Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

o zobaczyłbym też coś takiego:

 

że przy zakupie gracza lub sprzedaży była by opcja aby złożyć klubowi propozycję współpracy.

Np. po Roberta Lewandowskiego zgłasza się Real Madryt i oferuje Lechowi 3mln E + współpraca między klubami.

I teraz np. jeśli mamy duże poracie w zarządzie to możemy sami wybrać jaka to ma być współpraca tak jak jest to teraz.

Taką ofertę można by wysłać tylko raz (oczywiście jeśli dojdzie do skutku) do momentu zakończenia tej współpracy, wtedy zwalnia się tzw. "slot" i możemy złożyć ponownie taką ofertę.

Odnośnik do komentarza

Mnie irytuje brak opcji wykupienia zawodnika, z którym wcześniej podpisało się kontrakt...

Przykład: Ostrowski do Legii, Trałka do Polonii.

Mianowicie najpierw podpisuje kontrakt z piłkarzem, który ma do mnie przyjść za 6 miesięcy, ale po chwili decyduje się na wykupienie go (po niższej cenie, bo wiadomo że i tak odejdzie) od razu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc/O-poziom-nizej.html

 

Już kiedyś o tym tu pisałem.

Dla mnie priorytet.

 

Zaczynasz od prowadzenia juniorów drużyny z 6 ligi angielskiej, później prowadzisz rezerwy piątoligowców... Rok po roku awansujesz, rozwijasz się... Aż w końcu dostajesz szanse poprowadzenia seniorów, później wraz z wynikami coraz lepszy oferty...

Typowa kariera od podstaw - jak dla mnie cut, miut i ożehy.

Odnośnik do komentarza

Byłoby to dobrym rozwiązaniem, gdyby stworzono to jako dodatkowa opcja, nie obowiązek. Gracz miałby możliwość wybrania sobie takiej "rozrywki" w menu gry, prowadził np. młodzieżówkę, rezerwy i dopiero stopniowo stawał się trenerem pierwszych zespołów. Z pewnością jest to fajny pomysł, lecz wiele zależy od realizacji - jeśli go SI nie skopie, będzie hicior.

Odnośnik do komentarza

Byłbym szczęśliwy gdyby dodali edytowanie wszelkich rozgrywek - wtedy każdy mógłby zrobić sobie takie rozgrywki ligowe czy reprezentacyjne jakie by chciał (co pewnie nigdy nie nastąpi)

 

A z takich bardziej realnych chciałbym aby w kolejnym FM dostali niższej grywalne ligi polskie

Poza Ekstraklasą i 1 Ligą mogliby dodać 2gr x 2 liga, 8gr x 3 liga, wojewódzkie rozgrywki o puchar polski oraz prawidłowo rozgrywane mistrzostwa polski juniorów z podziałem na grupy wojewódzkie gdzie mistrzowie awansują do MP.

 

Również dodanie egzotycznych lig mogłoby dodać smaczku grze. Liga Andory czy San Marino, albo jakieś rozgrywki w Uzbekistanie czy Zambii.

 

Dodatkowo w Lidze Szwajcarskiej, powinien być puchar liechtensteinu oraz powinni dodać eliminacje dl Gold Cup czyli Caribbean Cup i UNCAF Cup oraz AFC Challenge Cup (dla najsłabszych reprezentacji Azji, mistrzowie tych rozgrywek awansują do Mistrzostw Azji)

Odnośnik do komentarza
Byłbym szczęśliwy gdyby dodali edytowanie wszelkich rozgrywek - wtedy każdy mógłby zrobić sobie takie rozgrywki ligowe czy reprezentacyjne jakie by chciał (co pewnie nigdy nie nastąpi)

 

A z takich bardziej realnych chciałbym aby w kolejnym FM dostali niższej grywalne ligi polskie

Poza Ekstraklasą i 1 Ligą mogliby dodać 2gr x 2 liga, 8gr x 3 liga, wojewódzkie rozgrywki o puchar polski oraz prawidłowo rozgrywane mistrzostwa polski juniorów z podziałem na grupy wojewódzkie gdzie mistrzowie awansują do MP.

 

Również dodanie egzotycznych lig mogłoby dodać smaczku grze. Liga Andory czy San Marino, albo jakieś rozgrywki w Uzbekistanie czy Zambii.

 

Dodatkowo w Lidze Szwajcarskiej, powinien być puchar liechtensteinu oraz powinni dodać eliminacje dl Gold Cup czyli Caribbean Cup i UNCAF Cup oraz AFC Challenge Cup (dla najsłabszych reprezentacji Azji, mistrzowie tych rozgrywek awansują do Mistrzostw Azji)

 

 

SI już dawno zapowiedziało, że nie planuje zwiększenia ilości lig

 

btw. wojewódzkie rozgrywki o PP => to było na serio? O.o

Odnośnik do komentarza

Chciałbym, żeby dużo większe możliwości były w tworzeniu taktyki.

Przede wszystkim rozdzielić osobno atak i obronę bo np. chciałbym atakować bardzo szeroko, a bronić wąsko.

W poleceniach indywidualnych dodałbym też jakieś smaczki typu "Zejścia do środka" czy "Gra z pierwszej piłki".

Odnośnik do komentarza
Chciałbym, żeby dużo większe możliwości były w tworzeniu taktyki.

