Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z bałaganem panującym w dziale Taktyki postanowiliśmy sporządzić nowy, surowszy regulamin. Najważniejsze jego zasady:

 

1) Udzielamy tylko konstruktywnych odpowiedzi wnoszących coś do tematu.

2) Posty w stylu "twoja taktyka jest super", "przetestuj moją taktykę" będą natychmiast usuwane.

3) Dyskusje w stylu "podaj link do swojej taktyki", "zamieść ją na serwerze X" również będą usuwane, prosimy takie rzeczy załatwiać na PW, a ewentualne linki z taktyką wklejać do działu.

4) Słabo opisane taktyki, nie poparte wiarygodnymi wynikami będą usuwane.

5) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

 

Nieprzestrzeganie któregoś z powyższych punktów będzie odpowiednio nagradzane, szczególnie radzimy zwracać uwagę na punkt 1.

Odnośnik do komentarza

Witam znalazłem na forum SI "chyba" dobrą taktykę ;)

 

wszelkie informacje można o niej przeczytać na TEJ STRONIE oczywiście po angielsku ;)

 

Można zacząć testować tą taxe na stronie są zdjęcia z gry potwierdzające że nie jest taka zła :) Jeżeli byłby ktoś chętny to mógłby przetłumaczyć jakie umiejętności zawodnicy na daną pozycje w tej taktyce powinni mieć.

 

co do tłumaczenia to chodzi o to :

GK: Strong Goalkeeper always essential.

 

DL: You need a LB that is very good, can distribute the ball or dribble it. The GK is setup to pass it to the LB to start attacks.

 

DR: A good RB always essential, if your RB is better than your LB, then set the GK to roll/kick the ball out to him instead.

 

DC: Decent amount of Acceleration and pace, Marking, Tackling, Heading all important stats, as you would make sure its a decent DC

 

DC: Same as the previous.

 

MC(d): This is the guy that lies infront of the back 4, giving your defenders an escape route and the bridge to midfield. Strength, passing, tackling, Marking all needed, I would suggest Lassana Diarra or Angelo Polombo if we are talking about perfect stats for this position.

 

MC(a): This is the midfielder that creates things, he will make sure he gets forward when youhave the ball, hit long rangers but most importantly, be the heartbeat in every attack. Fabregas is perfect for this, Anderson is good and Beckham is immense, just to give you a bit of relation to the stats needed.

 

MR: Right winger with a free role, beats players, does his own thing, provides assists, make sure you have a good right winger, speed is essential! Dribbling is also a good stats

 

ML: same as MR really.

 

SC(d): This is the striker that has a free-role, needs good stats, he will keep your forward supplied with chances. He is a bridge between midfield to Attack, you need to make sure he has good all round stats. Use Rooney as a template, but Strength is essential here as well as Creativity and Passing.

 

SC(a): The guy that will score your goals, Acceleration is a good stat but can be done with players that don't have great acceleration (like berbatov). Will get good amount of goals.

 

If your strikers are having a 5, then don't sub them, give them time. The out and out striker might have a 5 until he scores, but he will get chances. OBviously, your the manager, if you want to sub the Striker for someone on the bench that is like for like then do it.

 

This tactic won't work if your players don't have faith in you as a manager.

 

http://rapidshare.com/files/166311360/Lore...n_wonder_48.tac

Odnośnik do komentarza

Bramkarz: Autor napisał nam abyśmy wybrali jak najlepszego :)

Obrońca Lewy: Bardzo ważne jest to aby lewy obrońca dobrze rozprowadzał piłkę oraz wykazywał się dobrym dryblingiem (Czyli dobry przegląd pola, podania no i drybling). Bramkarz będzie podawał piłkę właśnie do niego aby ten mógł rozpocząć akcję.

Obrońca Prawy: Autor ujął to tak - dobry prawy obrońca zawszę jest niezbędny. Jeżeli jest on lepszy od zawodnika po lewej stronie boiska należy zmienić polecenie bramkarzowi aby ten wykopywał/podawał piłkę właśnie do niego.

Obaj Środkowi Obrońcy: Czyli typowi na swoje pozycję. Przyspieszenie, Szybkość, Krycie, Odbiór, Gra głową. - wszystko to czego potrzebuje świetny obrońca. Tutaj także dostajemy od autora przypomnienie aby upewnić się że zawodnik na 100% dobrze się czuje na tej pozycji.

Pomocnik Środkowy (Defensywny): Ma on być awaryjną drogą wyjścia dla obrońców a także "mostem" łączącym linie defensywy z drugim pomocnikiem. Siła, Krycie, Podania oraz Odbiór. Podpowiedź - Lassana Diarra albo Angel Palombo.

Pomocnik Środkowy (Ofensywny): Kreator gry, jak tyko dostanie piłkę jego zadaniem jest wyruszyć z nią do przodu i szukać dobrych okazji do podań lub strzału z dystansu. Zawszę podłącza się pod akcję ofensywne. Fabregas jest fantastycznym przykładem, Anderson także spisuje się bardzo dobrze. Beckham jest przykładem umiejętności jakich potrzeba takiemu zawodnikowi (niekoniecznie dobry na tą pozycję).

Obaj Boczni Pomocnicy: Robi swoje, czyli pokonuje innych :), zalicza dużo asyst. Najbardziej potrzebne umiejętności to oczywiście szybkość oraz drybling. Ma zaznaczoną opcje wolnego elektronu.

