Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to bug czy celowe działanie twórców gry, ale jest pewna denerwująca kwestia dotycząca instrukcji dot. przeciwnika. Gram w taki sposób, że mam przygotowane wg poradnika 3 warianty taktyki - normal, atack, defens. żeby nie babrac sie w suwakach za kazdym razem, po prostu mam zapisane te 3 warianty i w razie potrzeby przełączam. Tyle, że wtedy muszę za każdym razem od nowa wprowadzać instrukcje dot. przeciwników. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale w FM2008 nie było chyba tego problemu (nie jestem pewny ponieważ w 08 grałem z reguły jedną taktyką i tylko delikatnie modyfikowałem ją podczas meczu). Tak czy inaczej przez wspomniany wyżej problem przedłuża się niepotrzebnie czas meczu. Zastanawiam się czy nie można by wprowadzić rozwiązania, które pozwoliłoby zapisać ustawienia dot.rywali i wgrywać to po prostu zamiast za każdym razem klikać to samo.

 

 

Nie no, Panowie, przecież te ustawienia dotyczą KONKRETNYCH zawodników a nie pozycji na boisku... Jeśli zmieniam taktykę, to zmieniam też polecenia dla zawodników, tak? Jeśli na boisko jest wpuszczany inny piłkarz, to do niego należałoby dostosować polecenia... Takie jest moje zdanie i wydaje mi się, że wprowadzenie zapisywania tychże ustawień indywidualnych (jak sama nazwa wskazuje, wiadomo do czego służą...) zabierze odrobinę realizmu.

Odnośnik do komentarza

Ehh własnie grałem najdłuzszy mecz ligowy. To sie nazywa bug... Sedzie przedłuzył mecz o 7minut! A ostatecznie mecz sie skonczył w 102minucie i 35sekundzie:P Zwycieską bramkę strzeliłem coś ponad 100minucie:) Wrzuce to do rekordów niedługo, bo screeny porobiłem.

Nie wiem czym to było spowodowane, ze tak długo grałem. Zadnych kartek, kontuzji nie było. Moze dlatego, ze to ostatni mecz sezonu był. Ale moim zdaniem to powinno być naprawione

Odnośnik do komentarza

WItam

Temat pytań został zablokowany więc pytam tutaj

Przeinstalowałem system i zainstaliwałem FM 2009 i wyskakuje mi błąd : Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002).Kliknij przycisk OK,aby zakończyć aplikację.

Czy ktoś mi może pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W kazdym meczu moi zawodnicy trafiaja w slupek lub poprzeczke min 5 razy a zdobycie bramki to cud niebywaly. Wiekszosc sytuacji sam na sam tez konczy sie slupkiem, poprzeczka lub strzalem w bramkarza. Bramki za to trace w niebywalych okolicznosciach np kiedy bramkarz wybijajac pilke trafia w obronce po czym pilke przejmuje napastnik druzyny przeciwnej i strzela gola. W zasadzie w kazdym meczu jest sytuacja ze podana pilka do pikarza odbija sie od niego jak od sciany. Kolejny temat (zreszta poruszany) to strzaly z dystansu. W zasadzie napastnicy tylko sobie statystuja przez wieksza czesc meczu bo strzaly oddaja pomocnicy spoza pola karnego (oczywiscie albo pudlo albo slupek lub poprzeczka). Asystent informuje o tym ze zawodnicy oddaja zbyt duzo strzalow z dystansu ale nawet ustawienie kazdemu z osobna zeby oddawal takie strzaly rzadko nic nie daje. Nastepna rzecz to ciagle zawieszanie sie gry przy probie wczytania meczu i to niezaleznie od tego czy uzywam 3D czy 2D. Za kazdym razem po ustaleniu skladu musze zapisac gre i pozniej kilka razy uruchamiac ja od nowa i probowac przejsc do meczu nie wiem jak sobie z tym poradzic. Ostatnia rzecza sa kontrakty. Uzgodnilem cene za dwoch pilkarzy i jak przyszlo do negocjowania kontraktow pojawila sie informacja ze obaj zycza sobie 0 euro za gre. Reasumujac totalna porazka, takiej liczby bledow (uwzgledniajac rowniez wczesniej zglaszane przez forumowiczow) chyba nie bylo w zadnym FM-ie.

