Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jedynie chce podbić zamek, ale z tego co widziałem i słyszałem jest to cholernie ciężkie. Żal tracić dobrych ludzi, których stworzyłem z prostych chłopów.

 

Bo zamek sie zajmuje sposobem :P Trzeba byc przebiegłym i mieć szczeście. Czekasz aż ktoś zajmie jakiś zamek i od razu go atakujesz :D

Garnizon z 20-30 ludzi nie stanowi problemu, choć pewnie na drabinie wystrzelają z 10-20 osób.

Nie widziałem za to ataku na miasto :-k To dopiero musi byc rzeźnia :D

 

Teraz rozstawiam piechotę za nią łuczników a konnicą szarżuje sobie na tyłach.

No łucznicy to dla mnie kradną miejsce kawalerii. Musi być wyjątkowy łom, żeby dac się wystrzelać, albo musisz ich mieć nie wiem z 60? Owszem poranią rywala, ale o Azincourt nie ma mowy. A swoimi sztyletami, to mogą moim rycerzom skoczyć :>

Piechota może być bardzo groźna, co doświadczam na modzie Britain, gdzie Walijczycy uzbrojeni w olbrzymie dwuręczne topory obracają moich highlandersów w perzynę.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza większa bitwa za mną, Khergitowie obrabiali swadyjską karawanę, kiedy zajechał ich jeden ze swadyjskich lordów, to pomogłem Khergitom. Gra jest wyczadzista, wyszedł mi w pełnym pędzie headshot w konia przeciwnika :o.

 

Swoją drogą swadyjskich karawan jest od cholery i trochę, a na rhodocką nie mogę od dwóch tygodni trafić :|

Odnośnik do komentarza
Pytanko numer 1732: Czy można jakoś zrobić, żeby bitwy nie były 30 na 30 w siedmiu odcinkach?

 

Options -> Battle size dac na maksa (100)

Jeśli i to za mało, to ściągnąć battle sizera (Brudi już dał linka), tylko ostrzegam, że nie można dać sobie 1000 bez uszczerbku w wydajności gry ;)

Odnośnik do komentarza
Pytanko numer 1732: Czy można jakoś zrobić, żeby bitwy nie były 30 na 30 w siedmiu odcinkach?

 

Options -> Battle size dac na maksa (100)

Jeśli i to za mało, to ściągnąć battle sizera (Brudi już dał linka), tylko ostrzegam, że nie można dać sobie 1000 bez uszczerbku w wydajności gry ;)

 

Można spokojnie dać 300 i wyłączyć opcje roślinności ;)

Odnośnik do komentarza

Ha, wielkopomna chwila, razem z Dustum Khanem prawowitym władcą Khanatu zająłem z 50 ludźmi (!) zamek Unuzdaq ( garnizon 30, Lord sobie wyjechał na wojenke, a ja mam level 24 :] ) i na dodatek przekabaciłem Lorda Tonju więc do przodu jestem o Halmar i wsie okoliczne :D Teraz czas zebrać sobie armię, przekabacić z 5 lordów i hajda na Ichamur!

Znudziło mi się bycie niedocenianym wasalem króla Swadii. Gorzej że teraz królestwo Nordów wypowiedziało wojnę mi, i się ich trochę dużo zbiera :(

Odnośnik do komentarza

Piękną sprawą mimo wszystko są turnieje. Umiejętnie obstawiając spokojnie można wyciągnąć z 2000 denarów z samych zakładów :) Obecnie to moje główne źródło dochodu.

Poza tym, płonę żądzą rewanżu na Nordach. Tym razem jednak ruszę przygotowany, armia zbliżająca się do setki i żaden brudny Nord mi nie sprosta :)

Niezłe są starcia w wioskach, masakra w tych wąskich uliczkach :)

Odnośnik do komentarza

Hmm, w Native dużo turniejów było tylko na kopie na przykład, co jest znośnie. w Britain mój jedyny turniej wygrałem walcząc pieszo z oszczepami, potem konno z łukiem, z mieczem dwuręcznym konno i na końcu znowu z oszczepami.

Najgorzej jak dostanie się łuk na piechotę. Jeszcze nie zdążyłem nawet podnieść miecza. A już 3 razy tak zaczynałem turniej...

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko od szczęścia. Kiedyś myślałem, że jak go własnoręcznie usiekę, to nie ucieka, ale nie.

Jeszcze możliwe, że jeśli dotrwa do ostatniej fazy bitwy, to nie udaje mu się uciec :-k Ale musiałbym się przyjrzeć temu :-k

Gdzieś widziałem moda obniżającego "uciekalność" na korzyść wygrywającego :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...