Skocz do zawartości

Nieruchomości


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Podatek od sprzedaży wynosi 19%, płaci się od dochodu, czyli różnicy między kupnem a sprzedażą, - ponieważ w spadku nie było kupna to kosztem mogą być jedynie koszty sprawy spadkowej, podatek od spadków, koszty notarialne oraz poczynione nakłady w trakcie posiadania mieszkania.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanko:

Przyjmijmy, ze chemy kupic mieszkanie, ktore ma 4 wlascicieli. 3 zgadza sie na cene X, czwarty (ktory posiada 1/6 praw wlasnosci) chce otrzymac wyzsza cene Y. Czy aby kupic te mieszkanie, wspolwlasciciele musza ustalic wspolna cene? Czy mozna od kazdego wykupywać jego udział po różnych kwotach bazowych?

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

http://dom.trojmiasto.pl/oferty-nieruchomosci/

i szukaj

 

tak sie sprecyzowales, ze nie sposob Ci pomoc. akademiki to jest koszt jakis 300-400zll/miesiac za osobe

nie wiem czy wy szukacie schronienia przed deszczem czy czegos rozsadnego

za 2 tysiace zlotych z oplatami mozna naprawde fajne mieskanie dorwac w dogodnej lokalizacji

apropo lokalizacji to tez sie sprecyzowales, trojmiasto. jaka uczelnia, jaki wydzial? gdzie bedziesz dojezdzal?

Odnośnik do komentarza

3600zł/miesięcznie? stary, nie wiem jakiego standardu i metrażu oczekujecie, ale jeżeli w grę nie wchodzi basen i boisko do koszykówki pod domem, to na pewno coś znajdziecie. zresztą, podesłałem Ci link, sam sie rozejrzyj

jeden i drugi wydzial masz w centrum wrzeszcza praktycznie takze o dojazd bym sie nie martwil, bo z kazdej strony nadjezdzaja skmki, tramwaje i autobusy, ktore wysadza cie pod wejsciowymi drzwiami

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

ok,

 

panowie, zwracam się do was z prośbą. spadło mi na głowę mieszkanie, którego właścicielem jeszcze jest dziadek, ale niestety już dogorywa i zostało mi przepisane pełnomocnictwo. mieszkanie jest położone w dość atrakcyjnym punkcie, metraż również wygląda w porządku, czynsz jest dość niski, zamierzam to mieszkanie wynająć, a patrząc szerzej, kiedyś sprzedać

 

nigdy nie wynajmowałem mieszkania, stąd moje obawy. jakie mogę usłyszeć pytania od potencjalnych klientów? na co się przygotować? kolejna sprawa to aspekt prawny, jak powinna wyglądać umowa? chciałbym, żeby to wszystko odbywało się w zgodzie z prawem, z odprowadzaniem podatku i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...