Skocz do zawartości

FM 2009 Grafika i Dodatki


krauze

Rekomendowane odpowiedzi

Zib 1125: Backgroundy stadionow działają w 09 ? Bo sam przerzucilem sobie takowe z 08 do 09 i nie działają

Działają. A dla tych, którym nie działaja grafiki to polecam mój sposób skopjujcie wszystkie pliki z Moich dokumentów w FN08 i wrzućcie je do Moich dokumentów FM09. Następnie na wszelki wypadek odznaczacie w menu gry co jest do odznaczania i fertig!

 

Dzień dobry - takowe mam odznaczone Panie ;P

Odnośnik do komentarza

Może mnie ktoś poratuje! Zacząłem grę po zainstalowaniu patcha, a zatem w wersji 9.1.0. Podobnie jak w FM 2008 stworzyłem foldery graphics/pictures/faces i tam włożyłem na początek facepack Legii W-wa, ściągnięty z Sousie (zacząlem grę Legią). Oczywiście przeładowałem skórkę i nic... Żadnych twarzy! Próbowałem innych skinów (nowe, z sieci, włożone do folderu skins działają bez zarzutu) - nadal nic. Sprawdziłem numery ID piłkarzy - zgadzają się, porównałem pliki config z wersją 2008 - są identyczne. Jeszcze próba z włożeniem facepacka Legii z ubiegłego roku (pod FM 08 działał) - nadal nic. W rozpaczy zmieniłem nawet nazwę folderu z "faces" na "players", jak to sugerował ktoś na CMRev, ale oczywiście bez efektu. W nowym FM-ie jest możliwość wklejenia własnego zdjęcia przy rozpoczęciu gry - tak zrobiłem, najpierw było, prz kolejnym przeładowaniu zniknęło. Nie jestem narcyzem, problem to inne twarze - te czarne okna mnie irytują. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, albo co zrobiłem źle - wzywam więc ratunku. Gwoli jasności mam polskojęzyczny oryginał.

Odnośnik do komentarza
Może mnie ktoś poratuje! Zacząłem grę po zainstalowaniu patcha, a zatem w wersji 9.1.0. Podobnie jak w FM 2008 stworzyłem foldery graphics/pictures/faces i tam włożyłem na początek facepack Legii W-wa, ściągnięty z Sousie (zacząlem grę Legią). Oczywiście przeładowałem skórkę i nic... Żadnych twarzy! Próbowałem innych skinów (nowe, z sieci, włożone do folderu skins działają bez zarzutu) - nadal nic. Sprawdziłem numery ID piłkarzy - zgadzają się, porównałem pliki config z wersją 2008 - są identyczne. Jeszcze próba z włożeniem facepacka Legii z ubiegłego roku (pod FM 08 działał) - nadal nic. W rozpaczy zmieniłem nawet nazwę folderu z "faces" na "players", jak to sugerował ktoś na CMRev, ale oczywiście bez efektu. W nowym FM-ie jest możliwość wklejenia własnego zdjęcia przy rozpoczęciu gry - tak zrobiłem, najpierw było, prz kolejnym przeładowaniu zniknęło. Nie jestem narcyzem, problem to inne twarze - te czarne okna mnie irytują. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, albo co zrobiłem źle - wzywam więc ratunku. Gwoli jasności mam polskojęzyczny oryginał.

 

Wyłączyłeś Cache w opcjach i przeładowałeś gre?

Po polsku to nazywa się "Używaj buforowania skórki" w "Dźwięk i obraz"

Oczywiście - zresztą piszę o tym, zrobiłem to parokrotnie . Obecnie pracuję nad dalszymi możliwościami... Dzięki

Odnośnik do komentarza
W nowym FM-ie jest możliwość wklejenia własnego zdjęcia przy rozpoczęciu gry - tak zrobiłem, najpierw było, prz kolejnym przeładowaniu zniknęło. Nie jestem narcyzem, problem to inne twarze - te czarne okna mnie irytują. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, albo co zrobiłem źle - wzywam więc ratunku. Gwoli jasności mam polskojęzyczny oryginał.

 

U mnie to samo - zdjecie managera znika po kilku miesiacach grania. Z tego co pamietam w FM08 i FM07 mialem to samo.

