Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy grał ktoś w Total Club Manager lub Fifa Manager. Już ładnych parę lat temu bardzo ładnie tryb 3d prezentował się w TCM. Zastanawiam się co kierowało tymi alchemikami z SI przy tworzeniu trybu 3D.

Jak na 2008 rok ten tryb w takiej formie to profanacja. Jak dodać do tego idiotyczne wymagania dla karty graficznej to po prostu szkoda słów na tych partaczy z SI. I oni krzyczą 30 funciaków za tego gniota :rotfl: W wersji Vanilla nawet nie dali dźwięku. Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza

To nie jest gniot moim zdaniem. OK, wersja Vaniliowa nie chciała mi się zainstalować. Wróć, chciała zainstalować się pod postacią Windowsa :keke:. Ale po ściągnięciu Truskawki instalacja i uruchomienie gry przeszły prościutko, bez żadnych zgrzytów. Pierwsze, co cieszy oko, to ekran ładowania - mnie się podoba. Pierwsze, co denerwuje, to podwójne literki przy zakładaniu profilu. Następnie mile zaskakuje historia klubu. Mecz w 3D jest czymś przełomowym, ale po hucznych zapowiedziach dostaliśmy, jakby nie było, wersję niedopracowaną. Mimo wszystko malkontentów powinien zaspokoić tryb 2D, który odbiega troszkę od tego z FM08, ale zawsze jest alternatywa :). Poza tym niby mam cienką grafikę (FIFA i PES tną się tak, że nie da się grać), ale w trybie 3D tnie się o wiele mniej niż wcześniej wymienione gry. Konferencje prasowe - według uznania. Pierwsze spotkania z dziennikarzami mogą sprawić radość, jednak myślę, że po wielosezonowej grze znudzi nam się to do reszty. Podniesienie roli asystenta jest rzeczą pozytywną dla początkujących oraz tych, którzy chcą bardzo głęboko zbadać zależności w FM09 (tak, jak to uczynił jeden z użytkowników na cmrev). Niby od nowa napisano transfery, ale nie mogę się do tego odnieść - nie udało mi się ściągnąć nikogo. Fajną rzeczą są raporty scoutów i możliwość wysłania ich "w świat". Sprawa strzałek na ekranie taktycznym była już rozpracowywana, więc jest to tylko delikatna zmiana. Wprowadzenie dziesiętnych do ocen zawodników ułatwia ocenę gry zawodnika. Możliwość podglądu motywacji zawodników podczas meczu jest również przydatna. No ale z bugiem kontuzji to przesadzili i mam wielką nadzieję, że łatka to naprawi, bo pod koniec okresu przygotowawczego nie ma kim grać:/

Ogólnie na plus, ale co do konkretnej oceny trzeba jeszcze poczekać... :)

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem takie:

 

1. Podczas meczu zawodnik, który schodził z boiska utknął na zielonym polu jakieś 20m od rezerwowych i już do końca meczu się nie ruszył, pewnie poszedł tam za potrzebą :keke:

 

2. Kolejny błąd to brak reakcji zawodnika na podanie. Zawodnik A podaje do B a ten stoi, podbiega przeciwnik i zabiera piłkę.

 

3. Bramkarz podczas strzału na bramkę stoi w miejscu, pewnie ze strachu.

 

4. Dużo poprzeczek i słupków.

Odnośnik do komentarza
4. Dużo poprzeczek i słupków.

 

 

Tak żeby w ciągu 5 meczów zdarzyło mi się trafić w poprzeczkę z 10 razy - przesada

 

Więcej meczów na razie nie ugrałem, bo kontuzje spowodowały utratę praktycznie 4 napastników (tylko tylu ich zresztą mam), na ponad miesiąc i się zniechęciłem gdy wyleciał mi też cały podstawowy środek pola...

 

3D nie na moj sprzęt więc trudno ocenić...

