Mickael jest bardzo ważnym i pewnym punktem drużyny z Paryża. Przez ostatnie 2 sezony zagrał wszystkie mecze ligowe. Jak widać wyżej Landreau nie grzeszy wzrostem co utrudnia mu grę na jego pozycji. Mimo jednak pokrzywdzenia ( :biggrin: ) przez los nadrabia wszysko ustawianiem się. Jest bardzo dobry na przed polu. Na linii bramkowej gra bardzo dobrze, cechuje go doskonały refleks. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu oraz gra bardzo pewnie. Mam nadzieję , iż w Paryżu zostanie do końca swoich piłkarskich dni a jego dobra postawa zostanie nagordzony majstrem Ligue1 (na co wszystscy tutaj zgromadzeni liczymy :debesciak: )

 

Na sam koniec troszkę filmików z paradami Landreau :

Cud, miód i orzeszki raz !

Chłopok ma talent !

 

Ciekawostki : Mickael zagrał w filmie pt "Substitute" (Rezerwowy) w 2006 roku jako uwaga, Mickael Landreau :good:

 

To tyle o nim. Jutro o ile czas pozwoli dalszy ciąg przedstawiania piłkarzy PSG.

Odnośnik do komentarza

No to zaczynamy od newsów a trochę ich jest bo aż cztery :_eyes: :

 

1. Bądź co bądź naważniejszy ...

 

Zarzad PSG zaprzecza jakoby prowadzone były jakiekolwiek rozmowy z Juventusem na temat transferu Mamadou Sakho. W tej kwestii wypowiedział sie takze dyrektor sportowy "Juve" - Alessio Secco, który również dementuje wszelkie spekulacje prasowe na ten temat.

 

Ponadto zarząd klubu z Paryża informuje w swym komunikacie, iż nie otrzymał żadnej oferty dotyczącej ewentualnego transferu zawodników pierwszego składu

 

Super informacja, Sakho niech zostaje u nas, się ogrywa a będzie super zawodnikiem ! IMO już jest bardzo dobrym OŚ mimo swojego młodego wieku ! :respekt:

 

2. Pancrate i jego przyszłość na PdP :

28-letni francuski napastnik zadeklarował, że chce zostać na Parc des Princes. Chociaż Pancrate nie jest podstawowym zawodnikiem Paris Saint-Germain, to chciało go pozyskać kilka angielskich klubów. Najbliżej celu był Everton Liverpool, ale sam zawodnik oświadczył, że nigdzie odchodzić nie zamierza.

- Wszystko może się jeszcze zdarzyć, ale odejście nie byłoby dobrym pomysłem. PSG jest wysoko w tabeli ligowej i zakwalifikowało się do dalszych gier we wszystkich rozgrywkach pucharowych, w jakich bierze udział. To byłoby głupie odejść teraz i tak naprawdę wcale tego nie chcę. Ale nie mogę kontrolować wszystkiego - powiedział, wyceniany na 1,5 mln euro, zawodnik w rozmowie z Le Parisien.

 

Cieszę się , że zostanie w Paryżu. Bardzo dobry prawy pomocnik i mimo słabszych dni Dżuliego godnie go zawsze zastąpi ;) Jednak wszystko zależy od szefostwa ... Jednak liczę na wiarygodność słów Villanueve, iż zamierza zbudować ekipę na miarę Ligi Mistrzów i nie sprzedadzą Fabrice za marne pieniążki !

 

3. Kolejne ploteczki :ploty:

 

W kręgu zainteresowań klubu z Paryza znalazł sie Kevin Monnet-Paquet - napastnik występujący w drugoligowym Lens.

20-letni piłkarz jest obecnie najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem pośród wszystkich grajacych w Ligue 2. Obok PSG jego zatrudnieniem zainteresowanych jest jeszcze klika klubów (np. Arsenal, OM, Lille). Młody napastnik Lens jest obecnie kluczowa postacia swego zesołu. Dobra grę potwierdził zdobyciem 7 bramek w 18 meczach ligowych. Aby go pozyskać należy sie liczyc z wydatkiem rzedu 3 mln euro.

 

Kurczę i tutaj jestem rozdarty gdyż:

Po pierwsze - Kevin jest bardzo młodym i perspektywicznym zawodnikiem i przydałby się jako "przyszłość" zespołu !

