Skocz do zawartości

Magazyn Orange Ekstraklasa


Rekomendowane odpowiedzi

Zagłębie Lubin przedstawia nowego trenera

 

Duże wyzwanie stoi przed Mateuszem Szymanderą, który dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany kibicom jako nowy trener Zagłębia. Zastąpił on na tym stanowisku Zbysława Korzonka, który został zwolniony kilka dni temu.

 

Zagłębie w tym sezonie nie spisuje się najlepiej zajmując ostatnią lokatę z 9 punktami po 13 kolejkach. Nowy trener ma przede wszystkim utrzymać Zagłębie w OE. Na konferencji prasowej trener Szymandera zapowiedział walkę do ostatniej kolejki o utrzymanie oraz konieczność zmiany w podstawowej "jedenastce".

 

- To zespół, które posiada ogromny potencjał i na pewno stać go na lepsze wyniki. Miałem możliwość obejrzenia kilku spotkań Zagłębia w tym sezonie. Jeżeli poprawimy skuteczność to możemy być groźni. - zakończył konferencje Szymandera.

 

Mateusz Szymandera nie jest trenerem znanym w polskiej piłce. Poprzednim klubem, którego był trenerem była IV ligowa Sparta Oborniki. S

 

Witam :]

Odnośnik do komentarza

Piotr Tkaczyk, Śląsk Wrocław

 

Niestety na ostatnich dwóch meczach nie mogłem być obecny więc prowadził je asystent. W pucharze nie zagraliśmy olśniewająco, ale co najważniejsze prześlismy dalej. Bardziej martwi porażka z Górnikiem Zabrze, ale to był wyjazd, więc mam nadzieję, że odbijemy to sobie na własnym boisku. Mam rónież nadzieję, że moje kłopoty nie będą się powtarzać i będę obecny na wszystkich następnych meczach mojej drużyny.

Odnośnik do komentarza

Damian Organek, Ruch Chorzów

 

Cieszy pierwsza wygrana. Co z tego, że z 3.-ligowcem, co z tego że grając rezerwowymi. Jest przekonująca wygrana i awans. Cieszy również fakt dobre współpracy napastników, jednego bardzo doświadczonego, drugiego bardzo młodego, co okazało się mieszanką wybuchową. Należy również docenić fakt dobrej gry Dawida, dałem mu do zrozumienia, że to będzie jedyna szansa aby pokazać się od lepszej strony i tym samym powalczyć o pierwszy skład. Liczę na takie popisy w jego wykonaniu również w OE.

Od strony taktycznej jestem zadowolony z dobrej gry linii obrony, mam nadzieję, że częściej będą grać na zero z tyłu. No i oczywiści znakomita gra skrzydłami, w tym meczy nie zagrał nasz rozgrywający Pawłowski, a więc nie było widać naszej pełny siły ognia.

Mam nadzieję, że jutro uśmiechnie się do nas szczęście podczas losowania. Ogólnie rzecz biorąc spokojniej patrzę na zespół w perspektywie kolejnych meczów.

Odnośnik do komentarza

Adrian Juszkiewicz , Pogoń Szczecin

 

A nie mówiłem, że PP odpuszczamy? Mówiłem! To trzeba było mnie słuchać, a nie teraz wielkie pretensje, że słabo graliśmy. Nastawiamy się na mecz z Lechem i głównie na ligę, że się powtórzę po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza

Jakub Sobiech, Wisła Płock

 

Nie ma co ukrywać, zmiennicy pozostawili po sobie co najmniej mierne wrażenie. Wrocławianie zagrali bardzo rozsądnie i spokojnie mogli strzelić jeszcze kilka bramek. Możemy mówić o dużym szczęściu, bo naprawdę nie wyglądało to zbyt dobrze. Potraktowaliśmy spotkanie zbyt towarzysko i mogło się to na nas zemścić. Liczy się awans, nie będziemy rozpamiętywać tej potyczki.