Odnośnik do komentarza
Brak informacji o tym co to za rozgrywki, ani daty, ani miejsca rozgrywania zawodów czy też dokładnych informacji o pogodzie. Ten przykład poniżej nie jest jedynym. Patrzyłem dokładnie co i jak i tak się dzieje w grupowych rozgrywkach ME 2012 zarówno na stadionach polskich jak i ukraińskich. A co najciekawsze raz się pokazują informacje, a raz nie.

 

http://img154.imageshack.us/my.php?image=bugzz5.jpg

 

Prawdopodobnie w głębi szczegółów gry przy Mistrzostwach Europy wybrałeś, że żadne mecze nie będą symulowane. Tak samo jest z ligami. W tej, którą mam aktywną i wszystkie mecze są symulowane, mam również i informację o pogodzie, rozgrywkach, stadionie, arbitrze itd. W ligach, które mam tylko na podglądzie tych informacji nie ma.

 

Inna sprawa, że w poprzednich FM-ach czegoś takiego nie było, ekran meczu rozgrywanego nawet na jakimś 3-ligowym zadupiu zawierał te informacje. Tak więc nie wiem, albo bug, albo celowe działanie SI. Tylko po co? To samo z brakiem koszulek na ekranie wyniku meczu. Teraz są herby, a co z koszulkami? Po co ta zmiana?

Odnośnik do komentarza
W kazdym meczu moi zawodnicy trafiaja w slupek lub poprzeczke min 5 razy a zdobycie bramki to cud niebywaly. Wiekszosc sytuacji sam na sam tez konczy sie slupkiem, poprzeczka lub strzalem w bramkarza. Bramki za to trace w niebywalych okolicznosciach np kiedy bramkarz wybijajac pilke trafia w obronce po czym pilke przejmuje napastnik druzyny przeciwnej i strzela gola. W zasadzie w kazdym meczu jest sytuacja ze podana pilka do pikarza odbija sie od niego jak od sciany. Kolejny temat (zreszta poruszany) to strzaly z dystansu. W zasadzie napastnicy tylko sobie statystuja przez wieksza czesc meczu bo strzaly oddaja pomocnicy spoza pola karnego (oczywiscie albo pudlo albo slupek lub poprzeczka). Asystent informuje o tym ze zawodnicy oddaja zbyt duzo strzalow z dystansu ale nawet ustawienie kazdemu z osobna zeby oddawal takie strzaly rzadko nic nie daje. Nastepna rzecz to ciagle zawieszanie sie gry przy probie wczytania meczu i to niezaleznie od tego czy uzywam 3D czy 2D. Za kazdym razem po ustaleniu skladu musze zapisac gre i pozniej kilka razy uruchamiac ja od nowa i probowac przejsc do meczu nie wiem jak sobie z tym poradzic. Ostatnia rzecza sa kontrakty. Uzgodnilem cene za dwoch pilkarzy i jak przyszlo do negocjowania kontraktow pojawila sie informacja ze obaj zycza sobie 0 euro za gre. Reasumujac totalna porazka, takiej liczby bledow (uwzgledniajac rowniez wczesniej zglaszane przez forumowiczow) chyba nie bylo w zadnym FM-ie.

 

Miałem podobny problem, pomogła wymiana sztabu szkoleniowego na lepiej wykwalifikowany i zmiana taktyki na szybkie tępo jakieś 3 w prawo od normalnego i danie na ofensywny styl gry. Bo wcześniej miałem tak, że przygniatałem rywala na jego połowie, przez 80% meczu, a potem głupia kontra i po ptokach. Teraz gram do przodu, środkiem i na te kilkadziesiąt strzałów 3-4 bramki strzelam. Chociaż w LM nadal mam, że ładują po słupkach i poprzeczkach, ale przynajmniej w lidze strzelają.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie apropos bugu polskiej ekstraklasy bo coś tam słyszałem ale się nie zagłębiałem. Chciałem teraz zagrać polską ligę ale nie wiem czy się opłaca z takim bugiem grac powiedzcie czy dobrze zrozumiałem. Zacznę grę Lechem Poznań, wygram ligę (to raczej pewne) i rozumiem, że będę grać w pucharze UEFA, a nie w Champions League ? Ponieważ będą grały drużyny z tamtego roku tak ? Czyli wszystko będzie dokładnie tak samo jak zaczynałem grę od pierwszego sezonu ? i drugie pytanie. Ten błąd zostaje czy po 2 albo 3 sezonie gry znika i wszystko wraca do normy ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy bug czy specjalna robota SI ale denerwuje mnie mianowicie kilka rzeczy:

