Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

No to posmakowałem prawdziwej wojny :) Konflikt Swadii z Nordami trwał sobie w najlepsze, a tu nagle do tańca przyłączyli się Vaegirowie. Zauważyłem kilka ich armii ruszających w głąb Swadii, no to zacząłem składać wizyty ich wioskom :D W trzech kolejnych, coraz głębszych rajdach splądrowałem siedem ich wiosek, bez żadnej reakcji ich rycerstwa (które w większości próbowało w tym czasie zdobyć jakiś swadyjski zamek). Ależ się obłowiłem! Dopiero podczas plądrowania ósmej pojawił się okoliczny lord. Pokonałem go, aczkolwiek z 50% stratami, więc moja akcja seek & destroy musiała zostać zakończona :) Dzięki tej kampanii cały odziałem się w stal, łącznie z wielkim hełmem z dwoma grzebieniami :) Oj, nienawidzą mnie teraz Vaegirowie, przez chwilę ścigał mnie nawet ich monarcha :) Minus: w czasie, gdy zerowałem poziom cywilizacyjny Vaegirów, Nordowie zdobyli swadyjską fortecę wraz z wioską, odcinając mnie od mojego mikrolenna :/ Najchętniej teraz z jastrzębia zmieniłbym się w gołębia i zakończył wojnę z Nordami, którzy na Swadię są na razie za silni :/

Odnośnik do komentarza

Heh widzę nie tylko ja drugi dzień z rzędu siedzę i gram do 4 ;) Kilka pytań mam:

1) Jak zrobić screena z gry? Jak daję print screena to dostaje w paincie czarny ekran. To się gdzieś w jakimś folderze zapisuje? Jeśli tak to w jakim bo coś znaleźć nie mogę.

2) Jak dostać zamek w swoje posiadanie. Jestem lennikiem Swadii, zdobyłem już chyba ze 4 zamki, ciągle proszę króla o jakiś własny i dupa, ciągle dostaje ochłapy w postaci 900 denarów. A reputacje ma ode mnie lepszą raptem 4 lordów i sam król (jeśli to ma jakiś wpływ). Relacje ze Swadią mam na poziomie 75 (Miłościwy). Może honor mam za niski (-2). Dostałem tylko wioskę i sobie tam buduję jakieś budyneczki (co kurewsko długo trwa, tak BTW). Póki co jedyny raz kiedy miałem zamek to jak zerwałem przysięgę i z Lethanem Poszukiwaczem próbowaliśmy przekabacić na swoją stronę lordów, a Ci co byli przeciw tracili zamki ;)

 

A po lordów nie tylko się zgłaszają rodziny. Czasem płacą nam nasi lordowie, posiadający zamki, którzy chcą kimś wypełnić swoje lochy :)

Odnośnik do komentarza
Nic mi nie mów z tą czwartą :>. Mi się udało już za drugim razem zamek dostać, nie wiem, na czym to się zasadza, ale poszło szybko bardzo.

 

A tak w ogóle to są jakieś zdroworozsądkowe zasady obsadzania zamku i zarządzania, tak żeby czegoś na wejściu nie schrzanić?

 

;)

 

Kurde no... też chcę swój zamek :( A da się jakoś zrzec wioski, którą dostałem (ale inaczej niż przez zerwanie przysięgi)? Bo teraz co proszę o zamek to mi król parobas mówi, że już mam wioskę :/ i zamek dostanie jakiś ćwok :/

 

Co do obsadzania zamku, to wydaje mi się, że dobrych łuczników, kuszników przydałoby się mieć, bo w razie oblężenia nieźle wycinają wroga, zwłaszcza jak po drabinie wchodzi. Może jeszcze kogoś z pikami, czy dłuższym uzbrojeniem, tak, że jak czekają aż się wróg doczłapie do nich samych, to go szybciej zdejmą niż podejdzie (wszystko na podstawie obserwacji przeciwnika podczas własnych ataków, bo zamku sam nie posiadam :().

 

W ogóle brakuje mi w tej grze wyboru wojska jakie chce wykorzystać do oblężenia zamku. Bo zauważyłem, że najwięcej mi wycinają podczas takiego oblężenia jednostek konnych, które widać nie sprawdzają się podczas walki na własnych nogach. Mam fajnych wyszkolonych już rycerzy, czy innych kawalerzystów i tracę ich podczas oblężenia.

 

Kurde nie sprawdzałem w sumie jak się sprawuje stosowanie komend, żeby jednostki konne zostały w tyle czy coś takiego. Tylko ciekawe czy to zadziała skoro z wszystkich się piechota robi ;) Może spróbuję przy najbliższej okazji :)

Odnośnik do komentarza

Warto pamiętać, że jednostki które są najwyżej na liście oddziału najszybciej pojawiają się na polu bitwy ;)

 

Ja mam jedyny zamek na granicy z wrogimi Rhodokami, trzymam tam prawie 100 wojów. Ataki są bardzo częste, zwykle król i kilku lordów :/

Odnośnik do komentarza
Warto pamiętać, że jednostki które są najwyżej na liście oddziału najszybciej pojawiają się na polu bitwy ;)

 

Ja mam jedyny zamek na granicy z wrogimi Rhodokami, trzymam tam prawie 100 wojów. Ataki są bardzo częste, zwykle król i kilku lordów :/

 

:respekt: Genialne, dzięki.