Po drugie - Po co nam kolejny napastnik ? Mamy Hoarau, Lyuindule oraz Kezmana a każdy gra na wysokim poziomie... No chyba, że "Paul ! League When?" wymyśli taktyke z dwoma snajperami :please: (nie jestem za takim rozwiazaniem)

 

4. Coś fajnego dla kibiców :

 

Na oficjalnej stronie klubu z Paryża, udostępniono kibicom z całego świata możliwość wirtualnego zwiedzania ośrodka treningowego PSG - Camp des Loges.

 

Camp des Loges

 

Zapraszam na wirtualny spacer po Camp des Loges. Naprawę warto zobaczyć w jakich warunkach trenują nasi zawodnicy.

 

Możemy sobię wirtualnie obejrzeć ośrodek, ciekawe, ciekawe... Może teraz stadionik zrobią ? Może już jest - poszukamy :google:;)

 

________________________________________________________________________________

 

 

Dzisiaj opiszę dwóch zawodników, mianowicie dwójkę bramkarzy !

 

Edel Apoula Edima Bete

 

Urodził się 17 czerwca 1986 w Ekom I-Mfou (Kamerun) jednak reprezentuje barwy Armenii.

Wzrost: 184 cm

Waga: 83 kg

 

Kariera : Pyunik Erevan ( 2002 - 2006 )

Rapid Bukareszt ( 2006 - 2007 )

PSG ( 2007 - ? )

 

 Podczas swojego pierwszego sezonu był trzecim bramkarzem za Landreau i Alonzo. Rozegrał 29 meczów w barwach rezerw PSG. Stał się drugim bramkarzem po odejściu Jerome Alonzo. W barwach I zespołu zagrał jeden mecz w meczu Pucharu Ligi w meczu z Nancy (2:0 PSG).

 

Edel Apoula jest drugim bramkarzem w zespole. Na razie Landreau nie daje dojść mu do słowo i Edel ciagle zasiada na ławce ... Szczerze muszę przyznać iż nigdy nie widziałem go na żywo w akcji. Jednak mogę zapewnić , że przy jego wzroście musi bardzo dobrze się ustawiać - co więcej , nic więcej nie wiem :kekeke:

 

Stéphane Veron

 

Urodził się 31 stycznia 1986 roku w Sens (Francja).

Wzrost: 188 cm

Waga: 80 kg

 

Kariera: Auxerre B ( 2006 - 2008 )

PSG ( 2008 - ? )

 

Nie ma dużo informacji o nim ... Stephane ma także korzenie argentyńskie. Dotychczas w barwach pierwszego zespołu z PdP nie zaliczył ani jednego występu. Jest trzecim bramkarzem i pewnie nim pozostanie. Nie widzę szans by cokolwiek w tej kwestii się zmieniło !

 

Tyle na dziś. Bywajcie !

 

PS Sorry za graficzke - nie wiedziałem ;)

Odnośnik do komentarza

Hmm jeśli on by odszedł to kto byłby alternatywą dla Giuly'ego ? Nieograny, nieokrzesany Arnaud ? Narazie niech Pancrate zostanie i godnie reprezentuje nasze barwy zobaczymy co pozniej ! Jak już pisałem jeśli mają go sprzedać to nie za marne pieniążki ....

Odnośnik do komentarza
Do postów nie wstawiamy grafik :>

Nie jestem i nigdy nie byłem wielkim fanem Pancrate'a. AFAIR to jeszcze pozostałości po rządach Halihodzicia. Nie jest to moim zdaniem zawodnik wystarczająco dobry nawet na rezerwowego jeśli mamy ambicje być marką na arenie europejskiej.

 

Ja też nie jestem przekonany co do Pancrate - jest zawodnikiem mocno przeciętnym i chyba rozsądniej byłoby pozbyć się go, a na jego miejsce pozyskać jakiegoś młodego szczyla, który uczyłby się od Giulyego.

Odnośnik do komentarza
Nie tak miało wygladac to spotkanie. PSG po bardzo słabym meczu zostało rozgromione przez Żyrondystów aż 4:0!