 

Fajna nowinka z możliwością zobaczenia ile metrów przebiegł dany zawodnik w meczu

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Przechodząc od razu do konkretów:

-zero problemów z instalacją, zarówno wanilii jak i truskawki

-tryb 3D, podziewałem się właśnie takich "poczwarek", nie liczyłem na więcej

-WIELKI BUG ze zmianami w trakcie rozgrywania akcji

-zmiana dwóch pasków szybkości na jeden, ten co to wymyślił powinien dostać nagrodę IDIOTY ROKU

-mały bug z okrzykiem "goool" tuż przed tym, jak piłka wpadnie do bramki

-asysty bramkarzy, za dużo ich, i tu małe pytanko: zdarzył się komuś gol ala Kuszczak w meczu z Kolumbią? Bramkarz przeciwnika wykopał piłkę, ta odbiła się przed moim bramkarzem, przelobowała go, a jak ją próbował jeszcze złapać to zaliczył samobója. oczywiście bramkarz przeciwnika miał asystę. Przypadek 1 na 1000, czyli tzw. "realizm", czy to częstsze zjawisko?

-tyle kontuzji, że to chyba demo Hospital Manager 2009.

-rynek transferowy wydaję się być bardziej ożywiony, ale czy to nie złudzenie okaże się dopiero w pełnej wersji gry, po zaliczeniu kilku sezonów

-konferencje, w dłuższym terminie nuda i monotonia, czyli asystent

I to chyba na razie na tyle pierwszych wrażeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kurcze, albo gramy w inne gry, albo jestem ślepy i się nie znam, no. U mnie nie ma wielu poprzeczek, słupków - 2 razy na dziesięć meczów to chyba nie jest dużo. No i asysty bramkarzy - nie zauważyłem, by było tego więcej niż w poprzedniej wersji. Owszem, są sytuacje po takich wykopach, no ale nie dajmy się zwariować, dla mnie to nie jest problem, bo nie jest to nagminne.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy grał ktoś w Total Club Manager lub Fifa Manager. Już ładnych parę lat temu bardzo ładnie tryb 3d prezentował się w TCM. Zastanawiam się co kierowało tymi alchemikami z SI przy tworzeniu trybu 3D.

Jak na 2008 rok ten tryb w takiej formie to profanacja. Jak dodać do tego idiotyczne wymagania dla karty graficznej to po prostu szkoda słów na tych partaczy z SI. I oni krzyczą 30 funciaków za tego gniota W wersji Vanilla nawet nie dali dźwięku. Szkoda słów.

 

Różnica jest taka, że w grze ze stajni SI mamy wrażenie, że jesteśmy menagerami, którzy mają realistyczny wpływ na przebieg rozgrywki, godząc się w zamian za rustycykalną grafikę. W grach typu Fifa Manager jest dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Kurcze, albo gramy w inne gry, albo jestem ślepy i się nie znam, no. U mnie nie ma wielu poprzeczek, słupków - 2 razy na dziesięć meczów to chyba nie jest dużo. No i asysty bramkarzy - nie zauważyłem, by było tego więcej niż w poprzedniej wersji. Owszem, są sytuacje po takich wykopach, no ale nie dajmy się zwariować, dla mnie to nie jest problem, bo nie jest to nagminne.

No to my dwaj mamy takie gry :) sądzę, że jest nas więcej. Nie dajmy się zwariować i nie doszukujmy się bugów tam, gdzie ich nie ma tylko po to, żeby (jak nakazuje polska mentalność) dokopać SI raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy grał ktoś w Total Club Manager lub Fifa Manager. Już ładnych parę lat temu bardzo ładnie tryb 3d prezentował się w TCM. Zastanawiam się co kierowało tymi alchemikami z SI przy tworzeniu trybu 3D.

Jak na 2008 rok ten tryb w takiej formie to profanacja. Jak dodać do tego idiotyczne wymagania dla karty graficznej to po prostu szkoda słów na tych partaczy z SI. I oni krzyczą 30 funciaków za tego gniota W wersji Vanilla nawet nie dali dźwięku. Szkoda słów.

 

Różnica jest taka, że w grze ze stajni SI mamy wrażenie, że jesteśmy menagerami, którzy mają realistyczny wpływ na przebieg rozgrywki, godząc się w zamian za rustycykalną grafikę. W grach typu Fifa Manager jest dokładnie odwrotnie.