Może czepiam się szczegółów. otóż

Dlaczego drużyny np. we włoskiej lidze z 3 miejsca na koniec sezonu grają od razu w fazie grupowej LM. a dopiero 4 gra w kwalifikacjach.

Faza grupowa w pucharze uefa jak dobrze wiem powinna mieć po 5 zespołów na grupe a nie 4 ?

I dlaczego jest takie dziwne rozłożenie w kwalifikacjach do LM że mistrzowie kraju grają tylko między sobą a osobno grają drużyny z dalszych miejsc...

Odnośnik do komentarza

Po rozegraniu kilkuset spotkań stwierdzam iż ten... twór jest niemożliwie rozczarowującą betą gry, która jako podstawowa wersja powinna ukazać się duuuużo później niż się ukazała. ... po raz kolejny chęć szybkiego zysku przeważyła nad jakością produktu końcowego. BRAWO Panowie z SI oraz Beta-testerzy!

Kompletny brak realizmu rozgrywki. Sytuacje możliwe tylko i wyłącznie dla pokręconego silnika(?) gry... Możliwość gry(chyba?) tylko i wyłącznie silnymi ekipami(ponieważ w grze słabszym team'em herezja goni herezję,...). Nadcelność podań koszmarnie słabych ekip... asysty bramkarzy(szeroko komentowana bzdura!)... Wybijanie piłek na tzw."ślepo", z których to wybić powstaje extra podanie do(dziwne!) zajebiście ustawionego/ustawiającego się kolesia("debila"), "wślizgi" po których nasi zawodnicy leżą na murawie kilka sekund w przeciwieństwie do przeciwnika... sytuacje 1 x 1 w 80 - 90 % przegrywane przez naszych obrońców.... "odpuszczanie" i odsłanianie drogi do bramki przez naszych grajków niekoniecznie słabszych, a często mocniejszych od przeciwnika... kuriozalne i nierealne sytuacje zdarzające się w defensywie jak: hurtowo wykonywane rzuty rożne dzięki idiotycznie(niepotrzebnie i wbrew rzeczywistości) wybijanym piłkom przez naszych obrońców... dziwnie (celowo?) wybijane piłki pod nogi przeciwnika czającego się na granicy pola karnego....

To tylko niektóre z "wątpliwych zachowań gry" zafundowanych przez Panów z SI. Nie wszystkie dadzą się wytłumaczyć "...błędami w taktyce..." czy piracką wersją gry(bzdura ponieważ jak czytałem, pirat zawiera te same błędy rozgrywki co oryginał - żal wydanej kasy...)...

Gdyby był to pierwszy menedżer piłkarski można by uznać go za fajną, rozwojową sprawe,ale niestety tak nie jest....

Ogólnie gra ledwie na 3 (w skali 1 - 10, gdzie 1 to pała!)

 

Pozdrawiam i żegnam... :)

Odnośnik do komentarza

witam.

gram w cm a obecnie w fm juz od 1996/97 roku.

odnosnie bledow gry:

1: bramki ktorych nie ma. zdarzaja sie mecze gdzie prowadze lub przegrywam 1-0 po wlaczeniu jakiejs opcji bez znaczenia czy sprawdzenie statystyk ogolnych czy podpowiedzi asystenta czy tez lekka korekcja taktyki po wyjsciu z w/w menu wynik 0-0!!! tak samo raz dla mnie raz dla przeciwnika w druga strone tez takie rzeczy sie dzieja jest 2-0 a zaraz 3-0 dziwne???? takie znikanie strzelonych bramek czy ich dodawanie zdarza mi sie dosc czesto 3-4 w trakcie sezonu w fm2007 - 1 na 3 sezony.

