Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

wysokiego, silnego, dobrze grającego głową, skocznego i dobrze ustawiającego się zawodnika stawiasz przy bramkarzu. Reszte zawodnikow ustawiasz tak zeby mu nie przeszkadzali, najlepiej zeby gdzies stali przed polem karnym, nabiegali na dlugi slupek.. ogolnie musi byc jakas inwencja tworcza :) Rożne wykonujesz "w pole bramkowe", tak aby pilka zataczala łuk w strone bramki, czyli zawodnik wykonujący musi centrować lewa noga z prawej strony boiska (i na odwrót).

 

u mnie sprawdzalo sie tak:

screen

(wszystkie gole strzelił po rzucie rożnym)

Odnośnik do komentarza
wysokiego, silnego, dobrze grającego głową, skocznego i dobrze ustawiającego się zawodnika stawiasz przy bramkarzu. Reszte zawodnikow ustawiasz tak zeby mu nie przeszkadzali, najlepiej zeby gdzies stali przed polem karnym, nabiegali na dlugi slupek.. ogolnie musi byc jakas inwencja tworcza :) Rożne wykonujesz "w pole bramkowe", tak aby pilka zataczala łuk w strone bramki, czyli zawodnik wykonujący musi centrować lewa noga z prawej strony boiska (i na odwrót).

 

u mnie sprawdzalo sie tak:

screen

(wszystkie gole strzelił po rzucie rożnym)

 

Screen nie działa, ale mniejsza z tym, zapewne miałeś jakiś dobry wynik. Problem w tym, że ja stosowałem prawie identyczną metodę. Sprawdzała się ona w FM2008. Jeden stoper przy bramkarzu, drugi nabiega na krótki róg, rożne w pole bramkowe, wykonuje zawodnik z lepszą nogą odwrotną do strony wykonywania rogu i reszta zawodników tak jak mówisz - byle nie przeszkadzali. I mój efekt wygląda następująco:

http://img508.imageshack.us/my.php?image=stendardood1.jpg - zawodnik atakujący bramkarza

http://img508.imageshack.us/my.php?image=giodapt2.jpg - zawodnik nabiegający na krótki słupek

Dwie bramki, które zdobyłem to dzieło przypadku, piłka spadała gdzieś na środek pola karnego

Dochodze do wnisku, że sporo może zależeć od szczęście, czy tego jak gra ustali - czy dany zawodnik bedzie strzalał bramki z rogów, czy nie.

Odnośnik do komentarza

@rafalzi

 

1. link do screena dziala.

2. skoro u mnie sakho strzelil 14 bramek w arsenalu w pierwszym sezonie gry dla tego klubu, to cos musi u Ciebie byc nie tak.. u mnie na krotki slupek nikt nie nabiega bo przeszkadzal.. moze pokombinuj z tym co te rogi wykonuje. moze wystaw takse, a ja zobacze o co chodzi i gdzie jest roznica w ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
@rafalzi

 

1. link do screena dziala.

2. skoro u mnie sakho strzelil 14 bramek w arsenalu w pierwszym sezonie gry dla tego klubu, to cos musi u Ciebie byc nie tak.. u mnie na krotki slupek nikt nie nabiega bo przeszkadzal.. moze pokombinuj z tym co te rogi wykonuje. moze wystaw takse, a ja zobacze o co chodzi i gdzie jest roznica w ustawieniu.

 

Ustawienia rogów wyglądają tak jak napisałem. Tu masz dokładnie reszty zawodników

http://img515.imageshack.us/my.php?image=poleceniahe7.jpg

 

Jestem już po sezonie, od nowego spróbuje zrezygnować z tego zawodnika nabiegającego na krótki słupek i na pewno kupie jeszcze lepiej grającego głową stopera. Zobaczymy, co wyjdzie, po paru meczach podziele się wrażeniami

Odnośnik do komentarza

Siema gram Bełchatowem ustawieniem 4-2-3-1 Gra Wyglada Dobrze i Wyniki sa Dobre ale Zapewne Byloby Jeszcze lepiej Gdyby srodkowy ofensywny pomocnik gral lepiej http://www.fotosik.pl/pok...26706d3278.html Tak wygladaja jego ustawienia ale zbiera najslabsze noty z druzyny 5.5 , 5.4 a reszta zespolu zazwyczaj powyzej 7 . nie wiem co z tym zrobic moze dac mu wolny elektron i zwiekszyc kreatywnosc ??