Pierwsze minuty meczu należały do PSG ale dwóch sytuacji bramkowych nie wykorzystał Ludo Giuly. Dużo skuteczniejsze w przekroju całego meczu okazało sie natomiast Bordeaux, które aż czterokrotnie znalazło sposób na pokonanie Mikaela Landreau. Paryżanie zagrali źle. Mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce a także z konstruowaniem ataków i kontrataków. W każdym elemencie ustępowali gospodarzom. Nawet gdy udało się stworzyc zagrożenie pod bramką gości to albo przeszkadzały rozregulowane celowniki albo fatalni sedziowie (w poprzedniej kolejce sędzia nie dopatrzył sie bramki dla PSG po strzale Sessegnona [!!!] a wczoraj ewidentnego faulu na nim w polu karnym). Mimo wszystko przez te 90 minut słabej gry PSG mogło a nawet powinno zodobyć nawet 3 - 4 gole ale jeśli nawet genialny Stephane Sessegnon z metra nie trafia na praktycznie pustą bramkę ... to nie ma o czym mówić.

 

Bordeaux - PSG 4:0 (2:0)

 

1:0 - S. Diawara 10'

2:0 - Cavenaghi 35'

3:0 - Gourcuff 71'

4:0 - Fernando 87'

 

Bordeaux: Rame - Chalme, Tremoulinas, Henrique, S. Diawara - Alou Diarra, Jussie (78' Gouffran), Gourcuff (85' Bellion), Wendel - Chamakh, Cavenaghi (66' Fernando)

 

PSG: Landreau - Ceara, Armand, Z. Camara, Traore - Makelele, Clement - Rothen (71' Luyindula), Sessegnon, Giuly (84' Keżman) - Hoarau (71' Sakho)

 

Sędzia: Stephane Lannoy

 

Żółte kartki: Chamakh (Bordeaux) - Z. Camara, Sessegnon, Makelele (PSG)

 

Jestem bardzo zawiedziony ! 4:0 nie tak miało być ! Jedynie na wysokości zadania stanął Armand ! Więcej nie będę pisał bo siły nie mam !

IN PLUS - 2 słupki naszych :kekeke:

 

 

Oto zestawienie not jakie otrzymali od L'Equipe piłkarze PSG za mecz z Bordeaux.

 

M.Landreau 4

Z.Camara 3

S.Traoré 4

S.Armand 6

Marcos 4

L.Giuly 3

J.Rothen 5

C.Makelele 3

J.Clément 5

S.Sessegnon 3

G.Hoarau 3

 

W drużynie gospodarzy większość zawodników została oceniona na 6 lub 7 a najlepszy na placu gry Y. Gourcuff otrzymał 9.

 

Potiwerdza się tylko to, że Armand zagrał najlepiej z drużyny (Rothen odziwio dostał 5!)

 

i na koniec trochę ploteczek :

W telegraficznym skrócie...

 

Mamadou Sakho - do listy klubów, ktore chca zatrudnić utalentowanego obrońce PSG należy dodać włoską Fiorentinę.

 

Younousse Sankhare - prawdopodobnie zostanie wypożyczony do końca sezonu do jednego z klubów Ligue 2.

 

Marat Izmailov (pomocnik) oraz Marco Caneira (obrońca) - to dwa potencjalne cele transferowe PSG. Obaj wypatrzeni w Portugalii przez Alaina Roche'a.

 

Nedum Onuoha - ten 22 letni obrońca Manchesteru City przymierzany jest do PSG.

Odnośnik do komentarza

Dobra szybko przed meczem z Lens !

 

1.

Środowy mecz 1/4 finału Pucharu Ligi pomiędzy PSG a Lens będzie obserwowała z wysokości trybun Parc des Princes grupa 1742 kibiców gości.

 

Duże zainteresowanie tym meczem wśród kibiców Lens nie wymaga wyjaśnień.

 

Bardzo ciekawy mecz. Miejmy nadzieję, że mecz zakończy się pozytywnym wynikiem dla naszej drużyny. Odegramy się za ostatnią porażke z Bordeaux !

 

2.

Po blamażu na Chaban-Delmas podopieczni Paula Le Guena muszą udowodnić, że ostatnia porażka jest jedynie wypadkiem przy pracy a nie początkiem złej serii.

