Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem i niestety na dzień dobry aktualizacja Directx. :( Ok, przeżyłem te extra 10MB do ściągnięcia. Demko rusza błyskawicznie, i wygląda bardzo zachęcająco. Mecz wczytuje się faktycznie ok 10s, ale później ani jednej przywieszki, wszystko śmiga płynnie. Co prawda musze przyznać, że mam 4GB RAM, ale nie sądzę żeby to był akurat aż taki problem. Zwłaszcza że w opcjach możliwość dostosowania rozdzielczości.

 

Rozegrałem dwa sparingi. Bramek strzelonych 7, 1 anulowana ze względu na spalony. Ani jedna bramka nie padła z dystansu. Wszystkie strzelone z obrębu pola karnego w tym 3 głową. 1 poprzeczka.

 

Niestety z tymi kontuzjami faktycznie jest cos nie tak, bo 2 mecze = 3 zawodników out. W takim tempie zanim zaczną się rozgrywki będzie trzeba mlodzikami grać.

 

3D wygląda sympatycznie, troche jak Kick Off z Amigi, ale to akurat nie problem. Troche denerwuje animacja bramkarza który rzuca się i lapie piłkę nogami(?!?).

Odnośnik do komentarza
Kolejny błąd:

 

Klikając na jakieś nazwisko w ulubionym personelu klubu nie zostajemy przeniesieni do jego profilu. Nic się nie dzieje.

Dzieje się, ale pod warunkiem, że dany ulubieniec jest w bazie gry. :>

Sprawdzone, w Evertonie działa zarówno Moyes, Reid i Royle ;]

 

W West Hamie jest Glen Johnson, który gra w Portsmouth i nie wchodzi.

 

To jest wyłącznie wina researcherów. Ulubieńca można po prostu wpisać (imię i nazwisko), albo podlinkować do ID; wygląda na to, że część researcherów ograniczyła się do tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Jak mam zainstalowany NET Framework 2.0 to raczej ten plik niepotrzebny?

Niby tak, ale to Windows, tam nigdy niczego nie można byc pewnym.

Demo u jednych chodzi, u innych nie, więc to nie wina pliku tylko kompa.

W ramach software'u możesz jedynie spróbować aktulalizować directX-a, NETFreama'a i stery do grafy.

Jesli to problem ze zbyt słabą kartą graficzną to nic nie da sie zrobić.

 

 

============================================================

A co do demka

Kolejne spostrzeżenia

- z każdym kolejnym meczem liczba kontuzji maleje (od 3 meczy nie miałem żadnej, a kontuzjowani gracze wyzdrowieli), może coś z treningiem trzeba kombinować.

- silnik meczu coraz bardziej mi się podoba, zmarginalizowano liczbę głupich strat własnych piłek. Gracze podają z głową, nie kręcą kółek.

Odnośnik do komentarza
I już na początku niemiłe powitanie: problemy z wpisywaniem informacji do profilu - imię, nazwisko, ulubiony klub - naciskając raz klawisz praktycznie za każdym razem pojawiają mi się dwie litery. Wszędzie indziej mam normalnie tylko w demie to występuje. Irytujące bo już przy tworzeniu profilu człowiek musi się irytować...

to samo zauwazylem troche denerwujace

Odnośnik do komentarza
I już na początku niemiłe powitanie: problemy z wpisywaniem informacji do profilu - imię, nazwisko, ulubiony klub - naciskając raz klawisz praktycznie za każdym razem pojawiają mi się dwie litery. Wszędzie indziej mam normalnie tylko w demie to występuje. Irytujące bo już przy tworzeniu profilu człowiek musi się irytować...

to samo zauwazylem troche denerwujace

Ja tego nie miałem :]

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia po uruchomieniu gry:

 

Bardzo szybka i bezproblemowa instalacja.

Zero problemów podczas tworzenia profilu, literki wpisują się normalnie.

Nareszcie można zmienić sobie rozdzielczość gry na większą nie ruszając przy tym ustawień w systemie!!!

Bardzo ładne kolory w samej grze, jak dla mnie przyjemniejsze niż w poprzednich FM.

Sama gra chodzi mi absolutnie płynnie, lepiej niż 08, który lubił od czasu do czasu lekko się przyciąć.

