Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, cholera. Zachciało mi się być szlachetnym :/

Dostałem niedawno wioskę od króla Swadii (rullon czy jakoś tak, na pograniczu z Nordami, z którymi zresztą mamy wojnę). No to poczułem się jak pan na włościach :) Drastycznie pogorszyły mi się stosunki z lordem Clais, widocznie wcześniej wieś była jego :) No nic, jadę sobie do niej by dokonać inspekcji. Patrzę, lord Clais toczy bitwę z przeważającymi siłami wroga. No to ruszyłem mu na pomoc. W międzyczasie jednak do Nordów doszły posiłki... i moja wypielęgnowana armia poszła do piachu :( :( :( Trudne są pierwsze kroki początkującego feudała :(

Odnośnik do komentarza
Dobra, następne pytanie. Wezwał mnie do siebie mój przełożony, ale właśnie oblega zamek i nie jest dowódcą armii - jak do niego zagadać?

Znaczy oblega czy szturmuje?

Bo jak oblega, to się "rozkłądają" obozem wokół zamku/miasta - każdy lord osobno. A jak jest szturm i nie on dowodzi, no to cóż za chwilę się skończy. A dla zabawy możesz się przyłączyć do szturmu, choć licz się z poważnymi stratami.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem się przyłączyć, ale nie wiedzieć czemu atakowałem tylko ja sam, bez moich dzielnych meneli :D.

Pytanie kolejne - złapałem sobie roddockiego lorda, ale ransom broker w ogóle nie chce go kupić ode mnie, coś robię nie tak?

 

Nawiasem mówiąc, gra wymiata - nie pamiętam, kiedy ostatni raz zarwałem nockę nad grą :respekt:.

Odnośnik do komentarza
Pytanie kolejne - złapałem sobie roddockiego lorda, ale ransom broker w ogóle nie chce go kupić ode mnie, coś robię nie tak?

nie, po lordów zgłaszają się ich rodziny same z siebie. O ile wcześniej nie ucieknie.

 

Ps - polecam złapanie wrażego króla. 12-13k okupu na rączkę daje dużo satysfakcji ;)

 

Próbowałem się przyłączyć, ale nie wiedzieć czemu atakowałem tylko ja sam, bez moich dzielnych meneli

To jest jakoś procentowo naliczane w zależności od ilości lordów i liczebności ich armii. Nie raz stawałem do walki mając u swego boku 2 swoich i tłum sojuszników.

Odnośnik do komentarza

Nie chwaląc się, jako szkocki highlander (pan na Gairloch, daleeeko na północy) pierwszy raz w M&B dorobiłem się płytowej zbroi. No ale złapałem władców Irlandii i Walii :] Czekam na wojnę szkocko-angielską, wtedy będzie jazda bez trzymanki :D

 

Btw - czy Wam też największą frajdę dało nadanie herbu? Jak zobaczyłem swoją drużynę w moich barwach to omal nie padłem z wrażenia :D

Odnośnik do komentarza
Heh, ja chyba złą frakcję wybrałem, bo Nordów wszyscy leją. Tylko ja trzymam fason, plądrując Swadię i Rhodoków.

 

Co tu się w sumie bardziej opłaca? Kawaleria czy zrównoważone wojsko?

Wybór frakcji to losowość i kwestia szczęścia :-k Na 3 gry za każdym razem kto inny był gnębiony przez resztę a raz wszyscy mieli wojnę ze wszystkimi :lol:

Ja wolę kawalerię. Łucznicy są do bani zupełnie, piechota daje radę, zwłaszcza ciężka, podszkolona - ale szarża swadiańskiej konnicy zazwyczaj zostawiała wrażych piechurów wdeptanych w ziemię. No i najgorzej mi się walczy z Khergitami, którzy na tych swoich konikach są ciężcy do upolowania..

 

Btw - wie ktoś może od czego zależy to jaką broń dostaniemy na turnieju? Już bodaj 3 raz na 4 zaczynam z łukiem :| Turniej dla mnie trwa 20 sekund, bo po prostu mnie roznoszą na mieczach.

Odnośnik do komentarza
Broń w turniejach niestety losowa :/ Mam te same problemy zawsze...

 

Trzeba tylko dobrze biegać :P Zdarzyło mi się przegrać jak na razie, tylko 1 turniej a ubił mnie król jakiś :/

 

me_who ten herb to znaczy zwykłe barwy i chorągiew tak :> To już miałem. Teraz jedynie chce podbić zamek, ale z tego co widziałem i słyszałem jest to cholernie ciężkie. Żal tracić dobrych ludzi, których stworzyłem z prostych chłopów.

 

Na początku gry głównie, to ja leciałem na wroga i ponosiłem większe staty. Teraz rozstawiam piechotę za nią łuczników a konnicą szarżuje sobie na tyłach. Dzięki takiej taktyce w ostatniej wale 109 moich 159 przeciwników (sama piechota) straciłem 2 ludzi wycinając w pień rywala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...