Napastnik (Defensywny): Autor doradza tutaj Rooney'a. Ma być to zawodnik który wytwarza sytuację dla drugiego napastnika, połączenie pomocy z atakiem. Siła jest równie ważna jak i podania i kreatywność. Najlepiej aby miał jak najlepsze statystyki ogólne.

Napastnik (Ofensywny): Typowy "Goal Scorer". Dobrze by było gdyby posiadał dobre przyspieszenie. Jeżeli jednak jej nie posiada nie ma się czym martwić. Autor twierdzi iż Berbatov spisał się porządnie.

 

Jeżeli twój napastnik przez długi okres meczu ma ocene równą 5, nie zmieniaj go to się zmieni wraz ze strzelenie bramki, a na pewno będzie miał swoje sytuacje.

 

Ta taktyka działa tylko jeżeli nasi zawodnicy pokładają w tobie wiarę jako menadzera.

 

Prosze bardzo. ;)

 

Odnośnik do komentarza

Jak się prezentuje u Was kwesta skuteczności i gry napastników?

Bo u mnie na ustawieniach podobnych jak w FM08 (krótkie podania, ograniczona swoboda) napastnicy spisują się fatalnie. Mają najniższe noty z całego zespołu, nie strzelają prawie w ogóle bramek i grają bardzo słabo. Gram diamentem 4-1-2-1-2 i zastanawiam się czy jest sens grać na dwóch napastników, skoro i tak nic nie strzelają? Ale z drugiej strony patrząc skoro dwóch strzela mało, to jeden może strzelać jeszcze mniej.

Jak to u Was wygląda? Jakie polecenia dla napastników? Co z grą na odgrywającego?

Odnośnik do komentarza

Ja gram identycznie. Też diament. Ustalenia taktyczne praktycznie identyczne. I tak samo jak Ty bida z nędzą u napastników. Stosuje też grę na odgrywającego, ale wielkiego pożytku z tego nie ma...Jesli ustawie strzału z dystansu dla napastników to nawalają po trybunach, jak wyłącze to praktycznie nie strzelają...coś tu nie gra chyba.

Odnośnik do komentarza

Taktyka Którą wyżej "nie" opisałem jak narazie sprawuje się średniawo ;)

 

Cały czas dostaje PW żebym podał linka dlatego podaje go tutaj

 

Ściągaj

 

gram tą taktyką i w niej Ibra strzela bramki na zawołanie jeżeli ktoś chce sobie zobaczyć jakie ma polecenia to wysatrczy sciagnac taxe i sprawdzić ;) chodzi o napastnika po lewej stronie

Odnośnik do komentarza

ja gram ustawieniem 1 - 3-2-1-2 - 1 lub inaczej; 1-3-6-1.

Gra moja opiera sie na dobrych srodkowych pomocnikach i szybkich skrzydłowych bocznych.

Gram Milanem juz 4 sezon ale zanim taktyka ta w 100% podziała pod piłkrzy [lub odwrotnie] to minęły 2 pełne sezony, tj. w 1 sezonie miejsce 5, w 2 miejsce 8 a w 3 ... mistrzostwo.

Co wazniejsze straciłem w tym sezonie tylko 18 goli a bilans sezonu to 30z-5r-3p.

 

mistrzostki skład to;

 

D. Villa

Kaka

DiMaria Hamsik G. dos Santos

Flamini M. Veloso

Cahais Senderos Zapata

Mandanda

Odnośnik do komentarza
Warto pograć 4-5-1. Defensywny pomocnik, dwóch środkowych (albo dwóch ofensywnych) i skrzydłowi. Ładnie to "chodzi". Szczególnie jeśli pomocnicy podczas akcji ofensywnych wspomagają napastnika i kończą dośrodkowania od skrzydłowych.

Potwierdzam.

A dokładniej: 4-3-2-1, gdzie dwóch pomocników przed napastnikiem, stanowią podporę ze strzałkami do przodu. Ponadto dwóch skrzydłowych ze strzałkami do góry oraz jeden środkowy pomocnik, bardziej odpowiedzialny za destrukcje, ze strzałką do tyłu.

Odnośnik do komentarza

Ja gram ofensywną 4-3-3 wyniki są nawet niezłe. W pierwszym sezonie Atletico Madryt zająłem drugie miejsce w lidze, wygrałem Puchar Hiszpanii, półfinał ligi mistrzów, zacząłem drugi sezon i jak na razie zdobyłem Super Puchar Hiszpanii i po 9 kolejkach w lidze 9 zwycięstw. Także chyba warto tą taktykę stosować. A co do napastników to ich noty również nie powalają na kolana, ale najważniejsze są chyba zwycięstwa a tych nie brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Taktyka Którą wyżej "nie" opisałem jak narazie sprawuje się średniawo ;)

 

Cały czas dostaje PW żebym podał linka dlatego podaje go tutaj

 

Ściągaj

 

gram tą taktyką i w niej Ibra strzela bramki na zawołanie jeżeli ktoś chce sobie zobaczyć jakie ma polecenia to wysatrczy sciagnac taxe i sprawdzić ;) chodzi o napastnika po lewej stronie

 

 

Dałem linka już z tą taktyką... jest w twoim poście powyżej.

 

A wracając do tematu to przetestowałem tą ligę w Realu Madryt.... po pierwszym sezonie testów.... 2 miejsce w lidze, superpuchar Hiszpanii, Zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz Puchar Hiszpanii, za chwilę zrobię test w jakiejś słabszej drużynie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...