Najbliższy przeciwnik - Lens, choć jest drużyną grającą w Ligue 2 na pewno jest rywalem wymagającym. Szczególnie dlatego, że mecz z PSG bedzie dla nich okazją do rewanżu za ostatni finał Pucharu Ligi. Paryżanie będą jednak zdecydowanym faworytem tego pojedynku, nawet jeśli Paul Le Guen da odpoczać większości kluczowych zawodników. Wszystkich ciekawi dyspozycja Lens w starciu z mocną ekipą z Ligue 1, gdyz wiele wskazuje iż Krwisto - Złoci od nowego sezonu będą beniaminkiem w tej klasie rozgrywkowej. Zanosi się zatem na bardzo emocjonujące spotkanie, w którym nie powinno zabraknąc walki do ostatniej minuty meczu.

 

Obie drużyny przystąpią do tego pojedynku niezwykle zmotywowane. Paryżanie zapowiadają iż zrobią wszystko by nie oddać trofeum CDL, natomiast piłkarze Lens są pewni, że uda im się upokorzyć gospodarzy na Parc des Princes.

 

Przypuszczalna wyjściowa "11" PSG:

 

Landreau - Armand, Sakho, Traore, Marcos - Rothen, Makelele, Chantome, Clement - Kezman, Lyuindula

 

Paris Saint Germain - RC Lens

1/4 finału Pucharu Ligi

Parc des Princes

14.01.2009 --- godz. 20:45

 

Krótka zapowiedź. A dla tych którzy chcą obejrzeć mecz na żywo, proszę !

Mecz już za 15 minut !

 

3.

Francuska gazeta "Le Parisien" informuje, że Paris Saint-Germain zainteresowany jest usługami Giovaniego Dos Santosa, który obecnie gra w Tottenhamie. Zgodnie z doniesieniami gazety, prezydent paryskiego klubu przybył do Anglii w ostatni weekend, aby sprawdzić, czy transfer 19-latka może dojść do skutku. Oficjalną przyczyną wizyty na Wyspach był jednak mecz Arsenal - Bolton (1:0).

Lewoskrzydłowy z pewnością rozważy przeprowadzkę na drugą stronę Kanału La Manche, gdyż do tej pory na boisku pojawił się tylko w sześciu spotkaniach tego sezonu. Warto nadmienić, iż w zeszłym sezonie spędzonym w Katalonii, przywdział koszulkę Barcelony 28 razy i zdobył 3 bramki.

 

Po przeprowadzce do Paryża, młody Meksykanin rywalizowałby o miejsce na lewym skrzydle z Jérômem Rothenem. Zgodnie z doniesieniem "Le Parisien", w wypadku fiaska rozmów w zimowym okienku transferowym, PSG ponownie ubiegać się będzie o Dos Santosa w lecie.

 

Ploteczki, ploteczki ja wszystkie Was .... eee to nie to ! Kurczę nie wiem na jakiej zasadzie miałby dojść do skutku ten transfer ale byłoby fajnie gdyby Dos Santos przyszedł ! Zwiększyło by to rywalizacje ne lewej flance ! Czekajmy na rozwój wydarzeń !

 

I jeszcze raz zapraszam na mecz z Lens ! Allez, allez PSG !

Odnośnik do komentarza
PSG pewnie pokonało drugoligowe RC Lens 2 do 0 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Francuskiej. Bramki dla PSG padły po samobójczym trafieniu Keity oraz po strzale Jeremy Clementa. W półfinale PSG spotka się z drużyną Bordeaux, które po bramkach Gouffrana oraz Belliona pokonało 2:1 drużynę Chateauroux.

 

Skład PSG: Landreau - Ceará, Camara, Sakho, Armand (cap.) - Pancrate (Sessegnon, 59'), Bourillon, Chantôme (Clément, 73'), Rothen - Kezman, Luyindula.

 

Bardzo fajny mecz w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy ostrożnie jednak po pewnym czasie zaczęliśmy stwarzać bardzo dobre okazje bramkowe. Pierwsza bramka padła w 23 minucie po samobójczym trafieniu Keity (Dośrodkowanie Rothena z rogu i przypadkowo Keita z bańki w okienko obok bezradnego Runje). Od tego moment PLG , jak to on, kazał cofnąć się naszym i grać z kontry. I w tym miejscu musze pochwalić naszą obronę bo nie dopuściła do groźniejszych strzałów na bramkę naszego miszcza Landreau. Do przerwy nic szczególnego. Po przerwie RC Lens attakuje z impetem. Środek defensywy bardzo pewnie (Camara IMO gorzej niż Sakho grał ale ogolnie na plus) , Armand dobre zawody natomiast nie wiem co robi u nas Ceara?! Nie przepadam za nim. W ofensywie jest super lecz w obronie to już zupełnie inny gracz. Większość bramek w tym sezonie i w poprzedniim padło po jego błędach. Za dużo kiwa przy własnym polu karnym, niecelne podania, dużo by tego wymieniać. I tutaj bym doszukiwał wzmocnień dla naszej ekipy. w 73 minucie wchodzi Jeremy Clement i przez te 17 minut zagrał fantastycznie: przerywał akcje w środku pola, grał prostopadłe podania itd itp. W 90 +2 minucie strzelił bramkę. Z bardzo dobrej strony pokazali się Razak Boukari i Kevin Monnet-Pacquet z RCL !