2: wypozyczenia - masakra, przyklad: gram druzyna welling utd conferencja poludniowa skladam oferte wypozyczenia gosc odmawia bo no intention, ale do zespolu wogole nie notowanego w lidze z beznadziejna baza treningowa idzie, mimo ze prowadze w lidze i awansuje wyzej po roku znow probuje i co replay choc reputacja juz wyzsza dzieje sie tak bardzo czesto na 100 zlozonych laonow przeszedl 1 a do teamow gorszych pod wzgledem reputacji ligi bazy treningowej lataja jak popaprancy - irytacja jest ogromna - aby potwierdzic ten blad gry poprowadzilem druzyne do ktorej przeszl najwiecej ludkow i co gdy ja prowadzilem sytuacja byla taka sama - coz taka gra.

3:o 3d sie nie wypowiadam bo uwazam to za zbedne w grze i wogole z tego nie korzystam ale widzialem jak przbieraja nogami w miejscu, zabawne - pewnie slisko!

Odnośnik do komentarza

Stary...Interpunkcja, przecinki, kropki...Tego sie czytać nie da...

Ale merytorycznie - co do ślizgania...grałeś w Wiedźmina? Nawet tam masz efekt "łyżwiarza", a w FM-ie raczej nie jest to jakoś wyjątkowo uciążliwe, bardziej denerwujące jest to, że zawodnik podaje do tyłu, tzn, stoi tyłem do własnej bramki, zamach nogi i podanie do swojego bramkarza...To mnie najbardziej irytuje, no i to o czym wspomnial Adam, leżenie zawodników kilka sekund na boisku po jakimśstraciu (może rotfla zaliczyli:P)

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Skończyłem pierwszy sezon. Drużyna przeze mnie prowadzona zapewniła sobie pierwsze miejsce w lidze na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Tymczasem w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej przed meczem ostatniej kolejki dziennikarz pyta mnie kto moim zdaniem wygra ligę. Bug? - a może był to dziennikarz pokroju redaktora Atl..a (papierowy, płaski, wilostronicowy globus), który właśnie wyszedł z dwutygodniowego ciągu i nie bardzo wie, co dzieje się w lidze? ;-)

 

pozdrawiam,

progresywny

Odnośnik do komentarza
1: bramki ktorych nie ma. zdarzaja sie mecze gdzie prowadze lub przegrywam 1-0 po wlaczeniu jakiejs opcji bez znaczenia czy sprawdzenie statystyk ogolnych czy podpowiedzi asystenta czy tez lekka korekcja taktyki po wyjsciu z w/w menu wynik 0-0!!! tak samo raz dla mnie raz dla przeciwnika w druga strone tez takie rzeczy sie dzieja jest 2-0 a zaraz 3-0 dziwne???? takie znikanie strzelonych bramek czy ich dodawanie zdarza mi sie dosc czesto 3-4 w trakcie sezonu w fm2007 - 1 na 3 sezony.

Może po prostu te wszystkie bramki to spalone, hę? Akurat jak przełączasz na inny ekran to się pokazuje info, że to był spalony.

 

2: wypozyczenia - masakra, przyklad: gram druzyna welling utd conferencja poludniowa skladam oferte wypozyczenia gosc odmawia bo no intention, ale do zespolu wogole nie notowanego w lidze z beznadziejna baza treningowa idzie, mimo ze prowadze w lidze i awansuje wyzej po roku znow probuje i co replay choc reputacja juz wyzsza dzieje sie tak bardzo czesto na 100 zlozonych laonow przeszedl 1 a do teamow gorszych pod wzgledem reputacji ligi bazy treningowej lataja jak popaprancy - irytacja jest ogromna - aby potwierdzic ten blad gry poprowadzilem druzyne do ktorej przeszl najwiecej ludkow i co gdy ja prowadzilem sytuacja byla taka sama - coz taka gra.

Może nie chodzi o reputację klubu tylko Twoją?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...