Przede wszystkim rozdzielić osobno atak i obronę bo np. chciałbym atakować bardzo szeroko, a bronić wąsko.

W poleceniach indywidualnych dodałbym też jakieś smaczki typu "Zejścia do środka" czy "Gra z pierwszej piłki".

Fakt.

Poza tym SFG ustawianie manualnie i ćwiczone przed meczami. Czyli możliwy podgląd jak to wszystko wygląda w praktyce.

Jakby nie patrzeć podstawowym obowiązkiem managera jest prowadzenia treningów a to w FM jest zredukowane do absolutnego minimum.

Fakt, że lepiej tak niż SI miałoby ten aspekt totalnie zrypać, ale trochę dziwnie to wygląda. Można ustawić jeden prosty trening, nie zaglądać tam przez kilka wirtualnych lat a i tak wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem SI zapowiadał brak nowych lig ale do FM 2009.

 

Chodziło mi o Puchar Polski jeszcze na szczeblu wojewódzkim

 

zapowiedziało ogolnie ze nie planują dodawac, a nawet odjąć

 

widziałeś w jakies lidze puchar krajowy na szczeblu okregowym/regionalnym? no wlasnie

 

 

@temat: jak dla mnie to sie zamieni w szereg postów: "a mi się marzy...", "a ja bym chciał..." itp

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinna być opcja wytrenowania u zawodnika pozycji, która nie jest jego naturalną do właśnie takiego stanu. Powinno to oczywiście trwać trochę, sezon albo dwa treningów i gry na takiej pozycji. Teraz można wytrenować tylko do poziomu "uzdolniony" i to jest błąd. Gdyby w rzeczywistości było takie ograniczenie wielu dobrych piłkarzy miałoby nominalną całkiem inną pozycję niż teraz. Wspomnę choćby Andreę Pirlo, niegdyś był napastnikiem, a teraz to znakomity pomocnik środkowy.

Odnośnik do komentarza

Ale jest możliwe dobicie do statusu naturalny. U mnie np. Micah Richards ma naturalny na OŚ, chociaż normalnie ma tam uzdolniony. Po prostu gra długo na tej pozycji i ma trening pozycji. Zresztą miałem już kilka innych takich przykładów, Simon Vukcevic na z OPŚ na PŚ, Hatem Ben Arfa z OPŚ na PP...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Temat niby stary.. ale pomarzyc zawsze mozna, a i ponarzekac jak najbardziej.

 

 

Wlasnie sobie gram Wawelem Krakow. Zamienilem go w DB na cos z 1.ligi. Dodalem 6mln funtow i 2,5mln budzetu transferowego. Brzmi jak malo ambitna zabawa? Otoz nie zmienilem duzo reputacji, wiec i tak mam dostep do niewielkiej puli zawodnikow (bo w Wawelu nie bylo nikogo tak nawiasem..). Wyjawszy nizsze ligi- po prostu sobie wymyslilem, ze to kolejna Cracovia czy Korona ktora jakis tlusty sponsor sobie obral jako zabawke (moze sie okazac nawet tansze od posiadania kochanki). Juz, juz spiesze do meritum.

 

Troche brakuje interakcji w transferach. Rozmowy transferowe to.. no wlasnie- rozmowy. Negocjacje. Zwlaszcza gdy chodzi o status w druzynie.

Sprowadzilem paru gosci bez kontraktu dla zapelnienia luk, do rezerw lub nawet glebokich rezerw. Ale przychodzac do takiego klubiku i tak mysleli, ze beda mega-gwiazdami i nic nie moglem na to poradzic. Teraz pol kadry lamentuje bo nie gra, a drugie pol ma doła z powodu 'braku harmonii'.

 

A przeciez moglbym przy podpisywaniu kontraktu po mesku z kims pogadac- "sluchaj jestes w porzadku gosc ale mamy juz jedenastke. Problem w tym ze jak sie Józek napije to znika na 3 dni no i tu jest twoja rola. Pobiegasz potrenujesz z nami, zastapisz Jozka raz czy dwa w sezonie i bedziemy zadowoleni za skromne 20 kafli miesiecznie mhm mhm?".

 

Albo : "rozumiem ze jest pan pilkarzem o uznanej marce w 1 lidze a nasz klub to wiocha i syf. Ale pan jeszcze nie wie ze Rysiek i Wladek z Markiem do nas przychodza i szykujemy sie na ten sezon jak cholera".

 

;)

 

Negocjacje, rozmowy - polaczenie dwoch rzeczy. Interakcji z mediami (w tym przypadku z pilkarzami, ale na podobnych zasadach) i transferow, ktore juz ekscytuja wielu graczy FM.

 

Ponad to agenci. Owszem teraz FM dostarcza nam informacji, ze tacy ludzie istnieja. Ale moglby sie czasem przydarzyc jakis event, ze ten i ten frajer przywozi nam DVD (cos na zasadzie 'hazardu' w Diablo2? no bo wlasciwie do tego sie rzecz sprowadza vide Marcelo i Beto w Wisle).

Zakryte atrybuty i tylko "dvd" czyli 5 min najciekawszych akcji faceta lub skrot jakiegos meczu. Wreszcie tryb oferowania testu mialby jakis wiekszy sens.

 

Tyle sobie wymyslilem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...