 

Jemu chyba chodziło o to, że grafika w Fifamanager(wcześniej TCM) lepiej chodzi a ma mniejsze wymagania. Kod żródłowy jest źle napisany stąd takie wymagania z kosmosu. SI musi go zoptymalizować.

Mogli przynajmniej zrobic trybuny żeby nie oglądać tego pastwiska poza boiskiem.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc wolę brak trybun niż jakieś śmieszne tekstury płaskich postaci wzięte rodem z rozpikselowanego NHL. O ile dobrze pamiętam SI już kiedyś pisało, że nie będzie robić grafiki stadionu i dobrze - od tego i rzeczy typu: ceny biletów / ilość budek z hamburgerami / zatrudnianie personelu sprzątającego, są inne gry.

Odnośnik do komentarza

duży plus w kwestii rynku transferowego:

dużo łatwiej wypożyczyć dobrego rezerwowego do niskich lig-nawet do słabych drużyn

jeżeli chodzi zaś o kontuzje, to jak już ktoś wspomniał ich liczba spada z czasem, może to kwestia treningu przedsezonowego?

czy ktoś próbował treningu typu siłowego przed ligą?- może tu jest metoda :-k

Odnośnik do komentarza
Szczerze mówiąc wolę brak trybun niż jakieś śmieszne tekstury płaskich postaci wzięte rodem z rozpikselowanego NHL. O ile dobrze pamiętam SI już kiedyś pisało, że nie będzie robić grafiki stadionu i dobrze - od tego i rzeczy typu: ceny biletów / ilość budek z hamburgerami / zatrudnianie personelu sprzątającego, są inne gry.

A nie uważasz, że fajnie by było w trybie 2d i 3d widzieć z góry stadion. Z tym pastwiskiem to przegięcie.

Odnośnik do komentarza

skonczylem pol sezonu w Leeds na 2 miejscu w lidze :)

 

- slupkow i poprzeczek w nadmiarze nie stwierdzilem,

- kontuzje tak ale tylko napastnikow, reszta pozycji stalka czyli bez tragedii,

- pilka w 3D jest dla mnie masakrycznie niewidoczna (slepota nie boli;) ) nie wiem moze przydaloby sie dodac tak jak kiedys bylo w USM taki warkocz ze pilka w np jaskrawym kolorze ;) ktory pokazywalby slad pilki ;) ja naprawde zeby ja zobaczyc w kamerze z gory musze sie wpatrywac solidnie ;)

- stroje w 3D, jak moje Leeds gralo w bialych to moj bramkarz tez byl w bialym stroju :/

- faktycznie latwo na loan do D1 sprowadzic ciekawych grajkow :)

 

nie jest zle :) kolejny FM do kolekcji bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Kurcze, albo gramy w inne gry, albo jestem ślepy i się nie znam, no. U mnie nie ma wielu poprzeczek, słupków - 2 razy na dziesięć meczów to chyba nie jest dużo. No i asysty bramkarzy - nie zauważyłem, by było tego więcej niż w poprzedniej wersji. Owszem, są sytuacje po takich wykopach, no ale nie dajmy się zwariować, dla mnie to nie jest problem, bo nie jest to nagminne.

No to my dwaj mamy takie gry :) sądzę, że jest nas więcej. Nie dajmy się zwariować i nie doszukujmy się bugów tam, gdzie ich nie ma tylko po to, żeby (jak nakazuje polska mentalność) dokopać SI raz w roku.

 

Nie tylko Wy dwaj, ale tak jak napisałeś trzeba się do czegoś przyczepić.

 

Może i mało grałem w demo nowego FM ale moge powiedzieć kilka rzeczy:

 

Nie wiem skąd ściągaliście (ściągacie) demo ale ja sciągnąłem i bez żadnego problemu zainstalowałem.

Nie miałem też żadnego z podwójnymi literami przy wpisywaniu.

Nie oszukujmy się ale FM (i to już było wspomniane tysiące razy) to nie FIFA czy PES żeby tryb 3d wyglądał pięknie. Skoro teraz ma wymagania co do karty graficznej wcale nie małe to co by było gdyby dodać tam jeszcze trybuny i inne głupoty. Ten tryb ma pomagać w zobaczeniu, czy np. był spalony czy nie. A jak się komuś nie podoba to przecież nie musi tego oglądać w 3d. Wystarczy 2d

Co do asyst bramkarza w meczu - jakoś mnie to nie przeraziło. I nie uważam za nagminne.