Odnośnik do komentarza

Ja probowalem tak zrobic u fabregasa. Gral najslabiej z calego zespolu, a to juz uznalem za zupelna dziwnosc. W kazdym razie nie poskutkowalo, widocznie nie lubi byc wolnym elektronem. Przestawilem mu ustawienia indywidualne i pomoglo. Ale znowu zastanawiajac sie głebiej nad problemem stwierdzilem ze przeciez gra nie ma takiej opcji zeby pilkarz mial ulubione ramy taktyczne. Tak czy inaczej sproboj tak jak mowiles moze potwierdzisz to co ja mowilem.

 

aha link nie dziala :P

Odnośnik do komentarza

Gram 3 sezon Lechem. A jak wiadomo Lech od początku ( fm 09 ) jest bardzo mocny. Dokonałem też kilku wzmocnień z power listy o której mowa na www cmrev i o to moje spostrzeżenie. W fm 09 nie ma taktyki idealnej! dlaczego ? otóż grając cały czas ta samą taktyką nie wiem dlaczego ale przeciwnik z czasem ją rozpracowuje zaczyna grać pressingiem na twoich skrzydłowych, stosuje ścisłe krycie, atakuje agresywniej. Więc jedna rada. Grajcie kilkoma taktykami :) I to od defensywnej np 5-4-1 po ofensywną 4-3-2-1. Dopisze później resztę spostrzeżeń. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Panowie mam małe 2 dylematy ;-)

 

prowadzę MU, stwarzam sobie bardzo wiele sytuacji meczowych, bramki padają po momentami świetnych akcjach, wielu podaniach z pierwszej piłki - aż miło się na to patrzy (patch 9.2) ale:

 

1) ilość strzałów niecelnych na bramkę potrafi mnie doprowadzić do szału, przykład:

http://img339.imageshack.us/img339/1968/br...ecznoscicc2.jpg - wygrana 2:0 ze słabeuszami których powinni roznieść w puch, ale przy 27! strzałach było raptem 8 celnych i dość sporo spalonych... gram zmodyfikowanym 4-4-2, gdzie obaj napastnicy mają różne ustawienia - jeden jest tym zawsze wysuniętym (Berbatov, ma większe ATT mentality), drugi więcej haruje między pomocą a linią ataku (Rooney), strzały z dystansu wszyscy mają na minimum...

 

2) chciałbym także jakoś ograniczyć sytuacje 1 na 1 gdzie moi napastnicy w 75% przypadków strzelają wprost w bramkarza (wchodząc w pole karne zarówno ze środka jak i z boku)

Odnośnik do komentarza
Panowie mam małe 2 dylematy ;-)

 

 

2) chciałbym także jakoś ograniczyć sytuacje 1 na 1 gdzie moi napastnicy w 75% przypadków strzelają wprost w bramkarza (wchodząc w pole karne zarówno ze środka jak i z boku)

 

wg mnie bardzo pomocne w takim wypadku jest porozmawianie osobiscie z kazdym napastnikiem i zaproponowanie mu albo by mijal bramkarza, albo uderzal technicznie czy jak to sie tam nazywa dokladnie ale jest taka opcja. wiec polecam rozmowe osobista u mnie zadzialala iEtoo zaczal ladnie mijac bramkarza w sytuacji 1-1 tak mniej wiecej na 3 sytuacje 2 razy mijal a raz uderzal

Odnośnik do komentarza

u Teveza nie mam możliwości jakiejkolwiek propozycji, Berbie dałem te plasowane strzały, a ma już w umiejętnościach omijanie GK, Rooney natomiast ma lobowanie bramkarzy, ale w proponowanych dla niego zagraniach nie ma nic godnego uwagi (czyli brak plasu, brak omijania GK)

Odnośnik do komentarza

Odnośnie nauki zagrań, pamiętajcie im młodszy zawodnik tym lepiej słucha rad menedżera :) Lobowanie ? potwierdzam sprawdza się :) jeśli chodzi o plasowane strzały też ciekawy pomysł. dlaczego ? jak każdy zauważył w sytuacjach kiedy wystarczy lekko dobić piłkę zawodnik wali ją w trybuny, dlatego warto mu nakazać nauki plasowanych strzałów, ale bo zawsze jest jakieś ale... jeśli jesteś nowym menedżerem ( 1-2 sezon ) a zawodnicy są już w miarę ukształtowani niechętnie odnoszą się do waszych sugestii... Taki urok tej gry :) Niestety na imię dobrego menedżera trzeba sobie zasłużyć i myślę że gra nabiera rumieńców i daje nam pełnie możliwości dopiero po kilku sezonach :) To moje spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...