Skocz do zawartości

Liverpool FC


Rekomendowane odpowiedzi

To co się dzieje z tym klubem to jakaś totalna parodia. W ciągu dwóch lat tak spaść, a odeszło dwóch zawodników! Xabi Alonso (który w Realu nie gra 1/10 tego co w LFC) i Mascherano, który się kisi w Barcelonie. Ten drugi zresztą nie powinien być, mimo wszystko, niemożliwy do zastąpienia. Arbeloa? Jest lepszy (ponoć) Johnson, Riise odszedł planowo i to tyle.

 

BTW: Nie FC Liverpool, a Liverpool FC. ;)

IMO czkawką odbijają się lata opierania zespołu na Gerrardzie, który jest bez formy od dłuższego już czasu. Jak powszechnie wiadomo, to nie menadżerowie, ale właśnie Steven i Carrragher mają największy wpływ na szatnię i to właśnie w tych czynnikach szukałbym zapaści tego zespołu. Jeśli chodzi o klub to po prostu większość sprowadzanych zawodników to zwykli przeciętniacy (Babel, Poulsen, Skrtel, N'Gog itd) albo wybitnie nieudane próby (Keane, Aquilani). Proste ;)

Odnośnik do komentarza

ale przeciez oprocz tych przecietniakow, w druzynie pojawili sie w ostatnich latach tez calkiem dobrzy pilkarze, jak chocby Torres, Kuyt, Mascherano, Johnson :-k Chociaz racje masz, ze prawdziwa przyczyna jest opieranie zespolu od lat o Gerrarda :-k pomyslec, ze jeszcze dwa lata temu mial przechodzic do Realu za grube miliony :-k

Odnośnik do komentarza

ale przeciez oprocz tych przecietniakow, w druzynie pojawili sie w ostatnich latach tez calkiem dobrzy pilkarze, jak chocby Torres, Kuyt, Mascherano, Johnson :-k Chociaz racje masz, ze prawdziwa przyczyna jest opieranie zespolu od lat o Gerrarda :-k pomyslec, ze jeszcze dwa lata temu mial przechodzic do Realu za grube miliony :-k

no tak, ale te transfery to mniejsza część zawodników sprowadzonych na Anfield. Zresztą Johnsona też można dodać do listy transferów nieudanych, bo to co gra obecnie w żadnym stopni nie odpowiada jego potencjałowi ;) a Kuytowi IMO Benitez zrobił krzywdę przestawiając go z ataku na skrzydło ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dalglish może być dobrą osobą do odbudowanie Liverpoolu. Możemy być świadkami ciekawego okienka transferowego w wykonaniu LFC. Ciekawe tylko czy uda im się kupić wszystkich których będą chcieli. Bo taki Young może wybrać rotację w MUFC zamiast raczej pewnego miejsca w składzie w Liverpoolu.

 

PS. Jeśli jakiś mod to czyta. Jeśli jest to możliwe, to prosiłbym o zmianę nazwy tematu na Liverpool FC, tak samo temat o Chelsea (Londyn) na Chelsea FC i Arsenal (Londyn) na Arsenal FC.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Kibicuję ludziom z Anfield od mojego "zawsze" (zaryzykuję twierdzenie, iż LFC to mój ulubiony klub w ogóle) i właściwie to dzisiaj nie powinienem na nic narzekać. Przeżyłem wiele upokorzeń, złotą erę lat osiemdziesiątych mogłem jedynie obserwować na szorstkich kartkach "Sportu" (a jak już LFC pojawiał się w tv, to na Heysel :/ ), w XXI wieku gdy nadszedł 2001 i 2005 to nie miałem C+ i zostawała mi Liga Mistrzów z Pool w wersji: "Okopy Świętej Trójcy". A dziś LFC ma króla na menadżerskiej ławce, brak kompleksów w starciach z potęgami ligi i często piękną grę. Jest jednak jedna rzecz, która straszliwie mi tu mąci obraz sytuacji: ta ciągła, irytująca do granic możliwości maniera Suareza do protestowania po każdym upadku. Z których 70% pewnie nie wynika z faulów przeciwnika. Gdy zobaczyłem Suareza po raz pierwszy (to był bodaj mecz z MU wygrany 3-1), to się zachwyciłem. Technika, pomysłowość, odwaga, akcje rodem z japońskich anime niemal... a teraz niemal ciągle niesmak. No błagam, to się już robi megairytujące. Rozumiem: południowiec. Chociaż trochę jednak angielskimi realiami mógłby przesiąknąć... :ściana:

Odnośnik do komentarza

Z moją zupełnie pobieżną znajomością historii Ameryki Południowej, to Paragwajczycy są zdecydowanie najtwardsi "historycznie", ale oni tez najbardziej wycierpieli w nieodległej przeszłości