Kontuzje to faktycznie problem - może w finalnej wersji będzie inaczej

A co do plusów to:

rozbudowana funkcja asystenta

konferencje prasowe

ciekawa opcja dotycząca uczenia nowych zagrań piłkarzy

 

Mimo tych kilku niedoróbek uważam, że FM poszedł naprzód. Dlatego z niecierpliwością czekam na 21 listopada

Odnośnik do komentarza
Kurcze, albo gramy w inne gry, albo jestem ślepy i się nie znam, no. U mnie nie ma wielu poprzeczek, słupków - 2 razy na dziesięć meczów to chyba nie jest dużo. No i asysty bramkarzy - nie zauważyłem, by było tego więcej niż w poprzedniej wersji. Owszem, są sytuacje po takich wykopach, no ale nie dajmy się zwariować, dla mnie to nie jest problem, bo nie jest to nagminne.

No to my dwaj mamy takie gry :) sądzę, że jest nas więcej. Nie dajmy się zwariować i nie doszukujmy się bugów tam, gdzie ich nie ma tylko po to, żeby (jak nakazuje polska mentalność) dokopać SI raz w roku.

 

Nie... masz rację, zdecydowanie lepiej jest udawać, że gra jest wolna od bug'ów i przyklaskiwać(jak nakazuje , jeszcze inna, polska mentalność) np.: minimalizmowi programistów z SI...

Odnośnik do komentarza
Kurcze, albo gramy w inne gry, albo jestem ślepy i się nie znam, no. U mnie nie ma wielu poprzeczek, słupków - 2 razy na dziesięć meczów to chyba nie jest dużo. No i asysty bramkarzy - nie zauważyłem, by było tego więcej niż w poprzedniej wersji. Owszem, są sytuacje po takich wykopach, no ale nie dajmy się zwariować, dla mnie to nie jest problem, bo nie jest to nagminne.

No to my dwaj mamy takie gry :) sądzę, że jest nas więcej. Nie dajmy się zwariować i nie doszukujmy się bugów tam, gdzie ich nie ma tylko po to, żeby (jak nakazuje polska mentalność) dokopać SI raz w roku.

 

Nie tylko Wy dwaj, ale tak jak napisałeś trzeba się do czegoś przyczepić.

 

Może i mało grałem w demo nowego FM ale moge powiedzieć kilka rzeczy:

 

Nie wiem skąd ściągaliście (ściągacie) demo ale ja sciągnąłem i bez żadnego problemu zainstalowałem.

Nie miałem też żadnego z podwójnymi literami przy wpisywaniu.

Nie oszukujmy się ale FM (i to już było wspomniane tysiące razy) to nie FIFA czy PES żeby tryb 3d wyglądał pięknie. Skoro teraz ma wymagania co do karty graficznej wcale nie małe to co by było gdyby dodać tam jeszcze trybuny i inne głupoty. Ten tryb ma pomagać w zobaczeniu, czy np. był spalony czy nie. A jak się komuś nie podoba to przecież nie musi tego oglądać w 3d. Wystarczy 2d

Co do asyst bramkarza w meczu - jakoś mnie to nie przeraziło. I nie uważam za nagminne.

Kontuzje to faktycznie problem - może w finalnej wersji będzie inaczej

A co do plusów to:

rozbudowana funkcja asystenta

konferencje prasowe

ciekawa opcja dotycząca uczenia nowych zagrań piłkarzy

 

Mimo tych kilku niedoróbek uważam, że FM poszedł naprzód. Dlatego z niecierpliwością czekam na 21 listopada

 

 

A ja np. nie miałem/nie mam, jak na razie, problemu z kontuzjami , a najbardziej wkurzającym mnie problemem w demie jest taksa która po utworzeniu przeze mnie jest w trakcie meczu notorycznie zmieniana przez program do ustawień początkowych... Nie mogę jej nadpisać, zapisać choć program informuje mnie o nadpisaniu taktyki...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...