Odnośnik do komentarza

Piotr Gil, Zawisza:

 

Nieco odpuściliśmy Puchar Polski i teraz chcemy spokojnie walczyć w lidze. Będzie mniej meczy do rozgrywania i mniejsze zmęczenie piłkarzy. Może to nam pomóc w walce o pierwszoligwy byt. A Widzem jest głównym faworytem do awansu do Orange Ekstraklasy i w następnym sezonie chciałbym się zrewanżować im za tą porażkę i odpadnięcie z Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Michał Pawlikowski, Górnik Łęczna:

Wygraliśmy zupełnie zasłużenie, kontrolując grę przez pełne 90'. Nie chce sie zbytnio rozwodzić nad przebiegiem spotkania, końcowy wynik mówi sam za siebie. Cieszy mnie skuteczność Citki gdyż nie ukrywam, że bardzo licze na tego chłopaka. Nie możemy jednak popadać w samozachwyt. Teraz przed nami arcyważny mecz z Wisłą Kraków na wyjeździe który realnie pokaże nam naszą pozycję w ligowej stawce.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Poznań

 

Jestem zadowolony z formy naszych zawodników rezerwowych, którzy moim zdaniem byliby w stanie jako oddzielny team utrzymać zespół w lidze. Dobrą forme strzelecką zaprezentowali Szustak i Nowacki, którzy coraz bardziej przekonują mnie, że w razie kontuzji Dąbrowskiego czy Herrery mogę na nich liczyć. Dobre spotkanie, zresztą jak reszta drużyny rozegrał młody Jarek Witkowski, ten chłopak w meczach Pucharu Polski jest naprawde świetny. To on dał nam awans do finału Pucharu Polski. Nie mamy zamiaru odpuszczać Pucharu Polski, gdyż jest to przepustka do europejskich pucharów i w razie nie wywalczenia miejsca premiowanego pucharami w lidze można liczyć na właśnie miejsce z PP. Ma jednak nie małą konkurencję na swojej pozycji i jeśli będzie dobrze pracował na treningach być może dostanie swoją szanse. Zbliża się spotkanie z Pogonią Szczecin, jest to ciężki rywal ale jesteśmy jak najbardziej w stanie ich pokonać.

Odnośnik do komentarza

Artur Chałkowski - Korona Kielce

 

"Postawiłem głównie na zawodników rezerwowych i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Muszę pochwalić chłopaków za walkę i za skuteczność, jednak wykonywanie poleceń taktycznych jeszcze trochę szwankowało. Mimo to nadal będziemy pracować na treningach i mogę zagwarantować, że jeszcze nie jeden z tych piłkarzy dostanie szansę występu. Teraz najważniejsze jest kolejne spotkanie w lidze. Musimy wywieźć trzy punkty z Chorzowa!"

Odnośnik do komentarza

Losowanie 3 rundy Pucharu Polski:

 

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze

 

Odra Opole – Wisła Kraków

 

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa

 

Amica Wronki – Korona Kielce

 

Arka Gdynia – Lech Poznań

 

Śląsk Wrocław – Wisła Płock

 

Widzew Łódź – Cracovia Kraków

 

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna

Odnośnik do komentarza

Paweł Laskosz - Cracovia Kraków

Trafiliśmy na 2 ligowy Widzew. Rywal mocny, ale do przejścia. Szczerze mówiąc wolałem trafić na kogoś mocniejszego, a marzyła mi się... oczywiście Wisła Kraków. Mam nadzieje że jeszcze los skojarzy w tej edycji pucharu Polski, obie drużyny z Krakowa.

Odnośnik do komentarza

Paweł Jaworski - Legia Warszawa

 

Z pewnością ozdobą trzeciej rundy Pucharu Polski bedzie nasze spotkanie z zawodzącym w tym sezonie Zagłębiem. Ostatnio działacze z Lubina poczynili odpowiednie kroki, aby zespół grał coraz lepiej, a zatrudnienie Pana Szymandery jest tego najlepszym przykładem. To młody, zdolny szkoleniowiec, dzięki któremu Zagłębie bedzie grało lepiej niż za poprzedniego trenera.