 

Prezydent PSG - Charles Villeneuve jest niezwykle zadowolony ze zwycięstwa swego klubu nad Lens w meczu 1/4 finału Pucharu Ligi - zwłaszcza, że paryżanie zagrali w swoim rezerwowym składzie!

- Cieszy nas kolejny krok wykonany w kierunku obrony tego trofeum. Niektórzy dziennikarze twierdzą, ze wystawiając rezerwowy skład chcieliśmy wygrać jak najmnijeszym nakładem sił. My mamy bardzo dobrą, szeroką kadrę i ci zawodnicy pokazali na boisku, że zasłużyli by zagrać w tak ważnym meczu. Ten mecz pokazał, że mamy bardzo silna ławkę rezerwowych. Ci młodzi chłopcy (Sakho, Chantome, Bourillon...) pokazali sie z dobrej strony i kiedys oni będą stanowili o sile tego zespołu.

 

Nic dodać, nic ująć. Nasi młodzi Paryżanie zagrali bardzo dobrze, nie dając dojść do słowa piłkarzom znienawidzonej przez nas drużyny.

 

Dzis rozlosowano gospodarzy dla par 1/2 finału Pucharu Ligi. Paryżanie raz jeszcze zagrają u siebie co należy uznać za bardzo dobrą wiadomość.

 

Oto wyniki losowania:

 

PSG - Bordeaux (Parc des Princes) - mecz zostanie rozegrany 4 lutego o godz. 20:45

Nice - Vannes (Stade Municipal du Ray)

 

Mecze zostaną rozegrane 3 i 4 lutego.

 

 

Czas na rewanż za przykrą porażkę 4:0 !

 

Stephane Sessegnon niecierpliwie oczekuje meczu 1/2 finału Puchary Ligi z Bordeaux. W ostatnim meczu Żyrondyści z nawiązką zrewanżowali się PSG za porażke (1:0) z początku sezonu na Parc des Princes, pokonując Paryżan aż 4:0.

- Przed meczem z Lens było wiadome, ze w przypadku zwycięstwa zagramy z Bordeaux. My takze wygraliśmy swój ćwierćfinał i czekaliśmy niecierpliwie na rozlosowanie gospodarza meczu 1/2 finału. Paul Le Guen bardzo chciał by mecz ten odbył się na Parc des Princes i jego życzenie sie spełniło. Dla mnie to mniej ważne gdzie zagramy. Ważne, że będziemy mieli okazję do rewanżu za ostatnią porażke w lidze na Chaban-Delmas. Oczywiście dużo przyjemniej jest grać w Paryżu. Wsparcie jakie dostajemy tu od kibiców jest niesamowite.

 

Pełna mobilizacja, ryk na trybunach, najmocniejszy skład i wygrana ! Innej opcji po prostu nie widzę! Bardzo dobre losowanie dla nas bo gramy u siebie. KOP de Boulogne na pewno przygotują ciekawą oprawę i super doping. Zaczynamy odliczanie ! Do meczu zostało 16 dni !

 

 

Jak podaje oficjalna strona klubu PSG, środowe spotkanie 1/4 finału Pucharu Ligi z wysokości trybun śledził Mahamadou Diarra.

 

Pomocnik Realu Madryt a także Paul Le Guen i Yves Colleu spędzili razem w Lyonie 3 lata (2002-2005). Kontuzjowany obecnie Diarra zamienił tego wieczora parę słów ze swoimi niegdysiejszymi szkoleniowcami.

 

Czyżby Le Guen i Colleu zamierzali przekonać Diarre do przyjścia na PdP ? Jezeli jest tu czesc prawdy i działacze będą walczyć o Mahamadou bedzie fajnie. Juz nie wspo,mne o tym jakby u nas gral. Makalele + Diarra najlepsza para defensywnych pomocników w L1 !