 

Ode mnie - znalazłem schemat interakcji NPCów:

 

http://x6e.xanga.com/845f302b26d35219874943/w172354755.jpg

Odnośnik do komentarza
Warto pamiętać, że jednostki które są najwyżej na liście oddziału najszybciej pojawiają się na polu bitwy ;) /

 

A da się jakoś samemu zmienić kolejność?

 

 

W oknie Drużyny klikasz na jakiś typ, np. Swadiańskich Rekrutów i obok nazwy pośrodku ekranu masz Przenieś w górę, Przenieś w dół.

Odnośnik do komentarza

Za jakiś czas pojawi Ci się odpowiedź od króla. A posiadasz już jakąś wioskę czy zamek? Napisz też jaką masz reputację, honor, stosunki ze Swadią, z królem. Bo mnie ciekawi na jakiej podstawie król przydziela komuś zamek, a jak pisałem wyżej zdobyłem ze 4 zamki i żadnego nie otrzymałem, bo mi król powiedział, że mam już wioskę i starczy :/

Odnośnik do komentarza
Za jakiś czas pojawi Ci się odpowiedź od króla. A posiadasz już jakąś wioskę czy zamek? Napisz też jaką masz reputację, honor, stosunki ze Swadią, z królem. Bo mnie ciekawi na jakiej podstawie król przydziela komuś zamek, a jak pisałem wyżej zdobyłem ze 4 zamki i żadnego nie otrzymałem, bo mi król powiedział, że mam już wioskę i starczy :/

Reputacja: 3008, honor: 4, Swadia: 15, mam wioskę Ruluns. I nie dostałem zamku :)

Odnośnik do komentarza

TO czy dostaniesz zamek z tego co ja wiem zalezy tylko i wylacznie od widzimisie krola, jak bedziesz zdobywal zamki hurtowo to w koncu dostaniesz. Moznaby zatem sadzic ze stosunki z frakcja krola maja jakies znaczenie, ale jak to sie ma do praktyki to nie wiem. Wiem ze z 8 zamkow ktore zdobylem dostalem jeden :)

Odnośnik do komentarza
Heh widzę nie tylko ja drugi dzień z rzędu siedzę i gram do 4 ;) Kilka pytań mam:

1) Jak zrobić screena z gry? Jak daję print screena to dostaje w paincie czarny ekran. To się gdzieś w jakimś folderze zapisuje? Jeśli tak to w jakim bo coś znaleźć nie mogę.

2) Jak dostać zamek w swoje posiadanie. Jestem lennikiem Swadii, zdobyłem już chyba ze 4 zamki, ciągle proszę króla o jakiś własny i dupa, ciągle dostaje ochłapy w postaci 900 denarów. A reputacje ma ode mnie lepszą raptem 4 lordów i sam król (jeśli to ma jakiś wpływ). Relacje ze Swadią mam na poziomie 75 (Miłościwy). Może honor mam za niski (-2). Dostałem tylko wioskę i sobie tam buduję jakieś budyneczki (co kurewsko długo trwa, tak BTW). Póki co jedyny raz kiedy miałem zamek to jak zerwałem przysięgę i z Lethanem Poszukiwaczem próbowaliśmy przekabacić na swoją stronę lordów, a Ci co byli przeciw tracili zamki ;)

 

A po lordów nie tylko się zgłaszają rodziny. Czasem płacą nam nasi lordowie, posiadający zamki, którzy chcą kimś wypełnić swoje lochy :)

 

ad1: naciśnij ctrl + ins, zapisuje sie chyba w folderze z grą.

ad2: Jeśli zdobywasz zamek czy miasto a potem czekasz na decyzję króla to licz się z tym, że pozwali Ci zatrzymać gdzieś co 20 zamek. Honor, ani inne relacje nic tutaj nie znaczą, po prostu król tak rozdziela zdobycze aby poszczególni lordowie mieli mniej wiecej po równo.

Najlepiej jest dobyc miasto (bądz zamek, ale to juz sie tak nie oplaca) i zerwac stosunek lenny z seniorem. Wtedy miasto + 3 wsia będą Twoje. Następnie obsadzasz warownię wojskiemi, pędzisz do innego króla i prosisz go o przyjecie na służbę. A potem wiadomo, zdobywasz cos godnego uwagi i czynosc powtarzasz. Jak Ci się znudzi taka zabawa to znajdujesz jednego z pretendentów i rozpoczynasz rebelię :) Wtedy jesteś kimś w rodzaju "pełniącego obowiązki" króła - sam rozdzielasz, komu ma przypasc zamek, miasto czy wieś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...