Urusi są twardzi z obserwacji ich piłkarzy ;) No i mają zajebiście długi hymn, który spowodował porażkę Szkocji 0-7 na MS w 1954 ;)

Odnośnik do komentarza

Z moją zupełnie pobieżną znajomością historii Ameryki Południowej, to Paragwajczycy są zdecydowanie najtwardsi "historycznie", ale oni tez najbardziej wycierpieli w nieodległej przeszłości

Urusi są twardzi z obserwacji ich piłkarzy ;) No i mają zajebiście długi hymn, który spowodował porażkę Szkocji 0-7 na MS w 1954 ;)

Chodziło Ci o historię :) No to powiem Ci, że prawdziwych Paragwajczyków już nie ma, wyginęli w wojnie charakternika Lopeza :) Co do Urugwajczyków, to piłkarskie wspomnienia mam nieciekawe, jakoś tak do ostatniego mundialu kojarzyli mi się tylko z grą faul. Suarez brutalnie to zrewidował...

 

Ale technikę chłopak ma, dzisiejsze wejścia w pole karne ManCity - miód.

Odnośnik do komentarza

Fakt, chodziło mi o "historię"

 

Polska - husaria

Brazylia - samba

itd :)

 

Żeby juz zupełnie nie uciec od tematu, to moim zdaniem Suarez jest doskonałym nabytkiem L'poolu. Tylko moim zdaniem on po trosze dubluje pozycję fenomenalnego (mentalnie) Kuyta. Luis jest - moim zdaniem - świetny jest jako ukryty asasyn ;) nie jako klasyczna 9. Trochę głupie pytanie, ale on gra obok czy zamiast Carrolla?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, wydaje mi się, że Kenny ma trochę kłopot bogactwa w ataku. Kuyt jest faktycznie bezcenny (choć w tym sezonie ma ewidentnego pecha pod bramką), Luis jest po prostu morderczo niebezpieczny (również dla morale przeciwnika) dzięki swej bajecznej technice, tyle że oni faktycznie nadają się do gry w podobnym miejscu boiska. Ponieważ jednak grają lepiej od Carrolla, to co oglądam The Reds - olbrzym siedzi na ławie (nie znam dokładnych statystyk, opieram się na meczach które widziałem). Gdy już wchodzi, to albo trochę się błąka po boisku (jak z Chelsea ostatnio), albo ma jedną, dwie sytuacje bramkowe (jak dziś, gdy raczej okupował pole karne). Ogólnie mam wrażenie, że na Carrolla Kenny nie ma pomysłu.

Odnośnik do komentarza

Kontuzję miał jak do Liverpoolu przechodził. W moich i w jego agenta oczach, on jest po prostu 'chu*a warty'. Ot, drwal, strącający górne piłki w kierunku bramki. Live dało za niego 40 mln po pół roku wąchania Premier Leagowej trawy, więc myślę, że się z deczka pospieszyli.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Aby porównywać negatywne passy chłopaków z Anfield trzeba już sięgać do XIX wieku. W czołówce od dawna już rozpychają się inni i imho tylko kilku lat już nam brakuje, żebyśmy w oczach inwestorów spadli do niższej półki sponsoringowej. Jeśli już nie spadliśmy. Jestem załamany. LFC gra ostatnio zazwyczaj nawet ładnie, ale:

a) obrońcy robią takie koszmarne błędy, że aż mi skóra cierpnie; rozumiem, że czasem kiks może zdarzyć się i geniuszowi, ale tutaj mamy niebezpieczną kumulację

b) w ataku indolencja, Suarez swój wielki talent marnuje na machanie rękami po kilkanaście razy na mecz i znalazł się już pewnie na czarnej liście większości sędziów w Premiership.

 

Nie pomógł król Kenny. Jeśli nie pomoże Rodgers (jeszcze go nie skreślam, to ciągle za krótki dystans), to już na dobrze możemy pożegnać się z marzeniami o powrocie do lat 70-tych i 80-tych :/

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 8 miesięcy później...

 

 

Liverpool showing interest in Borussia Dortmund winger!

Liverpool have been showing interest in Borussia Dortmund's Jakub Blaszczykowski, according to Inside Futbol.

 

The source says Liverpool are keen on the 27-year-old and are pondering making a bid to acquire him from the Bundesliga side in the January transfer window.

 

Liverpool had a net spend of around £25m in the last transfer window through buying/selling wisely, and are thought to have money ready to spend at the start of 2014.

 

Liverpool found value last January in the form of Daniel Sturridge and Philippe Coutinho, and will believe they can do the same this time around.

 

The Poland captain joined Dortmund in 2007 and has been a regular feature in the side

about 3 hours ago

 

http://sulia.com/sillyseason2/

 

Choinka, nie wiem czy w to wierzyć, ale fajnie byłoby mieć nowego Dudka w składzie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...