 

Jeremy Clement - autor drugiego gola dla PSG w środowym meczu z Lens stwierdził, że ostatnie zwycięstwo to za mało by zapomnieć o porażce w Bordeaux.

- Cieszymy się z awansu do półfinału Pucharu Ligi ale przed nami trudny mecz z Sochaux. Kibice oczekują od nas trzech punktów w tym starciu ale rywal też chciałby zdobyc na naszym terenie choćby punkt. Zwycięstwo z Lens to bardzo pozytywny akcent tego tygodnia ale ani my, ani kibice nie zapomnielismy o meczu z Bordeaux. My jesteśmy bardzo zdeterminowani by w kolejnym meczu na Parc des Princes osiągnąć dobry rezultat. Musimy jednak uważać, bo Sochaux ma bardzo solidny i wyrównany zespół. Erding będzie stanowił dla nas szczególne zagrożenie.

 

Mecz już dzisiaj o 17 ! Musimy wygrać by zbliżyć się do miejsca na pudle. Ewentualna porażka może okazać sie bolesna i mozemy spasc na 8-9 miejsce. Lille gra mecz z rewelacyjnym Rennes i ma jeden mecz mniej rozegraany niż my przy stanie punktowym na ich korzyść (mamy pkt przewagi). Lille wystarcza 2 remisy i spadamy na 8 :cenzura:

 

I ostatnia informacja na dziś:

Stało się to co zapowiadali dziennikarze sportowi we Francji. Malijski obrońca swą dobrą grą zapracował na przedłużenie kontraktu z Paris Saint Germain.

Sammy Traore przedłużył swój wygasający kontrakt z PSG o kolejny rok z opcją ewentualnej prolongaty o kolejny. Jeszcze rok temu był on pierwszym zawodnikiem, którego chciał się pozbyć z PSG trener Paul Le Guen. Jednak Sammy po powrocie z wypożyczenia (Auxerre), postanowił raz jeszcze powalczyć o miejsce w składzie i pokonał w tej rywalizacji utalentowanego Mamadou Sakho a także Gregory'ego Bourillona.

 

PSG to klub, który nie tylko bardzo szanuję ale i kocham. Zakończyć karierę w PSG - to moje marzenie - twierdzi Sammy.

 

Cieszy podpisanie kontraktu tylko oby Sammy odpisał się nam dobrą grą na boisku.

 

Opisywanie dalszej częśći drużyny prawdopodobnie zacznę od jutra. Może dziś jeśli czas na to pozwoli !

 

Ici c'est Paris !

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

PSG dzięki remisowi Bordeaux awansowało na pozycję wicelidera Ligue 1. Dziś pokonali na PdP St. Etienne 2:1. Co prawda zwycięstwo, nie było tak efektowne jak rozbicie Nantes tydzień temu, ale wbrew temu co sugeruje wynik Paryżanie wygrali doć pewnie. Na wielkie brawa załużyła szóstka zawodników z pola odpowiadających głównie za defenywę: Camara, Clement (obaj strzelili po golu), Sakho, Makelele, Ceara i Armand. Poza golem ani razu nie dopuścili do groźnyh sytuacji pod bramką Landreau, a Gomis praktycznie nie zaistniał w meczu. Wielkie wrażenie zrobił na mnie zwłaszcza Sakho. Ostatni raz tak pewną grę tak młodego stopera widziałem chyba u Kompanego na początku jego gry w Anderlechcie. Z kolei w ofesywie, jedynie o Sessegnonie można powiedzić coś pozytywnie. Szarpał, dryblował, aż po jakims czasie dostawał aż potrójne krycie od zawodników St. Etienne. Atak Giuly-Luyindula zagrał znacznie gorzej niż z Nantes. Luyindula zmarnował dwie doskonałe sytuacje, a Ludovic prkaycznie ani razu nie zagroził Janotowi. O Rothenie można powiedzieć tylko tyle że był. Nawet stałe fragmenty gry mu nie wychodziły.

 

Teraz PSG czeka intensywny okres, mecze w lidze, Pucharze UEFA i Pucharze Francji (od 18 lutego do 7 marca siedem meczy) i ciekaw jestem jak Le Guen poradzi sobie z posiadaną dosyć wąską kadrą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...