Odnośnik do komentarza

Damian Organek, Ruch Chorzów

 

Przed nami w kolejnej rundzie duże wyzwanie, ale za to ogromna gratka dla kibiców: śląskie derby z Górnikiem. Zdaję sobie sprawę z ogromnej historii spotkań między tymi klubami, mam nadzieję, że moi piłkarze nie zawiodą Ślązaków i dwumecz będzie prawdziwym spektaklem.

Odnośnik do komentarza

Artur Karpiński, trener Górnika Zabrze:

 

Trener Organek tu pełen dyplomacji się wypowiada o spektaklu, a ja nie będę owijał w bawełnę! Ważne żeby ten mecz wygrać. Możemy dostać trzy czerwone kartki i strzelić bramkę z czterometrowego spalonego, ale mamy wygrać. Nic więcej się nie liczy.

Odnośnik do komentarza

Arka Gdynia:

 

Szczerze mówiąc, wolałbym dostać nieco słabszego rywala, ale cóż - losowanie nie było dla nas szczęśliwe. Jednak Lechici nie będą mogli liczyć na łatwy mecz. Gramy u siebie, toteż będziemy walczyć do upadłego. Choćby, żeby kibice mogli się cieszyć świetnym widowiskiem.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Poznań

 

Trafiliśmy nie najgorzej z losowaniem w 3 rundzie Pucharu Polski, zagramy z Arką Gdynia. Jest to napewno wymagający przeciwnik, ale jak najbardziej do ogrania co pokazała ostatnia konfrontacja pomiędzy tymi dwoma drużynami. Zgodzę się z trenerem Arki, że będzie to porywające widowisko.

Odnośnik do komentarza
Petr Polacek odmówił występu

 

Środkowy obrońca po tym jak dostał karę zawieszenia tygodniowej pensji sprzeciwił się trenerowi i nie zamierzał trenować. Na dodatek postawił na swoim i dalej uważa, że został nie zasłużenie ukarany.

 

Po słabym występie w Pucharze Polski i odpadnięciu z Amiką Wronki szkoleniowiec Kucharski zdecydował zabrać tygodniową pensję Petrowi Polackowi. 31-letni Czech jasno postawił sprawę:

- Może zagrałem przeciętnie, ale nie najgorzej, żeby tylko mi zabierać pensję. Przychodzę do klubu, dostaję informację, że pieniędzy dla mnie nie ma. I nie będzie w tym tygodniu – mówi zakłopotany obrońca – Przecież to chore, trener Kucharski dostał pozwolenie to mi zabrał.. być może dla siebie, nie wiem. Jednego jestem pewien – na spotkanie z Górnikiem Zabrze nie wyjdę – dodaje.

 

 

 

Kłopoty w Szczecinie

 

Zarząd z trenerem przestraszyli się. Pół składu nie ma zamiaru podpisywać nowego kontraktu. W takim razie zawodnicy zamierzają opuścić ekipę Pogoni i zasilić inne kluby, być może polskie.

 

Zaproponowano początkowo kontrakt Rodriguesowi. Po chwili w siedzibie klubowej pojawili się Diego oraz Adler, żaden z nich nie chciał rozmawiać o nowej umowie. Brak zainteresowania i tym samym Ci zawodnicy zamierzają opuścić szeregi drużyny. Na dodatek prawy obrońca, reprezentant Portugalii, Paweł Szary zamierza zmienić barwy klubowe, być może przechodząc do jednego z portugalskich klubów. Podobnie sprawa przedstawia się z Luisem Garcią, który już rozpoczyna negocjacje z GKSem Bełchatów.

Pogoń Szczecin za wszelką cenę chce uzyskać pieniądze za tych piłkarzy już w zimie, dlatego możliwy jest transfer Ekwadorczyka do Bełchatowa.

Niemiecki piłkarz Adler postawił sobie za cel wypromować się w Polsce i zmienić klub, wyruszając na zachód.

W Szczecinie rozpoczęła się panika. Może zabraknąć funduszy na nowe nabytki, szczególnie, że ich kilka potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...