Gdzies czytalem, ze nalezy stworzyc plik config, uzyc ID jakie sie ma jako manager i stworzyc folder, ktory bedzie dzialal na zasadzie facepackow sciagnietych z neta. Nie mam jednak pojecia jak sie do tego zabrac:/

Odnośnik do komentarza
Gdzies czytalem, ze nalezy stworzyc plik config, uzyc ID jakie sie ma jako manager i stworzyc folder, ktory bedzie dzialal na zasadzie facepackow sciagnietych z neta. Nie mam jednak pojecia jak sie do tego zabrac:/

dokładnie wszystko tak jak sam napisałeś.

skopiuj sobie jakiegoś configa, otwórz za pomocą WordPada, zapisz jakie ma Twój menacho ID, wpisz do configa i zapisz w nim-aaa i nazwij swoje foto np swoim ID. zapisujesz, wrzucasz do folderu ze zdjęciami i ole, jest.

Odnośnik do komentarza
Gdzies czytalem, ze nalezy stworzyc plik config, uzyc ID jakie sie ma jako manager i stworzyc folder, ktory bedzie dzialal na zasadzie facepackow sciagnietych z neta. Nie mam jednak pojecia jak sie do tego zabrac:/

 

Może wyjaśnię dokładniej. Tworzymy (przykładowo) taką ścieżkę: Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2009\graphics\facepacks\inne (to tylko przykład :) )

Do folderu inne wkładamy nasze foto w formacie *.png (o wymiarach 180x180).

Otwieramy notatnik i piszemy w nim:

<record>

<!-- resource manager options -->

 

<!-- dont preload anything in this folder -->

<boolean id="preload" value="false"/>

 

<!-- turn off auto mapping -->

<boolean id="amap" value="false"/>

 

<!-- logo mappings -->

<!-- the following XML maps pictures inside this folder into other positions

in the resource system, which allows this folder to be dropped into any

place in the graphics folder and still have the game pick up the graphics

files from the correct places

-->

 

<list id="maps">

<!-- Auto generated by fmXML -->

<record from=""NAZWA ZDJĘCIA" to="graphics/pictures/person/"ID/portrait"/>

</list>

</record>

Jeżeli chcemy dodać więcej zdjęć to dopisujemy po prostu kolejną linijkę typu <record from="NAZWA ZDJĘCIA"...

 

Po wypisaniu tego w notatniku zapisujemy go w taki sposób: config.xml.

Plik ten powinien również znaleźć się w tym folderze ze zdjęciem.

 

Ważne:

Nazwa zdjęcia podana w pliku xml musi być IDENTYCZNA jak zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
a ja mam takei pytanie czemu wszystkei dodatki sa na rapidshare a nei gdzie indziej bo troche trudno jest sciagac bo sa limity

 

Idz na sortitoutsi.net i popatrz na forum graficznym. masz tam posty w ktorych umieszczono linki do grafik w konkretnym stylu (np. facepack cut-out, faded, classic etc). Jakies 80% plikow tam umieszczanych jest do sciagniecia z serwisow w stylu fileshare, gdzie nie ma zadnych limitow. Polecam odwiedzac ta stronke czesto, bo aktualizuja baze plikow co kilka godzin/dni.

Odnośnik do komentarza

witam mam małe pytanko odsnosnie koszulek:)

sciagnełem sobie mega pack koszulek wzuciłem do gry i mam maly problem poniewaz w pliku jest 3 podkoszulki Olympiakosu Pireus a w grze mam tylko dwie może mi ktoś powiedzieć czemu?a drugie pytanie odnosnie wielkosci czy mozna cos zrobic zeby były wieksze tak jak standardowe w grze?

Odnośnik do komentarza

Wyjaśniam, że rozwiązałem swój problem. Po prostu własne zdjęcie menadżerskie zastąpiłem zdjęciem umieszczonym w tradycyjnym miejscu, stworzyłem plik config i przeładowałem skórkę. Zadziałało - pokazały się wszystkie twarze, które miałem w folderze graphics itd. Mogę teraz także dodawać bez problemu wszelkie inne fotografie piłkarzy i staffu - jednym słowem funkcjonuje tak, jak w FM 08. Czyżby nowa opcja o dodawaniu zdjęcia przy nowym menadżerze powodowała taki bug? Dziękuję tym, ktorzy chcieli mi pomóc.

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem , radzę poczekać na fm modifier 3.0 (pod fm 09), już jest chińska wersja, ale na dniach zostanie ona z'update'owana do wersji w innych językach wiec w tym angielskim a tym samym i z polskim chociaż angielski wystarczy:). Jakoś nie mogę sie przyzwyczaić do tego fmrte , ale jak kto woli , wyrażam tylko moją opinie :)) pzdr

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...