Skocz do zawartości

Rzeczy dziwne i niesamowite


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli juz mowimy o transferach to nie tylko bramkarze z Polskiej Ligi sa rozchwytywani :D Oto super transfer Valencii:

 

http://img393.imageshack.us/img393/4051/astizls1.jpg

 

I jeszcze nie byloby to dla mnie az takie dziwne, gdyby nie wygryzl ze skladu Marcheny :D

 

Jesli ktos chcialby zobaczyc jeszcze pare kwiatkow, tym razem z Polskiej kadry ;d to zapraszam (ochoczo polecam tych w czerwonych ramkach):

 

http://img361.imageshack.us/img361/9863/polskadz6.jpg

 

Rozumiem oczywiscie, ze nasi pilkarze sa wartosciowi i wogole, ale niektorych transferow nie rozumiem. Smolarek w Boltonie nie gral, a kupila go Sampdoria, zeby... siedzial na lawie =] Zastanawia mnie tez Seweryn Gancarczyk, dodam, ze Sporting dotarl do finalu P.UEFA, napewno ten pilkarz jest dobry i ma mozliwosci, ale az tak?:> No i Golanski... ta miernota nie mieszczaca sie w skladzie Steauay Bukareszt nagle trafia do Benfiki gdzie gra w pierwszym skladzie ;) Nie wspominajac o tak spektakularnych transferach jak Michal Pazdan w Empoli (220 tys. euro), Marcin Wodecki w CSKA Sofia (375 tys euro) czy Ariel Borysiuk w Anderlechcie (775 tys euro),w pierwszym sezonie kiedy ma 16 lat, obecnie (2010/2011) jest juz podstawowym pilkarzem Anderlechtu.

Odnośnik do komentarza
Bramkarze w FM 2009 zdają się być nienaturalnie rozchwytywani.

Ja bym raczej zauważył, że Polscy bramkarze są tak rozchwytywani. Wynika to z tego, że chyba za mocno sobie researcherzy wzięli do serca słowa o "polskiej szkole bramkarskiej" i nasi ligowcy wydają się nie co za bardzo przypakowani, głównie w tych kluczowych dla bramkarzy atrybutach. W Holandii chyba tylko AZ, Ajax i Feyenoord mają lepszych bramkarzy od naszych Pawełków, Cabajów, Kotorów czy nawet Much, bądź Turiny... tak z ciekawości szukając bramkarza przeglądałem też składy reprezentacji i bramkarze większości krajów nie są lepsi od naszych ligowców...

 

Najłatwiej rzucić na researcherów ;) Ja zauważyłem że kluby, szczególnie duże często uzupełniają skład żeby mieć 2-3 bramkarzy na podobnym poziomie i jednego wyraźnie lepszego w pierwszym składzie. Dlatego ściągają Turinów, Cabajów i Kotorów którzy zazwyczaj nie rozgrywają tam ani jednego meczu ;) Liczcie też rozmiary bazy i wczytane ligi - u mnie na kilkunastu ligach do Szwajcarii przeszło 3 Polaków, wszyscy do Arauu prowadzonego przez Komornickiego

Odnośnik do komentarza
A wiesz, że Turinę robił grecki researcher? :>

Ale jeden Turina wiosny nie czyni ;) IMHO i tak nasi ligowi bramkarze są chyba nieco przecenieni. Chociaż swoją drogą włączając 20 lig, to po połowie sezonu gdzieś 40% zawodników naszej Ekstraklasy i 1. ligi gra już gdzieś w innych zagranicznych ligach...

Odnośnik do komentarza
Chociaż swoją drogą włączając 20 lig, to po połowie sezonu gdzieś 40% zawodników naszej Ekstraklasy i 1. ligi gra już gdzieś w innych zagranicznych ligach...

Możesz poprzeć te słowa jakimiś skrinami? Bo tak pieprzyć to każdy może. Po cholerę piszesz takie bzdury? To, że gra błędnie wycenia młodych zawodników i źle ocenia bramkarzy (zainteresowanie ich osobami bynajmniej), to wie każdy kto był na forum FM09 chociaż raz.

Odnośnik do komentarza

Ok może nie do końca dobrze się wyraziłem, 40% procent transferów jest wykonywanych zagranicę, na 55 graczy sprzedanych za min. 50k euro 28 nie gra już w polskiej lidze. Nie dam głowy ale chyba w ciągu ostatnich 3 lat tylu polaków nie odeszło z klubów ekstraklasy, co w FMie w ciągu pół roku. Dodam jeszcze, że z 1. ligi 46 zawodników sprzedanych za ponad 10k euro z czego 16 za granicę. Dla mnie to zdecydowanie zawyżona ilość i jest to rzecz dziwna, ale oczywiście każdy może mieć inne zdanie.

Transfery Ekstraklasa -> zagranica

Odnośnik do komentarza

ja odniosłem wrazenie ze w kazdym FMie bylo tak, ze w lidze, w której grales, tamtejsi zawodnicy byli bardziej rozchwytywani niz w pozostalych. Tak było w Premiership gdzie zawodnicy slawni, slawniejsi, nieznani transferowani byli do Barcy czy Realu albo wloskich i niemieckich klubów. Tak samo bylo gdy grałem Barceloną - wtedy wielu hiszpańskich zawodników mogłem znaleźć na wyspach (w sumie to logiczne, zważywszy, że Premiership to najsilniejsza liga).

Nie dziwmy się więc, że silnik robi takie niespodzianki także w polskiej lidze. W sumie dobrze jest zobaczyc, ze chociaz w grze komputerowej polskimi graczami interesują się potentaci. Poza tym czy chciałbyś grać w nieznanej lidze, w której transfery dokonują się sporadycznie? zanudziłbyś się na śmierć. A tak silnik gry uprzyjemnia jak może opcje transferowe.

Odnośnik do komentarza

Gra zdaje się najlepiej działać na kilku ligach. Gdy jest ich za dużo - jak u p.obruckiego to zawodnicy z ligi aktywnej są rozpsrzedawani do pozostałych, działających w tle. Gdy jest jedna liga, jak u lOl-a to z kolei transfery są nieliczne, za to do czołowych lig, co jest równie nierealne. Wniosek z tego taki, że trzeba grać na lidze polskiej + 5, 6 innych. Gdy tak grałem do takich sytuacji nie dochodziło - ani nie było masowej wyprzedaży, ani też Polacy nie trafiali do wielkich lig i klubów.

Odnośnik do komentarza

@ Buła

Jedyne co mi przychodzi do glowy to z zawieszony byl wczesniej na mecz oficjalny, a to mogl byc sparing i mogl grac, teraz jest ikonka "zaw" bo nastepny mecz zapewne jest juz w ramach eliminacji do czegos tam lub mlodziezowych mistrzostw swiata/europy czy czego tam jeszcze sobie zazyczyc ;d

 

@DeMoN

dla mnie az tak zadziwiajace to nie jest ;P ostatnimi czasy Henrik Larsson mial podpisane takie kontrakty (Man U i tym szwedzkim klubem). Wiec dostawal pieniadze tylko za zdobyte bramki oraz dostal kwote za podpisanie kontraktu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...