Świetny ekran, który opowiada o dotychczasowej historii klubu.

Jak dla mnie genialny wręcz podział ulubieńców na Legends, Icons i Favoured Personel.

Jak zwykle bram koszulek w Premiership, te standardowe jak zawsze brzydkie. Ale jak graficy dorwą się do tego, bedzie jak zwykle ładnie.

 

Na razie tyle, zobaczymy jak to wygląda dalej. Szczególnie tryb 3d, z którym raczej nie powinienem mieć problemów - Crysis działa na maksimum przecież:)

Odnośnik do komentarza

Bugiem z pozoru nieistotnym jest na pewno cena biletów w polskiej lidze. Jak można zauważyć, ceny w Euro są takie, jakie powinny być w złotówkach. Od researchera Znicza Pruszków wiem że researcherzy mieli wpisać w swoim edytorze wartość w PLN. Widocznie podczas przekazywania bazy coś/ktoś nawalił/o i mamy 3 razy większe ceny. Wg FM 2009 średnia cena biletu na Jagiellonię wynosi... 16 euro, a w rzeczywistości cena biletu normalnego to 20 złotych. W Lechu karnet sezonowy wg FMa kosztuje... 800 zł. To chyba nie jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Bugiem z pozoru nieistotnym jest na pewno cena biletów w polskiej lidze. Jak można zauważyć, ceny w Euro są takie, jakie powinny być w złotówkach. Od researchera Znicza Pruszków wiem że researcherzy mieli wpisać w swoim edytorze wartość w PLN. Widocznie podczas przekazywania bazy coś/ktoś nawalił/o i mamy 3 razy większe ceny. Wg FM 2009 średnia cena biletu na Jagiellonię wynosi... 16 euro, a w rzeczywistości cena biletu normalnego to 20 złotych. W Lechu karnet sezonowy wg FMa kosztuje... 800 zł. To chyba nie jest prawda?

 

Stawiam na konwersję danych przez SI, właśnie sprawdziłem w moim edytorze - Lecha odesłałem z karnetami sezonowymi w cenie 540 Polish Zloty.

 

Swoją drogą 800 nie jest tak dalekie od rzeczywistości, karnet na rundę jesienną na IV trybunę na Lechu kosztuje 360 zł.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, jestem tu nowy, więc kłaniam się wam wpierw.

 

Pierwsze wrażenia? Gram na razie " Waniliowo ", lecz aż tak waniliowo nie jest.

Rzeczywiście, wydaje się, że kontuzje to bug totalny, oto pierwszy mecz Tottenhamem.

Jak możecie się domyślać, dwóch nowo kupionych zawodników dostało kontuzje, prócz tego jeszcze mój najlepszy napastnik...

 

Kontuzja Rogera - na 3 miechy, Iwański na 1 miech, Pavluchenko - 3 tygodnie ;[

 

http://img56.imageshack.us/my.php?image=fm09demosr2.png

Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia scouting.

Wziąłem na początek Barcelonę i w momencie wysyłania zawodników do określonych krajów się zdziwiłem. Do tej pory można było wysyłać do krajów z ligami obecnymi w FM (poprawcie, jeśli się mylę), teraz jest... dziwnie. Nie mogę wysłać scouta do Niemiec, czy Belgii, za to mogę do nigdy nieobecnych w FM Bośni i Kamerunu... Kamerun jeszcze od biedy bym zrrozumiał, bo mam Eto'o, ale nie mam żadnego Bośniaka w drużynie chyba? Dziwne.

Transfery wyglądają całkiem ładnie na pierwszy rzut oka, szkoda, że nie można przetestować, czy nasi niższoligowcy nadal masowo emigrują do Czech i Bułgarii ;)

Zobaczymy co będzie w pierwszym meczu...

 

PS. Właśnie sobie pisałem newsa, a FM mi zaczął spowalniać, otworzył drugie okienko z FM, które po chwili znikło. Wszystko wróciło do normy, jak go wyłączyłem... Po powtórnym uruchomieniu wyszło mi, że to z powodu strony z informacjami o klubie, która na dole miała obrazki koszulek... To już mi się mniej podoba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...